Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінка



Аналіз І компонування інформації для проекту у різному форматі. Презентація майбутнього проекту

Аналіз І компонування інформації для проекту у різному форматі. Презентація майбутнього проекту




Дата конвертації02.05.2017
Розмір49.5 Kb.


Комунальна установа

Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №27,

м. Суми, Сумської області

Розробка конспекту уроку

Предмет: технології

Тема: Аналіз і компонування інформації для проекту у різному форматі.
Сумська область Сумська́ о́бласть - область у північно-східній частині України; охоплює частини Середньоруської височини і Придніпровської низовини. Утворена 10 січня 1939 року. Центр - місто Суми.
Презентація майбутнього проекту.


Клас: 10

ПІБ вчителя:

Басова Ольга Миколаївна

Посада: вчитель інформатики та технології

Категорія: перша
Тема.
Ольга Миколаївна (рос. Ольга Николаевна, після лютого 1917 офіційно іменувалася на прізвище Романова; 1895–1918) - велика княжна, первісток імператора Миколи II і імператриці Олександри Федорівни.
Аналіз і компонування інформації для проекту у різному форматі. Презентація майбутнього проекту.

Мета. Засвоєння знань про технологію аналізу та компонування інформації для проекту, формування вмінь компонувати інформацію в процесі проектування виробу та складання реферату, формування відповідального і дбайливого ставлення до природи, розвиток логічного мислення пам’яті, виховання наполегливості та працелюбності, естетичного смаку, екологічної свідомості, що базується на оптимізації природокористування.
Міркування - зіставлення думок, пов’язання їх задля відповідних висновків, логічне мислення. Можна розглядати міркування як аналіз і синтез даних, та їхню оцінку. Хоча знання фактів і є точкою відліку у вивченні суспільних наук, людина також повинна мати здатність до логічного мислення-міркування, адже саме міркування наповнює факти, проблеми і поняття змістом: міркуючи над засвоєним знанням, людина приходить до повнішого розуміння предмета. Міркування є також предметом логіки, яка вказує нам правила, закони або норми, яким повинне підкорятися наше мислення для того, щоб бути істинним.


Перебіг уроку.

І. Організаційний

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1. З яких джерел можна отримати інформацію?

2. Для чого використовують реферати під час роботи над проектом?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Чи можна вважати забрудненням, наприклад, кинуту на землю бляшанку? На сьогодні в Україні проблема смітників – одна з найважливіших і найактуальніших серед проблем забруднення навколишнього середовища. Ця проблема настільки нагальна не тільки в Україні, а й у всьому світі, що навіть з’явився такий вислів «відходи беруть нас за горло». В кожному людському помешканні утворюється величезна кількість непотрібних матеріалів та виробів, починаючи від старих газет та журналів, порожніх консервних банок, пляшок, харчових відходів, обгорток та упаковок, закінчуючи битим посудом, зношеним одягом та поламаною побутовою чи офісною технікою. Кожного дня ми змушені стикатися з відходами: вдома, на вулиці, біля торгових точок. Всюди нас оточують папірці, обгортки з пластика, скло, целофан і т. ін. Як можна цьому запобігти? Якими способами цю інформацію можна розповсюдити?



IV. Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні ми працюємо над оформленням рефератів. Клас був поділений на групи, кожна отримала свою тему для опрацювання.

1. Використання вживаних шин для оздоблення клумб. (Додаток 1, Додаток 2)

2. Оздоблення прибудинкової ділянки за допомогою пластикових пляшок.

Пластикова пляшка - пластиковий контейнер для утримування, захисту та транспортування рідин. Пластикові пляшки дають велику зручність в їх виробництві, експлуатації на лініях розливу, транспортуванні в них готового продукту, оскільки їхня вага до десяти разів менше, ніж скляних пляшок, вони не б'ються.
(Дадаток 3)

3. Виготовлення виробів із комп'ютерних дисків. (Додаток 4)

4. Друге життя скляних пляшок. (Додаток 5, Додаток 6)

V. Вивчення нового матеріалу.

Одним зі способів представлення обробленої інформації є реферат.

План.


  1. Види рефератів.

  2. Основні етапи створення реферату з використанням інтернет-ресурсів.

Реферат – це не твір, а огляд публікацій, доступних за заданою темою.

1. Види рефератів

Існують різні типи рефератів, а отже, до них підходять різні моделі підготовки. Якщо говорити узагальнено, то можна виділити чотири основні , типи: навчальні, контрольні, службові і творчі реферати. Оскільки проект — це творчий витвір дослідника (чи групи дослідників), то коротко розглянемо кожен із зазначених видів реферату.



Навчальні реферати — у школі це, зазвичай, додаткова самостійна робота з поглибленого вивчення певної теми. Саме навчальні реферати виробляють звичку знаходити в Інтернеті готові їх зразки і пропонувати вчителю як власну роботу.

Слід звернути увагу на особливість навчальних рефератів. Від них не вимагається практичного результату, а якщо бути більш точним, то такі реферати не є підґрунтям майбутнього практичного результату. їх можна розглядати лише як додаткову інформацію на задану вчителем тему.



Контрольні реферати використовують для перевірки готовності людини до виконання тієї чи іншої роботи. Якщо в навчальному рефераті автор представляє тему, то в контрольному рефераті він розкриває себе (через своє розкриття теми).

Важливо відрізняти контрольний реферат від навчального, оскільки на перший погляд різниця не завжди помітна. Сьогодні при влаштуванні на престижну роботу у претендентів також можуть вимагати подати реферат з теми, якою займається фірма. Це особливо важливо, коли на роботу влаштовується молода людина. У фахівців зі стажем можна запитати звіт про результати їхніх минулих проектів, резюме або рекомендацію, а в молодої людини, яка щойно завершила навчання, нічого цього немає. За допомогою реферату можна перевірити мотивацію працівника, з'ясувати, наскільки він знайомий з цим видом діяльності, чи становить вона для нього особистий інтерес і чи не залишить він роботу одразу після того, як набуде перших професійних навичок. Сучасні роботодавці не мають наміру за свій рахунок навчати молодих людей, які можуть залишити їх у будь-який момент.

Молодь Мо́лодь - соціально-демографічна група, відокремлена на основі сукупності вікових характеристик і особливостей соціального стану. Молодість як певна визначена фаза, етап життєвого циклу біологічно універсальна, але її конкретні вікові рамки, пов'язаний з нею соціальний статус і соціально-психологічні особливості мають соціально-історичну природу і залежать від суспільного ладу, культури та властивих даному суспільству закономірностей соціалізації.



Службові реферати готують як службові завдання. Зазвичай вони пов'язані з тим, що керівництву потрібно терміново вивчити якесь питання, а часу на це немає. Тоді завдання доручається помічнику (референту, секретарю або фахівцеві). Глибину опрацьовування і час на розроблення задає керівник, причому часу ніколи не буває достатньо, тож розмірковувати і вчитися ніколи. Якщо час не обмежили, це не радість, а горе. Це сигнал тривоги: вас перевіряють! У цьому разі слід самому собі поставити такий жорсткий бар'єр за часом, який тільки можна, виходячи з того, що в даній організації вважається пристойним. Якщо це навчальний заклад, то пристойним можна вважати тижневий термін. Якщо це комерційна організація, потрібно укладатися в добу.
Комерційна організація, також Компанія (англ. Company) - юридична особа, що ставить собі за основну мету своєї діяльності одержання прибутку, на відміну від некомерційної організації, яка не має на меті отримання прибутку і не розподіляє отриманий прибуток між учасниками.


Творчий реферат — це найцікавіший вид рефератів. Творчі реферати готуються для себе (або для власних творчих ідей, що відображені у змісті проекту і не мають конкретної мети, хоча насправді цілі в них, звичайно, є, причому досить масштабні).

2. Основні етапи створення реферату з використанням інтернет-ресурсів

Окремо розглянемо, як треба компонувати зібрану інформацію, що буде використана для розроблення рефератів. Спочатку необхідно підготувати місце для матеріалів, які завантажуватимемо з мережі.

Для остаточного завершення роботи над рефератом складають два розділи — вступ і висновки, які пишуть лише тоді, коли роботу над змістовим наповненням завершено.

У вступі може бути самостійна тема — актуальність проблеми чи про­екту. Під актуальністю розуміється значення того, про що написано в peфераті, для науки, техніки, культури, освіти тощо. Якщо діяти нестандартно, тему вступу можна зробити різноманітною до змісту реферату.

Заключну частину рефератів оформляють у вигляді висновків. У висновках не варто розглядати ті питання чи положення, яких немає у тексті реферату. Отже, висновки можна швидко підготувати на основі готового матеріалу, особливо варто звертати увагу на висловлені думки чи короткі узагальнення, які є у змісті реферату, і з них, власне, може складатися суть висновків. Ще важливо — висновки не повинні бути об'ємними, але обов'язково чіткими та лаконічними, без зайвих відступів щодо актуальності теми дослідження.

Обов'язковою структурною частиною реферату є списки використаних літературних джерел. Бажано, щоб було два списки літератури — один відповідав знайденим у бібліотеці книжкам та журналам, інший — додатковий, для джерел, знайдених у мережі Інтернет.

Інтернет Інтерне́т (від англ. Internet), міжмере́жжя - всесвітня система взаємосполучених комп'ютерних мереж, що базуються на комплекті Інтернет-протоколів. Інтернет також називають мережею мереж. Інтернет складається з мільйонів локальних і глобальних приватних, публічних, академічних, ділових і урядових мереж, пов'язаних між собою з використанням різноманітних дротових, оптичних і бездротових технологій.

Під час роботи над проектом написання реферату допомагає узагальнити теоретичні або наукові положення, систематизувати досвід вже відомих розробок або наукових праць з досліджуваної проблеми і є складовою портфоліо проекту.

Якщо тема складна, то може бути складено кілька рефератів, особливо, якщо проект колективний. До зібраної та скомпонованої інформації можна неодноразово звертатись і використовувати її для уточнення певних теоретичних положень упродовж усього терміну роботи над проектом.



VI. Закріплення нових знань

  1. Що таке інформація?

  2. Для чого використовують реферат під час роботи на проектом?

  3. Які ви знаєте види рефератів?

  1. Розкрийте основні етапи створення реферату з використанням Інтернет-ресурсів.

VIІ. Практична робота

Розроблення реферату з теми проекту

Послідовність виконання роботи:


  1. Використовуючи мережу Інтернет або систематичні каталоги бібліотеки, знайдіть початкові джерела, на основі яких можна компонувати реферат: Інтернет-ресурси, довідники, книги та інші публікації з теми дослідження.

  2. Підготуйте комп'ютер до збирання та обробки даних (створіть на Робочому столі відповідні документи).
    Обро́бка да́них - систематична цілеспрямована послідовність дій над даними. Обробка даних містить в собі множину різних операцій.


  3. Здійсніть збір необхідної інформації в Інтернеті, використовуючи ключові слова проекту.
    Ключове́ сло́во - слово, або сталий вислів природної мови, яке використовують для вираження деякого аспекту змісту документа (або запиту); слово, яке має істотне смислове навантаження. Воно може служити ключем під час пошуку інформації в інтернеті чи на сторінці сайту.


  4. Проаналізуйте та скомпонуйте зібрані матеріали.

  5. Остаточно відредагуйте текст творчого реферату з теми проекту.

  6. На основі змісту реферату напишіть вступ і висновки.

  7. Складіть списки використаних джерел, оформіть реферат.

VIІІ. Підведення підсумків уроку.

Для захисту своїх робіт запрошуються представники робочих груп. Колективно оцінюємо зміст, наявність складових реферату, дотримання вимог оформлення. Деякі групи захищають свою роботу у вигляді презентації.



ІХ. Домашнє завдання.

Опрацювати §6.



*Розробити рекламу повторного використання порожньої тари.





  • Клас: 10 ПІБ вчителя: Басова Ольга Миколаївна Посада: вчитель інформатики та технології Категорія: перша
  • Перебіг уроку. І. Організаційний ІІ. Актуалізація опорних знань.
  • ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
  • IV. Повідомлення теми і мети уроку.
  • Реферат
  • 2. Основні етапи створення реферату з використанням інтернет-ресурсів
  • VI. Закріплення нових знань
  • VIІІ. Підведення підсумків уроку.