Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаДії в позаштатних ситуаціях в кабінеті Інформатики. При вмиканні комп’ютера немає ніяких ознак роботи системи. Що слід зробити?

Скачати 85.23 Kb.

Дії в позаштатних ситуаціях в кабінеті Інформатики. При вмиканні комп’ютера немає ніяких ознак роботи системи. Що слід зробити?
Скачати 85.23 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації08.05.2017
Розмір85.23 Kb.
  1   2

Дії в позаштатних ситуаціях в кабінеті Інформатики.

1.При вмиканні комп’ютера немає ніяких ознак роботи системи. Що слід зробити?

В першу чергу необхідно перевірити наявність струму в електричній мережі, правильність приєднання

кабелів живлення до системного блоку, чи ввімкнено фільтр або безперебійне джерело живлення.

2. При вмиканні комп’ютера контрольний індикатор на системному блоці горить, а сам

блок не працює і відсутні будь-які звукові сигнали. Що чинити в такій ситуації?

Така ситуація виникає тоді, коли розрядився чи не працює акумулятор на материнській платі, або вийшла з ладу мікросхема «Біос».

Звукові́ сигна́ли - передаються різним числом і поєднанням звуків різної тривалості та передають певну інформацію.
Системний блок (англ. computer case) - корпус комп'ютера, функціональний елемент, який захищає внутрішні компоненти комп'ютера від зовнішнього впливу та механічних пошкоджень, підтримує необхідний температурний режим в середині системного блоку, екранує створені внутрішніми компонентами електромагнітні випромінення та є основою для подальшого розширення системи.
Електрична мережа (мережа живлення, електромережа) - взаємозв'язана мережа, призначена для постачання та розподілу електричної енергії від постачальників до кінцевих споживачів. Вона складається з генеруючих станцій, високовольтних ліній електропередач та розподільчих ліній, які доставляють енергію до розподільчих пристроїв підстанцій, ввідних пристроїв, ввідно-розподільчих пристроїв, та головних розподільчих щитів.
Джерело живлення - елемент електричного кола, в якому зосереджена електрорушійна сила.
Матери́нська пла́та, систе́мна пла́та, ба́зова пла́та (англ. motherboard), відома також як головна плата (mainboard) - плата, на якій містяться основні компоненти комп'ютера, що забезпечують логіку. Плата є основою не лише персонального комп'ютера, а також смартфонів, гральних консолей.
В першу чергу необхідно вимкнути живлення, відкрити кришку системного блоку (якщо він не на гарантії) та перевірити надійність кріплення акумулятора;
Горизонтальні:
  • Desktop (533×419×152 мм)
потім протестувати акумулятор на наявність напруги (звичайним шкільним вольтметром) і, якщо напруга є в наявності, а акумулятор міцно тримається в своєму гнізді, то необхідно замінити мікросхему «Біос» в спеціалізованій майстерні. На сьогодні це коштує приблизно 40 гривень.3. При вмиканні комп’ютера контрольний індикатор на системному блоці горить, а сам

блок не працює і подає переривчасті звукові сигнали. Що робити в цьому випадку?

В цій ситуації робота системного блоку зупинена через конфлікт з операційною пам’яттю.

FootPrint (406×406×152 мм)
Необхідно в системному

блоці вилучити з кріплення плату операційної пам’яті (якщо їх декілька, то виймають всі), протерти з’єднувальні контакти розчином спирту і після висихання поставити плату на місце ( в випадку, коли плат декілька, бажано поміняти їх місцями). Якщо ці дії не дали бажаного результату, то треба міняти мікросхему. Її ціна становить близько 80 копійок за 1 мегабайт. Ще раз нагадую, що при всіх цих маніпуляціях живлення комп’ютера повинно бути вимкненим.

4. При вмиканні комп’ютера контрольний індикатор на системному блоці горить, а сам

блок не працює і подає довгий звуковий сигнал. Як вчинити?

Така інформація з боку системного блоку подається тоді, коли виникли проблеми з відеокартою.

SlimLine (406×406×101 мм)
Слід виконати такі самі дії, що і в випадку з операційною пам’яттю, але, зрозуміло, тепер з відеокартою. Вартість відео карти залежить від фірми-виробника та об’єму пам’яті і коливається від10 до 300 гривень.5. Після ввімкнення комп’ютера на екрані монітора з’явився напис: «KEYBOARD ERROR». Що робити?

В даному випадку треба перевірити з’єднання клавіатури з системним блоком та перезапустити комп’ютер. Якщо напис не зник, слід замінити клавіатуру, вартість якої близько 20 гривень. При цьому слід звернути увагу на роз’єм, який повинен відповідати отвору на системному блоці.6. Комп'ютер вмикається, тестує пам'ять, однак операційну систему не завантажує.
Операційна система Операці́йна систе́ма, скорочено ОС (англ. operating system, OS) - це базовий комплекс програм, що виконує управління апаратною складовою комп'ютера або віртуальної машини; забезпечує керування обчислювальним процесом і організовує взаємодію з користувачем.
Що далі ?

У початківця така ситуація часто виникає через просту причину: в дисковод вставлено дискету. Якщо програмне забезпечення в постійній пам'яті комп'ютера передбачає починати пошук операційної системи з диска А:, тобто дискети, то і буде намагатись знайти операційну систему на вставленій у гніздо дисковода дискеті.

Програмне забезпечення Програ́мне забезпе́чення (програ́мні за́соби) (ПЗ; англ. software) - сукупність програм системи обробки інформації і програмних документів, необхідних для експлуатації цих програм.
Але, звичайно, на дискеті, випадково залишеній користувачем у попередньому сеансі роботи, системи скоріше за все не буде. Програма проситиме вас вставити системну дискету і натиснути яку-небудь клавішу. Насправді потрібно ж лише виштовхнути дискету із гнізда і натиснути будь-яку клавішу.

Програма, не знайшовши в комп'ютері диска А:, продовжить пошук, звернеться до диска С: («вінчестера») і

розпочне звичайне завантаження операційної системи.

Завантаження операційної системи Заванта́ження операці́йної систе́ми (англ. booting) - це багатокроковий процес запуску комп'ютера. Заванта́жувач операційної системи (англ. bootloader) - це програма, що виконує завантаження операційної системи.
Якщо ж причина не настільки банальна, попробуйте повторити запуск комп'ютера. Це можна зробити одночасним натисканням трьох клавіш Ctrl Alt Delete або, якщо це не допоможе, -кнопкою «Рестарт» на системному блоці. Не варто вимикати і вмикати живлення. Якщо ж

повторні спроби не дадуть результату, звертайтеся до фахівця.

  1   2


Скачати 85.23 Kb.

  • 3. При вмиканні комп’ютера контрольний індикатор на системному блоці горить, а сам блок не працює і подає переривчасті звукові сигнали. Що робити в цьому випадку
  • 4. При вмиканні комп’ютера контрольний індикатор на системному блоці горить, а сам блок не працює і подає довгий звуковий сигнал. Як вчинити
  • 5. Після ввімкнення комп’ютера на екрані монітора з’явився напис: «KEYBOARD ERROR». Що робити
  • 6. Компютер вмикається, тестує память, однак операційну систему