Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаДніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека центр європейської інформації європейський Союз

Скачати 319.08 Kb.

Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека центр європейської інформації європейський Союз
Скачати 319.08 Kb.
Сторінка1/4
Дата конвертації11.05.2017
Розмір319.08 Kb.
  1   2   3   4


ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСНА УНІВЕРСАЛЬНА НАУКОВА БІБЛІОТЕКА

ЦЕНТР ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНФОРМАЦІЇ

Європейський Союз

Довідкове видання

Дніпропетровськ, 2009

З М І С Т


Вступ 4

Європейський союз: склад та структура 5

Країни–члени ЄС 5

Країни-кандидати 7

Інституції Європейського Союзу 8

Структура інституцій Євросоюзу та їх можливості 8

Європейська Рада 10

Рада Європейського Союзу 11

Європейський Парламент 13

Європейська Комісія 15

Установчі документи 17

Основні віхи в історії європейської інтеграції 20

Хронологія розширення Європейського Союзу 28

Україна – Європейський Союз 30

Хроніка двосторонніх відносин 32Вступ

Європейський Союз (ЄС) — родина демократичних країн Європи, які працюють разом заради поліпшення життя своїх громадян та розбудови громадянського суспільства на континенті.

Демокра́тія - політичний режим, за якого єдиним легітимним джерелом влади в державі визнається її народ. При цьому управління державою здійснюється народом, безпосередньо (пряма демократія), або опосередковано через обраних представників (представницька демократія).

Європейська інтеграція - це процес політичної, юридичної, економічної (а в деяких випадках - соціальної та культурної) інтеграції європейських держав, у тому числі й частково розташованих в Європі. На даний момент європейська інтеграція досягається в основному за рахунок розширення Європейського Союзу та Ради Європи.

Громадя́нське суспі́льство - це сукупність недержавних організацій, які представляють волю та інтереси громадян. Воно включає в себе сім’ю і приватну сферу, тобто "третій сектор" суспільства паралельно з державою та бізнесом.

Розвиток ЄС представляє собою дивовижну історію успіху. Більше ніж за півстолітню історію ЄС забезпечив мир та процвітання в Європі, впровадив єдину європейську валюту (євро) та вільний від кордонів «єдиний ринок», де безперешкодно пересуваються люди, товари, послуги та капітал. ЄС став провідною торгівельною силою і світовим лідером у таких сферах, як захист довкілля та допомога у розвитку агропромислового комплексу, є найбільшим донором країн, що розвиваються. Не дивно, що кількість членів ЄС збільшилася з 6 до 27 держав та ряд країн збирається приєднатися до євроспільноти.

Такими успіхами ЄС багато в чому завдячує унікальній організації своєї роботи. Унікальній, тому що Європейський Союз не є федерацією, подібно до Сполучених Штатів Америки.

Агропромисло́вий ко́мплекс - складова частина економіки, що поєднує в собі виробництво сільськогосподарської продукції, її сільськогосподарську переробку, матеріально-технічне обслуговування села.

Сполучені Штати Америки Сполу́чені Шта́ти Аме́рики, також США, Сполу́чені Шта́ти, Шта́ти, Аме́рика (англ. United States of America, USA, U.S., the USA, the States, America) - конституційна федеративна республіка в Північній Америці, що складається з 50 штатів: Аляски, Гаваїв, 48 штатів на території між Атлантичним і Тихим океанами і між Канадою і Мексикою та федерального (столичного) округу Колумбія.

Не являє собою ЄС і організацію, що базується на міжурядовій співпраці, як ООН.

Країни, що склали ЄС, залишаються незалежними націями. Але вони об'єднали свою суверенність заради набуття такої сили і ваги у світі, якої б ніколи не мали кожна окремо. Сполучення суверенітетів на практиці означає, що країни-члени делегують частину своїх законотворчих повноважень спільним європейським інституціям для того, щоб рішення з конкретних питань, які представляють спільний інтерес, могли прийматися на європейському рівні.


Каталог: misc -> vid
misc -> Інформація щодо проведення онлайн-аукціону на закупівлю it-техніки
misc -> Інформація за запитом комерційних пропозицій з надання послуг із добровільного страхування цивільної відповідальності власників або користувачів майна перед третіми особами Шановні учасники ринку страхових послуг!
misc -> Про затвердження вимог до специфікації навчального комп’ютерного комплексу для кабінетів інформатики та інформаційно комунікаційних технологій навчальних закладів системи загальної середньої освіти
misc -> Бюлетень національна комісія україни у справах юнеско
  1   2   3   4


Скачати 319.08 Kb.

  • Сполучених Штатів Америки