Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаАналітична довідка щодо наслідків впровадження РФ ембарго на продукти польського виробництва

Скачати 453.03 Kb.

Аналітична довідка щодо наслідків впровадження РФ ембарго на продукти польського виробництва
Скачати 453.03 Kb.
Сторінка1/5
Дата конвертації28.03.2017
Розмір453.03 Kb.
ТипАналітична довідка
  1   2   3   4   5

Економічний бюлетень Посольства України в РП травень 2016 року №110

_______________________________________________________________________Посольство України

в Республіці Польща

тел. ( 4822) 629-47-97

факс: ( 4822) 622-47-43

e-mail: ekonom_pl@mfa.gov.ua

http://www.mfa.gov.ua/poland Варшава, травень 2016 р.

Економічний бюлетень

(за І квартал 2016 року)
1. Соціально-економічна ситуація в Республіці Польща


  1. Огляд економічних новин

  2. Соціально-економічне становище в Республіці Польща за 2 міс. 2016 року

  3. Інформаційно- аналітична довідка щодо наслідків впровадження РФ ембарго на продукти польського виробництва

  4. Інформаційна довідка щодо практики регулювання виробництва та обігу слабоалкогольних напоїв в Республіці Польща


2.
Слабоалкого́льні напо́ї (Алкопоп) - лікеро-горілчані напої міцністю від 1,2 % до 8,5 %, з масовою концентрацією екстрактивних речовин не більше ніж 14 г/100 см3, виготовлений на основі водно-спиртової суміші з використанням інгридієнтів, напівфабрикатів та консерванта, насичений чи ненасичений діоксидом вуглецю.
Українсько-польське економічне співробітництво

2.1. Торговельно-економічне співробітництво за 2 міс. 2016 року

2.2. Інвестиційне співробітництво (станом на 31.12.2015 р.)


3. Пропозиції двостороннього співробітництва
3.1. Пропозиції співпраці польських компаній


1. Соціально-економічна ситуація в Республіці Польща


  1. Огляд економічних новин


Щодо проведення ІХ Форуму «Європа – Україна»

24 – 26 січня 2016 р. у м. Лодзь відбувся ІХ Форум «Європа – Україна», у роботі якого взяла участь заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі – Торговий представник України Н.Микольська.

Під час Форуму Н.Микольська провела низку робочих зустрічей, під час яких співрозмовників поінформовано про ситуацію, яка склалася у торговельно-економічних відносинах між Україною та Російською Федерацією, та основні положення щодо запровадження умов доступу товарів на ринки сторін у рамках режиму вільної торгівлі Україна–ЄС.

Економічний розвиток - поняття економічної науки, що позначає перехід від одного етапу економіки до іншого, при якому в новому періоді не тільки збільшується виробництво тих самих товарів і послуг, що вже вироблялися раніше, а має місце й виробництво нових товарів і послуг з використанням нових технологій порівняно з попереднім періодом.
Ві́льна торгі́вля (фритредерство)- зовнішньоекономічна політика, за якої держава не втручається у торговельні відносини з іншими країнами; відсутність штучних (створених урядом) бар'єрів на шляху торгівлі між окремими фірмами різних країн.
Росі́йська Федера́ція або Росі́я (рос. Российская Федерация, рос. Россия МФА: [rɐˈsʲːijə]) - держава у північній Євразії, федеративна змішана республіка, столиця - Москва. З площею 17 098 246 км² Росія є найбільшою за територією країною у світі, що охоплює більше однієї восьмої площі суходолу Землі та дев'ятою за чисельністю населення із населенням 143 мільйони чоловік (2013).

24 січня ц. р. проведено зустріч з Державним секретарем Міністерства розвитку РП Є.

Державний секретар (Держсекретар) - найменування вищих державних посад у низці країн Європи й Америки.
Квєцінським.

Під час зустрічі обговорено питання двостороннього співробітництва у торговельно-інвестиційній співпраці, проведення реформ в Україні, економічне співробітництво України з Польщею, ЄС та Росією, надання польською стороною технічної експертної допомоги, проведення чергового засідання Українсько-польської Міжурядової комісії з питань економічного співробітництва.
Щодо продажу компанією «Лукойл» АЗС в РП та країнах Балтії
Згідно з повідомленнями польських ЗМІ, 05 лютого 2016 р. компанія «Lukoil Europe Holdings BV» (структура російської нафтової компанії «Лукойл») підписала контракт з австрійською компанією «AMIC Energy Management GmbH», яка бере участь в енергетичних інвестиційних проектах в Центральній та Східній Європі, на продаж 230 заправних станцій, якими «Лукойл» володіє в Польщі, Литві та Латвії.

Балтійські країни (ест. Balti riigid, Baltimaad, латис. Baltijas valstis, лит. Baltijos valstybės) - країни, що омиваються Балтійським морем. Найчастіше під Балтією розуміють Латвію, Литву і Естонію. З географічного погляду до Балтії іноді також зараховують Калінінградську область Російської Федерації.
Східна Європа Східна Європа - політичний та історико-географічний регіон Європи.
В РП кількість АЗС складає 116 одиниць.

Завершення угоди очікується в ІІ кварталі 2016 року, після отримання відповідних дозволів регулюючих органів. За результатами укладеного контракту, управління мережею АЗС в Литві та Латвії буде передано компаніям «UAB Luktarna» і «AS VIADA Baltija».

Рішення щодо продажу роздрібної мережі в зазначених країнах прийнято в рамках реалізації програми оптимізації структури роздрібних активів «Лукойл» в Європі. За оцінкою експертів, на найближчу перспективу стратегія «Лукойл» не передбачає розширення присутності компанії в Європі.
Щодо прибуття чергового судна з газом до СПГ-терміналу

в Свіноуйсьцє (РП)
Згідно з повідомленнями польських ЗМІ, 8 лютого п.р. до терміналу скрапленого газу в Свіноуйсьцє (СПГ-термінал) прибуло чергове катарське судно з технічним газом, призначеним для проведення робіт із введення в експлуатацію терміналу.

Зріджений природний газ, також Скраплений природний газ (рос. сжиженный природный газ; англ. LNG (liquefied natural gas); нім. verflüssigtes Erdgas) - природний вуглеводневий газ, який за нормальних температури й тиску навколишнього середовища перебуває в газоподібному стані, але за дуже низької температури переходить у рідинний стан, що полегшує його зберігання і перевезення.
Згідно з даними компанії «Gaz-System S.A.» доставлено 210 тис. м3 скрапленого газу. Постачальником сировини є катарська компанія «Qatargas Operating Company Limited». Після регазифікації газ буде передано до національної газотранспортної системи РП (ГТС) для постачання його споживачам на території країни.
Газотра́нспортна систе́ма (рос.газотранспортная система; англ. gas transport system; нім. Erdgasfortleitungsnetz n, Erdgastransportnetz n) - сукупність взаємопов'язаних газопроводів і супутніх з ними споруд, призначених для забезпечення газом споживачів.

7 січня 2016 року розпочато тестування системи регазифікації і передачі газу до польської ГТС, отриманого з першої поставки до терміналу в Свіноуйсьцє (11 грудня 2015 р.). З 8 лютого 2016 р., паралельно з постачанням газу до національної ГТС, розпочато етап налаштування та перевірки окремих параметрів терміналу СПГ, в тому числі, оптимізація і стабілізація процесу регазифікації.

Після завершення всіх випробувань і отримання дозволу на експлуатацію термінал буде готовий на комерційні поставки сировини (очікується у ІІ половині 2016 р.). Наявність терміналу дозволяє транспортувати газ до Польщі морським шляхом практично з будь-якого місця світу.

За оцінкою експертів, СПГ-термінал в Свіноуйсьцє є важливим елементом енергетичної безпеки РП, який разом з новими міжнародними газопроводами, віртуальним реверсом газу на газопроводі «Ямал-Європа», підземними сховищами газу та власним видобутком сприятиме посиленню газової незалежності Польщі.


Щодо міжнародного екологічного семінару

11 лютого 2016 р. Посольством Королівства Норвегія в Республіці Польща організовано Міжнародний семінар «Охорона довкілля в басейні Балтійського моря: стічні води – відходи – енергія» (м.

Стічні́ во́ди - води, що утворилися в процесі господарсько-побутової і виробничої діяльності (крім шахтної, кар'єрної і дренажної води), а також відведені з забудованої території, на якій вони утворилася внаслідок випадання атмосферних опадів.
Норвегія Норве́гія, також Норвеґія (норв. Norge: Norgeопис файлу (Букмол) або Noregопис файлу (Нюношк)), офіційна назва Королівство Норвегія - суверенна та унітарна монархія, територія якої включає в себе західну частину Скандинавського півострова, острів Ян-Маєн і Арктичний архіпелаг Шпіцберген.
Варшава).

До участі у заході були запрошені представники провідних компаній з Норвегії («Cambi», «Salsnes Filter AS», «Aquateam Cowi A.S.») та Польщі («Krevox Sp. z o.o.»), а також комунальних підприємств, які відповідають за функціонування водоканалів з Білорусі, України.

Комуна́льне підприє́мство - юридична особа, заснована на власності відповідної громади.

В ході свого виступу Посол Королівства Норвегія в Республіці Польща К.Клепсвік повідомив про зростаючу загрозу порушення екологічного балансу Балтійського моря через діяльність людини і підкреслив важливість реалізації спільних заходів із забезпечення охорони довкілля в зазначеному регіоні.

На авто-заправках є лише два види пального: бензин (один тип) та дизельне паливо.
Діяльність - це процес взаємодії людини з довкіллям, завдяки чому вона досягає свідомо поставленої мети, яка виникла внаслідок появи потреби.
Крім країн, території яких знаходиться на узбережжі Балтійського моря, до участі у спільних екологічних заходах запрошено також Білорусь та Україну, з урахуванням того, що стічні води окремих населених пунктів (зокрема Львів) через територію Польщі також потрапляють до Балтики.
Населений пункт Населений пункт - населене місце (оселище, селище, поселення), первинна одиниця розселення людей у межах однієї забудованої земельної межі (городище (град), місто, містечко, селище міського типу, село, хутір, станиця та ін.).

Під час заходу проведено презентації сучасних технологій, розроблених норвезькими компаніями у сфері утилізації стічних вод і відходів комунальних господарств, які дозволяють вирішувати проблеми забезпечення екологічної безпеки в басейні Балтійського моря та отримувати додаткові джерела енергії (біогаз). Також було обговорено можливі механізми співфінісування проектів в екологічній сфері з норвезьких фондів.

  1   2   3   4   5


Скачати 453.03 Kb.

 • Посольство України в Республіці Польща тел. ( 4822) 629-47-97 факс: ( 4822) 622-47-43 e-mail: ekonom
 • (за І квартал 2016 року) 1. Соціально-економічна ситуація в Республіці Польща
 • 3. Пропозиції двостороннього співробітництва 3.1. Пропозиції співпраці польських компаній 1. Соціально-економічна ситуація в Республіці Польща
 • Огляд економічних новин Щодо проведення ІХ Форуму «Європа – Україна»
 • Російською Федерацією
 • Щодо продажу компанією «Лукойл» АЗС в РП та країнах Балтії
 • Щодо прибуття чергового судна з газом до СПГ-терміналу в Свіноуйсьцє (РП) Згідно з повідомленнями польських ЗМІ, 8 лютого п.р. до терміналу скрапленого газу
 • Щодо міжнародного екологічного семінару
 • Королівства Норвегія