Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінка8 клас Завдання групи А

Скачати 125.67 Kb.

8 клас Завдання групи А
Скачати 125.67 Kb.
Дата конвертації22.04.2017
Розмір125.67 Kb.

Завдання другого етапу Всеукраїнської олімпіади з біології 2013-2014 н/р для учнів загальноосвітніх навчальних закладів Кіровоградської області

8 клас

302351.jpg

Завдання групи А

однією правильною відповіддю, 1 бал)

  1. Назвіть процес, під час якого рослина вбирає вуглекислий газ і виділяє кисень:

А фотосинтез;
Кіровогра́дська о́бласть - область в центральній частині України. Утворена 10 січня 1939 року Указом Президії Верховної Ради СРСР. Обласний центр - Кропивницький.
Загальноосві́тня шко́ла - масовий тип навчально-виховних закладів, які дають загальну освіту.
Б дихання; В транспірація; Г фототропізм

2. Назвіть компонент покритонасінної рослини, не здатний укорінюватися:

А листок; Б квітка; В пагін; Г брунька
3. Назвіть представника типу Членистоногі, органом виділення якого є зелена залоза:

А кліщ собачий;
Собачий кліщ (Ixodes ricinus) - кліщ з родини Іксодових кліщів. Звичайний в Європі.
Видільна, чи Екскреторна система в біології - сукупність органів, які виводять з організму надлишок води, продуктами обміну речовин, солі, а також отруйні речовини, які потрапили в організм ззовні чи утворилися в ньому.
Б жук колорадський; В міль яблунева;
Міль яблунева(Hyponomeuta malinellus Zell.) - метелик з родини горностаєвих молей (іпономеутид). Шкідник сільського господарства - пошкоджує яблуню. Поширена в Європі, США, на Далекому Сході Росії та в Японії.
Г рак річковий

4. Укажіть орган сечовидільної системи, запалення якого називають «цистит»:

А ниркова миска; Б сечовий міхур; В сечовід; Г сечівник
5. Назвіть кістку в складі скелета вільних кінцівок, яка не поєднується суглобами із сусідніми кістками:

А променева; Б надколінок; В мала гомілкова; Г таранна
6. Паразитичним організмом є:

А трюфель; Б дріжджі; В фітофтора; Г зморшки
7. Який орган у кактусів забезпечує основну частину фотосинтезу?

А дуже потовщений листок; Б потовщене стебло; В надземна бульба; Г потовщені черешки листків, які втратили листкову пластинку
8. Очі мають представники класу:

А сисуни; Б коралові поліпи; В стьожкові черви; Г війчасті черви
9. До комах із повним перетворенням

належить:А комар малярійний; Б клоп італійський; В тарган чорний; Г воша платяна
10. Місцем утворення пилку у квітці покритонасінних рослин є:

А квітколоже;
Цестоди, або стьожкові черви (Cestoda) - клас тварин типу Плоскі черви (Platyhelminthes).
Тарган чорний (Blatta orientalis) - комаха з роду Тарган (Blatta).
Листкова́ пласти́нка - основна частина листка більшості вищих рослин. Переважно плоске, рідше трубчасте (цибуля) або голчасте (сосна) утворення, що прикріплюється до стебла основою або за допомогою черешків. Л. п.
Покритонасінні, або квіткові рослини (Angiospermae, або Magnoliophyta), зав’язко́ві, вкритонасі́нні - таксон вищих рослин, які формують квітки. Ця найважливіша група наземних рослин налічує понад 165 порядків, 540 родин, більше 13 000 родів і, ймовірно, не менше 250 000 видів.
Б пелюстка; В тичинка; Г приймочка маточки

Завдання групи Б

(одна або кілька правильних відповідей, зараховується лише повна відповідь, 3 бали)

11. Спорами розмножуються:А маршанція; Б соняшник; В береза; Г підберезовик; Д чоловіча папороть
12. Виберіть з поданого списку отруйні гриби:

А сироїжка зелена; Б опеньок лучний; В опеньок сірчано-жовтий; Г бліда поганка; Д павутинник
13. Основні особливості Хвощеподібних:

А мають членисті стебла; Б спорові рослини; В насінні рослини; Г мають у своєму складі кремнезем; Д мають у своєму складі хітин
14. Бурі водорості:

А мають хлорофіл; Б не мають судин; В мають мичкувату кореневу систему;
Мухомор зелений, бліда поганка (Amanita phalloides (Vah1 ех Fr.) Secr.) - дуже отруйний гриб родини пластинникових (Agaricaceae). Місцева назва - гадючка, блекітниця, мухомор гадючий. З родини мухоморових - Amanitaceae.
Насінні (лат. Spermatophyta) - група судинних рослин некласифікованого рангу. Насінні охоплюють рослини, які виробляють насіння. Вони - підгрупа Embryophyta, або сухопутних рослин. Сучасні насінні включають класи Хвойні, Гінкгоподібні, Саговникоподібні, Гнетоподібні і Покритонасінні.
Папоротеподі́бні або просто папороті (Filicopsida або Pteridophyta) - група судинних рослин, належить до групи Moniliformopses. Папороті з'явилися на Землі близько 300 млн років тому, протягом кам'яновугільного періоду (карбону) палеозойської ери.
Бу́рі во́дорості (Phaeophyceae Kjellman) - велика група переважно морських, виключно багатоклітинних водоростей. На сьогодні цей клас налічує близько 2000 видів, що належать приблизно до 260 родів.
Ко́рінь - підземний, вегетативний орган рослини з необмеженим ростом, який забезпечує закріплення рослин у субстраті, поглинання і транспорт води та розчинених у ній мінеральних речовин та продуктів життєдіяльності ґрунтових мікроорганізмів і коренів інших рослин, первинний синтез органічних речовин, виділення в ґрунт продуктів обміну речовин і вегетативне розмноження.
Г можуть розмножуватися статевим способом; Д у несприятливих умовах здатні


утворювати плоди
15. До характеристик насінини відносять:

А вегетативний орган у насінних рослин; Б генеративний орган у насінних рослин; в) містить зародок; Г утворюється з насінного зачатку; Д ззовні вкрита ендоспермом
16. У яких рослин утворюється плід ягода?

А картопля; Б помідори; В аґрус; Г полуниця; Д чорниця
17. До родини Злакові належать:

А осока; Б жито; В хвощ; Г кукурудза; Д банан
18. Які рослини мають зрослопелюстковий віночок?

А Яблуня домашня; Б Береза бородавчаста; В Жито посівне;
Береза повисла, береза поникла (Betula pendula Roth.), синонім береза бородавчаста (Betula verrucosa Ehrh.) - дерево родини березових (Betulaceae).
Яблуня домашня (Malus domestica) - вид рослин дрібних листяних дерев і чагарників з роду Яблуня родини Розові. Широко розповсюджене плодове дерево.
Вегетати́вні о́ргани - частини тіла вищих рослин, які виконують основні функції живлення та обміну речовин із зовнішнім середовищем.
Жито посівне (Secale cereale) - рослина родини тонконогових, близько пов'язана з ячменем та пшеницею, що широко вирощується людиною для отримання зерна та як кормова культура. Зерно посівного жита використовується для виготовлення певних сортів хліба, пива, віскі, горілки та інших продуктів, також часом споживається в їжу цільне зерно, приготовлене у вигляді каші.
Г Дзвоники розлогі; Д Дурман звичайний

19. Листками є:

А бульба картоплі та вусик винограду; Б вайї папороті та сім’ядолі квасолі; В коренеплід моркви та кореневище пирію; Г цибулина тюльпана та кореневі шишки; Д філокладій рускуса та колючка терену
20. Вкажіть, які характеристики весняних пагонів Хвоща польового відрізняють їх від літніх:

А весняні здатні до фотосинтезу, літні –

нездатні;
Дзво́ники розло́гі (Campanula patula) - дворічна рослина родини Дзвоникових. Типовий і поширений представник лучних біоценозів, що не має охоронного статусу. Дуже обмежено використовується в декоративному садівництві.
Дурма́н звича́йний (Datura stramonium L.) - однорічна трав'яниста рослинна родини пасльонових (Solanaceae) з гіллястим порожнистим стеблом.
Хвощ польовий (Equisetum arvense L.), місцеві назви - сосонка польова, хвойка, тінички. Багаторічна трав'яниста рослина родини хвощових (Equisetaceae). Хвощ польовий - бур'ян, який масово розвивається на полях з кислими ґрунтами.
Б весняні нездатні до фотосинтезу, літні - здатні; В весняні здатні формувати спори, літні - нездатні; Г весняні здатні формувати гамети, літні - нездатні; Д весняні нездатні формувати гамети, літні – здатні


Відповіді 8 клас

1Б; 2Г; 3Г; 4Б; 5Б; 6В; 7Б; 8Г; 9А; 10В; 11АГД; 12ВГД; 13АБГ; 14АБГ; 15БВГ; 16АБВД; 17БГ; 18ГД; 19Б; 20БВ.Завдання другого етапу Всеукраїнської олімпіади з біології 2013-2014 н/р для учнів загальноосвітніх навчальних закладів Кіровоградської області

9 клас

302351.jpg

Завдання групи А

(з однією правильною відповіддю, 1 бал)

1.

Навча́льний заклад (осві́тній заклад) - організація, що на постійній і безперервній основі здійснює освітній процес з метою навчання, виховання, розвитку і самовдосконалення особистості.
Спільними пристосуваннями до польоту

кажанів і птахів є:

А чотирикамерне серце; Б видовжені пальці передніх кінцівок; В кіль; Г діафрагма
2. Під час діастоли тиск в лівому шлуночку становить приблизно:

А 80 мм.рт ст.; Б 120 мм.рт ст.; В 25 мм.рт.ст.; Г 0-5 мм.рт ст
3. Якщо прісноводну гідру перерізати навпіл, то в більшості випадків:

А нижня частина загине, а верхня утворить нову гідру; Б обидві частини утворять нових гідр; В обидві частини відразу загинуть; Г обидві частини утворять статеві клітини, а потім загинуть
4. Інсулін виробляється клітинами:

А слинних залоз; Б шлунку; В підшлункової залози;

Сли́нні за́лози - це травні залози, протоки, які відкриваються у ротову порожнину. Вони секретують травний сік - слину. Розрізняють малі та великі слинні залози.
Гамета (грец. γαμέτης gametes -- чоловік та γαμετή gamete - дружина) - спеціалізована статева клітина, що має гаплоїдний (половинний - порівняно з соматичними клітинами) набір хромосом та слугує засобом статевого розмноження.
Підшлунко́ва за́лоза - це залоза внутрішньої та зовнішньої секреції, розташована позаду шлунка, складається з частини (головки), тіла і хвоста. Це залоза змішаної секреції, що виробляє як травний сік (екзокринна функція), так і гормони (ендокринна функція).
Г печінки
5. Більша частина кисню переноситься кров'ю людини у такій формі:

А розчинений у плазмі; Б зв'язаний з білками плазми; В зв'язаний з білками еритроцитів; Г зв'язаний з білками лейкоцитів
6. З верхньої порожнистої вени кров надходить:

А до правого передсердя;
Праве передсердя (лат. atrium dextrum) - камера серця кубічної форми, яка внизу з'єднане з правим шлуночком через правий передсердно-шлуночковий отвір, в якому є клапан. Він дозволяє потрапити крові з передсердя в шлуночок і запобігає його потраплянню назад в передсердя.
Б до лівого передсердя; В до легень; Г до головного мозку

7. Як живуть кроти?

А поодинокими особинами; Б утворюють великі скупчення на зимівлю; В утворюють великі скупчення на період розмноження; Г можуть жити окремими особинами, а можуть утворювати великі скупчення
8. Діатомові водорості мають панцирі з такої

речовини:А кремнезем; Б целюлоза; В крохмаль; Г хітин
9. Крила комах − це:

А видозмінені кінцівки; Б видозмінений ротовий апарат; В вирости покривів тіла; Г видозмінені статеві органи
10. Захворюванням травної системи людини є:

А ангіна;
Крила - бічні складки екзоскелета комах, які дозволяють їм активно переміщуватись у повітрі, тобто літати.
Стате́ві о́ргани, також Геніталії - органи статевого розмноження тварин і людини. До статевих органів належать статеві залози (гонади), статеві протоки (сім'явипорскувальна протока, фаллопієві труби тощо), додаткові утвори (різні залози, сім'яні сумки, сім'яноприймачі і всі пристосування для виношування зародків) та копулятивні органи.
Діатомові водорості (від грец. διά - «крізь» і грец. τέμνειν - «розрізати», або Bacillariophyta) - клас водоростей, що відноситься до групи Хромальвеоляти (Chromalveolata). Одна з найбільших груп одноклітинних водоростей та важлива складова фітопланктону.
Травна́ систе́ма, або травний тракт, або травна трубка - система органів у багатоклітинних тварин, призначена для переробки і видобування з їжі поживних речовин, всмоктування їх в кров і виділення з організму неперетравлених залишків (кінцевих продуктів життєдіяльності).
Б гемофілія; В ботулізм; Г тромбоз

Завдання групи Б

(одна або кілька правильних відповідей, зараховується лише повна відповідь, 3 бали)

11. Вкажіть рослини, у яких продихи розміщені на нижній поверхні листка:А троянда; Б латаття; В кактус; Г дуб;

Д береза
12. Виберіть з поданого списку отруйні гриби:

А сироїжка зелена; Б опеньок лучний; В опеньок сірчано-жовтий; Г бліда поганка; Д павутинник
13. Плід коробочка утворюється у представників родин:

А Капустяні; Б Лілійні; В Бобові; Г Пасльонові; Д Складноцвіті
14. До родини Розові належать:

А вільха чорна; Б горобина звичайна; В груша дика; Г дуб звичайний; Д каштан європейський
15. Які з перелічених організмів мають замкнену кровоносну систему, у якій одне коло кровообігу?
Груша звичайна (Pyrus communis L.) Місцеві назви - груша дика, лісовка, дичка тощо. З родини розових - Rosaceae.
Вільха чорна, Вільха клейка (Alnus glutinosa (L.) Gaerth.) - дерево родини березових (Betulaceae) (10-30 м заввишки) з невеликою яйцеподібною кроною і струнким стовбуром, вкритим темно-бурою тріщинуватою корою.
Гороби́на звича́йна (Sorbus aucuparia) - вид роду Горобина. Місцеві назви - горобина, скорушина, скорух, юд (лемківське), юдина.
Кровоо́біг - процес постійної циркуляції крові в організмі, що забезпечує його життєдіяльність. Кровоносну систему організму іноді об'єднують із лімфатичною системою в серцево-судинну систему.


А молочна планарія; Б дощовий черв’як; В людська аскарида; Г біла акула; Д прудка ящірка
16. У яких рослин утворюється плід ягода?

А картопля; Б помідори; В аґрус; Г полуниця; Д чорниця
17. Оберіть спільні ознаки для кісткових і хрящових риб:

А наявність парних і непарних плавців; Б плавальний міхур; В органи бічної лінії; Г зяброві кришки; Д внутрішнє вухо
18.
Акула біла, також велика біла акула, кархародон, біла смерть (лат. Carcharodon carcharias) - вид хрящових риб монотипного роду білих акул родини оселедцевих акул. У ЗМІ також відома як велика біла акула (дослівний переклад з англійської).
Зя́брова кри́шка (лат. Operculum) - пласка шкіряна або кісткова структура, що прикриває зовні зяброві щілини у більшості риб (за винятком акул і скатів), а також у личинок земноводних, особливо в пуголовків.
Аскари́да лю́дська (Ascaris lumbricoides) - паразитичний круглий черв, що спричинює антропонозний гельмінтоз - аскаридоз. Космополіт. Живе у просвіті тонкого кишечнику людини, живиться його вмістом та злущеними клітинами верхнього шару слизової оболонки.
Пла́вальний міху́р (лат. vesica natatoria) - непарний або парний орган риб; розвивається як виріст стравоходу . Виконує гідростатичні, у деяких риб - дихальні і звуковидавальні функції, а також роль резонатора і перетворювача звукових хвиль.
Я́щірка прудка́ (Lacerta agilis) - вид ящірок родини справжніх ящірок (Lacertidae).
Бічна́ лі́нія (linea lateralis) - орган відчуття у круглоротих, риб, а також у личинок і деяких дорослих земноводних, який сприймає рухи і вібрації навколишнього середовища. Використовується для орієнтації у воді.
Внутрішнє вухо - один з трьох відділів органів слуху і рівноваги, який через свою хитромудру форму називається кістковим лабіринтом.
Яку їжу використовують в природних умовах представники ряду Рукокрилі?

А комах; Б кров; В нектар; Г плоди; Д коренеплоди
19. Листками є:

А бульба картоплі та вусик винограду; Б вайї папороті та сім’ядолі квасолі; В коренеплід моркви та кореневище пирію; Г цибулина тюльпана та кореневі шишки; Д філокладій рускуса та колючка терену
20. Вкажіть, які характеристики весняних пагонів Хвоща польового відрізняють їх від літніх:

А весняні здатні до фотосинтезу, літні –

нездатні; Б весняні нездатні до фотосинтезу, літні - здатні; В весняні здатні формувати спори, літні - нездатні; Г весняні здатні формувати гамети, літні - нездатні; Д весняні нездатні формувати гамети, літні – здатні

Відповіді 9 клас

1В; 2Г; 3Б; 4В; 5В; 6А; 7А; 8А; 9В; 10В; 11АГД; 12ВГД; 13БГ; 14БВ; 15Г(Б); 16АБВД; 17АВД; 18АБВГ; 19Б; 20БВ.Завдання другого етапу Всеукраїнської олімпіади з біології 2013-2014 н/р для учнів загальноосвітніх навчальних закладів Кіровоградської області

10 клас

302351.jpg

Завдання групи А

(з однією правильною відповіддю, 1 бал)

1. Листків не має:А ламінарія; Б цибуля; В кактус; Г кокосова пальма
2.
Кокосова пальма (лат. Cocos nucifera) - вид плодових рослин з родини пальмових. Плоди кокосової пальми використовуються для виготовлення кокосової стружки. Також кокоси споживають без обробки.
З перелічених їстівним грибом є:

А пеніцил; Б мукор; В ріжки; Г зморшки
3. Серед усіх членистоногих лише в павукоподібних зустрічаються такі кінцівки:

А антенули; Б хеліцери; В мандибули; Г ногощелепи
4. Чорний автомобіль було припарковано під колоніальним гніздуванням граків. Пташиний послід після декількох годин контактування із покриттям авто, залишив на чорній фарбі світлі плями, які не можливо відмити.
Пташиний послід - продукт життєдіяльності птахів, виділяється з клоаки в момент дефекації. Цінне сильнодіюче добриво. Зазвичай в якості добрива використовується послід курей, качок, голубів та гусок. Максимально ефективним добривом є голубиний послід.
Чому?

А основу раціону граків складають ягоди горобини, які зумовлюють значну кислотність калових мас; Б основу раціону граків складають ягоди омели, які мають в своєму складі білі фарбуючі пігменти; В граки гніздяться досить високо і падіння посліду з великої висоти зумовлює його відносно глибоке проникнення в покриття авто; Г в граків, як і в усіх Птахів, в калових масах міститься сечова кислота, що "роз'їдає" покриття авто
5. На вміст натрію і калію у сироватці крові

найбільш впливає гормон:А паратгормон;
Сирова́тка кро́ві - плазма крові, з якої видалено згортувальні білки - фібриноген. Сироватки отримують або шляхом природного згортання плазми (нативні сироватки), або осадженням фібриногену іонами кальцію.
Б кальцитонін; В тироксин; Г альдостерон

6. З верхньої порожнистої вени кров надходить:

А до правого передсердя; Б до лівого передсердя; В до легень; Г до головного мозку
7. Ушкодження правого переднього корінця

поперекового сегмента спинного мозку людини призведе до:А часткового паралічу правої ноги; Б часткової втрати шкірної чутливості правої ноги; В часткового паралічу лівої ноги; Г часткової втрати шкірної чутливості лівої ноги
8. Рибосоми безпосередньо пов’язані з здійсненням такого процесу:

Г реплікації; Б фотосинтезу; В сплайсингу; Г трансляції
9. Кросинговер відбувається під час:

А першого поділу мейозу; Б другого поділу мейозу; В першого поділу мітозу; Г другого поділу мітозу
10. Захворюванням травної системи людини є:

А ангіна; Б гемофілія; В ботулізм; Г тромбоз
Завдання групи Б

(одна або кілька правильних відповідей, зараховується лише повна відповідь, 3 бали)

11. Мертві клітини можуть входити до складу таких тканин рослинного організму:А покривних; Б твірних; В провідних; Г фотосинтезуючих; Д механічних
12. Які із наведених продуктів входять до харчового раціону їжака європейського:

А мухомор;
Їжа́к європе́йський, або їжа́к звича́йний (Erinaceus europaeus) - комахоїдний ссавець родини Їжакових. Один з 4-х видів свого роду. Поширений на більшій частині Європи, у фауні України відсутній.
Б яблуко; В насіння сосни; Г дощовий черв'як; Д гадюка звичайна

13. Плід коробочка утворюється у представників родин:

А Капустяні; Б Лілійні; В Бобові; Г Пасльонові; Д Складноцвіті
14. До родини Розові належать:

А вільха чорна; Б горобина звичайна; В груша дика; Г дуб звичайний; Д каштан європейський
15. До поясу верхніх кінцівок коня входять такі кістки:

А лопатка; Б ключиця; В плечова кістка;
Рука́ - кожна з двох верхніх кінцівок людини і мавпи, від плечового суглоба до кінчиків пальців.
Плечова кістка (лат. humerus) - довга трубчаста кістка має тіло (діафіз) та дві голівки (епіфізи). На верхньому епіфізі є кулястої форми суглобова поверхня для сполучення з лопаткою, анатомічна шийка, великий (латеральний) і малий (медіальний) горбики.
Г ліктьова кістка;
Ліктьова кі́стка (лат. Ulna) - кістка руки, яка має тіло і два епіфізи. На верхньому епіфізі є два відростки: ліктьовий і вінцевий. Між ними утворюється блокоподібна вирізка, яка з'єднується з однойменною суглобовою поверхнею плечової кістки (утворюється блокоподібний суглоб).
Д променева кістка

16.
Промене́ва кі́стка (лат. Oss Radius) - довга трубчаста кістка передпліччя. З'єднується з плечовою та ліктьовою кістками. На верхньому епіфізі є суглобова ямка для сполучення з голівкою плечової кістки та суглобове коло для сполучення з ліктьовою кісткою.
У яких рослин утворюється плід ягода?

А картопля; Б помідори; В аґрус; Г полуниця; Д чорниця
17. До факторів неспецифічного гуморального імунітету відносять:

А лізоцим слини; Б хлоридна кислота шлункового соку;
Хлоридна кислота, також: соляна кислота, хлороводнева кислота - розчин хлороводню (HCl) у воді. Соляна кислота є типовою кислотою. За своєю хімічною активністю вона належить до найсильніших кислот. Подібно до інших сильних кислот вона активно розчиняє більшість металів з виділенням водню, взаємодіє з оксидами металів тощо.
В антитіла В-лімфоцитів; Г Т-лімфоцити; Д тканинні макрофаги

18. Які функції можуть виконувати нуклеотиди у клітинах?

А є мономерами білків; Б є мономерами РНК і ДНК; В є акумуляторами енергії; Г є акцепторами атомів Гідрогену; Д транспортують кисень
19. Листками є:

А бульба картоплі та вусик винограду; Б вайї папороті та сім’ядолі квасолі; В коренеплід моркви та кореневище пирію; Г цибулина тюльпана та кореневі шишки; Д філокладій рускуса та колючка терену
20. Для того, щоб із зовнішнього середовища потрапити до матриксу мітохондрії клітини картоплі молекула кисню повинна пройти через:

А плазматичну мембрану; Б клітинну стінку;
Клітинна стінка - досить твердий шар, що оточує клітину. Вона розташовується за межами цитоплазматичної мембрани (також відомої в деяких випадках, як клітинна мембрана) та забезпечує додаткову підтримку і захист.
В мембрану лізосоми; Г внутрішню мембрану мітохондрії; Д зовнішню мембрану мітохондрії

Відповіді 10 клас

1А; 2Г; 3Б; 4Г; 5Г; 6А; 7А; 8Г; 9А; 10В; 11АВД; 12ГД; 13БГ; 14БВ; 15А; 16АБВД; 17АБ; 18БВГ; 19Б; 20АБГД.Завдання другого етапу Всеукраїнської олімпіади з біології 2013-2014 н/р для учнів загальноосвітніх навчальних закладів Кіровоградської області

11 клас

302351.jpg

Завдання групи А

(з однією правильною відповіддю, 1 бал)

1. До складу “кефірних зерен” входять:А молочнокислі та маслянокислі бактерії; Б молочнокислі та метаногенні бактерії; В дріжджі та оцтовокислі бактерії;
Маслянокислі бактерії - група бактерій, що входить до роду Clostridium, який налічує понад 100 видів. Маслянокислі бактерії є суворими анаеробами (організми, які живуть в середовищі, що не містить вільного кисню), можуть розвиватися тільки в умовах, де виключений доступ повітря - всередині головки сиру при герметичній упаковці продукту.
Acetobacteraceae або оцтовокислі бактерії - родина бактерій, що характеризуються можливістю отримання енергії за рахунок окислення етанолу до оцтової кислоти в процесі дихання. Представники родини - грам-негативні, аеробні, паличковидні бактерії.
Г молочнокислі бактерії та дріжджі; Д пропіоновокислі та оцтовокислі бактерії

2. Яку кількість гамет продукує пентагетерозигота?

А 12; Б 16; В 24; Г 32; Д 64.
3. Чоловік i жінка гетерозиготнi за рецесивним геном альбінізму. Якщо у них народиться однояйцева двійня, то яка ймовірність того що обоє дітей будуть альбіносами?

А 0; Б 1/16; В ¼; Г ½; Д 1
4. Чорний автомобіль було припарковано під колоніальним гніздуванням граків. Пташиний послід після декількох годин контактування із покриттям авто, залишив на чорній фарбі світлі плями, які не можливо відмити. Чому?

А основу раціону граків складають ягоди горобини, які зумовлюють значну кислотність калових мас; Б основу раціону граків складають ягоди омели, які мають в своєму складі білі фарбуючі пігменти; В граки гніздяться досить високо і падіння посліду з великої висоти зумовлює його відносно глибоке проникнення в покриття авто; Г в граків, як і в усіх Птахів, в калових масах міститься сечова кислота, що "роз'їдає" покриття авто
5. Утворення дисульфідних зв’язків в білках в еукаріотичних клітинах відбувається:

А на вільних рибосомах до завершення трансляції; Б в цитозолі після завершення трансляції; В в ендоплазматичному ретикулумі;
Ендоплазматичний ретикулум (ЕПР, від лат. reticulum - «сіточка») або ендоплазматична мережа - внутрішньоклітинна органела еукаріотичних клітин, що являє собою розгалужену систему з оточених мембраною сплющених порожнин, бульбашок і канальців.
Г в транспортних везикулах апарата Гольджі; Д у всіх клітинних компартментах, куди потрапляє після синтезу білок

6. Виділено новий білок, який за структурою подібний до міоглобіну. На основі структурної подібності можна очікувати, що функцією цього білка є:

А зв'язування азоту; Б регуляція синтезу м’язових білків; В перенесення кисню; Г забезпечення структурної цілісності м’язової клітини
7. Ушкодження правого переднього корінця

поперекового сегмента спинного мозку людини призведе до:А часткового паралічу правої ноги; Б часткової втрати шкірної чутливості правої ноги; В часткового паралічу лівої ноги; Г часткової втрати шкірної чутливості лівої ноги
8. Рибосоми безпосередньо пов’язані з здійсненням такого процесу:

Г реплікації; Б фотосинтезу; В сплайсингу; Г трансляції
9. Кросинговер відбувається під час:

А першого поділу мейозу; Б другого поділу мейозу; В першого поділу мітозу; Г другого поділу мітозу
10. Найбільшу кількість молекул РНК в клітині складають:

А рРНК; Б тРНК; В мРНК; Г п/яРНК
Завдання групи Б

(одна або кілька правильних відповідей, зараховується лише повна відповідь, 3 бали)

11. У кого із названих тварин основу кормової бази дорослих тварин становить рослинна їжа?А товстолоб; Б дунайський тритон; В баклан великий; Г ропуха; Д велика панда
12.
Бакла́н вели́кий (Phalacrocorax carbo) - водно-болотний птах роду баклан (Phalacrocorax) родини Бакланові.
Тритон дунайський (Triturus dobrogicus) - представник хвостатих земноводних. Вважався підвидом гребінчастого тритона, але згодом був виділений в окремий вид на основі результатів генетичних, цитологічних і біохімічних досліджень.
Велика панда (Ailuropoda melanoleuca, кит. 大熊猫, dà-xióng-māo) - ссавець, якого тепер зараховують до родини ведмежих (Ursidae).
Які із наведених продуктів входять до харчового раціону їжака європейського:

А мухомор; Б яблуко; В насіння сосни; Г дощовий черв'як; Д гадюка звичайна
13. Найбільшу чутливість людина має до такого смаку:

А солодкого; Б солоного; В гіркого; Г кислого; Д смачного


14. До родини Розові належать:

А вільха чорна; Б горобина звичайна; В груша дика; Г дуб звичайний; Д каштан європейський
15. До поясу верхніх кінцівок коня входять такі кістки:

А лопатка; Б ключиця; В плечова кістка; Г ліктьова кістка; Д променева кістка
16. Білком є:

А хітин; Б гліцерин; В інсулін; Г глюкагон; Д кератин
17. До факторів неспецифічного гуморального імунітету відносять:

А лізоцим слини; Б хлоридна кислота шлункового соку; В антитіла В-лімфоцитів; Г Т-лімфоцити; Д тканинні макрофаги
18. Які функції можуть виконувати нуклеотиди у клітинах?

А є мономерами білків; Б є мономерами РНК і ДНК; В є акумуляторами енергії; Г є акцепторами атомів Гідрогену; Д транспортують кисень
19. Четвертинну структуру білка стабілізують такі хімічні зв’язки:

А водневі; Б ковалентні полярні; В ковалентні неполярні; Г іонні; Д гідрофобні
20. Нестатеве розмноження одноклітинних

тварин може відбуватись шляхом:А поділу навпіл;
Нестатеве розмноження, або агамогенез - форма розмноження, при якій організм відтворює себе самостійно, без участі іншої особини. Слід відрізняти безстатеве розмноження від одностатевого розмноження (партеногенезу), який є особливою формою статевого розмноження.
Б множинного поділу; В фрагментації; Г брунькування; Д партеногенезу


Відповіді 11 клас

1Г; 2Г; 3В; 4Г; 5В; 6Б; 7А; 8Г; 9А; 10А; 11АД; 12ГД; 13В; 14БВ; 15А; 16ВГД; 17АБ; 18БВГ; 19А(В)ГД; 20АБГ.


Скачати 125.67 Kb.

  • Яблуня домашня ; Б Береза бородавчаста ; В Жито посівне
  • Дзвоники розлогі ; Д Дурман звичайний
  • Завдання другого етапу Всеукраїнської олімпіади з біології 2013-2014 н/р для учнів загальноосвітніх навчальних закладів
  • Діатомові водорості
  • Завдання другого етапу Всеукраїнської олімпіади з біології 2013-2014 н/р для учнів загальноосвітніх навчальних закладів Кіровоградської області 10 клас
  • Завдання групи А (з однією правильною відповіддю, 1 бал) 1. Листків не має: А ламінарія; Б цибуля; В кактус; Г кокосова пальма
  • Завдання другого етапу Всеукраїнської олімпіади з біології 2013-2014 н/р для учнів загальноосвітніх навчальних закладів Кіровоградської області 11 клас
  • Завдання групи А (з однією правильною відповіддю, 1 бал) 1. До складу “кефірних зерен” входять: А молочнокислі та маслянокислі бактерії