Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаБобринецький район

Скачати 258.36 Kb.

Бобринецький район
Скачати 258.36 Kb.
Сторінка1/6
Дата конвертації28.03.2017
Розмір258.36 Kb.
  1   2   3   4   5   6

Бобринецький район

бобринецький районБобринецький район лежить на півдні Кіровоградської області й межує на півночі з Новоукраїнським і Компаніївським, на сході - з Устинівським районами Кіровоградської області, а на півдні з Єланецьким районом Миколаївської області. Крайні точки району: північна - на північ від с. Свердлового, південна - на південь від с. Веселівки, західна - біля с. Височанового, східна - західніше с. Жовтневого.

Територія району - 1,496 тис. км2, що складає 6,1 % площі Кіровоградської області.

На території району розташовані 1 міська і 25 сільських рад: Бобринецька міська рада (м.

Микола́ївська о́бласть - область в Україні. Утворена 22 вересня 1937 року. Розташована на півдні країни в межах Причорноморської низовини в басейні нижньої течії ріки Південний Буг. На заході межує з Одеською, на півночі з Кіровоградською, на сході та північному сході з Дніпропетровською та на південному сході з Херсонською областями.
Кіровогра́дська о́бласть - область в центральній частині України. Утворена 10 січня 1939 року Указом Президії Верховної Ради СРСР. Обласний центр - Кропивницький.
Бо́бринецька міська́ ра́да - орган місцевого самоврядування та колишня адміністративно-територіальна одиниця в Бобринецькому районі Кіровоградської області. Адміністративний центр - місто Бобринець.
Бобринець, с. Дібровка, с. Обланка, с. Шляхове), Бобринківська сільська рада (с. Бобринка, с. Варламівка, с. Горіхівка), Буховецька сільська рада (с. Буховецьке, с. Маковіївка), Василівська сільська рада (с. Василівка, с. Береславка, с. Никонорівка, с. Новогомельське), Верхньоінгульська сільська рада (с. Верхньоінгульське, с. Жовтневе, с. Оленівське, с. Степанівка), Веселівська сільська рада (с. Веселівка, с. Крутоярка, сел. Роздолля, с. Ударне, с. Юр'ївка), Витязівська сільська рада (с. Витязівка, с. Дончине, с. Зоряне), Володимиро-Іллінська сільська рада (с. Володимиро-Іллінка, с. Апрелівка, с. Розтичеве), Кетрисанівська сільська рада (с. Кетрисанівка), Костомарівська сільська рада (с. Костомарівка, с. Березівка, с. Кохане, с. Майське), Куйбишевська сільська рада (с. Куйбишеве, с. Кірове, с. Осикувате, с. Ульянівка), Мар'янівська сільська рада (с. Мар'янівка), Миколо-Бабанська сільська рада (с. Миколо-Бабанка, с. Проскурівка, с. Сорочанове), Новоградівська сільська рада (с. Новоградівка, с. Водяно-Михайлівка, с. Новосамара, с. Пенькове), Новомиколаївська сільська рада (с. Новомиколаївка, с. Степівка, с. Чигиринське), Олексіївська сільська рада (с. Олексіївка), Павлогірківська сільська рада (с. Павлогірківка, с. Бредихине, с. Поляна), Рогцахівська сільська рада (с. Рощахівка, с. Ганнопіль, с. Маріуполь), Свердловська сільська рада (с. Свердлове, с. Піщане, с. Полум'яне), Солонцюватська сільська рада (с. Солонцюватка, с. Завадівка, с. Трудолюбівка), Сугокліївська сільська рада (с. Сугокліївка, с. Борисівка, с. Мюдівка, сел. Южне), Тарасівська сільська рада (с. Тарасівка, с. Західне, с. Іванівка, с. Новокиївка, с. Червонопілля), Федіївська сільська рада (с. Федіївка, с. Височанове, с. Федорівка), Чарівненська сільська рада (с. Чарівне, с. Вереміївка, сел. Мирне), Червонодолинська сільська рада (с. Червона Долина, с. Великодрюкове, с. Коржеве, с. Садове, с. Фрунзе), Червонозорівська сільська рада (с. Червонозорівка).Розташування населених пунтктів району можна побачити на карті Бобринецького району.

карта бобринецького району

Населення району складає 31,593 тис. чоловік. Поряд з українцями тут проживають росіяни, євреї, білоруси, цигани, вірмени, гагаузи.

У районі діє шість релігійних конфесій, які об'єднують 19 релігійних громад.

Бобрине́цький райо́н - адміністративно-територіальна одиниця Кіровоградської області України. Адміністративний центр - місто Бобринець. Територія Бобринецького району - 1,5 тис. км² (6,09 % загальної площі Кіровоградщини).
Релігійна громада - громада (спільнота), група людей, які сповідують чи практикують однакову релігію. Це є релігієзнавчим та юридичним поняттям.
Конфе́сія (лат. confessio - визнання) - особливість віросповідання в межах певного релігійного вчення, а також об'єднання віруючих, послідовників цього релігійного віросповідання.

Працюють 38 політичних партій, зареєстровано 12 міських та 173 первинних партійних осередки.

Політи́чна па́ртія - особлива громадська організація (об'єднання), яка прагне досягти мети, загальної для її членів шляхом придбання і здійснення політичної влади. Інструментом партії є оволодіння політичною владою в державі або взяти в ній участь через своїх представників в органах державної влади та місцевого самоврядування.

Працездатне населення становить 16 435 чол., з них міське населення - 6 057 чол.; сільське населення - 10 378 чол.

Символи Бобринецького району

символи районуОпис герба

У синьому полі золотий козацький (кавалерський) хрест із синім кружалом у хрестовині та чотирма золотими пшеничними колосками між раменами, у золотій главі - дві сині козацькі піки з червоно-срібними значками, покладені навхрест.Опис прапора

Синє прямокутне полотнище зі співвідношенням сторін 2:3, на якому жовтий козацький хрест із синім кружалом у хрестовині та чотирма жовтими пшеничними колосками між раменами.

Коза́цький хрест -– символ Українського козацтва і належності до християнської віри.Пояснення символіки

Кругоподібний козацький хрест з пшеничними колосками — це своєрідний солярний знак з широким обсягом позитивної символіки, в основу якої покладена життєдайна енергія сонця, що забезпечує світло й тепло на землі.

Сонячна енергія - енергія від Сонця в формі радіації та світла. Ця енергія значною мірою керує кліматом та погодою, та є основою життя. Технологія, що контролює сонячну енергію називається сонячною енергетикою.

Козацькі піки нагадують про славне минуле краю, войовничу вдачу предків, які завше боронили свою землю від ворожих посягань.символи району

Піка (спис) - один з найуживаніших у запорозьких козаків видів зброї. У геральдиці символізує непохитність та незмінність обраного шляху. Перехрещені піки означають упевненість та захищеність.

Декоративне оздоблення щита складене з елементів, ІЦО доповнюють зміст символіки основних його гербових фігур. Дуб символізує міць, силу, славу, могутність і витривалість. Калина є усталеним символом України, її краси та величі.

Декоративне оздоблення створене безпосередньо для герба Бобринецького району, але при розробці витримані основні стильові особливості традиційного декору, прийнятого Українським геральдичним товариством для районів Кіровоградської області.

Гербові́́ фігу́ри - всі фігури, розміщені в щиті герба. Гербові фігури підрозділяють на власне геральдичні - мають умовне значення і негеральдичні - всі інші фігури. Поле щита як правило поділяється на частини.
Украї́нське геральди́чне товари́ство - організація, яка займається науково-дослідницькою роботою в галузі таких спеціальних історичних дисциплін, як геральдика, вексилологія, емблематика, сфрагістика, уніформологія, фалеристика та генеалогія, сприяє їх популяризації та практичному застосуванню.З історії Бобринецького району

Про перебування первісних людей на території краю свідчать знахідки місцевих краєзнавців Г. О. Семеська та Г. О. Лашкула. Знахідки зберігаються в місцевому краєзнавчому музеї. Біля сіл Піщаного, Малої Друкової, Свердлового, Червонозорівки краєзнавцями були знайдені сліди мешкання людини кам'яного віку так званої мустьєрської епохи (30-40 тисяч років тому). Це знаряддя праці з кременю, виготовлені руками стародавніх людей.

За доби неоліту, більше як 5 тисяч років тому, тут процвітала трипільська культура, про що свідчать знахідки посуду, знарядь праці та побуту тих часів.

Років тому - шкала часу, що широко використовується в археології, геології та інших науках для датування подій в минулому. Оскільки час відрахунку змінюється, стандартна практика пропонує використання 1950 року як еталонної точки «сучасності».
Краєзна́вчий музе́й - один із типів народних музеїв. Музеї цього профілю збирають, зберігають, вивчають і експонують матеріали, що розповідають про природу, економіку, історію і культуру певного краю (області, району, міста, села).
Орудия труда☃☃- понятие марксистской политэкономии, которое означает «все вещи, с помощью которых человек действует на предмет своего труда и преобразовывает его».
Трипі́льська культу́ра, культу́ра Кукуте́нь (рум. Cucuteni, або культурна спільність «Кукуте́нь-Трипі́лля») - археологічна культура часів енеоліту, назва якої походить від назви села Трипілля на Київщині, у зазначеній «розширеній» назві культури присутня ще й назва румунського села Кукутень.
Неолі́т, Нова́ ка́м'яна доба́ (від грец. νέος - новий і λίθος - камінь) - нова кам'яна доба (X–поч. III тис. до н. е.), що заступила палеоліт і мезоліт та передувала мідній добі, заключний період кам'яної доби.
На межі II—III тисячоліть трипільська культура раптово зникає.

Довгі часи наші землі заселяли скіфські племена, які на згадку про себе залишили кургани на неозорих бобринецьких степах.

Скіфи (скити) (грец. Σκύϑαι) - екзоетнонім грецького походження, який у сучасній науковій та художній літературі застосовується до практично всіх кочових племен, що мешкали у VII-III ст. до н. е. на землях Великого Євразійського Степу, тобто від степів сучасної України на заході й до сучасної Монголії та Китаю на сході.
Скіфів витіснила середземноморська раса монгольських та тюрських племен, що прийшли з Азії або з півдня.

Мешкало на території краю й слов'янське плем'я уличі. Та після того, як цими землями пронісся страшний чорний смерч монголо-татарської навали, квітучий степ перетворився в Дике поле. Життя на цій землі на деякий час завмерло, але їй судилося вписати одну з найяскравіших сторінок в історію України.

Татарська нава́ла на Русь - вторгнення військ на території руських князівств у 13-14 ст., внаслідок якого останні втратили політичну самостійність і були включені до складу золотоординської імперії, найбільшої держави світу тих часів.
Ди́ке По́ле (лат. Loca deserta, пол. Dzikie Pola, Beauplan Dzikie Pole) - у вузькому розумінні історична назва нерозмежованих і слабо заселених причорноморських степів між середньою і нижньою течією Дністра на заході, нижньою течією Дону і Сіверським Дінцем на сході, від лівої притоки Дніпра - Самари і верхів'їв притоків Південного Бугу - Синюхи та Інгула на півночі, до Чорного і Азовського морів та Криму на півдні, у широкому розумінні - назва всього Великого Євразійського Степу, який також називали Великою Скіфією в часи античності чи Великою Тартарією в часи середньовіччя у європейських і Дешт-і-Кипчак у східних (переважно перських) джерелах.
Перша засвідчена у писемних джерелах назва історичної території України - Руська земля. У Х-XIII ст. цю назву вживали у двох значеннях: конкретному - на окреслення ядра політичної спільноти - Середнього Подніпров'я, і розширеному, що охоплювало усі території, які спершу підпорядковувались Києву, а згодом тяжіли до нього.

В історії краю помітний слід залишила козацька доба. Нескінченні, багаті рослинним і тваринним світом поля притягували до себе посполитих людей.

Фа́уна (новолат. fauna, від лат. Fauna - богиня лісів і полів, покровителька стад тварин) - історично сформована сукупність видів тварин, що живуть в певній області і входять до всіх її біогеоценозів.
Не витримуючи утисків польських і литовських феодалів, тікали вони у незаселені «вольні степи».з історії краюбПро те, що Бобринеччина повноправно може вважатися козацьким краєм, свідчать такі факти. Дорога з Чорнолісся в Крим пролягала через нинішній Бобринецький район. Тут проходив так званий Клобуцький шлях. Зліва і справа від нього були зимівники. У працях В. Антоновича є твердження, що зліва над Бобринкою і справа над Гнилим Сланцем та Мертвоводом жили козаки. Вчений наводить такі назви козацьких зимівників: Остапова Балка, Хутір Козачий (поряд із селом Буховецьким), Карасів хутір (поряд з с. Новосамара).

1767 року запорізький полковник Андрій Кийнаш доповів Кошу (козацькому управлінню), що недалеко від річки Сугоклія засноване поселення Малий Бобринець.

Інтенсивний розвиток Бобринця почався з кінця XVII століття. З другої половини XIX століття помітно пожвавилося культурне життя, що було тісно пов'язане з діяльністю корифеїв українського театру М.

Театральне мистецтво - галузь української культури, особливістю якого є художнє відображення життя за допомогою сценічної дії акторів перед глядачами.
Кропивницького, І. Карпенка-Карого, братів Тобілевичів.

Поряд із сільськогосподарським виробництвом діяли промислові й торгові підприємства. Переважали дрібні кустарні підприємства. Розвивалися ковальська, ливарна, швейна галузі. Чимало магазинів та лавок у місті належало Давиду Бронштейну - батькові Льва Троцького, ім'я якого вписалось у світову історію. Прикметно, що у 1917 році в місті існували три православних храми.

Правосла́вна Це́рква (Вселенська Православна Церква, Кафолічна Православна Церква, Вселенське Православ'я, Православ'я) - третя за чисельністю (після католиків і сунітських мусульман) релігійна спільнота і друга за чисельністю християнська спільнота у світі, яка існує з часу її заснування Ісусом Христом та його апостолами і у рамках якої передається Священне Передання, важливою складовою якого є Святе Писання. Вона складається з ряду єдиних у теології помісних (автокефальних, автономних і под.) Церков, що перебувають між собою у євхаристійному спілкуванні. Кожна з Церков очолюється синодом (собором) єпископів, чиє завдання полягає у збереженні віровчення, традиції та практики Вселенської Церкви. Усі православні єпископи ведуть свою лінію до одного з дванадцяти апостолів через процес апостольської спадкоємності.

З 1923 року Бобринець - центр однойменного району.

З 1930 року почала виходити районна газета «Червоний шлях», згодом перейменована в «Честь хлібороба».

У січні 1931 року Бобринецький район укрупнений за рахунок Братського району.

Бра́тський райо́н - район у Миколаївської області. Районний центр - Братське.
У жовтні 1938 року Бобринець переведено до розряду міст.

10 січня 1939р. утворено Кіровоградську область, куди увійшов і Бобринецький район. Край спеціалізувався на виробництві сільськогосподарської продукції. Тут також діяли маслозавод, інкубаторно-птахівнича станція та електростанція. У районі працювали поліклініка, дві лікарні, три амбулаторії, санепідемстанція, дві середні, три семирічні і початкова школи, сільськогосподарський технікум. Розвиток культури забезпечував міський Будинок культури і сім клубів.

З 6 серпня 1941 року до 16 березня 1944 року чорна ніч німецько-фашистської окупації лягла на землю Бобринеччини. З перших днів війни 9 493 наших земляки пішли на фронт захищати рідну Вітчизну (кожен другий загинув), 4600 офіцерів і солдатів нашого краю нагороджені орденами і медалями СРСР.

На території району було утворено п'ять підпільно-диверсійних груп, серед яких молодіжна підпільна група Сергія Рибака, група «Південь», група «Батьківщина».

Рух опору (фр. résistance) - організовані зусилля частини цивільного населення країни, спрямовані на опір легітимній чи окупаційній владі і підрив громадського порядку та стабільності.
Найбільша група на території краю діяла в районах Витязівської та Братської територіальних громад.
Територіа́льна грома́да - «жителі, об'єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, або добровільне об'єднання жителів кількох сіл, що мають єдиний адміністративний центр».
Особливим героїзмом відзначилася група під керівництвом В. Репешка. Підпільники визволили з концтаборів 67 полонених, врятували від фашистської неволі 470 юнаків і дівчат.

Уроки окупації гітлерівцями розстріляно, повішано, закатовано 532 жителі району. Майже 3000 юнаків та дівчат було вивезено на рабський труд до Німеччини.

16 березня 1944 року частини 19,93, 113, 223-ї стрілецьких дивізій 57-ї армії III Українського фронту визволили Бобринець від фашистських окупантів.

П'ятеро наших земляків удостоєні високого звання Героя Радянського Союзу.

Стріле́цька диві́зія (сд) - основне загальновійськове тактичне (оперативно-тактичне) з'єднання сухопутних військ постійного складу в збройних силах, основу якого становили піхотні (стрілецькі) частини та підрозділи, а також підрозділи інших родів військ та спеціальних військ, органів управління та забезпечення.
Геро́й Радя́нського Сою́зу - державна нагорода часів Радянського союзу (1934-1991). Встановлена постановою Центрального Виконавчого Комітету СРСР від 16 квітня 1934 року як відзнака за особисті або колективні заслуги перед радянською державою, пов'язані зі здійсненням «героїчного подвигу».
Це І. Індик, Д. Осадчий, А. Іванченко, В. Сербулов, а також льотчик-винищувач А. Коваленко - повний кавалер ордена Слави.
О́рден Сла́ви - радянський військовий орден. Встановлений Указом Президії Верховної Ради СРСР від 8 листопада 1943 року. У подальшому Статут ордену був частково змінений Указами Президії Верховної Ради від 26 лютого і 16 грудня 1947 року та від 8 серпня 1957 року.
Героїзм краян у роки Великої Вітчизняної війни увіковічено в пам'ятниках невідомому солдату, меморіалі загиблим бобринецьким учителям і учням, обелісках.
Вітчизняна війна - патріотичний термін для позначення оборонної війни.

Район швидко заліковував рани, нанесені війною. Працьовиті жителі степового краю робили для цього все можливе. У 1945 році розпочало свою роботу училище механізації сільського господарства, яке у 1957 році було добудоване.

На початку 1958 року відбулося подальше укрупнення колгоспів.

Близько 200 молодих людей поїхали на освоєння цілинних земель, понад 50 чоловік споруджували шахту «Кіровоградська-комсомольська» в Донбасі.

Сільськогоспо́дарське виробни́цтво - вид господарської діяльності з виробництва продукції, яка пов'язана з біологічними процесами її вирощування, призначеної для споживання в сирому і переробленому вигляді та для використання на нехарчові цілі.
Мо́лодь - соціально-демографічна група, відокремлена на основі сукупності вікових характеристик і особливостей соціального стану. Молодість як певна визначена фаза, етап життєвого циклу біологічно універсальна, але її конкретні вікові рамки, пов'язаний з нею соціальний статус і соціально-психологічні особливості мають соціально-історичну природу і залежать від суспільного ладу, культури та властивих даному суспільству закономірностей соціалізації.
Освоєння цілинних земель, освоєння цілини - комплекс заходів по ліквідації відставання сільського господарства і збільшенню виробництва зерна в СРСР в 1955-1965 шляхом збільшення посівних площ за рахунок введення у використання цілинних земельних ресурсів в Казахстані, Поволжі, Уралі, Сибіру та ​​на Далекому Сході РРФСР.
У 1958 році на новобудови з міста виїхало 67 юнаків та дівчат.

Протягом 1960-90-х років у Бобринці споруджено приміщення школи мистецтв, готель, аптеку, бібліотеку, автовокзал, гуртожитки, побудовано мости через річку Бобринку, обладнано стадіон. Стали до ладу Будинок культури, кінотеатр, середня школа та школа-інтернат на 950 учнів, типовий дитячий садок, спортивний зал дитячої спортивної школи, лікарня на 200 ліжок, є лабораторії, жіноча та дитяча консультації.

Загальноосві́тня шко́ла - масовий тип навчально-виховних закладів, які дають загальну освіту.
Дитя́чий садо́к (de:Kindergarten, захоро́нка) - освітній заклад для дітей дошкільного віку (переважно від 3 до 7 років).


Соціальний захист населення Бобринецького району

На сучасному етапі важливими пріоритетами є соціальна сфера (підтримка малозабезпеченого населення, ветеранів), продовження газифікації району. Нині блакитне полум'я палає в оселях мешканців Костомарівки, Новоградівки, Федіївки, Витязівки, Миколо-Бабанки та в інших селах району.

В органах праці та соціального захисту населення Бобринецької райдержадміністрації на обліку знаходиться 1 135 сімей, які одержують різні види державної допомоги, що становить 10,8 % від загальної кількості сімей у районі. Фінансування надходить вчасно, заборгованості з виплати немає.

В органах Пенсійного фонду на обліку перебувають 9,6 тис. пенсіонерів, які одержують пенсії на підставі 24 законодавчих актів України.

Пенсійний фонд - термін, який об'єднує Державні пенсійні фонди та Недержавні пенсійні фонди які створюються відповідно до діючого законодавства, акумулюють страхові внески застрахованих осіб, що обліковуються на накопичувальних пенсійних рахунках та інвестуються з метою отримання інвестиційного доходу на користь застрахованих осіб, пенсійні активи якого використовуються для оплати договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, а у випадках, передбачених чинним законодавством - членам їхніх сімей чи спадкоємцям та на інші цілі, передбачені чинним законодавством.
Соціальне забезпечення (соціальний захист) - система суспільно-економічних заходів, спрямованих на матеріальне забезпечення населення від соціальних ризиків (хвороба, інвалідність, старість, втрата годувальника, безробіття, нещасний випадок на виробництві тощо).
Зако́н (англ. law, англ. act, нім. Gesetz n) - нормативно-правовий акт вищої юридичної сили, що регулює найважливіші суспільні відносини шляхом встановлення загальнообов'язкових правил, прийнятий в особливому порядку (законодавчим), або безпосередньо народом.

У районі субсидіями користуються близько 2 тис. сімей. Витрати цих сімей за рахунок субвенції державного бюджету місцевим бюджетам за призначеними субсидіями у 2003 році зменшено на 557,6 тис.

Державний бюджет - це система грошових відносин, яка виникає між державою, з одного боку, і підприємствами, фірмами, організаціями та населенням, з іншого, з метою формування та використання централізованого фонду грошових ресурсів для задоволення суспільних потреб.
грн, які профінансовано в повному обсязі.

Субсидії на придбання скрапленого газу та твердого палива в районі надані 1,5 тис. сімей на суму 331,3 тис. грн, які профінансовані з державного бюджету та повністю виплачені.

На обліку в управлінні праці та соціального захисту населення перебуває 4 698 пільговиків, із них: 2 768 ветеранів війни, 1 694 ветерани праці, 209 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, 22 ветерани військової служби та органів внутрішніх справ та 5 реабілітованих громадян, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами.

Тверде паливо - горючі речовини, основною складовою частиною яких є вуглець. До твердого палива належать кам'яне вугілля, буре вугілля, горючі сланці, торф і деревина.
Зріджений природний газ, також Скраплений природний газ (рос. сжиженный природный газ; англ. LNG (liquefied natural gas); нім. verflüssigtes Erdgas) - природний вуглеводневий газ, який за нормальних температури й тиску навколишнього середовища перебуває в газоподібному стані, але за дуже низької температури переходить у рідинний стан, що полегшує його зберігання і перевезення.
Органи внутрішніх справ (ОВС) - у пострадянських країнах, а в Україні - до утворення Національної поліції - правозахисні органи державної виконавчої влади, які беруть участь у здійсненні функцій держави, спрямованих на забезпечення законності та правопорядку, захист від протиправних посягань на життя, здоров'я, права та свободи громадян, власність, природне середовище, інтереси суспільства та держави.

За 2003 рік надано пільг на загальну суму 592,1 тис. грн, на відшкодування яких спрямовано 548,8 тис. грн.

До складу територіального центру управління праці та соціального захисту населення Бобринецької райдержадміністрації входять відділення соціальної допомоги вдома та відділення медико-соціальної реабілітації (10 ліжко-місць при лікарні).

Соціа́льна допомо́га - це грошова допомога й допомога в натуральній формі, що здебільшого фінансується з бюджету та добровільних пожертвувань і сплачуються людям, які перебувають у нужді, як на основі перевірки їхнього доходу та засобів існування, так і за певними критеріями без перевірки доходу.
Територіальним центром надаються послуги перукаря, швачки. Протягом 2003 року 264 особи отримали різні види соціальних послуг

Фізична культура і спорт Бобринецького району

фізична культура і спортбЧимало успіхів мають бобринецькі спортсмени. Не лише з республіканських, а й з міжнародних змагань із нагородами неодноразово поверталися гирьовики - вихованці тренерів І. Гольші, І. Намєсніка. Маючи звання майстра спорту, В. Дромашко, В. Арсененко, І. Намєснік входять у число найсильніших гирьовиків Кіровоградщини.

До послуг прихильників здорового способу життя спорткомплекс «Олімпієць».

Майстер спорту - довічне почесне спортивне звання. Стандартне скорочення у спортивній довідковій літературі - мс.
Соціа́льні по́слуги - комплекс правових, економічних, психологічних, освітніх, медичних, реабілітаційних та інших заходів, спрямованих на окремі соціальні групи чи індивідів, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, з метою поліпшення або відтворення їх життєдіяльності, соціальної адаптації та повернення до повноцінного життя.
Здоровий спосіб життя означає дотримання науково обґрунтованих рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я та інших медичних організацій. Його необхідність виходить із того, що багато причин пошкодження стану здоров'я можна уникнути.
На стадіоні комплексу тренується бобринецька футбольна команда «Новатор». Юнаки й дівчата охоче відвідують дитячо-юнацьку спортивну школу, де найбільшими є футбольна та баскетбольна секції. На сьогодні в районі відкрито 28 спортивних залів, 12 футбольних полів, 73 спортивних майданчики.Видавнича діяльність та ЗМІ Бобринецького району

Зарекомендували себе справжніми майстрами друкарської справи працівники районної друкарні, колектив якої багато років очолює здібний організатор О.

Спорти́вна за́ла - спеціально обладнане приміщення, у тому числі спортінвентарем, і призначене для проведення спортивних ігор, зайняття спортом або фізичною культурою.
Друка́рство - принцип одержання відбитків письмових знаків за допомогою тиснення. Отримані таким чином роботи можна використовувати у великих кількостях - що і стало суттю друкарства. До цього винаходу, на створення та відтворенням рукописних документів і книг мали монополію лише невелика кількість фахівців (особливо освічені ченці монастирях).
Скнара. Саме завдяки їм у кожну домівку бобринчан доставляється районна газета «Честь хлібороба». Крім цього, на підприємстві виготовляють різноманітну акцидентно-бланкову продукцію, брошури.

На Бобринеччині працює районне радіомовлення.

  1   2   3   4   5   6


Скачати 258.36 Kb.

  • Символи Бобринецького району Опис герба
  • Опис прапора
  • Українським геральдичним товариством
  • З історії Бобринецького району
  • Соціальний захист населення Бобринецького району
  • Пенсійного фонду