Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаАнтивірусні програми та робота з ними

Скачати 40.77 Kb.

Антивірусні програми та робота з ними
Скачати 40.77 Kb.
Дата конвертації12.05.2017
Розмір40.77 Kb.

Антивірусні програми та робота з ними
Комп'ютерний вірус - це, як правило, дуже невелика програма (модуль), яка написана програмістом високої кваліфікації. Він пошкоджує дані, зменшуючи об'єм вільного дискового простору, блокує роботу системи, не санкціоновано перезавантажує комп'ютер тощо.

Cпочатку дія вірусу ніяк не проявляється. Він поступово руйнує файли і проникає у програми, розміщені на жорсткому диску.

Тверди́й диск або Тверди́й магні́тний диск, або Накопичувач на магнітних дисках (англ. Hard (magnetic) disk drive, англ. HDD), у комп'ютерному сленгу - «вінчестер» (від англ. winchester), - магнітний диск, основа якого виконана з твердого матеріалу.
Коли вірус проник у багато програм, тоді раптом виявляється, що одна програма зовсім не працює, друга працює неправильно, а третя видає на екран не зрозумілі повідомлення тощо.

Фініш дії вірусу може бути дуже сумним: зіпсована програма, над якою ви працювали не один рік, загублено великий обсяг даних, які збирались десятками людей тощо.

Первинне джерело вірусу – це Інтернет. Іншими джерелами є: • дискета з якої ви копіюєте заражену програму;

 • комп'ютерна мережа, за якою разом з файлами передаються і віруси;

 • вінчестер, на який попав вірус у результаті роботи з зараженими програмами;

 • вірус, який залишився у внутрішній пам'яті комп'ютера від попереднього користувача;

Для виявлення та ліквідації вірусу розроблено багато антивірусних програм. Однак ні одна антивірусна програма не може гарантувати 100% виявлення і усунення вірусу.

Щоб уникнути тяжких наслідків, які викликаються дією вірусних програм, користувач повинен дотримуватись ряд правил:


 • завершувати робочий день перевіркою комп'ютера антивірусною програмою;

 • найбільш цінна інформація повинна зберігатися в архівах на перемінних носіях;

 • при виявленні ознак пошкодженні слід негайно закінчити роботу, перезавантаживши з системної дискети комп'ютер та перевіривши диски антивірусною програмою.

Найпопулярнішими серед користувачів є антивірусні програми Avast, Avira, Doctor Web, Norton Anti Virus та ін. Серед безкоштовних, найбільш поширених та водночас надійних варто відзначити Avast.


Безкоштовний антивірус Avast.

Особливістю антивірусу Avast є функція сканування файлів комп'ютера до запуску операційної системи.

Антивірусна програма (антивірус) - спеціалізована програма для знаходження комп'ютерних вірусів, а також небажаних (шкідливих) програм загалом та відновлення заражених (модифікованих) такими програмами файлів, а також для профілактики - запобігання зараження (модифікації) файлів чи операційної системи шкідливим кодом.
Операці́йна систе́ма, скорочено ОС (англ. operating system, OS) - це базовий комплекс програм, що виконує управління апаратною складовою комп'ютера або віртуальної машини; забезпечує керування обчислювальним процесом і організовує взаємодію з користувачем.
Таким чином, лікування системи проводиться ще до того, як шкідливі програми та віруси, які, можливо, присутні в системі, отримують можливість активізуватися і завдати шкоди або заблокувати роботу антивірусу. Це дозволяє антивірусу Avast безпечно видалити віруси з операційної системи.Мінімальні системні вимоги для встановлення зазначеного антивірусу: • Процесор Pentium 3

 • 128 МБ ОЗУ (оперативної пам’яті)

 • 100 МБ вільного місця на жорсткому диску

 • Операційна система Microsoft Windows 2000, XP/Vista/7 (32/64-розрядна версія).
  Системні вимоги - стале поняття, яке використовується для опису характеристик, яким повинен відповідати цифровий пристрій (ПК, гральна консоль, мобільний телефон тощо) для коректної роботи певного програмного забезпечення.
  Windows - узагальнююча назва операційних систем для ЕОМ, розроблених корпорацією Microsoft. Перші версії були не повноцінними операційними системами, а лише оболонками до ОС MS-DOS. На 2014 рік, за даними сайтів NetApplications та GoStats, Microsoft Windows встановлена більш як на 90% персональних комп'ютерів світу.

Встановлення антивірусу не представляє ніякої складності. Він встановлюється в автоматичному режимі за декілька хвилин.

Автома́тика (грец. αύτόματος - самодіючий) - галузь науки і техніки, яка розробляє технічні засоби і методи для здійснення технологічних процесів без безпосередньої участі людини.
Після установки дається 30 днів для реєстрації та отримання безкоштовної ліцензії.Зареєструвати антивірус можна як онлайн так і оффлайн. Для реєстрації антивірусу переходимо в розділ обслуговування і вибираємо пункт Реєстрація і натискаємо кнопку Зареєструватися.З'являється форма для реєстрації в якій достатньо назвати своє ім'я та адресу електронної пошти.

Електро́нна по́шта або е-пошта (англ. e-mail, або email, скорочення від electronic mail) - спосіб обміну цифровими повідомленнями між людьми використовуючи цифрові пристрої, такі як комп'ютери та мобільні телефони, що робить можливим пересилання даних будь-якого змісту (текстові документи, аудіо-, відеофайли, архіви, програми).
Безкоштовний ключ Avast дається на 1 рік.Антивірус Avast має різні варіанти сканування комп'ютера: Експрес-сканування, Повне сканування, Сканування знімних носіїв, Повне сканування окремої папки.Експрес-сканування є найшвидшим видом перевірки при котрому сканується вміст оперативної пам'яті і деякі папки жорсткого диска в яких часто знаходяться віруси.

У фоновому режимі працюють спеціальні служби антивірусу, які називаються екранами. Це екран файлової системи, пошти, веб-екран, P2P, екран Інтернет чатів, мережевий екран і екран поведінки. Є можливість установки різних рівнів безпеки для цих екранів.

Оновлення антивірусу проводиться автоматично. Особливістю є те, що не можна переривати закачування при оновленні антивірусу, тому що він може перестати працювати при наступному завантаженні операційної системи.

Міжмережевий екран, Мережевий екран, Фаєрво́л, файрво́л англ. Firewall, буквально «вогняна стіна» - пристрій або набір пристроїв, сконфігурованих, щоб допускати, відмовляти, шифрувати, пропускати через проксі весь комп'ютерний трафік між областями різної безпеки згідно з набором правил та інших критеріїв.
Фа́йлова систе́ма - спосіб організації даних, який використовується операційною системою для збереження інформації у вигляді файлів на носіях інформації. Також цим поняттям позначають сукупність файлів та директорій, які розміщуються на логічному або фізичному пристрої.
Заванта́ження операці́йної систе́ми (англ. booting) - це багатокроковий процес запуску комп'ютера. Заванта́жувач операційної системи (англ. bootloader) - це програма, що виконує завантаження операційної системи.Також, антивірус Avast має багато скінів (зовнішніх оболонок) для перетворення зовнішнього вигляду програми, що порадує користувача.


Безкоштовний антивірус Avira Personal Edition.

Avira Personal Edition це безкоштовний антивірус для домашнього використання, розроблений німецькими програмістами. Антивірус включає в себе фоновий монітор, сканер і програму оновлення. Програма добре знешкоджує поліморфні віруси і макровіруси, що можуть перебувати в офісних документах.

Мінімальні системні вимоги для встановлення зазначеного антивірусу:


 • Процесор Pentium з тактовою частотою не менш 300 МГц

 • 256 МБ ОЗУ (оперативної пам’яті)

 • 100 МБ вільного місця на жорсткому диску

 • Операційна система Microsoft Windows 2000, XP/Vista/7 (32/64-розрядна версія).
  Та́ктова частота́ - основна одиниця виміру частоти тактів у синхронних колах, що визначає кількість елементарних операцій (тактів), що виконуються системою за 1 секунду.(За підручником І.Л. Володіна, В.В. Володін 9 клас)

Програма зручна у застосуванні, має простий і зрозумілий інтерфейс з індивідуальним вибором між стандартним і експертним режимом.Сканер Avira Guard автоматично перевіряє файли у фоновому режимі (на льоту), який можна налаштувати на окремі типи файлів для перевірки. Для зменшення навантаження на процесор, його можна взагалі відключити.Його значок - розкрита парасолька, розташований у правому нижньому куті робочого столу. Якщо сканер неактивний то парасолька закрита.

Сканер антивірусу може перевірити локальні диски, жорсткі диски, знімні диски, окремі системні папки, а також повністю перевірити систему.Також, антивірус має вбудований планувальник, який дає можливість налаштувати роботу програми за розкладом в певні години, або виконувати команди із заданою частотою.Оновлюється програма в автоматичному режимі при підключеному Інтернеті, можливо також ручне оновлення, при якому необхідно завантажити файл оновлення.
Для коректного видалення антивіруса (або будь-якої іншої програми) з вашого комп’ютера слід виконати наступні кроки:

Пуск – Панель управління – Програми та компоненти – Вибираємо потрібну програму із списку (Avast у нашому випадку) і натискаємо «Удалить». Після установки або видалення програми варто перезавантажити комп’ютер.


Каталог: files
files -> Виховна година «Майбутнє — без сніду» Обладнання: маркери, роздавальний матеріал: пам’ятки «Кроки до успіху»
files -> Економічний бюлетень Посольства України в рп квітень 2014 р. №104
files -> 1 клас Тести Правильна відповідь оцінюється в бал. У ситуації цінової війни за умов рівноваги олігополісти продають продукцію
files -> Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів (пункт1 глави 4 розділу III) Титульний аркуш Підтверджую ідентичність електронної та паперової форм інформації


Скачати 40.77 Kb.

 • Безкоштовний антивірус Avast.
 • Безкоштовний антивірус Avira Personal Edition.