Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінка12 артилерія, міномети І протитанкові ракетні комплекси

Скачати 369.33 Kb.

12 артилерія, міномети І протитанкові ракетні комплекси
Скачати 369.33 Kb.
Сторінка1/4
Дата конвертації28.05.2017
Розмір369.33 Kb.
  1   2   3   412 АРТИЛЕРІЯ, МІНОМЕТИ І ПРОТИТАНКОВІ РАКЕТНІ КОМПЛЕКСИ


12.1 Завдання артилерії


Артилерія здійснює вогневе ураження противника (ВУП), що забезпечує успіх аеромобільним (парашутно-десантним) підрозділам по захопленню і знищенню об'єктів в тилу противника.

ВУП складає головний зміст бойових дій артилерії аеромобільних підрозділів.

Артилерійські підрозділи в бою розташовуються на закритій (ЗВП) або відкритій вогневій позиції (ВВП);

Вогневе́ ура́ження - ураження об'єктів (цілей) вогнем різних видів зброї, ударами ракетних військ і авіації із застосуванням боєприпасів в звичайному спорядженні. Вогневе ураження противника здійснюється протягом всього періоду бою (операції).
Вогнева́ пози́ція (ВП) - ділянка місцевості, зайнята або підготовлена до заняття одним або декількома кулеметами, гарматами, мінометами, танками, реактивними системами залпового вогню тощо для ведення вогню.
можуть бути призначені для стрільби прямим наведенням або для безпосереднього супроводу аеромобільних (парашутно-десантних) підрозділів.
12.2 Призначення і характеристика артилерійських систем, боєприпасів до них і ПТРК
120-мм самохідна артилерійська гармата (САГ) 2С9 „Нона” (рис. 12.1) призначена для знищення і придушення вогневих засобів противника і його живої сили, як відкрито розташованої, так і, тієї що знаходиться в укриттях польового типу. Гармата може залучатися також для ураження артилерійських і мінометних батарей, різних бронецілей, ракетних установок і пунктів керування. У боєкомплекті САГ передбачені артпостріли з осколково-фугасними і кумулятивними снарядами, та міни - осколково-фугасні, освітлювальні, димові та запальні.
Пускова установка (ПУ) - пристрій (сукупність спеціальних пристроїв), призначений для розміщення, передстартової підготовки та пуску ракети в заданому напрямку; бойовий засіб ракетного комплексу.
Самохі́дна артиле́рія - вид артилерії, що має на озброєнні артилерійські системи та установки (гармати, гаубиці, міномети, пускові установки реактивної артилерії та ін.) на самохідній базі.
Артилері́йська систе́ма - сукупність функційно пов'язаних: артилерійської гармати або установки, артилерійських снарядів та різнорідних технічних засобів, які призначені для виконання вогневих завдань.
Кумуляти́вний снаря́д - артилерійський снаряд основного призначення із зарядом кумулятивної дії: при вибуху з матеріалу облицювання спеціальної виїмки у вибуховій речовині формується тонкий кумулятивний струмінь, направлений уздовж осі виїмки; при зустрічі з перешкодою струмінь створює великий тиск, що пробиває останню.

На відкритій вогневій позиції – САГ веде вогонь по цілям прямим наведенням як гармата, із закритої вогневої позиції стріляє як гаубиця. Знаходячись на дні якого-небудь яру, САГ уподібнюється класичному міномету, що уражає цілі вогнем на крутих траєкторіях. До того ж цей універсал самохідний, а по суті, всюдихідний, броньований, авіатранспортабельний і навіть здатний плавати. Технічні характеристики дозволяють у лічені секунди трансформувати самохідну артилерійську гармату в самохідний міномет. Істотною особливістю САГ – є регульований кліренс. Так при стрільбі гармата може опуститися до мінімального кліренсу і тоді навіть невеликі складки місцевості надійно укриють бойову машину. А максимальний кліренс знадобиться при здійсненні руху по бездоріжжю, у тому числі по заболоченій місцевості, снігу і піскам.

Лічені секунди (англ. Split Second) - британський фантастичний бойовик 1992 року.
Міноме́т - вид артилерійської зброї, призначений для навісного обстрілу укритих цілей, а також для руйнування польових укріплень. Винахідником міномета вважається російський офіцер і інженер Леонід Миколайович Гобято.
Гарма́та (від пол. armata < італ. armata - «зброя») - тип артилерійської зброї, що відрізняється від інших представників ствольної артилерії, таких як гаубиця або мортира, більшим подовженням ствола, більшою початковою швидкістю снаряду, але меншим максимальним кутом піднесення.
Боло́то, драговина - біотоп, надмірно зволожена ділянка земної поверхні, вкрита вологолюбними рослинами, наприклад, мохом (Маскег), з залишків яких звичайно утворюється торф.Рис. 12.1 – 120-мм самохідна артилерійська гармата 2С9
САГ можна десантувати не тільки посадковим, але і парашутно-реактивним способом з літаків Ан-12, Іл-76, Ан-22 у діапазоні висот від 300 до 1100 м. При цьому площадки приземлення можуть розташовуватися на висотах до 2500 м над рівнем моря (іншими словами - у горах), а власне десантування допускається при швидкості вітру в землі до 15 м/с.

На переведення САГ з похідного положення в бойове відводиться не більше 30 с. Попередня підготовка вогневої позиції не потрібна.

Таблиця 12.1 – ТТХ САГ 2С9


Бойова вага установки, кг

8700

Калібр, мм

120 мм

Дальність стрільби максимальна, м

- ОФ снарядом

- АР снарядом

- міною

8850

13100


7100

Дальність стрільби мінімальна, м

- ОФ снарядом

- міною

1700


400

Початкова швидкість, м/с

- ОФ снарядом

- кумулятивним снарядом

від 109 до 367

560


Швидкострільність, постр./хв

6-8

Кліренс, мм

від 100 до 450

Бронепробійність, мм

до 650

Кути наведення, град.

-у горизонтальній площині

вертикальній площині

±35


від -4 до 80

Боєзапас, що возиться

60 пострілів

Максимальна швидкість, км/год:

- по шосе

- по ґрунту

- на плаву


60

30-359

Запас ходу, км

- по ґрунту

- на плаву

до 500


до 75-90

Екіпаж, чол.

4

122-мм самохідна гаубиця 2С1 „Гвоздика” (рис. 12.
Самохі́дна артилері́йська устано́вка (САУ) - артилерійська система на саморухомій базі, яка призначена для безпосереднього вогневого супроводу танків та піхоти в бою, виконання завдань артилерійської підтримки рухомих з'єднань та боротьби з танками противника.
2) призначена для боротьби з артилерією, мінометами і бронетехнікою противника, знищення і придушення живої сили і вогневих засобів, руйнування укріплень польового типу, пророблення проходів у мінних полях і дротових загородженнях. Звичайний боєкомплект, що возиться - 35 осколково-фугасних і 5 кумулятивних снарядів. Боєприпаси роздільного заряджання - снаряд і гільза з зарядом. Розроблено широку номенклатуру снарядів: освітлювальні, осколково-фугасні, кумулятивні, димові, агітаційні, радіоелектронної протидії, освітлювальні і касетні з забійними стріловидними елементами.
Радіоелектронна протидія, радіоелектронне придушення - сукупність заходів і дій, спрямованих на порушення роботи або зниження ефективності бойового застосування радіоелектронних засобів противника шляхом дії на них електромагнітним або акустичним випромінюванням.

За допомогою перемотування гусениць САУ плаває зі швидкістю 4,5 км/год і здатна переборювати водні перешкоди шириною 300 м при висоті хвилі до 150 мм і швидкості плину не більш 0,6 м/сек. При цьому на борту установки повинно бути не більш 30 пострілів. САУ авіатранспортабельна, тобто її можна перевозити на літаках Ан-12, Іл-76, Ан-124.Рис. 12.2 – 122-мм самохідна гаубиця 2С1 „Гвоздика”

Таблиця 12.2 – ТТХ 122-мм самохідної гаубиці 2С1 „Гвоздика”
Бойова вага установки, кг

15700

Калібр мм

122 мм

Дальність стрільби максимальна, м

- ОФ снарядом

- АР снарядом

15200


21900

Дальність стрільби мінімальна, м

4070

Початкова швидкість снаряда, м/с

670

Швидкострільність, постр./хв

4-5

Кліренс, мм

400

Кути наведення, град.

-у горизонтальній площині

-у вертикальній площині

360


від -3 до 70

Боєзапас, що возиться

40 пострілів

Боєкомплект

80 пострілів

Максимальна швидкість

- по ґрунту, км/год.

- на плаву

61,5


4,5

Запас ходу, км

До 500

Екіпаж, чол.

4

122-мм гаубиця Д-30 (рис. 12.3) призначена для боротьби з артилерією, мінометами і бронетехнікою противника, знищення і придушення живої сили і вогневих засобів, руйнування укріплень польового типу. 122-мм гаубиця Д-30 має ствол довжиною 38 калібрів, оснащений дуловим гальмом, за вушко на якому вона і буксирується.

Дулове гальмо - пристрій-компенсатор, призначений для зменшення сили відбою (на 25-75%) при пострілі з вогнепальної зброї за рахунок використання частини кінетичної енергії газів, що рухаються за снарядом.
На вогневій позиції колеса вивішуються. Для захисту розрахунку гаубиця має невеликий щит. Лафет на трьох станінах дозволяє змінювати кут горизонтального наведення в межах 360°, не пересуваючи станіни. Гаубиця Д-30 може стріляти всіма тими ж снарядами, що і 122-мм самохідна гаубиця 2С1. Вона є авіатранспортабельною, її можна перевозити на літаках Ан-12, Іл-76, Ан-124.Рис. 12.3 – 122-мм гаубиця Д-30.
Таблиця 12.3 – ТТХ 122-мм гаубиця Д-30


Бойова вага, кг

3150

Калібр мм

122 мм

Дальність стрільби максимальна, м

- ОФ снарядом

- АР снарядом

15400


21900

Дальність стрільби мінімальна, м

4070

Початкова швидкість снаряда, м/с

670

Швидкострільність, постр./хв

4 - 5

Маса снаряда, кг

21,7

Кути наведення, град.

-у горизонтальній площині

-у вертикальній площині

360


від -7 до 70

Боєкомплект

80 пострілів

Бойовий розрахунок, чол.

7

82-мм автоматичний міномет 2Б9 „Васильок” (рис. 12.4) призначений для знищення і придушення живої сили і вогневих засобів противника. Разом із транспортною машиною 2Ф54 на базі автомобіля ГАЗ-66 входить до складу мінометного комплексу.

Бойова скорострільність 2Б9 - до 100 пострілів у хвилину. 2Б9 установлюється на легкий колісний лафет, що нагадує лафет легкої польової гармати.

Артиле́рія (фр. artillerie - від старофр. artiller - «готувати», «споряджати»): Рід сухопутних військ, організаційно зведений в підрозділи, частини і з'єднання, озброєні артилерійськими гарматами, реактивними, ракетними і самохідними протитанковими установками, різними засобами розвідки й зв'язку, а також приладами спостереження і керування вогнем.
Приймач боєприпасів магазинного типу забезпечує подачу 82-мм мін з обойм по чотири міни. 2Б9 може вести навісний вогонь по крутій траєкторії як міномет, при цьому міни заряджаються вручну, або автоматичний вогонь по настильній траєкторії як легка протитанкова гармата (мається приціл для прямого наведення) з використанням заряджання через казенну частину з магазина.
Протита́нкова гарма́та - артилерійська система призначена для боротьби з бронетехнікою противника шляхом стрільби прямим наведенням. У переважній більшості випадків воно є довгоствольною гарматою з високою початковою швидкістю снаряду і невеликим кутом піднесення.

Боєкомплект, що возиться в транспортній машині, містить 226 мін, з яких 96 в остаточно спорядженому виді покладені в 24 касети і розміщені в спеціальних шухлядах.

Тактико-технічні дані: максимальна дальність стрільби 4700 м, максимальна дальність при стрільбі по навісній траєкторії складає 4200 метрів, повна бойова вага 632 кг, бойовий розрахунок - 4 чоловіка.

Рис. 12.4 – 82-мм автоматичний міномет 2Б9 „Васильок”

82 мм міномет 2Б14 „Піднос” (рис. 12.5) призначений для знищення і придушення живої сили і вогневих засобів противника. Прийнятий на озброєння в 1983 році. Складається зі ствола, лафета-двуноги з піднімальним і поворотним механізмами, опорної плити, оптичного прицілу МПМ-44М.

Приці́л - приладдя для наведення зброї на ціль, призначені для контролю положення каналу ствола у просторі стосовно точки прицілювання.
У похідному положенні міномет розбирається і перевозиться (переноситься) в трьох в’юках масою 17, 13,9, 16,2 кг. Два міномети з боєкомплектом від 76 до 116 мін, ЗІП і розрахунок можуть транспортуватися на автомобілі УАЗ-469. Боєкомплект 120 мін.


Рис 12.5 - 82 мм міномет 2Б14 „Піднос”


Мінометний комплекс, що возиться, 2С12 „Сани” До складу мінометного комплексу входять: 120-мм міномет 2Б11 (рис. 12.6), колісний хід 2П81 і транспортна машина 2Ф510 на базі автомобіля ГАЗ-66. 120-мм міномет 2Б11 призначений для ураження живої сили, озброєння і військової техніки в інтересах батальйону.
Те́хніка (від грец. techne - мистецтво, майстерність) - сукупність засобів, створених людством для обслуговування своїх потреб виробничого і невиробничого характеру. У техніці матеріалізовані знання і виробничий досвід, накопичені людством у процесі розвитку суспільного виробництва.

Має гладкий ствол, запобіжник від подвійного заряджання. При транспортуванні на полі бою 2Б11 перевозиться в зібраному виді на легкому колісному ході 2П81. При підготовці до стрільби ствол піднімається вручну доти, поки кругла плита не упреться в землю. Після цього колісний хід можна забрати, і міномет при стрільбі буде спиратися на двоногу сошку. При необхідності ствол, плита і колісний хід відокремлюються друг від друга. При стрільбі міни заряджаються вручну з дулової частини; у нижній частині гладкого ствола мається закріплений бойок, від якого запалюються метальні заряди різної потужності. Боєзапас, що возиться, складає 48 пострілів. Боєкомплект – 80 пострілів.Рис 12.6- 120-мм міномет 2Б11
Таблиця 12.4 – ТТХ 120-мм міномета, що возиться, 2Б11


Дальність стрільби, м:

- максимальна ОФМ

- мінімальна

7100


460

Швидкострільність, постр./хв.

12

Кут підвищення, град.

48... 80

Кут горизонтального наведення,

±5

Боєкомплект, що возиться, постр.

48

Маса (без транспортної машини), кг.

210
  1   2   3   4


Скачати 369.33 Kb.