Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінка1 Інші опції хостерів

Скачати 68.15 Kb.

1 Інші опції хостерів
Скачати 68.15 Kb.
Дата конвертації28.03.2017
Розмір68.15 Kb.

1.4. Інші опції хостерів


Головною аудиторією будь-якого хостингу є новачки, що розміщують один або два власних сайти. Зазвичай, новачки не займаються переглядом послуг провайдера і не збираються змінювати площадку. Якщо обладнання хостинг-провайдера нормально працює, то й клієнт буде з ним максимально довго.

Додаткові опції


Заробіток хостера складається не лише з надання вільного дискового простору на серверах, пропонують також різні додаткові послуги. Наприклад, якщо клієнт придбав мінімальний тариф, що надає певну кількість віртуального простору, обмеження по базах даних і за кількістю сайтів. Зазвичай, дешеві тарифи підходять для сайтів-визиток,оскільки накладаються обмеження на дисковий простір та під’єднання сервісів.

Раніше для збільшення опцій вводилися спеціальні хостинг платежі, що припускали необхідність додатково заплатити за зняття обмежень по mySQL, зняття обмежень по кількості сайтів, що розташовані на хостингу. Сьогодні проблема вирішується зміною тарифного плану та надання більшої кількості сервісів.

Заробіток хостера полягає не лише з отримання прямого прибутку, зазначеного в тарифах. Часто в тарифах не вказано інформації про податки та збори в різні фонди.

Продаж доменів


Популярним платежем хостингу є заробіток на продажі доменів, оскільки користувачу зручно разом з покупкою хостингу реєструвати домен для сайту. Тут можливими є два варіанти.

 1. Надання домену за цінами, які значно вищі за середньоринкові, заробляючи на різниці.

 2. Надання домену за цінами нижче середньо ринкових, але формальним власником домену буде хостер, який викуповує права на домени і вже від свого імені надає право користування ними клієнтам.
  Користува́ння - добування з речей їхніх корисних властивостей (наприклад, збирати врожай, вживати продукти харчування, носити одяг і взуття). Одна з трьох класичних правомочностей власника (нарівні з володінням і розпорядженням).
  Клієнт, що купив домен, потрапляє в залежність від власного провайдера, який теоретично можна в будь-який момент відкликати назад.

Паркування доменів


Паркінг або паркування домену надає користувачам можливість використовувати домен без веб-сторінки. Паркування домену допомагає користувачам заробляти без веб-сторінки, зареєструвавши домен. При цьому сайт не створюється і сервер не потрібен. Відвідувачі в такому випадку переадресовуються на конкретну IP-адресу.

Паркінг застосовується з різних міркувань: 1. Використання спеціальних сервісів, які не мають інтерфейсу користувача.
  Інтерфе́йс користувача́ (англ. user interface, UI, дружній інтерфейс) - засіб зручної взаємодії користувача з інформаційною системою. Сукупність засобів для обробки та відображення інформації, максимально пристосованих для зручності користувача; у графічних системах інтерфейс користувача реалізовується багатовіконним режимом, змінами кольору, розміру, видимості (прозорість, напівпрозорість, невидимість) вікон, їхнім розташуванням, сортуванням елементів вікон, гнучкими налаштовуваннями як самих вікон, так і окремих їхніх елементів (файли, папки, ярлики, шрифти тощо), доступністю багатокористувацьких налаштувань.


 2. Підвищення відвідуваності певних сайтів. Реєструються доменні імена, які збігаються за назвою з продуктом, послугою чи найменуванням відомих веб-сайтів. В назві допускаються друкарські помилки або транскріптний варіант назви офіційного сайту. В цьому випадку орієнтуються на інтуїтивну поведінку відвідувачів.

 3. Використання минулої історії доменів, на яких раніше перебували сайти. Багато веб-ресурсів мають своїх постійних відвідувачів, які переходять на колишню сторінку по пам’яті або з закладок.

Паркування домену відноситься до нового виду заробітку в мережі Інтернет.
Інтернет Інтерне́т (від англ. Internet), міжмере́жжя - всесвітня система взаємосполучених комп'ютерних мереж, що базуються на комплекті Інтернет-протоколів. Інтернет також називають мережею мереж. Інтернет складається з мільйонів локальних і глобальних приватних, публічних, академічних, ділових і урядових мереж, пов'язаних між собою з використанням різноманітних дротових, оптичних і бездротових технологій.
В Україні свій розвиток він отримав з 2007-2008 років. В інших частинах світу безкоштовне паркування домену було доступним користувачам мережі дещо раніше.
Частини світу - це найбільші глобальні географічні регіони, до яких належать материки чи їхні значні частини разом із прилеглими островами. Зазвичай виділяють шість частин світу: Австралія і Океанія Азія Америка Антарктида Африка Європа

Також розвиток подібного бізнесу пов'язаний з реєстрацією багатьох доменів, які не використовуються і знаходяться в стадії очікування завершення терміну своєї реєстрації. Більшість таких доменів реєструвалося «про запас». Термін їх використання не перевищує 365 днів. Перед веб-розробником стоїть вибір:  1. Продовжити домен, щоб його не втратити.

  2. Втратити домен, визнавши, що виділені на його реєстрацію гроші витрачено марно.

Паркінг надає можливість зберегти зареєстровані домени практично безкоштовно.

Реселінг - перепродаж хостингу


Хостингова компанія, що надає послуги реселінгу володіє фізичним сервером, а можливість призначення тарифів, залучення клієнтів і взяття оплати за послуги, що надаються хостингом, відводяться реселеру. Популярність реслінгу пояснюється тим, що реселерам не потрібно отримувати ліцензію надання телематичної послуги зв'язку та обладнання.

Реселери оплачують виділені їм ресурси за фіксованою оплатою. Їх основним завданням є залучення якомога більшої кількості клієнтів на виділені ресурси, з метою отримання доходу.

Реселер може використовувати власний бренд для продажу хостингу, сам здійснювати підтримку користувачів. Якщо виникають труднощі технічного характеру в підтримці клієнтів, то цю опцію можна перекласти на системних адміністраторів головного хостера (умови і вартість обговорюються окремо).

Систе́мний адміністра́тор (від англ. system administrator, systems administrator) - працівник, посадові обов’язки якого передбачають забезпечення роботи комп’ютерної техніки, комп’ютерної мережі і програмного забезпечення в організації.

Реселінгом часто займаються веб-студії, оскільки багато клієнтів, що замовляють розроблення сайту, погоджуються з подальшим технічним супроводом сайту: розміщення на хостингу, реєстрація доменного імені, технічна підтримка, антивірусний захист, внесення змін до сайту. Як правило, багато пересічних клієнтів не стануть шукати новий хостинг і скористаються повним комплектом, а веб-студія отримує додаткові дивіденди від замовника.

У разі замовлення послуги реселінгу, головний хостер виділяє ресурси серверів віртуального хостингу, і на них, зазвичай, вже буде встановлено все потрібне ПЗ для віртуального хостингу.

Віртуальний хостинг (англ. shared hosting) - вид хостингу, при якому багато веб-сайтів розташовано на одному веб-сервері. Це найекономічніший вид хостингу, який підходить для невеликих проектів. Зазвичай кожен веб-сайт розташований на своєму власному розділі веб-сервера, але вони всі разом користуються одним і тим же програмним забезпеченням.

Для роботи з клієнтами, формування та управління тарифними планами хостингу (призначення розмірів ресурсу доступних для тарифу, дисковий простір, кількість баз даних тощо) реселеру буде надана технічна панель управління, яку можна використовувати для коригування параметрів.

Отримувати гроші з клієнтів за послуги хостингу реселер може самостійно. Він може скористатися білінговою системою, за допомогою якої автоматизується виведення коштів, згідно з тарифними планами, створюються власні способи оплати та можливості організації для своїх клієнтів автоматичного управління хостингом (відключення і включення послуг). Білінг надається з орендою ліцензії білінгової системи на окремо виділеному сервері (VDS).

Автомати́чне керува́ння (англ. automatic control) - виконання без безпосередньої участі людини певних впливів на об'єкт керування, необхідних і достатніх для одержання цілеспрямованого його функціювання із заданою точністю.
Виділений сервер (англ. dedicated server) - вид хостингу, при якому клієнту цілком надається окрема фізична машина (на противагу віртуальному хостингу). Він гнучкіший, ніж віртуальний хостинг, організації мають повний контроль над сервером(ами), у тому числі вибір операційної системи, обладнання і т.д.
Білінг (англ. billing - складання рахунку) - в деяких видах бізнесу, зокрема в телекомунікаціях - автоматизована система обліку наданих послуг, їх тарифікації і виставляння рахунків для оплати. У сфері телекомунікацій білінг офіційно іменується «Автоматизована Система Розрахунків» (АСР).

Реселлер виявляється сполучною ланкою між хостером і своїми клієнтами. Але має вважати на два фактори, на які він не може впливати: адекватна і оперативна підтримка хостингу і безперебійна робота сервера.

Досить часто зустрічаються випадки, коли клієнти перевантажують сервер, тоді хостери починають висувати претензії вже до реселерів які мають регулювати ці конфлікти, вирішення яких може зайняти від кількох годин до кількох діб.

Кількість клієнтів може скорочуватися, у випадку блокування основним хостером у разі недотримання правил договору хостинг-компанії. Головною причиною найчастіше виступає спам. В таких випадках хостер видаляє акаунти клієнтів без попередження, в результаті клієнтська база реселера може значно скоротитися без проведення профілактичних заходів. Якщо хостер часто блокує клієнтів без серйозних підстав, тоді реселерам доводиться перебиратися на інший хостинг, який поводиться більш справедливо.

Якщо реселер ставить перед собою пріоритет забезпечення клієнтам якісного хостингу та підтримки, то доведеться повністю піти в роботу. Кількість клієнтів зростає з часом, тому перші кілька місяців у вільний час краще зайнятися самоосвітою і підвищити свій рівень кваліфікації, вивчаючи форуми, читаючи книги і переглядаючи відеокурси.

Реселінг хостингу - це унікальна можливість справжнього Інтернет-заробітку, але лише для тих, у кого є серйозні наміри займатися перепродажем хостингу.

Секрет успіху в роботі реселера простий. Для цього існує кілька неписаних правил:


 1. Надавати клієнтам розгорнуті і повні відповіді;

 2. Тримати марку і виконувати обіцянки, що надано клієнтам;

 3. Підвищувати рівень кваліфікації, щоб володіти ситуацією.

Що вибрати: тариф реселлера або віртуальний хостинг?


На початку кар'єрного шляху реселер ставить перед собою мету у вигляді оренди власного сервера, яка коштує недешево, втім процес адміністрування сервера коштує ще дорожче. Тому, якщо фінансових можливостей є небагато, реселер вибирає віртуальний хостинг або тариф реселера.

Основною відмінністю між двома даними типами акаунтів є той факт, що віртуальний хостинг надає частину ресурсів сервера для побудови сайту, а тариф реселлера - для перепродажу іншим особам. Хостер буде піклуватися про роботу серверів і практично повністю контролювати всі процеси, виділяючи реселеру обмежені повноваження, роблячи його посередником у бізнесі.

При порівнянні тарифних планів, слід вважати, що коли реселер отримує виділений сервер ресурси серверу розділяються з меншою кількістю сусідів, але це не одноосібне використання виділеного сервера. Є хостери, які обмежують своїх клієнтів кількома доменами, але багато пропозицій, які дозволяють підключати на віртуальний хостинг десятки доменів.

Незважаючи на привабливість ідеї отримувати гроші використовуючи тариф реселера, слід користуватися віртуальним хостингом. Тарифи реселера є відмінною точкою старту, якщо планується створювати власний бізнес у сфері хостингу. Але якщо користувач маючи сайт думає про розвиток свого ресурсу, то слід послідовно рухатися по ланцюжку: віртуальний хостинг -> виділений сервер. Це в кінцевому підсумку створить умови для успішного бізнесу.


Партнерські програми хостерів


На просторах Інтернету досить часто можна зустріти різного роду компанії, які розміщують на своїх сайтах інформацію рекламного характеру про який-небудь товар або послугу. Щоб залучити якомога більше клієнтів до таких товарів і послуг, дані компанії підключають до роботи власників сайтів. Якщо відвідувач сайту купує даний товар або послугу, то власнику сайту нараховується відсоток від суми угоди.

Хостери пропонують низку партнерських програм, зокрема за залучених клієнтів (рефератів).

Партнерська програма (англ. affiliate program) - це форма ділової співпраці між продавцем певного товару чи послуги в мережі Інтернет і партнерами (англ. affiliates), при якому партнери привертають користувачів на сайт продавця, за що отримують винагороду у вигляді відсотка від продажів або фіксованої суми за якусь заздалегідь визначену дію користувача (покупку товару, заповнення форми, відвідування користувачем певних сторінок тощо).
Реферал, перебуваючи на сайті, клікає на партнерське посилання і переходить до інших сервісів хостингу. Якщо реферал пройде процес реєстрації і почне купувати послуги хостингу або сам стане учасником партнерської програми, то власнику сайту почнуть нараховуватися відсотки з його заробітку. Чим більше рефералів зайдуть і почнуть співпрацювати з хостингом за посиланням з сайту, тим більше коштів можна заробити.За залучення клієнтів за даною програмою різні хостери пропонують заробити по-різному. Нижньою межею є 5%, а найвища становить 50% від суми куплених клієнтом послуг на хостингу. Причому клієнт не обов'язково повинен відразу купити послуги хостингу, він може це зробити протягом півроку, однак прибуток буде нараховано.

Файловий хостинг з оплатою за скачування, реєстрація доменів, оренда серверів - ось список найбільш популярних послуг, що купуються клієнтами, які будуть переходити за посиланнями на хостинг з сайту партнера. Втім, незалежно від типу партнерської програми, головний рецепт досягнення успіху та отримання прибутку полягає в популярності і в кількості відвідувань вашого сайту.


Скачати 68.15 Kb.

 • Додаткові опції
 • Продаж доменів
 • Паркування доменів
 • Реселінг - перепродаж хостингу
 • Що вибрати: тариф реселлера або віртуальний хостинг
 • Партнерські програми хостерів