Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінка" Історія виникнення Apple "

Скачати 337.05 Kb.

" Історія виникнення Apple "
Скачати 337.05 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації13.03.2017
Розмір337.05 Kb.
  1   2   3

Міністерсво освіти і науки України

Київський університет права

Національної академії наук України

Залікова робота з інформатики на тему:

“ Історія виникнення Apple ”

Виконали студенти
Група МП-11

Аль-Зубі Салєм

Булгаков Анатолій

Козлов ЄгорКиїв-2011

Зміст:


 1. Вступ.
  Інформа́тика (англ. Computer Science, нім. Informatik) - наукова дисципліна, що вивчає методи та процеси створення, перетворення, зберігання, передачі інформації та використання її в різних галузях людської діяльності.
  Apple, Inc.

 2. Виникнення компанії та перші роки.

 3. 1981—1985 роки. Lisa та Macintosh.

 4. Зльоти і падіння компанії Macintosh.

 5. Альтернативні платформи та способи перевинаходу.

 6. Випуск нового комп’ютеру iMac.

 7. Співробітництво з Intel.

 8. Моделі iPhone.

 9. Ipad – планшет.

 10. Користувацький комп'ютер платформи Macintosh.

 11. Серія iPod. Великий вибір на будь який смак.

 12. Висновок.У нашій роботі, ми хотіл б вам розповісти про перші кроки компанії, про її створення.
Apple, Inc — американська транснаціональна корпорація, котра проектує та виробляє побутову електроніку, програмне забезпечення та комерційні сервери.
Торгі́вля - процес обміну товарами, послугами, цінностями і грошима. У широкому значенні - вид підприємницької діяльності, пов'язаний з купівлею-продажем товарів.
Електро́ніка (від грец. Ηλεκτρόνιο - електрон) - наука про взаємодію електронів з електромагнітними полями і про методи створення електронних приладів і пристроїв, в яких ця взаємодія використовується для перетворення електромагнітної енергії, в основному для передачі, обробки і зберігання інформації.
Аме́рика - частина світу в західній півкулі Землі, що поділяється на два континенти або материки - Північну і Південну Америку, часто з Північної Америки виділяється і Центральна Америка.
Програ́мне забезпе́чення (програ́мні за́соби) (ПЗ; англ. software) - сукупність програм системи обробки інформації і програмних документів, необхідних для експлуатації цих програм.
Транснаціональна корпорація - це корпорація, що здійснює міжнародне виробництво на основі прямих іноземних інвестицій та має прямий контроль над своїми закордонними філіями. ТНК - це міжнародні компанії.
Найвідоміші продукти — комп'ютери Macintosh, mp3 програвач iPod, смартфон iPhone,планшетний комп'ютер IPad. Програмне забезпечення Apple включає в себе операційні системи Mac OS X, iTunes — медіа браузер, iLife — набір мультимедіа і програмного забезпечення творчого потенціалу, Aperture — професіональний пакет для роботи с фотографіями, Final Cut Studio — набір професійних аудіо та програмних продуктів кіновиробництва та Logic Studio — набір звукових інструментів.
Звук - коливальний рух частинок пружного середовища, що поширюється у вигляді хвиль у газі, рідині чи твердому тілі. У вузькому значенні терміном звук визначають коливання, які сприймаються органами чуття тварин і людини.
Світло́пис або Фотогра́фія (від грецького φώς (φωτός) - світло та γράφω - пишу) - сукупність різноманітних науково-технічних засобів і технологій, які мають на меті реєстрацію одиничних довготривалих зображень об'єктів за допомогою світла.
Інструме́нт (лат. instrumentum - знаряддя) - технологічне оснащення (знаряддя або пристрій), які в процесі праці безпосередньо стикаються з предметом праці з метою зміни чи контролю його форми, стану, властивостей тощо.
Смартфо́ни (з англ. smart - розумний, і англ. phone - телефон) - окрема категорія телефонів, які - на відміну від простих стільникових телефонів - мають більше оперативної пам'яті і власний потужний, як для кишенькових пристроїв процесор, працюють під операційною системою Symbian 6.
У комунікації, ме́діа (англ. media - засоби, способи) - це канали та інструменти; їх використовують, щоб зберігати, передавати й подавати інформацію або дані. Медіа часто згадувано як синонім до масс-медіа або новинних медіа, але в ширшому користуванні вони означають єдине середовище; його використовують, щоб передавати будь-які дані в яких-будь цілях .
Операці́йна систе́ма, скорочено ОС (англ. operating system, OS) - це базовий комплекс програм, що виконує управління апаратною складовою комп'ютера або віртуальної машини; забезпечує керування обчислювальним процесом і організовує взаємодію з користувачем.
Кількість працівників компанії — близько 35 тис. Головний офіс знаходиться в Купертіно, Каліфорнія. На січень 2010 компанія керує 284 роздрібними магазинами в 10 країнах світу. Керує компанією Тім Кук (раніше — Стів Джобс).
Крамни́ця, магази́н або ла́вка - підприємство чи заклад роздрібної торгівлі. Складові крамниці: торговельний зал або кілька залів для обслуговування покупців, каса, підсобні приміщення, де приймають, зберігають і готують до продажу товари; адміністративно-побутові й технічні приміщення.
Кількість - в Арістотелівській логіці друга з 10 категорій (класів, розрядів, які спрощують процес розумового визначення будь-якої речі), побічна обставина матеріальних речей , за допомогою якої вони поширюються в просторі, вимірюються якоюсь математичною нормою і здатні бути поділеними на окремі частини.
Робітники́, також працівники́, трудівники́ - наймані особи, зайняті в безпосередньому виробництві, рідше у сфері послуг; виконавці найнижчої ланки технологічного чи управлінського ланцюга. В правовому суспільстві права й інтереси робітників захищено трудовим правом[Джерело?].
Стівен Пол Джобс (англ. Steven Paul Jobs, Steve Jobs; нар. 24 лютого 1955 - пом. 5 жовтня 2011), відомий як Стів Джобс - американський підприємець і винахідник.
1976—1980: Перші роки

Apple заснована в Каліфорнії 1 квітня 1976 року Стівом Джобсом, Стівом Возняком та Рональдом Уейном, які зібрали в середині 1970-х свій перший персональний комп'ютер на базі процесора MOS Technology 6502 — Apple I. Продаж розпочався в липні 1976 року і зібрав $666.66 (за сьогоднішнім курсом приблизно $2,5 тис.).

«Apple I», випущений у 1976 році, був не першим комп'ютером, який програмувався.

Стів водив автомобіль (Mercedes SL55 AMG) без номерних знаків і паркувався на місцях для інвалідів (утім після перенесеної 2009 року операції з пересадки печінки він став мати на це право). Ходили чутки, що Стів використовував штрих-код замість знаків..
Право першості належало комп'ютеру Альтаїр 8800, який був створений аматором і розповсюджувався через каталоги у 1974 році. Однак, Альтаїр не був технічно кваліфікований як «персональний комп'ютер», оскільки не давав можливості накопичувати та викликати дані за допомогою програм користувача.
Можливість - це дія, що може відбутися або ні (можливо, приїду, а, можливо, і ні). Можливість можна забезпечити чи покладатись на «авось» та якось буде. Альтернатива дає шанс, але не гарантує без відповідних дій забезпечення результату і адекватності та конструктиву діяльності.
Програма (фр. programme письмове оголошення, порядок денний, від грец. prógramma вказівка) - заздалегідь затверджена (визначена) дія.

Наприкінці 1970-х та на початку 1980-х років Apple II, випущений 16 квітня 1977, був найпоширенішим в світі персональним комп'ютером. Він йшов із кольоровою графікою та відкритою архітектурою, як пристрій зберігання використовувались не касети з магнітними стрічками, а магнітні диски. Було продано більше 5 млн. комп'ютерів «Apple II».

В кінці 70-их Apple вже мала штат комп'ютерних проектувальників. У травні 1980 компанія випустила Apple III у спробі конкурувати з IBM та Microsoft.

1981—1985: Lisa та Macintosh

Над Apple Lisa Стів Джобс почав працювати ще в 1978, але був виключений з колективу через боротьбу й прийняв дешевий комп'ютерний проект Джефа Рескіна, Macintosh.

При́стрій (англ.
Останні роки життя на публічних заходах зазвичай вдягався однаково - чорна водолазка, джинси Levi's (модель 501) і кросівки New Balance (моделі 991 і 992).
device, appliance, нім. Vorrichtung f, Einrichtung f) - обладнання, конструктивно завершена технічна система, що має певне функціональне призначення і за допомогою якої виконується яка-небудь робота або спрощується, полегшується певний процес.
Магніт (або Магнет) - тіло, що має власне магнітне поле, магнітний диполь. Можливо, слово походить від дав.-гр. Μαγνῆτις λίθος (Magnētis líthos), «камінь з Магнесії» - від назви регіону Магнісія та давнього міста Магнесія в Малій Азії, де в давнину були відкриті поклади магнетиту.
Зберіга́ння - дія за значенням зберігати; технологічний процес.
Колекти́в - cукупність людей, об'єднаних спільною діяльністю, спільними інтересами, метою, проектом. Група людей, зв'язаних спільною працею в одній організації, установі, на підприємстві тощо. За видом діяльності розрізняють трудові, навчальні, військові, спортивні, художньої самодіяльності та інші колективи.
Пра́ця - цілеспрямована діяльність людей зі створення матеріальних і духовних благ, необхідних для задоволення потреб кожного індивіда і суспільства в цілому.
У 1983 гонку виграла Lisa, але через високу ціну її виробництво зупинилося.

Після цього, в 1984 році, фірма Apple вперше представила новий 32-розрядний комп'ютер Macintosh. Спочатку Макінтош мав успіхи у збуті, але наступні продажі вже не були такими сильними. Причина цьому — знову ж висока ціна. Доля комп'ютера змінилася після впровадження LaserWriter, першого лазерного принтера, та PageMaker, раннього пакета настільної видавницької системи. Мас був особливо сильним в цьому плані через його просунуті графічні спроможності.

В березні 1981 року Возняк потрапив у авіакатастрофу і на час залишив роботу. Проблеми з продажем «Apple III» призвели до того, що Джобсу довелось звільнити 40 співробітників. В пресі ходили чутки про близький кінець компанії «Apple».

На початку 1983 року Джобс, через власну нездатність впоратись з проблемами, запросив на посаду президента компанії Джона Скаллі, який в той час обіймав аналогічну посаду в PepsiCo. В квітні 1983 року Скаллі розпочав роботу на новій посаді. Стів Джобс переживав провали компанії як власні, тому між ним та Скаллі виникали непорозуміння.

Річна зарплата Джобса після повернення в Apple становила 1 долар США

В 1985 році президент США Рональд Рейган нагородив Джобса та Возняка медалями за розвиток технічного прогресу.

Анало́гія - (грец. αναλογια - «відповідність») - подібність, схожість у цілому відмінних предметів, явищ за певними властивостями, ознаками або відношеннями.
Ро́нальд Ві́лсон Ре́йган (англ. Ronald Wilson Reagan; 6 лютого 1911, Тампіко, Іллінойс - 5 червня 2004, Лос-Анджелес) - 40-ий Президент США (1981–1989) від Республіканської партії, 33-й губернатор Каліфорнії (1967–1975).


1986—1993: Зліт і падіння

Вивчивши кілька болісних уроків після випуску Macintosh Portable в 1989, Apple у 1991 презентувало PowerBook, котрий установив сучасну форму та ергономічність ноутбука. Портативний Макінтош був розроблений, щоб бути настільки ж сильним як настільний, важив 17 фунтів і мав 12-годинний акумулятор, продано було менш ніж 100 000 штук. Пауербук важив 7 фунтів, мав 3-годинний акумулятор і вже за перший рік продажу зібрав $1 000 000 000. В тому ж році Apple випустило System 7, головну модернізацію до операційної системи, котра додала колір до інтерфейсу та впровадила нові мережні здатності. Це залишалося архітектурною основою для Мас OS до 2001 року.

Ноутбук (англ. notebook - блокнот, блокнотний ПК) або лептоп (англ. laptop - lap - коліна, top - на верху) - портативний персональний комп'ютер, в корпусі якого об'єднані типові компоненти ПК, включаючи дисплей, клавіатуру і вказівний пристрій (звичайно сенсорна панель або тачпад), а також акумуляторні батареї.
Стіл - предмет меблів, який складається з горизонтальної поверхні і ніжок. Вперше столи з'являються в Давньому Єгипті і потім використовуються повсюдно.
Модерні суспільства Модерніза́ція - перехід від традиційного аграрного суспільства до світського, міського й індустріального. Переважною більшістю теоретиків розглядається як соціальний та цивілізаційний процес спрямованої трансформації суспільств, який розгортався протягом XVI-ХХ ст.
Архітекту́ра (грец. αρχιτεκτονικη - будівництво) - це одночасно наука і мистецтво проектування будівель, а також власне система будівель та споруд, які формують просторове середовище для життя і діяльності людей відповідно до законів краси.
Журнал MacAddict назва період між 1989 і 1991 «Першим золотим століттям» Макінтошу.

Після успіху Макінтоша, Apple випустило кілька ліній нових моделей комп'ютерів, що погано вплинуло на компанію, адже споживачі на бачили різниці між ними;

Спожива́ч - фізична особа, яка купує, замовляє, використовує, або має намір придбати чи замовити продукцію для особистих потреб, безпосередньо не пов'язаних з підприємницькою діяльністю, або виконанням обов'язків найманого працівника.
експериментувало з багатьма іншими продуктами, такими як: цифрові камери, портативні CD-плеєри, телевізійні вироби тощо, що теж закінчилось невдачею. Зрештою, все це згубно вплинуло на Apple, і її частка на ринку та курси акцій падали.1994—1997: Спроби перевинаходу

На початок дев'яностих Apple розвивало альтернативні платформи для Макінтошу, такі як A/UX. Стандартна платформа ставала застарілою; крім того Apple змагалася з OS/2 та UNIX. Макінтош повинен був бути замінений на нову платформу, або перероблений, щоб поставлятися з новим апаратним забезпеченням.

Фотокамера - прилад для фіксації зображень матеріальних об'єктів за допомогою світла на спеціальному носії (зазвичай фотоплівці або у формі комп'ютерного файлу на електронній карті пам'яті).
Альтернати́ва (фр. alternative, рос. альтернатива, англ. alternative, нім. Alternative) -
Станда́рт - нормативний документ, заснований на консенсусі, прийнятий визнаним органом, що встановлює для загального і неодноразового використання правила, настанови або характеристики щодо діяльності чи її результатів, та спрямований на досягнення оптимального ступеня впорядкованості в певній сфері.
Апара́тне забезпе́чення (англ. hardware; сленг. залі́зо) - комплекс технічних засобів, який включає електронний пристрій і, зокрема, ЕОМ: зовнішні пристрої, термінали, абонентські пункти тощо, які необхідні для функціонування тієї чи іншої системи; фізична частина ЕОМ.

В 1994 році Apple вступила в союз з IBM та Motorola. Мета полягала у створенні нової комп'ютерної платформи PowerPC Reference Platform, яка буде використовувати апаратне забезпечення IBM і Motorola разом із програмним забезпеченням Apple. Союз сподівався, що PReP залишить PC далеко позаду. В тому ж році Apple випустило Power Macintosh, перший комп'ютер Apple, котрий використовував процесор IBM PowerPC.

В 1996 році президент Apple Майкл Спиндлер був замінений Ґілом Амеліо. Він проводив багато змін у компанії, включно з масовими тимчасовими звільненнями. Після багатьох невдалих спроб покращити Mac OS, Амеліо хотів купити компанію NeXT та її операційну систему NeXTSTEP. 9 липня 1997 року Ґіл Амеліо був звільнений радою директорів після трирічного спостереження за рекордно-низьким курсом акцій та нанесення фінансових збитків. Почалася реструктуризація виробничої лінії компанії.

В 1997 році Стів Джобс заявив про створення версії Microsoft Officе для Macintosh. 10 листопада 1997 року Apple впровадило онлайн магазин Apple Store, що свідчило про нову виробничу стратегію.

Директор (від лат.
В день його смерті багато сайтів IT-спільноти трохи змінили свій дизайн - додавали посилання на його біографію, вставляли в інтерфейс його цитати.
dirigo, фр. directeur «спрямовую, керую») - посада, керівник підприємства чи навчального закладу, організації чи структурного підрозділу (колективу).
Страте́гія - (дав.-гр. στρατηγία, страта тегів - ранг вищого керівника військовими підрозділами які мають марку, тег, прапор, знак та пов'язуеться з талантом управління стратега полководця вищоі страти) - мистецтво керівництва суспільною боротьбою, загальний для очільника і деталізований в процесі управління план певної діяльності з ведення цієї боротьби, який є незмінним в своїй основі охоплює тривалий період, та направлений на досягнення головної, складної цілі.
Листопа́д (падоли́ст) - одинадцятий місяць року в григоріанському календарі, він має 30 днів.

1998—2005: Повернення до прибутку

15 серпня 1998 року Apple випустив новий комп'ютер: iMac. Головою колективу дизайнерів iMac був Джонатан Ів, котрий пізніше спроектував iPod та iPhone. iMac показав сучасну технологію та унікальний дизайн.

Дизайн - це творчий метод, процес і результат художньо-технічного проектування промислових виробів, їхніх комплексів і систем, орієнтований на досягнення найповнішої відповідності створюваних об'єктів і середовища загалом потребам людини, як утилітарних, так і естетичних.
Техноло́гія (від грец. τεχνολογια, що походить від грец. τεχνολογος; грец. τεχνη - майстерність, техніка; грец. λογος - (тут) передавати) - наука («корпус знань») про способи (набір і послідовність операцій, їх режими) забезпечення потреб людства за допомогою (шляхом застосування) технічних засобів (знарядь праці).
За перші п'ять місяців було продано більше 800 000 машин, що повернуло компанії прибутки вперше після 1993 року.

Після цього Apple купила кілька компаній і програмне забезпечення Macromedia Final Cut, що свідчило про розширення компанії у ринок цифрових технологій. Наступного року Apple випустила два продукти для редагування відео: iMovie для звичайних користувачів і Final Cut Pro для професіоналів.

Фахіве́ць, спеціаліст, професіонал, майстер (англ. master, foreman, expert, нім. Fachmann) - людина, що володіє спеціальними знаннями й навичками в будь-якій галузі, що має спеціальність; людина, що добре знає будь-що, майстер своєї справи.
Редагува́ння - це приведення об'єкта редагування у відповідність із чинними у певний час у конкретному суспільстві нормами, а також його творча оптимізація, метою яких є отримання заданого соціального ефекту.
У 2002 році Apple придбала компанію Nothing Real з їхньою просунутою програмою цифрового композиціювання Shake.

Mac OS X , основана на OPENSTEP компанії NeXT та BSD Unix, була випущена 24 березня 2001 року. Орієнтована як на звичайних користувачів, так і на професіоналів, Mac OS X прагнула комбінувати стабільність, надійність та безпеку Unix із легким у користуванні перебудованим інтерфейсом. Щоб допомогти користувачам перейти з Mac OS 9 на Mac OS X, нова операційна система дозволяла використовувати програми OS 9 за допомогою Classic environment.2005—2007: Співробітництво з Intel

На Міжнародній конференції розробників 6 червня 2005 року, Стів Джобс оголосив, що у 2006 році Apple почне виробляти комп'ютери Macintosh з процесорами Intel. 10 січня 2006 року нові MacBook Pro та iMac стали першими комп'ютерами Apple, які використовували процесори Intel Core Duo.

7 серпня 2006 року Apple повністю перевела всю лінію комп'ютерів Macintosh на чіпи Intel. Power Mac, iBook та PowerBook були зняті з виробництва, а їхніми спадкоємцями стали Mac Pro, MacBook і MacBook Pro.

Співпраця, співробітництво - спільна з ким-небудь діяльність, спільна праця для досягнення мети. Для відображення негативного сенсу цього слова (співпраця з ворогом) використовується слово колабораціонізм.
Програміст, також програмник[Джерело?] - фахівець, що займається програмуванням, виконує розробку програмного забезпечення (в простіших випадках - окремих програм) для програмованих пристроїв, які, як правило містять один чи більше CPU.
Конференція - заздалегідь заплановане, організоване зібрання людей для обговорення певної проблематики, яка визначена заздалегідь.
Виробни́цтво - процес створення матеріальних і суспільних благ, необхідних для існування і розвитку. Створюючи певні блага люди вступають у зв'язки і взаємодію – виробничі відносини. Тому виробництво є завжди суспільним.
Apple також ввів програму Boot Camp, щоб допомогти користувачам встановлювати Windows на Мас разом із Mac OS X.

Успіх Apple у цей період призвів до росту її акцій. Між 2003 і 2006 роком ціна зросла більше, ніж у 10 разів — з 6$ за акцію до 80$, а у травні 2007 ціна становила більше 100$. Але, хоч частка Apple на ринку зростає, компанія залишається далеко позаду свого головного конкурента — корпорації Microsoft.
iPhone
  1   2   3


Скачати 337.05 Kb.

 • Apple , Inc — американська транснаціональна корпорація
 • Кількість працівників
 • 1976—1980: Перші роки
 • 1981—1985: Lisa та Macintosh
 • 1986—1993: Зліт і падіння
 • 1994—1997: Спроби перевинаходу
 • 1998—2005: Повернення до прибутку
 • 2005—2007: Співробітництво