Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаАнімація в слайдових презентаціях

Скачати 40.72 Kb.

Анімація в слайдових презентаціях
Скачати 40.72 Kb.
Дата конвертації10.04.2017
Розмір40.72 Kb.

Тема: Анімація в слайдових презентаціях.
Мета: сформувати поняття:

Розглянути:

 • Типи анімаційних ефектів;

 • Методи додавання анімаційних ефектів;

 • Рух об’єктів за заданими траєкторіями;

Формувати вміння:

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.

Базові поняття й терміни: анімаційні ефекти, схеми анімації, зміна слайдів.

План уроку:

І. Організаційній момент(2-3 хв.)

ІІ. Актуалізація опорних знань (10-15 хв.)

ІІІ. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу(10-20 хв.) 1. Анімація.

 2. Схеми анімації

 3. Типи анімаційних ефектів та їх використання

IV. Застосування знань (10-15 хв.)

V. Підведення підсумків уроку.

VI. Домашнє завдання.
Хід уроку:

І. Організаційний етап (5 хв.)

ІІ. Актуалізація опорних знань.

IІІ. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.

Пояснення нового матеріалу супроводжується демонстрацією презентації.1. Анімація (демонстрація презентації)

Анімація (від. франц. animation - оживлення) це вид кіномистецтва, в якому рух об’єктів моделюється з використанням мальованих (графічна анімація), об’ємних (об’ємна анімація), або створених з використанням комп’ютерних програм (комп’ютерна анімація) об’єктів.

Анімація - спеціальний відео- або аудіо ефект, доданий до тексту чи об’єкта. Наприклад, ви можете створити елементи текстового списку, що «вилітатимуть» на слайд по одному слову, або додати звук оплесків, які лунатимуть у разі відкриття рисунка.

Анімація тексту, графіки, діаграми та інших об’єктів на слайдах здійснюється з метою підкреслити ті чи інші аспекти вмісту, урізноманітнити спосіб подання матеріалу, зробити презентацію більш цікавою і видовищною.

Доступ до створення чи редагування анімаційних ефектів виконується через ПКМ на потрібному об’єкті слайду.

Створюючи анімаційні ефекти для своєї презентації, ви можете використовувати готові схеми анімації програми PowerPoint.2. Схеми анімацій

Схема анімації – це готовий відеоефект, який додається до об’єкта на слайдах. У кожній схемі, як правило, передбачається ефект для заголовка слайда й ефект для всього тексту слайда. Схеми анімації можна застосувати до всіх слайдів, до певних або до окремих елементів слайда.
3. Типи анімаційних ефектів та їх використання

До розташованих на слайді об’єктів можна застосувати чотири основні типи анімаційних ефектів. Якщо ефект не заданий, то об’єкт з’являється в тій області, де він розташований на слайді. • Вхід. Цей ефект визначає способи появи об’єкта на слайді.

 • Виділення. Ефект, що дає можливість зосередити увагу на певному об’єкті, виділяючи його серед решти розташованих на слайді об’єкті.

 • Вихід. Ефект визначає, яким чином об’єкт буде зникати зі слайда. Для більшості об’єктів ефект такого типу не знадобиться, але у разі необхідності можна скористатися одним із 52 ефектів, що пропонуються програмою.

 • Шляхи переміщення. Найцікавіший тип анімації об’єктів. Він дає можливість створити шлях, уздовж якого буде рухатись об’єкт. Якщо шлях анімації починається за межами слайда та закінчується на слайді, такий ефект діє як ефект входу. І, нарешті, якщо маршрут починається й закінчується поза межами слайда, об’єкт з’явиться на слайді, «пройде» якимось шляхом, а потім зникне за його межами.

Для одного об’єкта можна створити кілька анімаційних ефектів. Наприклад, ефект входу, виділення й ефект виходу. Крім того, для всіх ефектів можна встановити швидкість відтворення.

В області завдань Настройка анімації можна також визначити, в якому місці і в який саме момент елемент має з’явитися на слайді під час показу презентації. Ефекти анімації застосовуються в режимі сортувальника слайдів або у звичайному режимі. Якщо ефект анімації задається в режимі сортувальника, програма PowerPoint застосовує його до кожного об’єкта на слайді, за винятком об’єктів Заголовок і Фон. Проте якщо ефект анімації задається у звичайному режимі, ви повинні вказати, які об’єкти на поточному слайді треба анімувати, і лише після цього застосувати ефект. Додавання анімації до будь-якого об’єкта здійснюється за однією схемою незалежно від типу об’єкта.

Для застосування ефекту зміни слайдів (зникнення попереднього, поява наступного) необхідно виконати команди Показ слайдівЗміна слайдів... В області завдань Зміна слайдів можна вибрати ефект зміни, встановити параметри та переглянути результат.
IV. Застосування знань

Інструктаж з техніки безпеки.

Виконання практичної роботи «Прогноз погоди в Україні» (учням пропонується маючи файли-заготовки створити анімовану презентацію, яка б нагадувала телвізійний прогноз погоди)

V.

Охорóна прáці (рос. охрана труда; англ. labour protection; нім. Arbeitsschutz m) - це: система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров'я і працездатності людини в процесі трудової діяльності; діюча на підставі відповідних законодавчих та інших нормативних актів система соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, що забезпечують збереження здоров'я і працездатності людини в процесі праці. дозвіл на початок робіт підвищеної небезпеки, який необхідний організації чи підприємству, хто працює в будівництві.

Прогнóз погóди (англ. Weather forecasting, нім. Wettervorhersage) - складання науково-обґрунтованих передбачень про майбутнє стану погоди. Прогноз погоди синоптичним методом ділиться на прогноз синоптичного розташування і, на його основі, власне сам прогноз погоди, тобто, значень або ходу метереологічних елементів або втілення тих чи інших атмосферних процесів (випадання дощу, утворення туману, гроза тощо).

Підведення підсумків уроку. (3 хв).

З врахуванням оцінок за усні відповіді і практичну роботу ви отримуєте наступні оцінки (оголошення оцінок).

А зараз я пропоную переглянути найбільш вдалу, на мій погляд, презентацію з налаштованою анімацією. (перегляд роботи одного з учнів)

Тепер підведемо підсумки уроку.

1. Що нового ви узнали на уроці?

2. Що таке демонстрація?

3. Що таке анімація?

4. Як використати анімацію в презентації?


VI. Домашнє завдання

Опрацювати конспект та відповідний розділ підручника.Скачати 40.72 Kb.

 • Формувати вміння
 • І. Організаційний етап (5 хв.) ІІ. Актуалізація опорних знань. IІІ. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.
 • 2. Схеми анімацій Схема анімації
 • 3. Типи анімаційних ефектів та їх використання
 • I V. Застосування знань
 • Підведення підсумків уроку. (3 хв).
 • VI . Домашнє завдання