Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінка1 та електронної гри

1 та електронної гри
Сторінка1/4
Дата конвертації09.04.2017
Розмір0.74 Mb.
  1   2   3   4

Комунальний заклад «Херсонська обласна бібліотека для дітей

ім. Дніпрової Чайки» Херсонської обласної ради


Інформаційний центр «Вікно в Америку для майбутніх лідерів»

50-зірковий Ігроленд
Розширені відповіді та коментарі до настільної1 та електронної гри

(на допомогу бібліотечним працівникам та вчителям – організаторам гри)


Природа\Рослини\Тварини
1. Назвіть найвідомішу визначну природну пам’ятку штату Аризона – одне з найпопулярніших місць в США, яке щорічно відвідують більше ніж 4 мільйона туристів.
Аризо́на (англ. Arizona) - 48-й штат, що увійшов до складу США. Розташований на південному заході країни. Разом з Ютою, Колорадо і Нью-Мексико складає Чотири кути. Столиця і найбільше місто штату - Фінікс (англ. Phoenix)
(Великий Каньйон, Grand Canyon).
Вели́кий Каньйо́н або Великий каньйон Колорадо (англ. Grand Canyon) — каньйон, розташований на північному заході американського штату Аризона на плато Колорадо, в середній течії річки Колорадо.

Довжина каньйону 446 км, глибина — до 1600 м, ширина на рівні поверхні плато 8 — 25 км, поблизу дна — менше 1 км (на окремих ділянках — до 120 м). У межах каньйону річка Колорадо тече зі швидкістю до 25 км/год. Поверхня плато, яке прорізає каньйон, розташована на висоті від 1525 до 2745 м над рівнем моря.

Для Великого Каньйону характерні своєрідні форми рельєфу — «башти», «бастіони», грандіозні оголення гірських порід.
Вели́кий каньйо́н (англ. Grand Canyon, ісп. Gran Cañón, хопі Ongtupqa, явапай Wi:kaʼi:la, навахо Tsékooh Hatsoh) - каньйон, розташований на північному заході американського штату Аризона на плато Колорадо, в середній течії річки Колорадо.
Форма рельєфу - спотворення поверхні літосфери. Форма рельєфу - це одиниця геоморфології.
Плато́ Колора́до (англ. Colorado Plateau) - плато на Південному Заході США, в системі Кордильєр.
Відсло́нення гірськи́х порі́д (рідко «Оголення гірських порід»,,) - вихід корінних гірських порід на земну поверхню.
Каньйон утворений у товщі вапняків, пісковиків і сланців. Великий Каньйон відносно недавнього походження — трохи більше мільйона років тому.
Років тому - шкала часу, що широко використовується в археології, геології та інших науках для датування подій в минулому. Оскільки час відрахунку змінюється, стандартна практика пропонує використання 1950 року як еталонної точки «сучасності».
Цей надзвичайно глибокий каньйон зі стрімкими стінами проритий річкою Колорадо. Робота ріки супроводжувалася підйомом плато Колорадо, що підсилювало дію ріки. Хоча каньйон і недавнього походження, скелі, що складають стіни, значно старіші. Геологічні дані свідчать про те, що тривалий час плато перебувало на дні моря.


Рослинність у каньйоні складається, переважно, з пустельних рослин, таких як агави та іспанський байонет. Тут водяться пуми, олені, орли. У каньйоні дуже спекотно влітку, а взимку іноді бувають заморозки.

Частина каньйону та його околиць входить до складу національного парку Ґранд-Каньйон.
https://www.youtube.com/watch?v=m-jK_hv4OQw
2. Найперший національний парк у світі з розташованим на його території найбільшим на планеті вулканом був заснований в одному зі штатів США. Назвіть його. (Єллоустонський національний парк,Yellowstone National Park)
Національний парк «Єллоустон» або Єллоустонський національний парк (англ. Yellowstone National Park) — перший у світі національний парк (заснований 1 березня 1872), міжнародний біосферний заповідник, об'єкт Світової спадщини ЮНЕСКО.
Організа́ція Об'є́днаних На́цій з пита́нь осві́ти, нау́ки і культу́ри, скорочено ЮНЕСКО (англ. United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization, UNESCO) - міжнародна організація, спеціалізована установа Організації Об'єднаних Націй, яка при співпраці своїх членів-держав у галузі освіти, науки, культури сприяє ліквідації неписьменності, підготовці національних кадрів, розвитку національної культури, охороні пам'яток культури тощо.


Єллоустонський національний парк знаходиться в США, на території штатів Вайомінг, Монтана та Айдахо. Парк відомий численними гейзерами та іншими геотермічними об'єктами, багатою живою природою, мальовничими ландшафтами. Площа парку — 898,3 тис. га.

Згідно з археологічними даними, люди почали жити на території, яку займає парк, 11тис. років тому.

На величезній території парку знаходяться озера, річки, каньйони і печери. Озеро Єллоустоун, одне з найбільших високогірних озер в Північній Америці, розташоване в центрі Єллоустонської кальдери - найбільшого супервулкана на континенті.
Єллоустонська кальдера - вулканічна кальдера в Єллоустоунському національному парку в США. Одна з найбільших кальдер на Землі. Кальдера розташована на північному заході штату Вайомінг. Розмір кальдери - 55 км на 72 км.
Кальдера вважається дрімаючим супервулканом. Вулкан вивергався з величезною силою кілька разів за останні два мільйони років. Велика частина території парку вкрита застиглою лавою. В парку знаходиться одне з п'яти існуючих у світі гейзерних полів.


У парку росте близько двох тисяч видів рослин, зустрічаються кілька сотень видів ссавців, птахів, плазунів і риб, в тому числі ті, що знаходяться під загрозою знищення. Більша частина території покрита лісом, менша — степова.

У парку прокладено кілька сотень кілометрів асфальтованих доріг, по яких здійснюється доступ відвідувачів.

Широку популярність природні пам'ятки парку отримали завдяки картинам художника Томаса Морана, на честь якого пізніше була названа одна з гір в Єллоустоні.

26 жовтня 1976 року Єллоусто́нський національний парк був визнаний міжнародним біосферним заповідником, а 8 вересня 1978 року включений до списку Світової спадщини ЮНЕСКО (під номером 28, серед перших об'єктів списку).
Світова спадщина ЮНЕСКО

https://www.youtube.com/watch?v=JYt23hYowVY
3. В якому штаті на південному сході США піднімаються незвичайні скелі-"стовпи"? Ця місцевість відома як "Долина монументів". Завдяки колоритним пейзажам «дикого Заходу» тут було знято безліч відомих культових голлівудських вестернів. (Юта, Utah)
Долина монументів або Долина пам'ятників (мовою навахо Tsé BiiNdzisgaii, англ. Monument Valley) — унікальне геологічне утворення, розташоване на північному сході штату Аризона і на південному сході штату Юта, на території резервації індіанського племені навахо, один з національних символів Сполучених Штатів Америки.
Індіа́нці(індуси) - загальна назва корінного населення Америки (за винятком ескімосів і алеутів), назву яким дав мореплавець Христофор Колумб, оскільки вважав, що відкритий ним континент - Індія.
Сполучені Штати Америки Сполу́чені Шта́ти Аме́рики, також США, Сполу́чені Шта́ти, Шта́ти, Аме́рика (англ. United States of America, USA, U.S., the USA, the States, America) - конституційна федеративна республіка в Північній Америці, що складається з 50 штатів: Аляски, Гаваїв, 48 штатів на території між Атлантичним і Тихим океанами і між Канадою і Мексикою та федерального (столичного) округу Колумбія.


Долина монументів розташована в районі так званих «Чотирьох кутів» на кордоні штатів Аризона і Юта, на захід від кордону штатів Колорадо та Нью-Мексіко. Долина розташована на вистоті 1900 м і є частиною плато Колорадо. Температура в Долині монументів коливається від - 3°C узимку до 30°C улітку.
Долина монументів або Долина пам'ятників (навахо Tsé BiiNdzisgaii, англ. Monument Valley) - унікальне геологічне утворення, розташоване на північному сході штату Аризона і на південному сході штату Юта (США), вздовж кордону між штатами, на території резервації індіанського племені навахо, один з національних символів Сполучених Штатів Америки.
Опади, перепади температури та вітер є основними факторами вивітрювання порід, які сприяли утворенню Долини монументів. Верхній шар рівнини, що складається з м'яких осадочних порід, був повністю зруйнований, але над рівною пустельною поверхнею залишився ряд скель-останців, складених з менш вразливого щодо вивітрюванню червоного пісковика.


Деякі найвідоміші скелі мають власні імена (Східна Рукавичка та Західна Рукавичка, Три Сестри тощо.).

На території долини діє парк «Долина монументів», що належить племені навахо. Долина є однією з найвідоміших природних пам'яток США.

На її території знімалися сцени низки кінофільмів (серед них — чимало вестернів та фантастичних стрічок, зокрема «Диліжанс», «Моя дорога Клементина», «Шукачі»; «Якось на Дикому Заході», «Космічна одіссея 2001 року», «Безтурботний їздець», «Назад у майбутнє 3», «Форрест Гамп», «Доктор Хто», «Ворог держави № 1», «Вертикальна межа» та ін.). Тут також знімалося багато кліпів та рекламних роликів «ковбойської» тематики.
Рекла́ма (лат. reclamare - «поновлювати крик, знову кричати, кликати, голосно заперечувати») - спеціальна інформація про осіб чи продукцію, що розповсюджується в будь-якій формі та в будь-який спосіб з метою прямого чи опосередкованого одержання прибутку.

https://www.youtube.com/watch?v=bX6GOCxIgkY
4. На території цього штату протікає більше 500 річок та створено близько 200 штучних водойм – найбільша кількість у США! Столиця штату, крім того, має свої водні канали, аналогічні водним системам Амстердама чи Венеції, а їхні набережні – улюблені місця відпочинку жителів та гостей штату. (Оклахома, Oklahoma)
Столиця штату Оклахома – Оклахома-Сіті. У штаті, крім Оклахома-Сіті, ще тільки одне велике місто Талса, і в цих містах живе близько 60% населення штату.

Оклахома - великий нафто-і газодобувних регіон, тож обидва міста мають велике значення для всієї країни. Але на їхніх околицях зберігся класичний дух провінційної Америки в кращих його проявах: дух добросердя, працьовитості та любові до своєї землі.

Природа штату, хоча і не має якихось видатних пам’яток, унікальна різноманітністю своїх ландшафтів. В Оклахомі налічують 11 природних зон! Тут є рівнинні прерії, альпійські луки, скелі, піщані дюни, болота...
Дю́ни - пагорб навіяного вітром піску. Звичайно термін «Дюна» застосовується до всіх піщаних сукупчень незалежно від зонально-кліматичних умов. На відміну від розповсюджених у пустелях барханів, у дюни (в цьому розумінні) випуклу форму мають не пологі, а круті схили, і «хвости» розташовані з заду дюни, по навітреній стороні.
Альпійські луки - природна зона висотної поясності, гірські біоми вкриті трав'янистою рослинністю, розташовані над лінією лісу. Висота, на якій починаються альпійські луки, залежить від клімату регіону та географічної широти місцевості (чим далі від полюсів, тим вище починаються альпійські луки).
На території штату живуть понад 350 видів хребетних тварин, зокрема - велика популяція одного із символів тваринного світу Америки бізонів, близько 200 видів птахів.
Твари́ни (лат. Animalia або лат. Metazoa) - царство переважно багатоклітинних еукаріотичних (ядерних) організмів, однією з найголовніших ознак якого є гетеротрофність (тобто, споживання готових органічних речовин) та здатність активно рухатись.
Хребе́тні (лат. Vertebrata) - підтип хордових тварин, що виділяється наявністю кісткового хребта. Разом з комахами, ця група тварин домінує на суші і у воді.
У лісах ростуть дуби і вязи, сосни і кедри, зустрічаються їх рідкісні види. В Оклахомі протікає більш 500 річок, побудовано більше 200 гребель з водосховищами, та й природних озер чимало. У штаті 50 природних територій, що охороняються: 6 національних парків, парки штату, національні заповідні ліси, мережа заказників і заповідників.

http://madridhotelvialusitana.com/oklahoma-shtat-ssha/
5. В штаті Нью-Мексико знаходиться заповідник найбільшої в світі пустелі незвичного кольору.
Національний природний парк - категорія природно-заповідного фонду в Україні та світі, територія, звичайно визначена у законі та у державній власності, що охороняється від більшості типів людської діяльності та забруднення.
Нью-Ме́ксико (англ. New Mexico, ісп. Nuevo México) - штат на південному-заході США; 314,9 тис. км², 1,6 млн мешканців (22 % мексиканського походження); адміністративний центр - Санта-Фе, головні міста: Альбукерке, Лас Крусас, Росвелл.
Як ви вважаєте, який саме колір цієї пустелі? Відповівши на запитання, ви з легкістю зможете назвати цю пустелю, адже з англійської її назва перекладається як «… [колір] піски». (Білий. Уайт-Сендс («Білі піски»). White Sands)
Національна пам’ятка «Уайт-Сендс», або «Білі піски» («White Sands National Monument») – природна пам’ятка в штаті Нью-Мексико.

Білі Піски знаходяться на висоті 1291 м над рівнем моря, в оточеній горами долині Тулароза. Площа парку – близько 710 км2, це поля білих піщаних дюн, які складаються з найдрібніших гіпсових кристалів.

Гіпс рідко зустрічається у вигляді піску, тому що легко розчиняється у воді. Як правило, дощі вимивають гіпс і водними потоками виносять його до моря. Долина Тулароза не має виходу до моря, і гіпс, який дощі вимивають з гір Сан-Андреас і Сакраменто, опиняється в басейні, як у пастці. Волога висихає, а гіпс у вигляді дрібного піску, що називається селенітом, залишається на поверхні.

Сотні мільйонів років тому на цьому місці було давнє море, яке висохло, залишивши озеро Отеро. Коли тисячі років потому висохло й озеро, воно залишило величезну територію, вкриту селенітом. Під дією вітрів білі дюни постійно змінюють рельєф, створюючи враження інопланетної поверхні. На відміну від звичайного піску з кварцу, пісок з гіпсу не нагрівається навіть у найспекотніші місяці, і по ньому можна спокійно ходити босоніж.

Для відвідувачів у парку доступні декілька маршрутів – пішки і на транспорті, з урахуванням вікових особливостей групи. Діти часто з’їжджають з дюн на спеціальних санках. Пам’ятка повністю оточена військовими об’єктами, тому, коли проводяться військові випробування, з метою безпеки людей «Білі піски» зачиняють для відвідувачів, оскільки парк знаходиться у межах дальності польоту ракети.

18 січня 1933 року президент Герберт Гувер підписав документи про заснування Національної природної пам’ятки «Білі піски».
(англ. Herbert Clark Hoover; нар. 10 серпня 1874 - пом. 20 жовтня 1964) - тридцять перший президент США з 1929 по 1933, від Республіканської партії.
Урочисте відкриття відбулося 29 квітня 1934 року.


У січні 2008 року «Білі піски» потрапили до попереднього списку об’єктів усесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
https://www.youtube.com/watch?v=ofUzW-ChOSQ
6. Клімат цього штату сухий, пустельний.
Програма ЮНЕСКО «Пам'ять світу»
Але саме у цьому штаті розташоване найбільше в США і надзвичайно мальовниче гірське озеро Тахо. (Невада. Nevada)
Та́хо (англ. Lake Tahoe) — прісне гірське озеро в межах гірського ланцюга Сьєрра-Невада, розташоване на кордоні американських штатів Каліфорнія і Невада.
Гірськи́й хребе́т - велика лінійно витягнута позитивна форма рельєфу з чітко відбитими схилами, що перетинаються у верхній частині, гірська споруда, що має чітко виражені вісь, вервечку гірських вершин та схили.
В районі озера розташовані кілька високогірних лижних курортів і зон відпочинку.


Озеро Тахо — друге за глибиною озеро в США (після озера Крейтер у штаті Орегон), 10-те за максимальною глибиною у світі, 4-те у світі за середньою глибиною. Максимальна глибина озера 501 м, довжина — 35 км, ширина — 19 км; протяжність берегової лінії 116 км. Площа озера — 495 км ². Вздовж усього периметра озера прокладені автошляхи. Значна частина берегової лінії з боку Каліфорнії перебуває в межах парків штату Каліфорнія та охороняється Службою охорони лісів США (англ.
О́зеро Кре́йтер (англ. Crater Lake) - кальдерне озеро в американському штаті Орегон. Це озеро - головна видатна пам'ятка Національного парку Озеро Крейтер, знамените своїм блакитним кольором та прозорістю води.
Береговá лíнія (або ще бережина, бережиця) - межа між суходолом та поверхнею будь-якої водойми (моря, озера, водосховища тощо). Берегова лінія невпинно змінюється внаслідок припливів та відпливів, абразії, евстатичних (постійних) коливань рівня Світового океану та тектонічних рухів.
Каліфо́рнія (англ. California) - штат, що охоплює південну половину західного узбережжя Сполучених Штатів. З населенням 39 мільйонів і площею 410 тис. квадратних кілометрів, Каліфорнія - найбільший американський штат за населенням і третій за площею.
United States Forest Service, USFS).


Озеро сформувалося в період від 2 до 3 млн. років тому внаслідок утворення тектонічної западини на місці геологічного розлому. Сучасні обриси озера з'явилися за часів льодовикового періоду.
Сполу́чені Шта́ти Аме́рики, також США, Сполу́чені Шта́ти, Шта́ти, Аме́рика (англ. United States of America, USA, U.S., the USA, the States, America) - федеративне об'єднання в Північній Америці, що складається з 50 штатів: Аляски, Гаваїв, 48 штатів на території між Атлантичним і Тихим океанами і між Канадою і Мексикою та федерального (столичного) округу Колумбія.
Розломи (рос. разломы, англ. fractures, faults; нім. Brüche m pl, Störungen f pl) - багатозначне поняття.
Льодовикова ера - період довгострокового зниження температури Землі на поверхні й в атмосфері, що призводить до утворення або розширення континентальних льодовикових щитів, полярних шапок та альпійських льодовиків.
В озеро впадає безліч річок, але витікає лише одна — річка Траки, яка тече на північний схід через місто Рино у Неваді та впадає в озеро Пірамід (Невада).


Територія навколо озера спочатку була населена індіанським племенем Вашо (англ. Washoe tribe). Вони називали цей район «да хоу а га» (англ. Da ow a ga), що буквально означає «край озера». Коли прийшли перші білі мандрівники, вони стали вимовляти це слово «да хоу», що в підсумку трансформувалося в сучасну назву озера. За словами Марка Твена, Тахо індіанськими мовами означає «Суп з коників».
Марк Твен (англ. Mark Twain), справжнє ім'я: Семюель Ленгхорн Клеменс (англ. Samuel Langhorne Clemens; 30 листопада 1835 Флорида, штат Міссурі - 21 квітня 1910, Реддінг, штат Коннектикут) - американський письменник, гуморист, сатирик, публіцист, видавець.


До речі, офіційно назву Тахо було присвоєно озеру тільки у 1945 році.

https://www.youtube.com/watch?v=PAKtX1mNZcU

https://www.youtube.com/watch?v=bxbVEnnmRGQ
7. А чи відомо вам, що саме на території США є "Сад Богів"? Таку красиву назву має популярний природний парк в якому щоденно проводяться краєзнавчі ландшафтні та етнографічні презентації. Тут можна побачити різноманітні геологічні експонати, зразки місцевих рослин і тварин, а також предмети, пов'язані з побутом і культурою індіанців. В якому штаті він знаходиться? (Колорадо. Colorado)
Сад Богів (Garden of the Gods) – публічний парк у Колорадо-Спрінгс, штат Колорадо, США.

Назву парку відносять до подій серпня 1859 року, коли два місцевих картографи обстежили місцевість у зв’язку із заснуванням Колорадо-Сіті. Один із них запропонував назвати місцевість Садом Богів.

Вхід до парку безкоштовний згідно із заповітом Чарльза Еліота Перкінса, чиї діти подарували землю парку місту Колорадо-Спрінгс к 1909 році.

У парку є численні доріжки для гірських прогулянок, скелелазання, гірських велосипедних і кінних прогулянок. Одна з найбільш популярниз доріжок – «доріжка Перкінса» – вимощена для попередження ерозії. Таблички попереджають про небезпеку зустрічі з ядовитими зміями в спекотні дні.

«Візитівкою» парку є скелі із шарів червоного й білого пісчанику, конгломерату та вапняку, які наклалися горизонтально один на один. На скелях помітні відбитки минулих епох: давніх морів, гір, піщаних пляжів. Припускають, що назва річки і штату Колорадо походить від яскравого кольору цих скель. Також виявлені закам’янілості давньої флори й фауни, у тому числі відбитки раковин та кістки динозаврів. У 2006 році тут був віднайдений новий вид динозавра –Theiophytalia kerri (від словосполучення «сад Богів» грецькою мовою).

https://www.youtube.com/watch?v=779dop0MaNw
8. Свою назвву цей штат отримав на честь найбільшої річки Північної Америки, четвертої за довжиною в усьому світі. Його ще називають «штат магнолій», а одна із тварин-офіційних символів штату – неймовірно розумні дельфіни афаліна. (Міссісіпі. Missisippi)
Назва Міссісіпі з мови індіанців оджибве перекладається як Велика ріка, ця назва хоч і загальна, але дуже точна. Тим, хто сумнівається в її точності, рекомендується проплисти 3770 км.

З XVI в. європейці досить довго з’ясовували, хто буде господарем цих земель. Свої претензії на них висували французи, іспанці та англійці. Проте в результаті трофей не дістався жодному з кандидатів: земля опинилася під контролем США. Після перемоги у війні за незалежність американцям довелося викупити в 1803 р. французьку частку Міссісіпі за 15 млн. доларів у Наполеона Бонапарта.

10 грудня 1817 р. Міссісіпі офіційно став 20-м штатом США.

Незабаром він опинився у пятірці найбагатших штатів, завдяки вирощуванню тут бавовни із використанням праці рабів (їхня кількість переважала вільне населення штату).Тож із початком Громадянської війни (1861-65 рр.) Міссісіпі став другим штатом Конфедерації Півдня, а його уродженець Джефферсон Девіс – президентом Крнфедерації.

Цікава й складна історія штату відображена в книгах, які тепер є літературною класикою США.

У творах Марка Твена «На Міссісіпі» та «Пригоди Гекльберрі Фінна» є багато яскравих сторінок реального життя Великої річки і однойменного штату. У книгах Вільяма Фолкнера відображені характери, типові для жителів штату.
Вели́ка Рі́чка - невелика річка (струмок) в Українських Карпатах, у межах Сколівського району Львівської області. Права притока Стрию (басейн Дністра).
Джефферсон Фініс Девіс (англ. Jefferson Finis Davis, 3 червня 1808 - 6 грудня 1889) - американський політик, перший і єдиний президент Конфедеративних Штатів Америки (у 1861–1865), лідер Півдня під час Громадянської війни в США.
Ві́льям Ка́тберт Фо́лкнер (англ. William Cuthbert Faulkner; *25 вересня 1897, Нью-Олбані, Міссісіпі, США - †6 липня 1962) - американський письменник, прозаїк, лауреат Нобелівської премії з літератури (1949).
Драматург Теннессі Вільямс взяв за основу одного зі своїх творів біографію уродженця Міссісіпі.
Теннессі Вільямс (англ. Tennessee Williams, при народженні Томас Ланьє Вільямс (англ. Thomas Lanier Williams), 26 березня 1911 - 25 лютого 1983) - американський драматург, лауреат Пуліцерівської премії 1948 року за п'єсу «Трамвай «Бажання»» (A Streetcar Named Desire) та 1955 року за п'єсу «Кішка на розпеченому даху» (Cat on a Hot Tin Roof).
Їхні твори і сьогодні залишаються актуальними: їх читають, екранізують, про них сперечаються.


Тож до загальноприйнятих характеристик Міссісіпі «штат магнолії», «штат гостинності» можна додати ще одну – «батьківщина американських письменників».

Не можна не згадати також, що Міссісіпі – батьківщина «короля рок-н-ролу» Елвіса Преслі (1935-72 рр.).
Е́лвіс Ааро́н Пре́слі (англ. Elvis Aaron Presley або Elvis; * 8 січня 1935, Тупело, Міссісіпі - †16 серпня 1977, Мемфіс, Теннессі) - славнозвісний американський співак і актор. Один із найуспішніших музикантів XX століття.
Він народився саме в цьому штаті - у маленькому містечку Тьюпело.

http://madridhotelvialusitana.com/shtat-missisipi-shtat-na-beregah-richki-missisipi-v-ssha
9. Найбільший екземпляр цієї риби був спійманий у штаті Нью-Гемпшир. Її довжина - 5,5 метрів, а вага – більше ніж півтори тонни. За формою тіло риби нагадує диск, а назва пов'язана з космосом. Яку назву має ця риба?

До речі, саме в цьому штаті знаходиться гора, названа на честь першого президента США, відома своєю мінливою погодою. Довгий час там утримувався рекорд максимальної швидкості повітря, виміряної на земній поверхні.

Географі́чна оболо́нка (англ. geography envelope; нім. geografischer Mantel, m) - верхня комплексна оболонка Землі, що утворилася внаслідок взаємопроникнення і складної взаємодії окремих геосфер - літосфери, гідросфери, атмосфери і біосфери.
Про який штат йде мова?(Риба-місяць; гора Вашингтон, штат Нью-Гемпшир.
Нью-Гемпшир (англ. New Hampshire) - штат на північному сході США на узбережжі Атлантики; площа 24 тис. км², 1,2 млн мешканців. Девіз штату: «Живи вільним або помри» (англ. Live Free or Die).
Fish-month; Mount Washington, New Hampshire
)
Риба-місяць (Mola mola) – найбільша з сучасних кісткових риб. Завдяки своїм габаритам ця риба занесена в Книгу рекордів Гіннеса. Стисле з боків тіло місячної чудо-риби надзвичайно високе і коротке, наближається за формою до диску, що надає їй вкрай дивний вигляд. У профіль тіло риби-місяця нагадує майже правильне коло, звідси й назва. До речі, «мola» на латині означає «млинове жорно». Хвіст її дуже короткий, широкий і усічений, тіло вкрите товстою, міцною і еластичною шкірою, всіяною дрібними кістковими горбиками. Колір шкіри - білий.

З такою незвичайною формою тіла дорослим особинам дуже складно тримати вертикальне положення у воді, тому більшу частину часу вони проводять лежачи на боці, як камбала, але тільки на поверхні води, тому риба-місяць є легким об'єктом полювання для акул, косаток та інших великих хижаків. Але це не таке просте полювання, тому що «броньована» шкіра захищає її від пошкоджень. Навіть за допомогою гострого гарпуна складно нанести істотні рани рибі-місяцюі: гарпун відскакує від її броні, як від шматка металу.Оскільки плаває риба-місяць погано, вона безсила перед сильною течією і покладається на волю хвиль.

А ось «місячні» мальки і молодняк плавають так само вертко, як і інші мешканці підводного царства.

Харчується риба-місяць зоопланктоном, а також дрібними кальмарами, личинками вугрів, сальп, реброплавів і медузами. Це й зрозуміло, адже така повільна рибина просто не в змозі наздогнати іншу рибу. Проте один учений-іхтіолог описав факт, якому був свідком в одній із наукових експедицій. Він спостерігав незвичайне полювання риби-місяця на скумбрію. Під час нього риба розганялася, наскільки це було можливо при її формах, і, вистрибуючи з води над зграєю скумбрії, падала на поверхню, приголомшуючи жертву, а потім поїдала оглушену рибу.

Як би страхітливо не виглядала ця чудо-риба, вона абсолютно беззахисна істота і не може заподіяти шкоди людині.

Незважаючи на це, в деяких місцях біля узбережжя Південної Африки рибалки при її вигляді відчувають забобонний страх і прагнуть швидше повернутися на берег. Справа в тому, що коли насувається шторм, і вітер утворює поверхневі течії в бік берегів, рибу-місяць виносить на мілководдя. Її наближення до берегів у місцевих жителів завжди було ознакою настання стихії, тому помітити рибу-місяць біля узбережжя вважається поганою прикметою, її появу справедливо пов’язують із штормовою погодою.

Промислового значення риба-місяць не має: м'ясо її практично не їстівне, а печінка і молочко навіть викликають отруєння.

Викликає інтерес лише як екзотичне творіння природи.
http://ryboohorona.kiev.ua/node/101

https://www.youtube.com/watch?v=IsDqDoKLyig
Гора Вашингтон:

https://www.youtube.com/watch?v=BmFitX6nE7I
10. Офіційна домашня тварина цього штату – молочна корова, адже він є провідним виробником молочних продуктів. Тому цей штат жартома називають «молочна ферма Америки», а його мешканців – «сирними головами» (cheeseheads). Назвіть цей штат. (Вісконсин. Wisconsin)

Розташований на півночі Середнього Заходу, штат Вісконсин відомий своїм сільським господарством, природною красою та історією прогресивної політики (наприклад, перший закон про відшкодування внаслідок промислової травми і перший прибутковий податок штату були прийняті тут).
Податок на прибуток підприємств - прямий податок, що стягується з прибутку організації (підприємства, банку, страхової компанії). Прибуток організації, як правило, визначається як дохід від діяльності компанії мінус сума встановлених відрахувань та знижок.
Молоко́ (лат. lac, lactis; грец. Gala) - секрет молочних залоз, що виробляється під час лактації у ссавців жіночої статі та призначений для грудного годування дітей. Молоко є емульсією крапель жиру у воді.
Сільське́ господа́рство (с.-г.) - галузь народного господарства, направлена на забезпечення населення продовольством і отримання сировини для цілого ряду галузей промисловості. Галузь є однією з найважливіших, представлена практично у всіх країнах.
Прізвисько «молочний край Америки» свідчить про важливість сільського господарства в економіці штату. Вісконсин лідирує у виробництві сиру і є другим у виробництві молока та вершкового масла в країні. 90% надоїв молока йде на виробництво сирів: тут виготовляється четверта частина усього виробленого в країні сиру: близько ста тридцяти сироварень випускають понад мільйон тонн сиру щорічно!


Молочним штатом Вісконсин став не від хорошого життя: до кінця XIX в. земля Вісконсину виснажилася від інтенсивного землеробства і перестала давати високі врожаї пшениці. Оскільки ж тут непогано росли кормові культури, фермери зайнялися молочним тваринництвом.
Ма́сло вершко́ве - молочний продукт, який виробляється шляхом збивання свіжого або кислого молока, вершків чи перетворення високожирних вершків.
Кормові́ культу́ри - рослини (одно і багаторічні), що вирощуються на корм сільськогосподарським тваринам: кормові трави, коренеплоди і бульби, зернофуражні, баштанові, силосні та інші культури.


Між іншим, у Вісконсині зараз існує добре розвинута багатопрофільна промисловість та індустрія туризму.
http://madridhotelvialusitana.com/severnaya-amerika/839--.html
  1   2   3   4 • 50-зірковий Ігроленд Розширені відповіді та коментарі до настільної
 • Великий Каньйон, Grand Canyon ). Вели́кий Каньйо́н або Великий каньйон Колорадо
 • Великого Каньйону
 • Єллоустонський національний парк,Yellowstone National Park ) Національний парк «Єллоустон» або Єллоустонський національний парк
 • Юта, Utah ) Долина монументів
 • Оклахома, Oklahoma ) Столиця штату Оклахома
 • Білий. Уайт-Сендс («Білі піски»). White Sand s) Національна пам’ятка «Уайт-Сендс»
 • Невада. Nevada ) Та́хо
 • United States
 • Колорадо. Colorado ) Сад Богів (Garden of the Gods)
 • Міссісіпі. Missisippi ) Назва Міссісіпі
 • Великої річки
 • Риба-місяць; гора Вашингтон, штат Нью-Гемпшир