Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаДержави створюються не заради того, щоб тільки жити, а переважно для того, щоб жити щасливо. Аристотель

Скачати 350.5 Kb.

Держави створюються не заради того, щоб тільки жити, а переважно для того, щоб жити щасливо. Аристотель
Скачати 350.5 Kb.
Дата конвертації28.05.2017
Розмір350.5 Kb.

ІІІ етап ІІІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій

Держави створюються не заради того, щоб тільки жити,
а переважно для того, щоб жити щасливо.
Аристотель

У селі Ділове Рахівського району Закарпатської області розташований географічний центр Європи.

Ра́хівський райо́н - адміністративно-територіальна одиниця на південному сході Закарпатської області, розташована у найбільш високогірній частині Українських Карпат. Населення становить 91 726 осіб (на 1.08.2013)
Інформаці́йні техноло́гії, ІТ (використовується також загальніший / вищий за ієрархією термін інформаційно-комунікаційні технології (Information and Communication Technologies, ICT) - сукупність методів, виробничих процесів і програмно-технічних засобів, інтегрованих з метою збирання, опрацювання, зберігання, розповсюдження, показу і використання інформації в інтересах її користувачів.
Закарпаття (Карпатська Україна, Підкарпатська Русь, Срібна Земля) - історико-географічний край на південному заході України, у Центральній Європі, обіймає південне узбіччя Карпат та прилеглу до них частину низовини, розташовані в басейні р.
Географічний центр Європи - гіпотетична точка, відмічає географічний центр Європи. Розміщення центру залежить від визначення кордонів Європи і головним чином визначається обраною методикою підрахунку, а також тим, чи включаються віддалені острови до переліку крайніх точок Європи, чи ні.
1887 року тут установили кам'яний стовпчик, на якому латиною написали: «Locus Perennis Dilicentissime cum libella librationis quae est in Austria et Hungaria confectacum mensura gradum meridionalium et paralleloumierum Europeum. MD CCC LXXXVII» — «Постійне, точне, вічне місце. Дуже точно, зі спеціальним приладом, виготовленим в Австро-Угорщині, за шкалою меридіанів та паралелей, встановлений центр Європи. Рік 1887»…

Європе́йський Сою́з (ЄС) — союз держав-членів Європейських спільнот, створений згідно з Договором про Європейський Союз, підписаним в лютому 1992 року і чинним із листопада 1993 р.

Європейська Спільнота (англ. European Community) - утворена у 1992 році на місці Європейської економічної спільноти. Після ратифікації у 2009 році Лісабонської угоди поглинена Європейським Союзом.

Спробуймо більше дізнатися про Євросоюз.


Комп’ютерна презентація

Перевір себе


Ваше завдання: створити інтерактивний тест, використавши запитання з файлу Запитання.doc папки PowerPoint. Слайди розробити згідно зразків, поданих у файлі Зразок.doc цієї ж папки.

При клацанні на об’ємну кнопку, її колір змінюється на зелений, якщо користувач вибрав правильну відповідь. Якщо користувач помилився, то вибрана ним кнопка стає червоною, а зеленою стає кнопка з правильною відповіддю. Перехід на наступний слайд здійснюється лише за допомогою кнопок Продовжити або Розпочати тест.

Зображення прапору Євросоюзу створити засобами Power Point.

Microsoft PowerPoint (повна назва - Microsoft Office PowerPoint) - це застосунок для створення та відтворення презентацій, що є частиною Microsoft Office, і доступний в редакціях для операційних систем Microsoft Windows і Mac OS.
У правому верхньому кутку всіх слайдів презентації, за винятком першого, вставте це зображення та рисунок eu.jpg. Зображення з файлу Зразок.doc для оформлення презентації не використовувати.

Презентацію збережіть під іменем test в форматах ppt та pps у папці зі своїм кодом.


Використані джерела: Ідея побудови тесту належить співробітникам Київського національного університету імені Тараса Шевченка під керівництвом Гогерчака Г. І.

http://uk.wikipedia.org/wiki/Європейський_Союз

Текстовий редактор


Створіть текстовий документ про найгарніше місто Чехії – її столицю Прагу.
Те́кстовий файл - форма подання послідовності символів у комп'ютері, де кожен символ із задіяного набору символів кодується одним байтом чи послідовністю двох, трьох і т. д. байтів. На відміну від терміна «текстовий формат», що характеризує вміст даних, термін «текстовий файл» стосується файлу та характеризує його як контейнер, який зберігає такі дані.
Необхідні текстові матеріали та фото знаходяться в папці Word архіву zavdannya.rar.

 1. Відкрити текстовий документ text.doc з папки Word.

 2. Задати параметри сторінки – звичайний; поля: праве – 25 мм, ліве – 15 мм, верхнє – 20 мм, нижнє – 20 мм.

 3. Створити титульну сторінку документа, задавши йому назву «Прага». Розмістити на сторінці фотографію курантів, задавши розміри малюнка 6.01см х 4.52см, загальну інформацію про місто, яка знаходиться на початку документа text.doc.

 4. Кожен розділ повинен розпочинатися з нової сторінки.

 5. Відформатувати заголовки розділів за такими вимогами:

  • використати стиль Заголовок А з такими параметрами: вирівнювання за серединою, шрифт Monotype Corsiva, кегль 20, накреслення – напівжирний, розташування на сторінці – з нової сторінки.

 1. Відформатувати заголовки статей за такими вимогами:

  • використати стиль Заголовок Б з такими параметрами: вирівнювання за серединою, шрифт Georgia, кегль 8, накреслення – напівжирний.

 1. Відформатувати текст розділів за такими вимогами:

  • використати стиль Тексттекст з такими параметрами: вирівнювання за шириною, шрифт Courier New, кегль 12, накреслення - звичайний, перший рядок – відступ 8 мм., відстань між рядками – 15 пунктів.

 1. Друга сторінка документа має служити своєрідним змістом: містити малюнки кожного з визначних місць, при натисканні на які здійснюється перехід на початок відповідного розділу.

 2. Доповнити документ інформацією про навчальні заклади Праги та Брно, перетворивши текст, що міститься у файлі таблиця.
  Навча́льний заклад (осві́тній заклад) - організація, що на постійній і безперервній основі здійснює освітній процес з метою навчання, виховання, розвитку і самовдосконалення особистості.
  doc, у таблицю. Відформатувати таблицю згідно зразка, який знаходиться у файлі vuzy.jpeg.

 3. Створити макрос, який має таку дію: при натисканні комбінації клавіш Alt 1 в кінці кожного розділу вставляється рядок посилання на інтернет-джерела, який знаходиться наприкінці тексту.

Зберегти результат роботи в файл misto.doc

Табличний процесор


Всі матеріали, необхідні для виконання завдання, містяться в папці Excel.

Євросоюз в числах та фактах


Сьогодні в об'єднання входять 28 європейських держав з населенням понад 507 млн чоловік.
Євро́па (іноді Евро́па) - частина світу в Північній півкулі.

Інформація про них вміщена на аркуші Євросоюз електронної таблиці evrosouz.xls. Ваше завдання – не змінюючи самої таблиці, не використовуючи сортування та автофільтр знайти та вписати у виділені клітинки діапазону А33:Н37: • загальну кількість населення Євросоюзу;

 • середнє значення площ країн Євросоюзу;
  Табличний процесор (англ. electronic spreadsheet - електронний аркуш або електронна таблиця) - це інтерактивний, комп'ютерний застосунок для налагодження, аналізу та збереження даних у табличному форматі.
  Європе́йський Сою́з (Євросою́з, ЄС, англ. European Union, EU) - економічний та політичний союз 28 держав-членів, що розташовані здебільшого у Європі. Веде свій початок від утворення Європейської спільноти з вугілля та сталі і Європейської економічної спільноти, що були засновані шістьма країнами в 1951 та 1958 роках відповідно.


 • кількість країн, площа яких більша від середнього значення площ;

 • кількість країн, які вступили в Євросоюз у 2004 році;

 • кількість країн, в яких столиця не є найбільшим містом.

Добийтеся ефекту, щоб при введенні у клітинку D34 назви країни, в клітинці Е34 відображалася назва найбільшого міста цієї країни, а в самій таблиці ця назва була виділена градієнтною заливкою.

Відповідно, якщо ввести в клітинку G34 повну назву країни, то в клітинці H34 відобразиться дата її вступу в ЄС.

На окремому аркуші з назвою Діаграма побудуйте зведену діаграму, в якій покажіть, скільки держав вступили в Євросоюз в різний час.

Солодкі мандрівники


До складу Корпорації Рошен входять чотири українські фабрики. Продукція Рошен представлена в Україні, Росії, Казахстані, Білорусі, Німеччині, Угорщині, США, Молдові, Ізраїлі, Литві та інших країнах. (http://roshen.com/ua/about/general/)

Змоделюємо ситуацію. Нехай із чотирьох міст України (Київ, Вінниця, Маріуполь та Кременчук) солодкий товар постачається в міста Євросоюзу Будапешт, Вільнюс та Берлін. В таблиці на аркуші Рошен задано відстані між містами, а також відомо, скільки товару є в кожному із міст України та скільки його потребують в містах Євросоюзу Ваше завдання: прорахувати такий план перевезення, тобто кількість цукерок, яку має поставити кожна філія фірми замовникам при якому фірма затратить мінімальну кількість коштів і всі замовлення будуть виконані.

Добийтеся ефекту, щоб при наведенні мишки на клітинки з назвами міст Будапешт, Вільнюс та Берлін поряд відображався прапор відповідних держав: Угорщини, Литви та Німеччини, а при наведенні на будь-яке українське місто– прапор України.

Держа́вний пра́пор Украї́ни - стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів. Співвідношення ширини прапора до його довжини 2:3.
(Аркуш Євросоюз електронної таблиці evrosouz.xls)

Банкноти


Держави-члени Європейського Союзу станом на 2014 рік використовують 12 різних валют. 18 з 28 країн-членів Євросоюзу належать до Єврозони, а їхнім офіційним засобом платежу є євро. Банкноти євро, банкноти валюти єврозони,перебувають в обігу з 2002 року.
Банкноти євро - банкноти валюти єврозони (євро). Банкноти перебувають в обігу з 2002 року, випускаються Європейським центральним банком. На кожній банкноті присутній підпис президента ЄЦБ. Випускаються банкноти номіналом 5, 10, 20, 50, 100, 200 і 500 євро.

Спробуйте на аркуші Банкноти змоделювати систему, яка за вибраною назвою банкноти демонструє її зображення.


При потребі додаткові обчислення виконувати на відповідних або нових аркушах.

Книгу збережіть під іменем evrosouz.xls у папці зі своїм кодом.


Використані джерела:

http://uk.wikipedia.org/wiki/%

пряма сполучна лінія 4

Бази даних

Розташована в центрі Європи, Україна здавна була перетином трансконтинентальних шляхів Північ-Південь, Захід-Схід. Тут стикаються і взаємодіють, впливаючи одна на одну, різні культури і цивілізації. Важливим геополітичним моментом сьогодні є і те, що до західного кордону України впритул підійшли межі Євросоюзу.

Набуло подальшого розвитку міжнародне співробітництво: поглиблено контакти з Всесвітньою туристичною організацією (ЮНВТО), Європейською туристичною комісією, Радою по туризму держав-учасниць СНД та іншими організаціями. Проводиться робота щодо мінімізації впливу розширення Шенгенської зони на туристичні потоки в Україну.

Отже, за своїм туристично-рекреаційним потенціалом Україна має всі можливості стати туристичною державою світового рівня. Розширення міжнародних зв'язків відкриває нові шляхи для просування національного туристичного продукту на світовому ринку, залучення до світового інформаційного простору, передового досвіду організації туристичної діяльності.

Шенген (люксемб. Schengen) - село в Люксембурзі, що розташоване неподалік від потрійного стику кордонів Франції, Німеччини та Люксембургу. Входить до складу комуни Шенген, яка є складовою частиною кантону Реміх.
Турист́ичний продýкт - комплекс туристичних послуг, необхідних для задоволення потреб туриста під час його подорожі. Являє собою комплекс туристичних послуг, який поєднує не менше ніж дві такі послуги, що реалізується або пропонується для реалізації за визначеною ціною, до складу якого входять послуги перевезення, послуги розміщення та інші туристичні послуги, не пов'язані з перевезенням і розміщенням (послуги з організації відвідувань об'єктів культури, відпочинку та розваг, реалізації сувенірної продукції тощо).
Інформаці́йний про́стір (англ. Information space) - сукупність результатів семантичної діяльності людства.
 

Тому наступне завдання з баз даних буде стосуватися туризму. Для цього вам потрібно створити БД «Туристичне агентство».

(Завдання виконується виключно засобами MS ACCESS, результати роботи зберегти у файлі з назвою Туристичне агентство).

Інструкція для розробки бази даних зберігається у файлі Інструкція.doc27.05.2017Скачати 350.5 Kb.

 • Комп’ютерна презентація
 • Табличний процесор
 • Солодкі мандрівники
 • Банкноти