Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаАвстрія – країна з високим рівнем життя

Скачати 139.46 Kb.

Австрія – країна з високим рівнем життя
Скачати 139.46 Kb.
Дата конвертації10.03.2017
Розмір139.46 Kb.

Анастасія Барська, Антон Піковець, Гліб Крижанівський, Станіслав Олефіров, Ольга Олефірова

Австрія – країна з високим рівнем життя

В межах програми “Молодь змінить Україну”, що впроваджується Благодійним Фондом Богдана Гаврилишина, група молодих фахівців відвідала Австрію.

Рі́вень життя́ - характеристика економічного добробуту населення, що вимірюється як реальний дохід на душу населення та кількість населення за межею бідності. Часто також приймаються до уваги доступ до системи охорони здоров'я, економічна нерівність, рівень освіти, доступ до певних товарів, очікувана тривалість життя при народженні.

Переговори, дискусії, компроміс – запорука цивілізованого розвитку

Наша програма розпочалася з Парламенту Австрії, де для нас організували чудову екскурсію. Крім того, що Парламент – це місце роботи законодавчого органу, його будівля є історичною та культурною спадщиною Австрії. Це вражаюча установа з прекрасним внутрішнім декором, який зберігся ще з часів Австро-Угорської імперії. Парламент було збудовано в 1874-1883 роках за проектом відомого архітектора Теофіля фон Хансена. Під час Другої світової війни будинку було нанесено суттєвої шкоди, але, на щастя, більша частина оригінального інтер’єру вціліла та була відреставрована у повоєнні роки.

Дру́га світова́ війна́ - наймасштабніша світова війна в історії людства. Почалася 1 вересня 1939 і тривала 2 194 дні до 2 вересня 1945, коли на борту лінкора «Міссурі» підписано капітуляцію Японської імперії перед союзними державами.
Парла́мент (досл. «говорильня», «балаканина» від фр. говорити) - найвищий виборний (повністю або частково) орган державної законодавчої влади, в якому здійснюється представництво основних політично активних груп населення країни.
Культу́ра (лат. Culture - «обробіток», «обробляти») - сукупність матеріальних та духовних цінностей, створених людством протягом його історії; історично набутий набір правил всередині соціуму для його збереження та гармонізації.
А́встро-Уго́рщина, або Австро-Угорська імперія - двоєдина (дуалістична) імперія, очолена династією Габсбурґів та утворена внаслідок компромісної угоди, укладеної між двома складовими її частинами - Австрією та Угорщиною - 1867 року.
Світова́ війна́ - глобальне протиборство коаліцій держав із застосуванням засобів збройного насильства, що охоплює велику частину країн світу.
Підтримка будівлі Парламенту вимагає періодичних капіталовкладень, на що з фонду республіки постійно виділяються кошти. Зокрема, протягом 3 наступних років на підтримку планують витратити суму у розмірі близько 400 млн євро. Це свідчить про надзвичайну шану австрійців до своєї історії та культури.

Перша наша зустріч відбулася в Парламенті Австрії з Президентом Федеральних Зборів паномМіхаелем Лампелем.

Потім нам пощастило зустрітися з Віце-Президентом Національних Зборів паном Карлхаймцем Копфом.Під час зустрічей ми обговорювали політичний устрій країни, систему парламентаризму, систему виборів, процес створення коаліції. Як відомо, Австрія є парламентською республікою, законодавчим органом якої є двопалатний Парламент.

Держа́вний устрій або державний лад - форма політичного устрою країни або держави. Система відносин суспільних та політичних інститутів - класів, робіт, прошарків, партій. Ієрархічна структура державної політичної влади - парламент (законодавча влада), уряд (виконавча влада), суд (судова влада), суспільні організації.
Парламентська республіка - різновид республіканської форми правління, де парламент, бувши повновладним органом, формує політично відповідальний перед ним уряд і, як правило, обирає президента, який займає в системі державних органів другорядну юридичну роль.
Національні Збори представлені депутатами, які обираються на загальних підставах на 5 років. Депутати Федеральних Зборів обираються на рівні федеральних земель та представляють інтереси населення 9 федеральних земель Австрії. Не дивлячись на політичну стабільність Австрії, виявилося, що вже багато років у Парламенті йде дискусія щодо доцільності існування Федеральних Зборів, тобто створення однопалатного Парламенту. На жаль, ми так і не дізналися причини цієї дискусії.

Починаючи з 1945 року, в Австрії велику роль відіграє Соціал-демократична партія, яка, так би мовити, задає напрямок розвитку країни. Як результат – Австрія має достатньо високі соціальні стандарти.

Сьогодні Парламент Австрії представлений Соціал-демократичною партією, Народною Австрійською партією, Партією Свободи, Партією зелених, Партією Stronach, Блоком “Нова Австрія”.

Як відомо, в 2013 році в Австрії відбулися Парламентські вибори, в яких більшість голосів отримали Соціал-демократична партія та Австрійська Народна Партія.

Ви́бори - передбачена конституцією та законами форма прямого народовладдя, за якою шляхом голосування формуються представницькі органи державної влади та місцевого управління (самоврядування).
Австрійська народна партія (нім. Österreichische Volkspartei) - сучасна правоцентриська політична партія Австрії. Є одною з двох найбільших партій Австрії, поряд з Соціал-демократичною партією Австрії.
Ці партії мають різні програми, є, по суті, конкуруючими, але все ж змогли знайти порозуміння та створити коаліцію. Єдиними інструментами для цього були переговори, дискусії, компроміс.

Цікаво було дізнатися про співпрацю Парламенту з молодіжними організаціями. Кожна партія має свою молодіжну організацію, стимулює залучення молоді до управління країною та вирощує молодих політиків. Яскравим прикладом цього є діючий Міністр закордонних справ, член Соціал-демократичної партії, якому лише 27 років.


Враховуючи теперішню ситуацію в Україні, під час зустрічі ми не могли оминути питання євроінтеграції. За словами наших співрозмовників, Австрія отримала багато переваг від членства в Євросоюзі, зокрема, це сприяло розвитку зовнішньоекономічних відносин. Для Австрії, порівняно невеликої за площею країни, пошук нових ринків є дуже актуальним. Однак на запитання: «Чи потрібно Україні вступати в ЄС?» нам в Парламенті відповіли, що Україна сама повинна вирішувати такі питання. А стосовно подолання існуючої в Україні політичної кризи, австрійці переконані, що єдиний шлях – це переговори.

Так склалося, що під час нашого перебування в Австрії українське суспільство вимагало введення санкцій проти деяких політичних лідерів України. Ми поцікавилися думкою представників Парламенту щодо цього питання. На той момент, за словами наших співрозмовників, Австрія не мала підстав для запровадження відповідних санкцій, але нам пообіцяли працювати над цим питанням. Запевнили також і в тому, що Австрія підтримує прагнення України бути вільною демократичною державою.

Демокра́тія - політичний режим, за якого єдиним легітимним джерелом влади в державі визнається її народ. При цьому управління державою здійснюється народом, безпосередньо (пряма демократія), або опосередковано через обраних представників (представницька демократія).


Високий рівень життя та подолання безробіття – основні виклики сьогодення

Перші документальні згадки про Відень “Wenia” беруть початок з 881 року, а перша документована згадка про Відень як про місто була в 1137 році. Сьогодні Відень – це розвинений культурний та туристичний центр Європи. За даними MercerStudy 2012, Відень вже четвертий рік поспіль тримає першість найпривабливішого для життя міста в світі. UNHABITAT Study називає Відень найсприятливішим містом у світі, а the Innovation Cities Global Index надає Відню третю позицію в рейтингу найінноваційніших міст світу (після Бостона і Нью-Йорка).

Про розвиток Відня, його плани на майбутнє та основні виклики нам розповіли під час зустрічі в Магістраті 23 міста Відень, який займається питаннями економіки та статистики.

Тури́зм - тимчасовий виїзд особи з місця постійного проживання в оздоровчих, пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях без здійснення оплачуваної діяльності в місці перебування.
Ві́день (нім. Wien) - столиця Австрії. Є однією з 9 земель Австрії, з усіх боків оточеною територією іншої землі - Нижньої Австрії.
Сьогодні Відень є динамічним містом, в якому має місце постійне зростання населення не лише завдяки міграції, але й природному приросту. З 2000 року населення Відня збільшилося на 200 000. Відень є найбільшим університетським містом в німецькомовному просторі.

Крім цього, Відень входить вTOP 10 європейських міст з найбільш високою ефективністю виробництва. Сектор послуг у Відні становить 84 % валової додаткової вартості, а наукомістких послуг (B2B) – 22% GAV.

Однією з цілей стратегічного розвитку Відня є перетворення його до 2015 року в науково-дослідний європейський центр. Над цим завданням зараз працює більше 100 науковців, дослідників та бізнесменів. Так, у Відні передбачають до 2015 року збільшення науково-дослідних центрів (R&D), які представлятимуть бізнес до 800.

Основними елементами економічної стратегії розвитку Відня є сприятливе бізнес розташування та висококваліфіковані трудові ресурси в поєднанні з наукоємкою економікою.

Трудові́ ресу́рси (або також трудові резерви) - поняття «марксистсько-ленінської» (комуністичної, сталінської або так званої «лагерної») політичної економії.
Проте, як зазначили у Магістраті, світова криза не оминула й Австрію, наслідком якої було зростання безробіття. Отже, сьогодні головним завданням для Австрії є подолання безробіття, а основними інструментами цієї політики є витрати, стимулюючі попит, анти-циклічна фіскальна політика та інвестиції з подвійними дивідендами. В свою чергу, низький рівень безробіття забезпечує стабільність та високий рівень життя, до якого так звикли Австрійці.

На наше запитання, як досягти такого стабільного розвитку, фахівці відповіли, що це можливо лише за комплексної співпраці всіх суб’єктів – держави, муніципалітетів, бізнесу, неприбуткових організацій, наукових та науково-дослідницьких організацій і, звичайно, всіх громадян, які чітко розуміють свою роль та відповідальність в суспільстві.

Фіска́льна полі́тика - це регулювання доходів і витрат держави. Заходи фіскальної політики визначаються поставленою метою (боротьба з інфляцією, згладжування циклічних коливань економіки, зниження рівня безробіття).
Безробіття - це складне соціально-економічне явище, при якому частина економічно активного населення не має роботи й заробітку.
Неприбуткова організація (непідприємницька організація, некомерційна організація), скорочено НПО - юридична особа, метою діяльності якої не є отримання прибутку для його наступного розподілу між учасниками цієї організації.

Хотілося б ще сказати про проекти, які впроваджуються у Відні та в деякій мірі є унікальними. Програма захисту клімату має 23 проекта, всі вони є цікавими, але наведемо кілька з них. Enviroment-friendly district heating передбачає вироблення енергії для опалення шляхом переробки сміття. В межах цього проекту опаленням та гарячою водою забезпечуються 250 000 приватних домогосподарств та 5 100 організацій. Нове будівництво відповідно до цілей захисту клімата – адміністрація Відня субсидує нове житлове будівництво як екологічно вигідні проекти. Субсидії надаються лише у випадку дотримання вимог Закону про стандарти енергоефективності в житловому будівництві. Ще одни цікавий проект – це використання геотермальної енергії з тунелю Lainz, використання якої забезпечує опаленням цілу школу. І в майбутньому в Австрії планують збільшити використання геотермальної енергії. З метою зменшення негативного впливу на навколишнє середовище з 2005 року у Відні трамваї використовуються не лише для перевезення пасажирів, а й для перевезення вантажів.

Переве́зення - переміщення вантажів, товарів або пасажирів. Розрізняють сухопутні (залізничні й автомобільні), водні (річкові й морські), повітряні перевезення, також транспортування рідини та газу виконуються трубопровідним транспортом.
Довкілля, або бюрократично навко́лишнє приро́дне середо́вище - всі живі та неживі об'єкти, що природно існують на Землі або в деякій її частині (наприклад, навколишнє середовище країни). Сукупність абіотичних та біотичних факторів, природних та змінених у результаті діяльності людини, які впливають на живий світ планети.
І хоча поки що такі трамваї використовуються в середині компанії, в майбутньому планується їхнє використання як альтернативу вантажному автотранспорту. Не можна не згадати і про чисту енергію з повітря. Наприклад, вітряна електростанція Unterlaa, яка почала діяти восени 2005 року та складається з чотирьох вітряних енергогенераторів, взмозі забезпечити електроенергією 2700 домогосподарств.
Вітрова електростанція (ВЕС), також: вітроелектростанція - електростанція, яка за допомогою вітрової турбіни перетворює механічну енергію вітру на електричну. Вітрові електростанції - це система відновлюваної енергетики, оскільки вітер - відновлюване джерело енергії.
Отже, реалізація цих проектів забезпечує екологічну безпеку Австрії, що в свою чергу є запорукою сталого розвитку.


Відень – центр міжнародного співробітництва

Високий рівень життя та стабільність дозволяє Відню залишатися привабливим та популярним містом для міжнародного співробітництва. Про це нам розповіли в Департаменті міжнародних зв’язків мерії Відня.


В цій установі нам також підкреслили, що основними питаннями в Австрії
є ринок праці та забезпечення високого рівня життя.
Ста́лий ро́звиток (англ. Sustainable development) - загальна концепція стосовно необхідності встановлення балансу між задоволенням сучасних потреб людства і захистом інтересів майбутніх поколінь, включаючи їх потребу в безпечному і здоровому довкіллі.
Ринок праці - це система суспільних відносин, пов'язаних з купівлею і продажем трудових послуг працівників (послуг праці).

Сьогодні Відень є центром міжнародних організацій, а відповідно до InternationalCongress and Convention Asssociation це місто, в якому організовується найбільша кількість міжнародних конгресів та конференцій.

Міжнародні міжурядові організації (англ. International Intergovernmental Organization (IIGO's)), найчастіше асоціюються із терміном Міжнародні організації - об'єднання трьох або більше незалежних держав, їхніх урядів, інших міжурядових організацій, спрямоване на вирішення певних спільних питань чи організації проектів.

Виконавча група з європейських та міжнародних справ є центром міжнародної діяльності Адміністрації Відня та відповідальна за впровадження міжнародних проектів. Роль виконавчої групи полягає у тому, що вона є першою контактною особою для іноземних делегацій на експертному рівні та координує договори про співпрацю між Віднем та іншими містами. В 2012 році більше 360 делегацій відвідали інституції та підпріємства Відня.

Як розповіли нам на зустрічі, Австрія підтримує тісні зв’язки з Україною вже протягом 20 років. Австрія була першою країною, яка в 1992 році підписала Договір з незалежною Україною. В 2012 році було підписано новий договір про співпрацю між Києвом та Віднем. Довгострокове співробітництво охоплює сфери від містобудування та транспортної політики до енергоефективності, е-уряду та освіти. Сподіваємося й на подальшу спільну співпрацю між нашими країнами.Ще одним напрямком міжнародної діяльності є співробітництво в цілях розвитку та надання гуманітарної допомоги. Основною темою в цій сфері є захист прав дітей. В рамках цієї теми Адміністрація Відня підтримала 13 проектів неприбуткових організацій, які впроваджуються в крїнах, що розвиваються, та охоплюють такі питання як здоров’я, освіта та гендерна рівність. Австрійська політика в сфері співробітництва з метою розвитку підтримує країни в Африці, Азії, Центральній Америці, Південній та Східній Європі в питаннях стабільногосоціального, економічного та демократичного розвитку.

Гуманіта́рна допомо́га - вид безвідплатної допомоги (сприяння); засоби для життя, безкоштовно поширювані серед населення районів, охоплених гуманітарною катастрофою або що стоять на її грані. Для умов озброєного конфлікту Міжнародний Суд визначив допустиму гуманітарну допомогу як «надання продовольства, одягу, ліків і іншої гуманітарної допомоги, але це не включає надання зброї, систем озброєння, боєприпасів або іншого устаткування, автотранспортних засобів і матеріалів, які можуть бути використані для спричинення серйозних тілесних ушкоджень або з'явитися причиною смерті». Гуманітарна допомога відрізняється від іноземної допомоги своїм терміновим характером і тим, що використовується для полегшення зроби частішим жертв стихійних лих. Іноді гуманітарна допомога може бути прихованою формою підкупу місцевого населення або прелюдією до вторгнення.
Східна Європа - політичний та історико-географічний регіон Європи.
Центра́льна Аме́рика - географічний регіон у центральній частині Америки. Його часто розглядають або як самостійну частину Америки, або як південну частину Північної Америки.

Також Австрія активно бере участь в реалізації європейських проектів. Наприклад, щорічний форум з Європейської стратегії для Дунайського регіону (EUSDR). EUSDR включає 11 пріоритетних сфер, які згруповані в такі теми: Дунайський регіон, захист йогосередовища, перспективи забудови та посилення Дунайського регіону. Таким чином, міжнародна діяльність Австрії охоплює майже весь світ та всі сфери діяльності - Австрія не тільки активно співпрацює з європейськими країнами, а й допомагає країнам, що розвиваються.

Відень – центр міжнародних організацій та представництв відомих компаній.Тут знаходяться офіси таких відомих організацій як ООН, ОПЕК, ОБСЄ тощо. По-перше, це говорить про стабільність та високий рівень розвитку Австрії, а по-друге – наявність привабливих умов для залучення івестицій. Звичано, всі ці фактори сприяють розвитку країни.


Медицина – якість та доступність

Про систему медицини та соціального захистуАвстрії нам розповіли на зустрічі в Магістраті 24. В Австрії система охорони здоров’я забезпечує легкий доступ до медичних закладів та однаково високий рівень надання допомоги незалежно від достатку пацієнта. В Австрії на 1000 населення припадає 5 лікарів, цей показник вищий, ніж середній по ЄС. Така кількість висококваліфікованих кадрів дає змогу надавати найкращу в Європі медичну допомогу, а система соціального страхування забезпечує доступність високоякісної та високовартісної медичної допомоги для населення.Ефективну роботу системи охорони здоров'я забезпечує своєчасне та комплексне прийняття рішень на всіх рівнях державного управління. Повноваження в медичній сфері покладаються на Парламент Австрії, Міністерство охорони здоров’я, Міністерство праці, соціальних відносин та захисту прав споживачів, а також заклади соціального захисту.

Тео́рія рі́шень - царина досліджень, яка математичними методами досліджує закономірності вибору людьми найвигідніших із можливих альтернатив і має застосування в економіці, менеджменті, когнітивній психології, інформатиці та обчислювальній техніці.
Меди́чна допомо́га, чи лікарська допомога - комплекс діагностичних і лікувальних заходів, спрямованих на встановлення діагнозу, усунення чи зменшення симптомів і проявів захворювання чи патологічного стану, з приводу якого звернувся пацієнт, на нормалізацію його життєдіяльності, покращення чи відновлення здоров'я.
Соціа́льне страхува́ння - фундаментальна основа державної системи соціального захисту населення, що уможливлює матеріальне забезпечення і підтримку непрацездатних громадян за рахунок фондів, сформованих працездатними членами суспільства.
Держа́вне управлі́ння (публічне управління, англ. public administration) - є видом діяльності держави, здійснення управлінського організуючого впливу шляхом використання повноважень виконавчої влади через організацію виконання законів, здійснення управлінських функцій з метою комплексного соціально-економічного та культурного розвитку держави, її окремих територій, а також забезпечення реалізації державної політики у відповідних сферах суспільного життя, створення умов для реалізації громадянами їх прав і свобод. Державне управління є складовою політичного управління, тобто є процесом реалізації державної виконавчої влади як засобу функціонування будь-якої соціальної спільноти. У деяких країнах (наприклад, у Хорватії) цією діяльністю держави відає окреме міністерство.
Охорона здоров'я - галузь діяльності держави, метою якої є організація та забезпечення доступного медичного обслуговування населення. Охорона здоров'я – це ключовий елемент національної безпеки держави.
Соціальне забезпечення (соціальний захист) - система суспільно-економічних заходів, спрямованих на матеріальне забезпечення населення від соціальних ризиків (хвороба, інвалідність, старість, втрата годувальника, безробіття, нещасний випадок на виробництві тощо).
Соціа́льні стосу́нки або суспі́льні стосу́нки - різні взаємодії та зв'язки між окремими людьми або групами людей, які встановлюються в процесі їхньої спільної практичної та духовної діяльності.
За́хист прав споживачі́в - гарантований законом контроль за якістю і безпечністю продукції та всіх видів послуг і робіт з боку держави та громадсько-суспільний рух на його підтримку.

Всі громаняни Австрії мають можливість отримати необхідну медичну допомогу в повному об'ємі за рахунок страхових виплат системи соціального страхування.

Австрійська система соціального страхування базується на принципах обов'язкового страхування, цілісності та самоврядування і, в першу чергу, фінансується за рахунок страхових внесків. 22 заклади соціального захисту, що об'єднані під головуванням Головної ассоціації закладів соціального захисту Австрії (HVB,), створюють систему соціального страхування, що складається з відділів страхування здоров'я, пенсійного забезпечення та страхування від нещасного випадку.

Неща́сний ви́падок (подія) - тілесні пошкодження або смерть, інколи пошкодження майна, причиною яких є несподіваний збіг обставин. При цьому зазвичай мається на увазі, що негативного імовірнісного результату можливо було уникнути або запобігти, якщо причини, що привели до нещасного випадку, були би розпізнані раніше.
Пе́нсія - одноразова або регулярна грошова виплата (у розрахунку на місяць), яка призначається у встановленому державою порядку як захід матеріального забезпечення певних категорій осіб за принципами пенсійного страхування, загальнолюдської солідарності та субсидування.

Принцип обов'язкового соціального страхування означає, що страхування є обов'язковим для всіх та базується на державних актах. Принцип цілісності забезпечується компенсаційною системою для балансування різниці між особами, що потребують більшого та меншого соціального захисту, наприклад, між тими, що мають високі та низькі прибутки, працевлаштованих та безробітних тощо.

Система охорони здоров'я фінансується за рахунок страхових внесків від соціальго страхування (близько 50% витрат на медицину),податків та приватних внесків у вигляді прямих та опосередкованих доплат.

В 2005 році Австрія першою запровадила електронну систему обліку пацієнтів, чим значно полегшила взаємовідносини між тими, хто надає, та тими, хто отримує медичну допомогу. Для забезпечення доступності медичної допомоги розроблена система електронних карток, які наявні у кожного застрахованого. Отже, реформи в медицині також спрямовані на підвищення рівня життя в Австрії.

Енергоефективність – від освіти до нових технологій

Цікавими видалися й візити до енергетичного агентства та Віденського “Будинку енергії”.

Техноло́гія (від грец. τεχνολογια, що походить від грец. τεχνολογος; грец. τεχνη - майстерність, техніка; грец. λογος - (тут) передавати) - наука («корпус знань») про способи (набір і послідовність операцій, їх режими) забезпечення потреб людства за допомогою (шляхом застосування) технічних засобів (знарядь праці).
Австрійське енергетичне агентство є національним центром ефективного використання енергії. Основниими напрямками його наукової роботи є нові технології, відновлюючі джерела енергії та енергоефективність.Метою роботи Агентства для громадського та приватного сектору є забезпечення стабільного виробництва та використання енергії, а також безпеки енергопостачання.

Приватна власність - одна з форм власності, яку розуміють як абсолютне, захищене законом право фізичної або юридичної особи, чи групи осіб на об’єкт власності: продукти праці, засоби виробництва, гроші та цінні папери, інше рухоме та нерухоме майно тощо.
Агентсво є недержавною організацією, яка фінансується за рахунок її членів та замовників проектів, яка впроваджуються Агентством. Членами Агентства є Міністерство сільського, лісного, водного господарства та навколишнього середовища, Міністерство економіки, сім’ї та молоді, мер провінції Тіроль, а також інші наукові, науково-дослідні, освітні, комерційні й громадські установи та організації.
Во́дне господа́рство - галузь економіки, що розробляє і здійснює заходи щодо використання поверхневих і підземних вод для різних галузей економіки, а також здійснює охорону вод і боротьбу з їх шкідливою дією.
Агентство слугує так званою платформою для забезпечення прийняття комплексних виважених рішень у сфері енергоефективності. Важливою функцією Агентства також є надання консультацій при прийнятті рішень в політичній, науковій та промисловій сферах на основі його наукової діяльності – політичних, енергетичних та економічних експертних висновків, економічних та соціальних обгрунтувань, техніко-економічних досліджень та оцінок. Агентство впроваджує самостійно або в партнерстві різні проекти з енергоефективності, такі як Кліма:актів, Австрійське енергетичне партнерство тощо. Таким чином, над питаннями енергоефективності та енергобезпеки працюють спільно всі суб’єкти австрійського суспільства. Знову простежується політика, спрямованана забезпечення високого рівня життя.

Віденський “Будинок енергії” належить до австрійської енергетичної компанії “Wien Enrgie”, яка є найбільшою австрійською компанією у сфері надання послуги з енерго-, газо- та теплопостачання, та забезпечує такими послугами два мільйни мешканців та 230 тисяч підприємств.Wien Energie працює в сфері переробки сміття, управління об’єктами нерухомості, телекомунікацій, енергоконсалтинга та енергопослуг. Також компанія бере участь у європейських проектах.

“Будинок енергії” представляє собою свого роду постійно діючу виставку сучасного енергоефективного обладнання та матеріали, механізми виробництва та використання енергії з відновлюваних джерел. Крім цього, “Будинок енергії” є консультаційним центром для споживачів енергії та компаній, які працюють у сфері енергоефективності або в пов’язаних сферах. Будь-яка особа може звернутися до “Будинку енергії” та отримати консультацію, як раціонально використовувати енергію, які сучасні енергоефективні заходи необхідно впровадити для енергозбереження, отримати розрахунок та пояснення до тарифів на енергоносії, отримати інформацію про діючі на енергоринку компанії. Ці консультації безкоштовні. Бізнес також може отримувати консультації. Наприклад, будівельна фірма може звернутися за допомогою щодо отримання інформації про найсучасніші технології в будівництві. Така консультація безкоштовна, але вже в подальшому при підготовці детальніших розрахунків щодо використання технологій бізнес-компаніям необхідно платити.

Ще одна цікава та корисна функція “Будинку енергії” – навчально-освітня. Там постійно проводять екскурсії та навчальні програми для школярів та дошкільнят. Таким чином, з дитинства закладається розуміння необхідності заощаджувати ресурси та захищати навколишнє середовище.

Еергозбереження, енергобезпека, енергоосвіта –все це в комплексі працює на забезпечення високого рівня життя.Профспілки – основа соціального та економічного партнерства

Про діяльність австрійських профсоюзів ми дізналися в Об’єднанні Австрійських профсоюзів. Австрія – одна з найбагатших держав нетільки Європи, а й всього світу. І це, за словами Голови Об’єднання австрійських профсоюзів (ОАП), є заслугою трудящих та профсоюзів, які представляють їхні інтереси, результат переваги добре налагодженої системи соціального діалогу та партнерства.

Профсоюзний рух Австрії бере початок з часів монархії Габсбургів. Перші об’єднання робочих з’явилися в 40-і роки ХІХ століття. В 1870 році вийшов так званий “Коаліційний закон”, який вперше визначив законодавчу базу профсоюзів. Існуюче сьогодні ОАП було створено в 1945 році. Порівняно з іншими країнами Європи, ОАП належить до профсоюзних організацій з високим рівнем охоплення трудящих.

Європа є однією з частин світу, що обіймає частину материка Євразія. Площа Європи становить понад 10,5 млн км², населення - близько 730 млн осіб.


ОАП має трирівневу структуру: виробничі ради на підприємсвах, ОАП, Робоча палата.

На рівні підприємств інетерси робітників представляють виробничі ради, а для держслужбовців – профорганізції службовців. Для членів виробничих рад законодавством передбачено особливий “імунітет” – захист від звільнень. Виробничі ради можуть запрошувати на свої засідання експертів з числа представників профсозів. Виробничі ради надають ОАП інформацію про проблеми та потреби робітників і використовують її при укладенні колективних договорів.

ОАП — єдиний представник інтересів трудящих, членство в ньому є добровільним. ОАП є безпартійною організацією, але для досягнення своїх цілей має значний вплив на хід політичних подій. ОАП активно беруть участь в розробці законопроектів – виступають ініціаторами розробки законопроектив або надає свої коментарі та пропозиції до проектів законодавчих актів, впливаючи тим самим на кінцевий варіант закону.

Колекти́вний до́гові́р - угода, яка укладається між власником або уповноваженим органом (особою) і одним або кількома профспілковими чи іншими уповноваженими на представництво трудовим колективом органами, а у разі відсутності таких органів - представниками трудящих, обраними та уповноваженими трудовим колективом.
Проект закону - документ з текстом закону, запропонований до прийняття законодавчому органу або на референдум.

ОАП об’єднує 7 профсоюзів та має 1 200000 членів. Фінансування ОАП здійснюється за рахунок членських внесків, а також ЕС. 2/3 фінансування становлять адміністративні витрати, 1/3 – витрати на освіту, організацію вільного часу, консультації.

В 1920 році з метою захисту робітників було створено Робочу палату, представництва якої діють в кожній федеральній землі. Участь в цій організації для робітників є обов’язковою. Аналога такій організації немає в жодній Європейський країні. Фінансування Робочої палати відбувається за рахунок членських внесків. Робоча палата тісно співпрацює з профсоюзами стосовно політичних та кадрових питань.

Всі умови праці, а також мінімальна заробітна плата визначаються в галузевих колективних договорах.

Відпочи́нок, дозвілля - проведення часу, метою якого є відновлення нормального стану організму.
Заробі́тна пла́та, скорочено зарплата (також заробітна платня, зарплатня) - винагорода, обчислена, зазвичай, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Розробка та веденення переговорів щодо колективних договорів належить ОАП (приблизно 500 договорів в рік).

Одним з основних факторів розвитку Австрії є соціально-економічне партнерство – добровільна неформальна економічна та соціальна співпраця між роботодавцями та представниками інтересів робітників для погодження інтересів. Учасниками соціального партнерства в Австрії є ОАП, Федеральна робоча палата, Австрійська торгово-промислова палата, Конференція президентів австрійських сільськогосподарських палат.

Торгово-промислова палата (також Господарча палата) - є формою бізнесової мережі (об'єднання підприємств), спрямованої на представлення, захист та лобіювання інтересів учасників. Формуються за галузевим, територіальним або загальнонаціональним принципом.
Австрійці вважають, що швидкому економічному розвитку післявоєнній Австрії сприяло також соціальне партнерство.
Економічний розвиток - поняття економічної науки, що позначає перехід від одного етапу економіки до іншого, при якому в новому періоді не тільки збільшується виробництво тих самих товарів і послуг, що вже вироблялися раніше, а має місце й виробництво нових товарів і послуг з використанням нових технологій порівняно з попереднім періодом.
І сьогодні виробництво Австрії вирізняється стабільністю, що є запорукою успішної політики соціального діалогу. Концепції, розроблені спільно соціальними партнерами, використовуються політиками для розробки та прийняття нових законів. Аналізуючи діяльність профсоюзів в Австрії можна сміливо говорити про те, що вона також спрямована на забезпечення високого стабільного розвитку життя та подолання безробіття. Програмою 17 З’їзду ОАП в 2009 році передбачається: найважливішим завданням економічної політики є забезпечення зайнятості шляхом стабілізації сукупного попиту.
Суку́пний по́пит (англ. aggregate demand, AD) - обсяг виробництва товарів, що споживачі готові колективно придбати при існуючому рівні цін.
Антициклічна політика - це політика спрямована на підтримку певних стабільних темпів економічного зростання, на недопущення падіння, виникнення криз.
Цеозначає, щобюджетнаполітика повинна сприятистимулюванню приватного споживання та приватнимінвестиціям.І на останок:чому ж ми все-таки повиннінавчитися у австрійців? Перш за все – церозуміннясвоєїролі в суспільстві. Австрійцічіткознають, щоякщо не вони, то ніхто. По-друге, ми повиннінавчитисяслухати та чути один одного – на всіхзустрічах на питання: як вирішуютьсяконфлікти?, ми чули одну відповідь – переговори, дискусія, компроміс. Сьогодні активна позиція та єдністьукраїнців, яку вони демонстрували на Майдані, та й демонструютьсьогодні, даєпідставистверджувати, щов Українівідбуваєтьсяпроцесвідроджненнягромадянськогосуспільства. А отже, усвідомленнягромадянамисвоєїролі та прийняттякожнимвідповідальності за свою країну. Це є дужепрогресивнимявищем. Проте, враховуючидосвідАвстрії, ми повиннінавчитисяслухати та чути один одного, співпрацювати та знаходитикомпроміси. Ми віримо, щоУкраїнамаєдостатнійпотенціалмолодих та розумних, якізабезпечатьвисокийрівеньжиття і в нашійкраїні.


Скачати 139.46 Kb.

  • Переговори, дискусії, компроміс – запорука цивілізованого розвитку
  • Другої світової війни
  • Парламентські вибори
  • Високий рівень життя та подолання безробіття – основні виклики сьогодення
  • Центральній Америці
  • Медицина – якість та доступність
  • Енергоефективність – від освіти до нових технологій
  • Профспілки – основа соціального та економічного партнерства