Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінка§ Стандартні програми Windows Утиліта Scandisk. Пошук і усунення помилок на диску

Скачати 39.94 Kb.

§ Стандартні програми Windows Утиліта Scandisk. Пошук і усунення помилок на диску
Скачати 39.94 Kb.
Дата конвертації13.06.2017
Розмір39.94 Kb.

§ 8. Стандартні програми Windows

 

Утиліта Scandisk. Пошук і усунення помилок на диску

Нагадаємо, що файли записуються до секторів або кластерів логічних дисків, кожен файл займає певні кластери.

У контексті комп'ютерних операційних систем том (англ. volume) або локальний диск - це термін, що використовується для опису джерела зовнішньої пам'яті з єдиною файловою системою. Найчастіше том відповідає розділу твердого диска (фізичний том), проте часто цей термін використовують для опису логічного інтерфейса, що використовується операційною системою для доступу до даних, збережених на деякому зовнішньому носії або кількох таких носіях (логічний том).

Однак в процесі роботи можливі ушкодження та помилки файлової структури, зокрема належність одного кластера двом файлам. Такі помилки можуть призвести до втрати інформації. Для перевірки диска запускають програму Scandisk з головного меню за допомогою команди Пуск  Программы  Стандартные  Служебные  Проверка диска. Після появи вікна цієї програми потрібно вказати ім’я диска та режим перевірки диска.

Щоб уникнути можливих помилок файлової структури завжди закінчуйте роботу в Windows за допомогою опції Завершение работы з головного меню.Утиліта Defrag. Дефрагментація дисків

Коли в процесі роботи відбувається видалення деяких файлів та запис на їх місце нових, то файли розбиваються на фрагменти і записуються на вільні місця на диску. При цьому фрагменти розділені секторами, які належать іншим файлам. Зчитування інформації з фрагментованого файла відбувається повільніше, ніж з файла, що займає неперервну ділянку секторів. Для усунення надмірної фрагментації призначена утиліта Defrag, яка викликається командою Пуск  Программы  Стандартные Служебные  Дефрагментация диска. Дефрагментацію потрібно виконувати тоді, коли не запущені інші програми.Калькулятор Windows

В склад операційної системи Windows входить зручна програма Калькулятор, що дозволяє проводити математичні обчислення – вона схожа на реальний калькулятор.

Операці́йна систе́ма, скорочено ОС (англ. operating system, OS) - це базовий комплекс програм, що виконує управління апаратною складовою комп'ютера або віртуальної машини; забезпечує керування обчислювальним процесом і організовує взаємодію з користувачем.

Завантаження Калькулятора здійсню­ється за допомогою команди Пуск  Программы  Стандартные  Калькулятор.

Калькулятор може працювати в двох режимах – за замовчуванням встановлюється звичайний режим роботи. Іншим можливим режимом роботи є інженерний режим (більша кількість функцій). Перемикання між режимами здійснюється за допомогою меню Вид  Обычный / Инженерный.

Графічний редактор Paint

Операційна система Windows містить в собі програму Paint, за допомогою якої можна вивчити основні прийоми роботи з комп’ютерною графікою. Графічний редактор Paint служить для роботи з растровими зображеннями, тобто з зображеннями, що складаються з окремих кольо­рових точок (пікселів).

Запуск програми Paint здійснюється вибором команди Пуск  Программы  Стандартные  Paint. У вікні Paint розміщені елементи, властиві саме графічним редакторам – панель інструментів і палітра.

Графічний редактор - прикладна програма (або пакет програм), що дозволяє її користувачеві створювати і редагувати зображення на екрані комп'ютера і зберігати їх в графічних форматах файлів, наприклад, JPEG, PNG, GIF, TIFF.

Пане́ль інструме́нтів (англ. toolbar) - елемент графічного інтерфейсу користувача, призначений для розміщення на ньому кількох інших елементів.

Панель інструментів розміщена зліва у вікні та містить 16 кнопок-інструментів: Карандаш, Кисть, Ластик, …, Распылитель, Линия, Кривая, Прямоугольник, Эллипс, … (рис. 21).


  Призначення кожної кнопки можна прочитати на спливаючій підказці, що з’являється при наведенні на неї вказівки миші.

  Інший елемент вікна – палітра кольорів – розміщений у нижній час­ти­ні екрана. Основний колір (колір переднього плану) обирається клацан­ням лівої клавіші миші на відповідному квадратику палітри кольорів, а колір фону – клацанням правої клавіші. Створення графічних зображень відбувається за допомогою інструментів, наприклад, інструмент Кривая  використовують для малювання зігнутих S-подібних ліній.

  Фрагменти створених зображень можна переміщати, копіювати, ви­різати, вставляти. Ці операції проходять аналогічно як і з файлами. Попередньо потрібно виділити фрагмент малюнка. Для цього клацніть мишею по інструменту Выделение , потім клацніть мишею в полі малюнка й протягніть вказівку миші через фрагмент малюнка, який потрібно виділити. Відпустіть кнопку миші і навколо фрагмента з’явиться прямокутна пунктирна рамка, яка має вісім маркерів.

  Щоб розтягнути або стиснути фрагмент, наведіть покажчик миші на один з маркерів рамки виділення. Вказівка набере форми двоспрямованої стрілки, тепер можна мишею перетягнути маркер. Щоб перемістити виділений фрагмент,  перетягніть його мишею на потрібне місце.

  Ще одним типом перетворень виділених фрагментів малюнка є нахили по горизонталі і по вертикалі на різні кути. Ці операції здійс­нюються за допомогою команди меню Рисунок  Растянуть/Наклонить.

  Щоб видалити невдалий фрагмент малюнка, потрібно виділити фрагмент і натиснути клавішу Delete. Очищення всього малюнка можна виконати командою Рисунок  Очистить.

  Малюнок, створений у Paint, можна вставити в інший документ. Для цього можна скористатися можливостями буфера обміну.

Кліпборд (англ. clipboard) або сховок - проміжне сховище даних, що призначається для переносу або копіювання між програмами або частинами однієї програми.

Виділить фрагмент малюнка у Paint і виконайте команду Правка  Копировать. Потім перейдіть в цільовий документ і вставте вміст буфера обміну за допомогою відповідної команди, наприклад, Правка  Вставить.  Для збереження малюнка на диску оберіть команду Файл  Сохранить как... і в наступному діалоговому вікні задайте папку, в яку буде записуватися файл, а також ім’я файла і клацніть по кнопці Сохранить.


Скачати 39.94 Kb.

 • Пуск Программы
 • Проверка диска
 • Завершение работы
 • Пуск Программы
 • Дефрагментация диска
 • Калькулятор Windows
 • Калькулятора
 • Калькулятор
 • Вид Обычный / Инженерный . Графічний редактор Paint
 • Карандаш, Кисть, Ластик, …, Распылитель, Линия, Кривая, Прямоугольник, Эллипс, … ( рис. 21).
 • Кривая
 • Выделение
 • Рисунок Растянуть/Наклонить
 • Рисунок Очистить
 • Правка Копировать
 • Правка Вставить