Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаДля встановлення обмеження потрібно здійснити такі кроки: 1 відкриваємо програму Explorer

Скачати 81.28 Kb.

Для встановлення обмеження потрібно здійснити такі кроки: 1 відкриваємо програму Explorer
Скачати 81.28 Kb.
Дата конвертації28.05.2017
Розмір81.28 Kb.

для встановлення обмеження потрібно здійснити такі кроки:

1 відкриваємо програму Explorer

2 заходимо в Сервіс

3 вибираємо «Свойства обозревателя»4 вибираємо «Содержание»5 вибираємо «ограничение доступа»6 вибрати все і встановити пароль.

Якщо певні веб-сайти слід безсумнівно блокувати чи дозволити, виконайте такі дії. Ці настройки замінюють оцінки, які може мати сайт.

Відкрийте браузер Internet Explorer.

Бра́узер, також веб-переглядач (англ. browser МФА: [ˈbraʊ̯zɚ] - переглядач) - програмне забезпечення для комп'ютера або іншого електронного пристрою, як правило, під'єднаного до Інтернету, що дає можливість користувачеві взаємодіяти з текстом, малюнками або іншою інформацією на гіпертекстовій веб-сторінці.

Сайт або веб-сайт (від англ. website, місце, майданчик в інтернеті) - сукупність веб-сторінок, доступних у мережі Інтернет, які об'єднані як за змістом, так і за навігацією під єдиним доменним ім'ям. Фізично сайт може розміщуватися як на одному, так і на кількох серверах.

Інтерне́т (від англ. Internet), міжмере́жжя - всесвітня система взаємосполучених комп'ютерних мереж, що базуються на комплекті Інтернет-протоколів. Інтернет також називають мережею мереж. Інтернет складається з мільйонів локальних і глобальних приватних, публічних, академічних, ділових і урядових мереж, пов'язаних між собою з використанням різноманітних дротових, оптичних і бездротових технологій.

Microsoft Internet Explorer - графічний веб-оглядач (браузер), який розробляє корпорація Microsoft.

Для цього натисніть кнопку Пуск. У полі пошуку введіть Internet Explorer і виберіть у списку результатів пункт Internet Explorer.

Натисніть кнопку Знаряддя й виберіть пункт Властивості браузера.

На вкладці Вміст у розділі Обмеження доступу натисніть кнопку Настройки.

Результат, пі́дсумок, (заст. ску́ток, вислід) - кінцевий наслідок послідовності дій. Можливі результати містять перевагу, незручність, вигоду, збитки, цінність і перемогу. Результат є етапом діяльності, коли визначено наявність переходу якості в кількість і кількості в якість.

Інформаці́йне напо́внення са́йту (англ. content, вміст) - це та інформація, яку розробник складає самостійно або копіює з дотриманням чинного законодавства.

Якщо буде запропоновано ввести пароль адміністратора або підтвердити видалення, введіть пароль або надайте підтвердження.

У діалоговому вікні Запитувати пароль супервізора введіть пароль і натисніть кнопку ОК.

Супервізор або супервайзер (англ. supervisor, від to supervise - спостерігати) - адміністративна посада в різних галузях бізнесу, державних установах, а також у наукових та освітніх інститутах. Супервізор це організатор робіт, які потребують від їх учасників виконання дій за певною програмою, супервізор спостерігає за правильністю виконання такої програми.

Перейдіть на вкладку Підтверджені веб-сайти.

У полі Дозволити перегляд веб-сайту введіть URL-адресу сайту, який слід дозволити або блокувати, і натисніть кнопки Завжди або Ніколи, щоб дозволити або блокувати веб-сайт.

Щоб зберегти параметри, натисніть кнопку Застосувати, а потім – кнопку ОК.

Обмеження доступу до небажаних для перегляду ресурсів

З технічної точки зору, інструменти для обмеження доступу до сайтів з небажаним змістом можна розділити на самостійні програми і всілякі доповнення до браузерів. З точки зору функціоналу – це додатки для системних адміністраторів і батьків, які бажають обмежити як перелік ресурсів, так і час доступу до мережі для користувачів, а також фільтри контенту для свідомих користувачів, які хочуть обмежити вплив на себе агресивного середовища інтернет.

Функціонал - відображення векторного простору на базову множину для цього простору, здебільшого на множину дійсних чисел. Прикладом функціоналу є норма.

Те́хніка (від грец. techne - мистецтво, майстерність) - сукупність засобів, створених людством для обслуговування своїх потреб виробничого і невиробничого характеру. У техніці матеріалізовані знання і виробничий досвід, накопичені людством у процесі розвитку суспільного виробництва.

Аспект (лат. aspectus - вигляд, погляд) - поняття філософії (онтології, теорії пізнання). У філософії аспект розглядається

Систе́мний адміністра́тор (від англ. system administrator, systems administrator) - працівник, посадові обов’язки якого передбачають забезпечення роботи комп’ютерної техніки, комп’ютерної мережі і програмного забезпечення в організації.Програми:

Інтернет-Цензор.

Цей додаток відфільтровує сайти, занесені до чорного списку. Спеціальна група експертів відбирає ці ресурси з усього російськомовного сектору мережі вручну. Існує також «білий» список, який постійно оновлюється і в найближчому майбутньому планується додати англомовні ресурси.

Експе́рт (від лат. expertus - досвідчений) (рос. эксперт, англ. expert, нім. Experte m, Sachverständiger m, Gutacher m) - фахівець, який здійснює експертизу.

Майбутнє - суб'єктивна з людського погляду й об'єктивна з погляду стороннього спостерігача часова категорія сприйняття реальності, яка характеризується комплексом явищ і подій, що не здійснились і не відбулися відносно об'єкта, який перебуває в більш ранньому часі.

Дитина не зможе внести зміни в налаштування або видалити програму з комп’ютера. Доступ до налаштувань програми здійснюється за допомогою пароля, заданого в процесі установки, а його нагадування приходить на e-mail, вказаний тоді ж.

Parental Control Tool і Kids PC Time Administrator.

Програма, яка дозволяює керувати, обмежувати і контролювати користувачів. Можете заблокувати використання будь-яких додатків користувачем. Батьки можуть самостійно визначати, скільки часу їх діти можуть проводити за комп’ютером або в Інтернеті. Також можна закрити доступ до сайтів з небажаним вмістом, наприклад, програма автоматично блокувати доступ до сайтів, які містять ключові слова «секс» або «порно», як на сторінці, так і в самій назві.

Контроль (фр. contrôle, от contrerôle - подвійний список): Перевірка, облік, спостереження за чим-небудь. Установи, особи, що перевіряють діяльність будь-якої іншої організації або відповідальної особи, звітність тощо.

Інтерне́т-ра́діо або ве́б-ра́діо - група технологій передачі потокових аудіоданих через мережу Інтернет. Також як термін інтернет-радіо або веб-радіо може розумітися радіостанція, що використовує для мовлення технологію потокового мовлення в Інтернет.

Ключове́ сло́во - слово, або сталий вислів природної мови, яке використовують для вираження деякого аспекту змісту документа (або запиту); слово, яке має істотне смислове навантаження. Воно може служити ключем під час пошуку інформації в інтернеті чи на сторінці сайту.

KidsContro.

Дозволяє настроїти обмеження доступу до небажаних ресурсів по різних категоріях – сайтам, з вмістом інформації для дорослих, online-ігор і казино, форумів, вказавши галочкою на певну категорію, і встановити обмеження самостійно за допомогою чорного списку. Також тут є можливість задати контроль доступу до Інтернету по днях і годинах, тобто налаштувати розклад роботи.

Можливість - це дія, що може відбутися або ні (можливо, приїду, а, можливо, і ні). Можливість можна забезпечити чи покладатись на «авось» та якось буде. Альтернатива дає шанс, але не гарантує без відповідних дій забезпечення результату і адекватності та конструктиву діяльності.

КіберМама.

Програма для батьків, що дозволяє планувати, контролювати і обмежувати роботу дітей на домашньому комп’ютері.

Планування - це заздалегідь намічений порядок дій, необхідних для досягнення поставленої цілі. Планування - оптимальний розподіл ресурсів для досягнення поставленої мети.

Перериває роботу комп’ютера після закінчення дозволеного кількості часу, або згідно з розкладом, а також блокує доступ до різних програм, в тому числі ігор. Має режими роботи «Батько» і «Дитина». Доступ до адміністрування програми захищений паролем. Програма платна, доступна тимчасова демо-версія.

Демонстраці́йна ве́рсія (демоверсія, демо, ознайомлювальна версія, пробна версія) - попередня (обмежена і зазвичай безкоштовна) версія продукту, наприклад, комп'ютерної гри або гігієнічної помади.

Дитячі браузери:

brOOzi.


Крім незрозумілої назви, даний браузер має «іграшковий» інтерфейс. Хоча насправді brOOzi – це всього лише розширення до браузера Firefox. Будучи встановленим, воно змінює звичний зовнішній вигляд і додає ряд адміністраторських функцій: дитина може відвідувати тільки дозволені батьком сторінки, є можливість заборонити скачування файлів і доступ до принтера.

Гогуль

Гогуль побудований на тому ж принципі, що і Бруз – це теж аддон Firefox. Гогуль забезпечує контроль відвідування дитиною сайтів в інтернеті. Для контролю запуску інших браузерів можна скористатися безкоштовним доповненням – програмою Angry Duck (Зла Качка). Домашня сторінка браузера – портал gogul.tv пропонує досить цікавий набір розвиваючих і пізнавальних інтернет-ресурсів для дітей.

Плагіни та панелі:

Suricate Collaborative parental control.Плагін для Firefox. Блокує як цілі сайти, з контентом 18, так і окремі зображення з заборонених адрес. «Чорний» список формується користувачами за допомогою кнопки, встроєної в панель інструментів браузера.

Програма (фр. programme письмове оголошення, порядок денний, від грец. prógramma вказівка) - заздалегідь затверджена (визначена) дія.

Пане́ль інструме́нтів (англ. toolbar) - елемент графічного інтерфейсу користувача, призначений для розміщення на ньому кількох інших елементів.

Не робить різниці між субдоменами, в результаті – цілий LiveJournal виявляється забанений. Щоб додати виключення, достатньо перезавантажити сторінку і підтвердити необхідність відображення вмісту.

LiveJournal або LJ (укр. Живий Журнал; ЖЖ) - популярна в Росії блог-платформа (блог-сервіс) з переважно російською аудиторією. На 2014 рік в сервісі було зареєстровано близько 17 млн активних користувачів (для порівняння, сервіс Google+ на той час мав 1.6 млрд користувачів)

Необхідність - система зв'язків і відносин, що зумовлює зміну, поступальний рух, розвиток у жорстко визначеному напрямку з жорстко визначеними результатами. Іншими словами, необхідність - це такий зв'язок, що обов'язково призводить до певної події.

FoxFilter

Плагін, назва якого говорить сама за себе. Контент блокується по набору ключових слів. Користувач може самостійно додавати виключення, якщо заборонена послідовність символів є частиною дозволеної адреси.

Послідо́вність - функція визначена на множині натуральних чисел яка набуває значення на об'єктах довільної природи. f : N → X \,\rightarrow \,\!X} .

Розширені можливості настройки надаються за наявності ключа, який є платним.

ParentalControl

Панель інструментів для Internet Explorer, FireFox і Safari. Має перемикачі батьківський і дитячий режими. На початку інсталяції задається пароль, який дозволяє адмініструвати роботу панелі надалі.

Програмне забезпечення для обмеження прав доступу до ресурсів комп'ютера

Йде урок, учні отримали завдання для практичної роботи, ввімкнули комп’ютери, увійшли в сеанс роботи свого облікового запису….

Перемика́ч або вимикач, іноді ту́мблер (англ. tumbler від to tumble - «гойдатися», «хитатися») - електронний компонент, електромеханічний пристрій для розмикання електричного кола або перемикання електричного струму з одного провідника на інший.

Право доступу (англ. access right) - дозвіл або заборона здійснення певного типу доступу до інформаційної системи.

Ось тут і починаються проблеми. Як обмежити часовий інтервал роботи учня за комп’ютером (диктується необхідністю додержання санітарних норм), як обмежити доступ до Інтернет (встановити обмеження на інтервал роботи, заборонити доступ до певних ресурсів, наприклад сайтів з «негативним» контентом, чи  заборонити для використання даним користувачем підключення до мережі в цілому), як унеможливити виклик учнем додатків та системних служб, які не потрібні йому для виконання поставленого на уроці завдання, як зробити так, щоб учень не мав доступу для перегляду окремих дисків, папок, файлів?

Санітар́ія - сукупність практичних заходів, спрямованих на оздоровлення оточення людини. Санітар́ія впроваджує у життя вимоги та норми, що їх обґрунтовує гігієна. Відповідно до галузі діяльності, санітар́ію поділяють на промислову, сільську, житлову, комунальну, харчову, військову та шкільну.


ОС  Windows XP, яка на даний час є домінуючою в комп’ютерних класах району, містить досить розширений набір інструментів, здатний забезпечити необхідний рівень безпеки, та для досягнення бажаного рівня необхідні досить ґрунтовні знання та навики системного адміністрування.

Систе́ма (від дав.-гр. σύστημα - «сполучення», «ціле», «з'єднання») - множина взаємопов'язаних елементів що утворюють єдине ціле, взаємодіють з середовищем та між собою, і мають мету.

Проте існує простіший спосіб досягнення необхідного результату - через використання спеціалізованого програмного забезпечення. В рамках цієї статті хочу познайомити з двома такими програмами: Child Control та Trust-No-Exe.

Багатофункцiональний пакет Child Control, за задумом його авторів, призначений для контролю за використанням домашнього комп'ютера дiтьми, однак може з успiхом застосовуватися i для контролю роботи користувача в умовах комп’ютерного класу.

Слід зазначити, що програма має англомовний інтерфейс, проте він є досить інтуїтивним, і мінімум знань англійського технічного дозволяє повноцінно її використовувати.

Англі́йська мо́ва (English, the English language) - мова, що належить до германської групи індоєвропейської сім'ї мов. Одна з найпоширеніших мов у світі, особливо як друга мова та мова міжнародного спілкування.

Англи (лат. Anglii, англ. Angles, нім. Angeln) - германські племена, що населяли південь та центральний схід півострова Ютландія. У V столітті н. е. з невідомих причин (можливо, через зміну клімату, неврожаї) переселилися на Британські острови, де потіснили місцеве кельтське населення.

Проте по порядку.


Інсталяцiя утилiти не містить ніяких складностей. Вдала інсталяція розміщує у системному треї модуль монiторингу, який вiдображає статистику роботи за комп'ютером i викидає рiзнi попередження та оповiщення. Та щоб програма повноцiнно коректно працювала, після інсталяції її необхiдно правильно  налаштувати. Для цього необхідно викликати панель налаштування ( її захищено від інших користувачів паролем) і провести відповідні налаштування.
Панель налаштувань містить список Allowed Users, який дозволяє вибрати обліковий запис користувача, для якого буде проводитись налаштування програми (облікові записи створюються для локальних користувачів засобами ОС – тобто службою «Облікові записи користувачів», яку можна викликати скориставшись відповідною іконкою на Панелі керування(кн.

Обліковий запис (сленг. акаунт, обліковка або обліківка) у комп'ютерній системі - сукупність наданої інформації про користувача, засобів та прав користувача відносно багатокористувацької системи.

Пуск – Панель керування)). Цiкаво, що обмеження, які виставляються програмою, можуть застосовуватися до будь-якого залікового запису окремо, навіть до адмiнiстраторів. Панель налаштувань містить також вкладки:    
• Time Limits - дозволяє встановити часове обмеження для облікового запису, попередньо вибраного вибраного в списку  Allowed Users, на роботу на комп'ютері в цілому та часові ліміти (чи повну заборону) для роботи в  Інтернеті. При цьому встановлюється як загальний час для кожного окремого дня тижня, так і загальний ліміт робочого часу на тиждень або на місяць.

Робочий час - це установлений законодавством відрізок календарного часу, протягом якого працівник відповідно до правил внутрішнього трудового розпорядку, графіка роботи та умов трудового договору повинен виконувати свої трудові обов'язки.


• Programs – налаштування цієї вкладки дозволяє задати  заборону на виклик для користувача облікового запису будь-якого з iснуючих додаткiв, або задати для окремих додатків часові обмеження на використання;
• System — інструменти цієї вкладки дають широкi можливостi по захисту вiд запуску рiзних системних додаткiв i надають можливiсть заховати будь-який з iснуючих логiчних дискiв;
• Internet - дана закладка дозволяє задати параметри інтернет-фільтрів, за допомогою яких програма дозволить заборонити доступ до деяких сайтів — наприклад  чатів і сайтів знайомств, до секс-порноресурсів, онлайн іграм, сервісам веб-пошти і цілому ряду інших сайтів. Тут же можна заборонити завантаження файлів з мережі.

Завантаження файлів (стягування; англ. download) - перенесення (отримання) файлів або інформації іншого вигляду з віддаленого комп'ютера (веб-сайту, ftp-сайту, серверу пошти тощо) на комп'ютер користувача.

  Окрім цього, Child Control дозволяє сформувати списки заборонених і дозволених сайтів. Для дозволених сайтів можна задати часове обмеження їх використовування.
• Folder — дозволяє повнiстью обмежити доступ до вибранних папок будь-яких категорiй користувачiв.
Додатково існує можливість встановити різні опцiї для самої програми: відправки повідомлень із статистикою роботи на e-mail, налаштування вiкна модуля монiторингу, для вказівки на найбільш пріоритетні статистичні вiдомості, тощо.
Працює програма пiд Windows 9x–XP, shareware, завантажити її можна з http://www.salfeld.com/prg/chico2007.exe, розмiр дистрибутиву 9.

Дистрибутив (англ. distribute - розповсюджувати) - форма розповсюдження програмного забезпечення.

7 Mб.
Для програми створено русифікатори, як іможна знайтив мережі ,  наприклад тут:
http://vcvpro.com/nashel/Rus-35-75.html

Trust-No-Exe – ще одна утиліта, яка допоможе вам адмініструвати права доступу до ресурсів учнівського комп’ютера. Вона надає значно менше можливостей, аніж Child Control, проте ефективність виконання накладених обмежень, малий розмір дистрибутива та право вільного поширення, роблять її використання досить привабливим.
  Програма Trust-No-Exe призначена для обмеження запуску додатків з певних папок користувачів або просто конкретних файлів. Використовує y роботі два списка — список дозволених додатків/шляхів і список заборонених. За допомогою kernel-mode драйвер Trust-No-Exe перехоплює виклики ОС y момент створення нового процессу (завантаження коду додатку) і на основі існуючих списків дозволяє або забороняє запуск додатків. В останньому випадку можливий запуск модуля, що виводить попередньо вказаний текст про неможливість запуску додатку.
Фактично, всі файли з розширеннями.exe, .com, .dll, .drv, .sys, .dpl, які не прописані у списку дозволених до запуску, будуть перехоплюватися програмою з виведеням на екран заборони на запуск.
З додаткових можливостей програми вiдмiтимо наступнi:
• ручне включення/виключення роботи служби;
• ведення лог-файла спроб запуску заборонених додаткiв;
• контроль комп'ютерiв, що є у мережі.
Утилiта має англiйський iнтерфейс, поширюється безкоштовно, розмiр дистрибутива з інструкцією складає 254 Kб, завантажити можна з http://www.softpedia.com/get/System/File-Management/Trust-No-Exe.shtmlСкачати 81.28 Kb.

  • Обмеження доступу до небажаних для перегляду ресурсів
  • Інтернеті
  • LiveJournal
  • Багатофункцiональний пакет Child Control