Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаБіла Церква моя сторона…(минуле, теперішнє, майбутнє)

Скачати 402.33 Kb.

Біла Церква моя сторона…(минуле, теперішнє, майбутнє)
Скачати 402.33 Kb.
Сторінка 1/2
Дата конвертації 28.04.2017
Розмір 402.33 Kb.
  1   2

Білоцерківська вечірня (змінна) загальноосвітня школа ІІ – ІІІ ступенів №1День історії та художньої культури
Усний журнал

Біла Церква - моя сторона…(минуле, теперішнє, майбутнє)

Підготувала: вчитель історії, правознавства,

художньї культури

Бондар Катерина Миколаївна

2015 – 2016 н.р.
Тема : Біла Церква - моя сторона…(минуле, теперішнє, майбутнє)

Мета:Познайомити учнів з історичним минулим міста, інфрастуктурою. Здійснити віртуальну екскурсію по парку «Олександрія»;

Виховувати в учнів любов до своєї держави – України, до рідного міста Біла Церква, патріотичні почуття, толерантність;

Розвивати в учнів почуття відповідальністі за місто, в якому будуть жити наступні покоління.

Обладнання: пісні про Білу Церкву, відеокліп «Наш город»; презентація, карта України; виставка книг про Білу Церкву.
Хід проведення

Вірш Л. Гажали «Біла Церкво, моя сторона»

Жить на світі мені довелось

Там, де плине замріяна Рось,

Там, де предки мої росичі,

Об половців щербили мечі.

Біла Церкво, із сивих віків,

Нам до тебе долинув наспів,

Біла Церкво, моя чарівна

Мого серця бентежна струна.

Тупотіли по місту роки,

Пили воду з красуні ріки.

І як воля кувалась в вогні,

Не стояла і ти в стороні.

Біла Церкво – священна земля,

В твоїм серці гора Палія,

Біла Церкво, це шепіт дібров,

Моя віра, надія, любов.

Я в ранкові травневі часи

Знов нап’юся цієї краси,

Щоби трунок твій серце п’янив,

Як кохання юнацьких років.

Біла Церкво, обличчя твоє –

То не згасне кохання моє,

Біла Церкво, моя сторона,

Ти, у мене, як мати, одна.

Вступне слово вчителя

Біла Церква — місто в Україні, значний економічний, культурний та освітній центр Київщини, розташований за 80 км на південь від Києва на річці Рось.Вперше назва «Біла Церква» згадується в Іпатіївському літописі 1155 року. У літописі говориться, що місто лежало в центральній частині Поросся. Через нього проходили торговельні шляхи на Київ, Вінницю, в Арабські країни, Індію, Угорщину.

Місто розташоване на південному заході Київської області, займає вигідне географічне положення: поруч із ним проходить  автомагістраль E95 (Санкт-Петербург—Київ—Одеса).Відстань до столиці України — міста Київ становить 84 км, відстань до столиці Російської Федерації —Москви становить 950 км, до столиці Чеської Республіки — Праги становить 1020 км, до столиці Республіки Польща — Варшави становить 800 км. Відстань до аеропорту м. Бориспіль становить 120 км.

Близькість до Києва, зручне транспортне сполучення, розвинута соціальноекономічна інфраструктура у комплексі з ландшафтними і природними умовами надають місту значної інвестиційної та туристичної привабливості.

Транспорт Тра́нспорт (від лат. trans - portare) - сукупність засобів, призначених для переміщення людей, вантажів, сигналів та інформації з одного місця в інше.

В геологічному відношенні територія міста розміщена на Українському кристалічному щиті (УКЩ). В зональному відношенні це перехідна зона від лісу до степу — лісостеп.

У Білій Церкві знаходяться джерела радонових вод.

Головною водоймою є річка Рось, яка 16 км протікає здебільшого південною частиною міста, відокремлюючи центральні райони від Заріччя (сучасні Заріччя та житлові масиви Піщаний і Таращанський). Протока тече Білою Церквою 9,6 км і впадає вРось. А в урочищі Сухий Яр є Сухоярський струмок довжиною 9,6 км. Через Рось у межах міста прокладені 4 мости: 2 пішохідні (Дерев'яний міст та Зарічанська гребля) та 2 автомобільних.

У місті багато невеликих скверів та парків, що розташовані в історичному центрі. Важливу роль у культурному житті Білої Церкви відіграє здавна відомий міський парк культури і відпочинку імені Т. Г.

Торц (Торч, Торчиця, Північний Торч) - річка в Україні на Придніпровській височині, в межах Київської області. Права притока річки Рось (басейн Дніпра), впадає на 250 км від гирла. В історичній літературі має назви: Starcica Rzeka (мапа Боплана), Torczyca.

Церква - культова споруда у православних, католицьких та окремих протестантських християн, у якій відбуваються релігійні богослужіння.

 Шевченка.У центрі міста розміщений парк Слави.

Державний дендрологічний парк «Олександрія» - унікальна пам’ятка садово-паркового мистецтва кінця ХVІІІ – початку ХІХ ст.

На північно-західній околиці міста розташований державний дендрологічний парк «Олександрія».Дендропарк «Олександрія» — видатна пам'ятка садово-паркового мистецтва України, яка розташована в Білій Церкві, на лівому березі річки Росі, площа 297 га. Заснований наприкінці XVIII ст., як заміська резиденціяпольських графів Браницьких.

Садо́во-па́ркове мисте́цтво (або садо́во-па́ркова архітекту́ра) - мистецтво створення декоративних садів, парків та інше. Ділянок зелених насаджень, призначених для естетичного поліпшення краєвиду і для відпочинку населення.

Браніцькі, або Браницькі (пол. Braniccy) - польські шляхетські та магнатські роди. Відомі роди Браніцьких гербів Голобок, Гриф, Корчак та Яніна, що мали цілком різне походження.

Автором генерального проекту парку став відомий французький архітектор-паркобудівник Мюффо. Пізніше в парку працювали відомі майстри садово-паркового мистецтва Д.Ботані, А.Єнц, А.Станге, Р.Чех та інші. На території парку поєднуються природні пейзажі з численними архітектурними спорудами — альтанками, павільйонами, колонадами,містками, фонтанами з романтичними назвами (водоспад Руїни, Турецький будиночок, Китайський місток, Колона смутку, колонада «Луна» та ін.). У колекції заповідного парку зібрано понад 2130 видів рослинного світу Це найбільший архітектурно оформлений ландшафтний парк в Україні.

Пейзажний парк, також Англійський, Ландшафтний, Іррегулярний парк - напрямок в паркобудівництві кінця 18-19 століть в Західній і Східній Європі, в Сполучених Штатах.

  Площа декоративних водойм парку (ставки та р. Рось) становить 21 га. Загальна довжина алей і доріжок становить понад 20 км. Парк є зразком пейзажної паркової композиції, основу якої складаютьрослини, архітектурні споруди, скульптури, водна гладь річки Росьта ставків.

Вздовж вулиці Клінічна розташований парк «Будівельників» та на його території тривалий час існувало військове кладовище, яке згодом було перепоховано. Робітники домобудівельного комбінату заклали парк, у якому було збудовано міську льодову ковзанку та дитячі майданчики. Починаючи із 12 липня 2000 року відбувається спорудження храму Святих апостолів Петра і Павла.

Дитя́чі ігрові́ майда́нчики - частина земельної ділянки обладнана пісочницями, тіньовими грибками, гойдалками, драбинками, гірками тощо.

Апо́стол Петро́ (грец. Απόστολος Πέτρος; помер близько 67 року в Римі) у християнстві - один з 12 апостолів (учнів) Ісуса Христа. Перший єпископ Римський та Антіохійський.

Клімат є помірно-континентальним, теплим, із достатнім зволоженням. Зима м'яка; середня температурасічня −6 °C. Літо тепле; середня температура липня від 18 до 20 °C. Опадів близько 600 мм в рік. Середньорічна кількість опадів — 500–600 мм. Середньорічна температура 6,9 °C. Середня тривалість безморозного (вегетаційного) періоду 160–170 днів. Переважають вітризахідних і південно-західних напрямків.

- Сьогодні на занятті ви познайомитися з історичним минулим нашого міста, дізнаєтеся про Білу церкву в роки Другої світової війни, героїчне минуле наших земляків, героїв Другої світової війни та їхній внесок у перемогу над німецько – фашистськими загарбниками, сучасним станом транспорту, комунальним господарством, підприємствами міста, закладами освіти, охорони здоров’я, з торгівлею, проблемами міста (екологія) та ін… Здійснимо віртуальну екскурсію в парк «Олександрію».

Світова́ війна́ - глобальне протиборство коаліцій держав із застосуванням засобів збройного насильства, що охоплює велику частину країн світу.

Дру́га світова́ війна́ - наймасштабніша світова війна в історії людства. Почалася 1 вересня 1939 і тривала 2 194 дні до 2 вересня 1945, коли на борту лінкора «Міссурі» підписано капітуляцію Японської імперії перед союзними державами.

Проблемне питання:


  • Якою б ви хотіли бачити Білу Церкву в майбутньому?

Поваыдомлення учнів.- XIXVI століття

- XVII–XVIII століття

- XIXXX століття

- Новітній час

Біла Церква — місто з понад 200-тисячним населенням, значний економічний, культурний та освітній центрКиївщини, який розкинувся в долині Росі, по обидва її боки. З правого борту долини відкривається прекрасна панорама міста (виїзд з Білої Церкви у таращанському напрямку): передній план охоплює комплекс дач місцевих олігархів. Далі простягається один з нових мікрорайонів багатоповерхової забудови — Таращанський масив. Найнижча частина долини Росі зайнята районом приватної забудови. Приватний сектор Білої Церкви зовсім не схожий на сільський — тут немає значних «городніх» просторів.

Приватна власність - одна з форм власності, яку розуміють як абсолютне, захищене законом право фізичної або юридичної особи, чи групи осіб на об’єкт власності: продукти праці, засоби виробництва, гроші та цінні папери, інше рухоме та нерухоме майно тощо.

Середні за розмірами, переважно цегляні, будиночки туляться близенько один біля одного й оточені тісними, затишними двориками. Дальній план панорами займає суцільна багатоповерхова забудова, над якою подекуди вистромлюються труби численних підприємств.

На сході міста розкинувся великий промисловий вузол. Крім ПрАТ «Росави» тут розташовані заводи гумотехнічних та азбестотехнічних виробів, механічний, Білоцерківська ТЕЦ та інші підприємства. Більша частина працездатного населення Білої Церкви працює саме тут.

Адміністративний поділ

Місто Біла Церква є містом обласного значення.

Міста обласного значення, міста обласного підпорядкування - міста, які є економічними і культурними центрами, мають розвинуту промисловість, комунальне господарство, значний державний житловий фонд, з кількістю населення понад 50 тисяч осіб (указ 1958 р).

Територія міста не поділяється на райони. Структурно-планувальними та рекреаційними елементами території Білої Церкви складаютьЗамкова гора, житлові райони «Гайок», «Турчанінова», «Матросова», «Залізничне селище», «ДНС», «Вокзальний», «Центральний», «Павліченко», «Глиняний», «Мельника», масив «Леваневського», мікрорайони «Роток-1», «Роток-2», «Роток-3»,«Роток-4», житлові райони «Гризодубової», «Заріччя», мікрорайони «Піщаний», «Таращанський», селекційна станція «Олександрія», райони «Учгосп», «Рибгосп», «Роток», урочища «Гайок», «Голендерня», «Кошик», «Палієва гора», «Сухий яр», «Товста» та острів—парк «Дитинство».

Устрій


Доскладу Білоцерківської міської ради входять 60 депутатів, яких обирає громада міста строком на 5 років. З 2010 року в міській раді представлені 16 політичних сил:  «Батьківщина»,Народна Партія, «Сильна Україна», Всеукраїнське об'єднання «Свобода», «Рідне місто», «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка», «Фронт Змін», Єдиний Центр, «Віче», «Демократичний Союз», Партія Зелених України, «Дітей війни», «Наша Україна», «Нова політика» таУкраїнська республіканська партія.

Виконавчу владу очолює міський голова (мер) та Виконавчий комітет, який складається із 16 членів. Йому підпорядковані 31 управління та відділи, кожне з яких відповідає за певну сферу міського життя: містобудування, економічну або фінансову політику, житлове господарство та інфраструктуру.

Мером нині є Савчук Василь Петрович.

Населення

Населення Білої Церкви станом на 1 січня 2015 року становило 211,1 тис.жителів.

Під час останнього перепису населення, який пройшов у 2001 році, населення Білої Церкви становило 200,1 тисяч жителів;

Перепис населення - єдиний процес збору, узагальнення, аналізу та публікації демографічних, економічних та соціальних даних про населення, що належать проживає на відповідний проміжок у країні чи на виразно відмежованій території..

під час передостаннього перепису, у 1989 році,— 196,9 тисяч.

Населення Білої Церкви до середини XX ст. було невеликим. Значно зменшилась його кількість після Другої світової війни, коли було винищено майже всіх осіб єврейської національності.

Проте після оголошення всесоюзного будівництва каучукопереробних підприємств ГТВ та 2 заводів об'єднання Білоцерківшина населення міста зросло більш ніж у двічі.

Сучасний масив Леваневського, який прилягає до цих заводів став місцем концентрації близько 60% усіх жителів Білої Церкви. На початку 90-их відбулось деяке скорочення населення в основному через згортання виробництва на ряді підприємств міста та еміграції осіб єврейської національності до державиІзраїль. Наразі помічено процес повільного зростання кількості жителів Білої Церкви, що пов'язано з відновленням роботи багатьох підприємств та створення розгалуженої сфери послуг.

Економіка

Економіка міста представлена потужним промисловим комплексом, який складається із 57 підприємств різних галузей та видів діяльності. Провідними галузями економікиміста є хімічна і нафтохімічнапромисловість, машинобудування, добувна, 

легка, харчова, переробна, фармацевтична промисловості,виробництво меблів тощо.

Основними напрямами економічної діяльності є промисловість, будівництво, розвиток малого підприємництва.

Еконо́міка або економічні науки (від дав.-гр. οἶκος, oíkos - «дім» та дав.-гр. νόμος - «закон») - комплекс суспільних наукових дисциплін про господарство, а саме - про організацію та управління матеріальним виробництвом, ефективне використання ресурсів, розподіл, обмін, збут і споживання товарів та послуг.

В місті активно розвивається приватний бізнес: здійснюють діяльність біля 2000 малих підприємств та більше 10000 підприємців фізичних осіб.

Підприє́мництво, підприє́мницька дія́льність - самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність із метою досягнення економічних та соціальних результатів та одержання прибутку.

В розрахунку на 10 тис. жителів міста припадає 100малих підприємств. На малих підприємствах міста зайнято 24 тис.чоловік, що становить 20% у розрахунку до кількості населення у працездатному віці.

На промислових підприємствах впроваджується міжнародний стандарт ISO 9001:2000, який встановлює вимоги до системи менеджменту якості. Найбільшими підприємствами міста є:

ПрАТ «Росава» — виробництво автомобільних шин;

ТОВ «Інтер-ГТВ», ТОВ «Білоцерківський завод „Трібо“» — виробництво накладок, колодок гальмівних;

ПАТ «Білоцерківський завод залізобетонних конструкцій», ТОВ «Білоцерківський домобудівельний комбінат», КП «Білоцерківбуд» — виробництво виробів з бетону для будівництва;

ТОВ «Валтекс» — виробництво взуття, пошиття спецодягу, засобів індивідуального захисту;

ТОВ НВП «БілоцерківМАЗ» — виробництво тракторів, інших машин та устаткування для сільського талісового господарства;

ДП "Білоцерківський завод «Еталон» — виробництво дозиметричних приладівта ремонт устаткування;

ПАТ НВФ «Ферокерам» виробництво електродвигунів, генераторів i трансформаторів;

ТОВ СП «Укрінтерм» — виробництво, монтаж та обслуговування теплогенеруючого обладнання;

ТОВ «Завод пакувального обладнання "Термо-Пак“» — виробництво устаткування загального призначення;

ТДВ «Білоцерківський кар'єр» — добування декоративного табудівельного каменю;ПАТ «Білоцерківська книжкова фабрика» — поліграфічні послуги;

ТОВ «Біофарма-Інвест» — виробництво готових лікарських засобів;

Ліка́рські за́соби (лікувальні препарати, ліки, медикаменти) - речовини або суміші речовин, що вживають для профілактики, діагностики, лікування захворювань, запобігання вагітності, усунення болю; отримані з крові, плазми крові, органів і тканин людини або тварин, рослин, мінералів, хімічного синтезу (фармацевтичні засоби, ліки або медикаменти) або із застосуванням біотехнологій (вакцини).

ТОВ «Маревен Фуд Україна» — виробництво харчових напівфабрикатів;

ПАТ «ЖЛК—Україна» — виробництво молочної продукції;

ТОВ «Білоцерківський молочний комбінат» — виробництво молочної продукції;

ПАТ «Білоцерківський консервний завод» — перероблення та консервування овочів та фруктів;

ДП ПАТ «Київхліб» Білоцерківський хлібокомбінат — виробництво продуктів борошномельно-круп'яноїпромисловості;

КП «Білоцерківхлібопродукт» виробництво продуктів борошномельно-круп'яної промисловості, готових кормів для тварин, хліба та хлібобулочних виробів.

Інфраструктура.

Торгівля та сфера послуг

На території міста функціонують Київська регіональна торгово-промислова палата, 9 ринків, 144 магазинів продуктів харчування, 14 магазинів побутової хімії, понад 60 об'єктів роздрібної торгівлі, 16 спортмагазинів, понад 120 меблевою спеціальність, 7 — технікою спеціальною, 17 — тканини, фурнітура, пряжа, 46 магазинів чоловічого та жіночого одягу, 22 — ювелірних виробів, близько 10 торговельних комплексів та центрі, такі як ТРЦ «Гермес», ТРЦ «Апельсин», ТРЦ «Сіті центр», ТЦ «Євродім», ТЦ «ДНС», ТЦ «Бульвар», ТЦ"Пасаж", офісно-торговельний центр «Великий трикутник», центр моди «Гранд парфюм» та «Королева».

Ювелі́рні прикра́си - предмети, що відіграють функцію естетичної орнаментації тіла людини. Звичай декорувати людське тіло виник на зорі формування людського суспільства як один з перших проявів його культури.

Торгово-промислова палата (також Господарча палата) - є формою бізнесової мережі (об'єднання підприємств), спрямованої на представлення, захист та лобіювання інтересів учасників. Формуються за галузевим, територіальним або загальнонаціональним принципом.

Ро́здрібна торгі́вля або рите́йл (від англ. retail - «роздрібний, в роздріб») - тип торгівлі товарами, а також виконання певних послуг, направлених на покупця, яким є кінцевий споживач, фізична чи юридична особа.

Ї́жа - все, що споживає людина й інші живі істоти для підтримки життя; харчі. Речовини, що їх організм отримує з навколишнього середовища, є для нього будівельним матеріалом і джерелом енергії.

У місті представлені головні національні мережі супермаркетів як продовольчих і господарських товарів —«Фуршет», «Сільпо», гіпермаркет «Велмарт», «АТБ»,«Наш Край», «Квартал», так і побутової та професійної техніки, аудіо- та відеоелектроніки — «Фокстрот», Comfy, Ельдорадо, «Слонік-Електронік», «Frost», «MOYOonline», Алло,Ringoo, «Мобільні фішки», «SMART»,«Жжук»,косметика та побутової хімії «Космо»,«ProStor»,«Eva»,«Watsons»

У Білій Церкві працює понад 40 автозаправних станцій та комплексів, що є власністювеликих операторів ринку «ТНКBP», «Лукойл», «Укртатнафта», «WOG», «ОККО» тощо. Також, у місті близько 15 автосалонів, близько 56 магазинів, що спеціалізуються по автозапчастинам, 5 автошкіл, 26 автостоянок, гаражних кооперативівтощо.

У місті досить розвинута готельна інфраструктура, що представлена закладами різного рівня обслуговування: «CityParkHotel», «Київ», «Chalet», «Центральний», «Соборний», «Трактир», «Обрій», «Гостинний двір», «Кларк», «Рось», «Візит», «Поліс», «Місце під сонцем», «Диліжанс».

Комунальне господарство

Безперебійне забезпечення тепловою енергією житлового фонду, кооперативних та громадських організацій, комунально-побутових та інших об'єктів Білої Церкви здійснює КП БМР «Білоцерківтепломережа». На його балансі знаходиться ТЕЦ, 67 котелень, утому числі й 25 модульних, 47 теплових пунктів (із них 5-індивідуальних) 161,2 км теплових мереж.

Міським монополістом з послугводопостачання та водовідведення є обласне комунальне підприємство водопровідно-каналізаційного господарства «Київоблводоканал».

Комуна́льне підприє́мство - юридична особа, заснована на власності відповідної громади.

Утилізація та розміщення твердих побутових відходів у місті здійснюється на міському сміттєзвалищі яке займає площу 10,66 га. Санітарно-захисна зона сміттєзвалища становить 300 м. По периметру сміттєзвалища на відстані 100–120 м. розташовані 6 спостережних свердловин для контролю за станомгідросфери у межах сміттєзвалища. Промислові відходи виробництва підприємств східного промислового вузла захоронюються на полігоні промислових відходів в с. Шкарівка Білоцерківського району.

Послуги пошти надає національний оператор «Укрпошта»,та приватні служби «Міст Експрес»,«Нічний Експрес»,«Автолюкс»,«Гюнсел»,«Делівері»,«ІнТайм», фіксованого телефонного зв'язку —«Укртелеком»,Vegatelecom. У Білій Церкві розташовано 20 поштових відділень.

Поштове відділення або відділення зв'язку - об'єкт поштового зв'язку, який здійснює прийом, сортування, відправку, обробку і доставку пошти.

 Поштові індекси міста — 09104 — 09119 , телефонний код — 380456(3).

Стільниковий зв'язок у місті представлений GSM/UMTS-операторами: Київстар, МТСУкраїна, Life; UMTS(3G): ТриМоб; CDMA: PEOPLEnet, Інтертелеком; WiMAX: FreshTel та Giraffe.Транспорт

Через місто проходять автошляхи європейського значення:Чернігів — Бровари — Київ — Боярка — Глеваха — Біла Церква —Ставище — Жашків — Умань — Ульяновка — Любашівка —Жовтень — Одеса (E95);також міжнародного Київ —Васильків — Біла Церква — Ставище — Умань — Ульяновка —Жовтень — Одеса (М05); залізнична лінія Фастів — Миронівка.

У місті функціонують залізничний вокзал, що був відкритий у 1876році, автостанція приміського сполучення та військовий аеродром. Також, у місті працює каса попереднього продажу авіаквитків — агентство повітряних сполучень «Kiyavia».

У місті працюють велика кількість транспортних підприємств, що забезпечують перевезення жителів. Серед них — КП БМР «Тролейбусне управління», ПАТ «Білоцерківський автобусний парк», ПП «Валоїс», ПП «К-А-Н», МПП «Діліжанс» та ПП транспортне агентство «Ікарус».

Громадський транспорт представлений 6 тролейбусними маршрутами. Значну частину міських перевезень представляємаршрутне таксі, який складається із 20 маршрутів.

Проблеми міста

Основними проблемами міста є недостатня освітленість міста, погане дорожнє покриття та значний рівень вуличної злочинності. Останньому фактору власне й сприяє погана освітленість міста. В темний період часу активізується діяльність хуліганів, які займаються вандалізмом. Нещодавно у місті булодемонтованосвітлофори на перехрестях, де є небезпека зіткнення. Не вирішується в місті проблема утилізації промислових відходів.

Відхо́ди - будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворюються у процесі людської діяльності та не мають подальшого використання за місцем утворення чи виявлення та яких їх власник позбувається, має намір або повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення (ст. 1 Закону про Відходи)

На весь регіон існує лише один полігон ПрАТ «Росава» по захороненню відходів гумотехнічних виробів.

Гу́ма - продукт вулканізації композицій на основі каучуку; матеріал, необхідний для виробництва різноманітних виробів - від автомобільних шин до хірургічних рукавичок. Головна перевага гуми - її еластичність.

Залишається невирішеною проблема утилізації шин, відпрацьованих мастил та забрудненого ним ганчір'я. У місті залишається невирішеною проблема утилізації відходів шкіри АТ «Бівзут» та відходів фенопласту УВП «УТОС».

Переро́бка (обро́блення, переро́блення) відхо́дів (також: вторинна переробка, ресайклінґ (від англ. recycling), рециклювання й утилізація відходів) - здійснення будь-яких технологічних операцій, пов'язаних зі зміною фізичних, хімічних або біологічних властивостей відходів, з метою підготовки їх до екологічно безпечного зберігання, перевезення, утилізації чи видалення.

Береги річки Протоки стали гігантським смітником, який отруює повітря жителям масиву Леваневського та Залізничного селища. Невирішене питання з інфраструктурою, наприклад не існує залізничного переходу для жителів Томилівського масиву, що змушує дітей, які щодня ходять у загальноосвітню школу № 11 перетинати небезпечну (через часту непомітність потяга) ділянку полотна.

Громада міста не раз стикалась з різними експериментами міської влади. У 2008 році — це план будівництва електросталепрокатного заводу, який міг істотно погіршити екологічну ситуацію у Білій Церкві. Було проведено кілька референдумів, рішення яких не були взяті до уваги. На даний момент будівництво заморожено, але є можливість відновлення робіт. У 2011 році група мусульманськихактивістів (в основному представників азербайджанської та чеченської діаспори) розпочала процес побудови на місці нині зачиненої ЗОШ № 10 мечеті з мінаретами, не провівши консультацій з громадою міста. Громадські зібрання одноголосно виголосили недоцільність будівництва мечеті у Білій Церкві. Проте у Києві, а також міський очільник вважають це виявом ксенофобії.


  1   2


Скачати 402.33 Kb.

2021