Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаДодаток №2 «Профілактика віл серед осіб, залучених до секс-бізнесу»

Скачати 182.1 Kb.

Додаток №2 «Профілактика віл серед осіб, залучених до секс-бізнесу»
Скачати 182.1 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації03.06.2017
Розмір182.1 Kb.
ТипЗадача
  1   2

Даний опис типового проекту є загальним орієнтиром для розробки проекту та написання проектної пропозиції та може бути адаптований відповідно до специфіки роботи в кожній конкретній місцевості та характеру діяльності організації, яка подає пропозицію.Додаток №2

«Профілактика ВІЛ серед осіб, залучених до секс-бізнесу»
Вступна частина
Цільовою групою проекту є найбільш уразливі особи, залучені до секс-бізнесу (ОСБ) – «вокзальні», «вуличні», «трасові», ОСБ-СІН та середній прошарок ОСБ, які працюють в придорожніх готелях, барах та саунах.
Мета: зменшення ризику інфікування ВІЛ та ІПСШ серед осіб секс бізнесу шляхом надання комплексного пакету профілактичних послуг.
Завдання 1: Організація та проведення заходів з профілактики ВІЛ та ІПСШ серед осіб секс бізнесу

Завдання 2: Організація та проведення заходів з профілактики ВІЛ та ІПСШ серед клієнтів та партнерів ОСБЗадача 3: Надання послуг до та після тестового консультування та тестування на ВІЛ та ІПСШ
Основною метою профілактичної програми серед осіб, залучених до секс-бізнесу є зміна сексуальної поведінки на менш ризикову в плані інфікування ВІЛ та ІПСШ.
Секс (лат. sexus - стать, статеві відносини) - категорія близьких людських відносин, що спрямована на задоволення статевого потягу (у вузькому сенсі коїтус), зумовлена інстинктом розмноження і є однією з основних фізіологічних потреб організму людини, яка приносить велику користь для здоров'я.
Для більшої ефективності профілактичних заходів, необхідно проводити роботу з групами населення, які так чи інакше залучені у секс бізнес – а саме, клієнтами та партнерами ОСБ.
Одним із важливих компонентів проекту є навчання та консультування за методом «рівний-рівному» з метою підвищення самооцінки ОСБ шляхом навчання навичкам, які вони зможуть передавати іншим.
Загальні вимоги до проекту, основні організаційні етапи
На початковому етапі проводиться оцінка ситуації в місті/регіоні реалізації проекту. В результаті використання методів оцінки ситуації, таких, як фокус групи з ОСБ, співробітниками УВД та потенційними клієнтами ОСБ (далекобійники, військовослужбовці) анкетування не менш ніж 100 ОСБ, які працюють в 5 різних районах міста, групового інтерв’ю, індивідуальних інтерв’ю ОСБ, представників правоохоронних органів, медичних працівників, картографування визначаються найбільш сприятливі місця та зручний час для аутріч роботи, потреби ОСБ, доступність послуг у місті реалізації проекту, визначається специфіка різних прошарків ОСБ та їх клієнтів, інша інформація, необхідна для планування проектної діяльності.
Правоохоро́нні о́ргани - державні органи, що на підставі законодавства держави здійснюють правоохоронну (правозастосовну та правозахисну) діяльність.

Інформація про проект та послуги, що надаються, поширюється через інформаційні листівки, які працівники проекту розповсюджують через аптеки, бари, готелі, шкірно-венерологічні диспансери, жіночі консультації, таксистів, інші установи та близьке оточення ОСБ.
Кількість ОСБ, яких планується охопити проектною діяльністю – 1 000 осіб.
В проекті організовується навчання волонтерів, які надаватимуть консультації «рівний рівному». Консультантом «рівний-рівному» проводяться тренінги з формування безпечної сексуальної поведінки, індивідуальні та групові консультації.
Має бути створена команда соціальних працівників, які розповсюджують презервативи, шприці жінкам, які вживають наркотики, лубриканти, інформаційні матеріали, інші матеріали, заплановані проектом, надають консультації з питань безпечного сексу, використовують дезінфектанти, навчають методам домовленості з клієнтами та партнерами щодо використання презервативів, питань репродуктивного здоров’я та контрацепції, вживання наркотиків та алкоголю та зменшення ризикової поведінки у зв’язку з цим.
Безпе́чний секс - сексуальні практики, при використанні яких ризик зараження венеричними хворобами та хворобами, що передаються статевим шляхом, зводиться до мінімуму. Частіше за все асоціюється з використанням презервативів при статевому акті.
Соціальні працівники та волонтери видають картки-направлення для отримання послуг лікаря- дерматовенеролога, лікаря-гінеколога, юриста, інших фахівців, проекти та організації, які надають послуги ОСБ.
Соціальні працівники також надають послуги соціального супроводу: направлення на медичні послуги, в інші організації, які надають послуги ОСБ, домовляються з консультантами проекту про прийом клієнтів, надають допомогу в отриманні медичних послуг та іншу за потребами. Всі виконавці проекту мають чітку схему переадресації та налагоджені партнерські зв’язки з ВІЛ-сервісними організаціями (шкірвендиспансер, кабінет довіри жінок, інфекційна лікарня).

Аутріч робота в нічні часи та в місцях, куди важко дістатися громадським транспортом (траси, околиці міста) має здійснюватися на мобільному пункті (автомобіль, або автобус, який є власністю організації, орендується або наданий партнерською організацією).

Громадський транспорт Грома́дський тра́нспорт - мережа пасажирського транспорту, яка обслуговує широкий загал на противагу приватному транспорту, наприклад, приватним автомобілям або автомобілям на прокат. За рідкісним винятком, послуги громадського транспорту надаються за певну плату через придбання спеціалізованих одноразових (на одну поїздку) квитків або проїзних (проїзних документів, карток) на визначений термін (1 місяць, 3 місяці, 6 місяців, рік).


Жіночі презервативи мають розповсюджуватися серед клієнток проекту соціальними працівниками, які надають консультації щодо їх використання та проводять мотиваційне консультування. Мають проводитися фокус групи та інтерв’ювання ОСБ для дослідження питання впровадження жіночих презервативів в проектах профілактики ВІЛ серед ОСБ.
Потенційним клієнтам ОСБ соціальними працівниками надаються презервативи, шприци, якщо клієнти вживають наркотики ін’єкційним шляхом, інформаційні матеріали та консультації із питань формування безпечної поведінки. Місця для надання послуг (такі, як стоянки для далекобійників та таксистів) визначаються в процесі проведення оцінки ситуації.
На початковому етапі в рамках проекту проводиться навчання соціальних працівників проекту по всіх темах, необхідних для якісного консультування співробітників проекту та надання послуг соціального супроводу (не менш ніж чотири тренінги за темами «Мотиваційне інтерв’ювання ОСБ», «Формування безпечної сексуальної поведінки ОСБ», «Засоби профілактики ВІЛ», «ВІЛ та інші ІПСШ».
В рамках проекту проводиться інформування та навчання ОСБ з питань зменшення ризику інфікування ВІЛ та інших ІПСШ, діагностика та лікування ІПСШ, попередження небажаної вагітності за допомогою індивідуального та групового консультування медичних фахівців, до та після-тестового консультування та тестування на ВІЛ/ІПСШ на базі мобільного пункту, надання послуг, в разі необхідності направлення до СНІД Центру та шкірно-венерологічного диспансеру.
Психолог проекту проводить індивідуальні та групові консультації, раз на тиждень проводитися психотерапевтична група. Для соціальних працівників забезпечується супервізія.
Юрист проекту надає юридичні консультації, допомогу у відновленні документів, іншу юридичну допомогу за потребою.
Кожний новий клієнт отримує «гігієнічний набор», в який входять серветки для інтимної гігієни, крем для рук, гігієнічні прокладки, 1. Обов’язковою умовою є заповнення первинної анкети клієнта, данні якої переносяться документатором проекту до бази даних Сайрекс.
Одним з методів мотивації клієнток проекту є надання тест-систем на вагітність.
Проект має надавати що неменше 2 додаткові послуги, фінансування яких залучається з інших джерел.2
Щотижня проводяться робочі зустрічі персоналу проекту, на яких обговорюються проблеми та досягнення, проводяться інформаційні заняття, або тренінги для підвищення рівня кваліфікації співробітників проекту.
Програмний персонал проекту

Керівник проекту/напрямку 100%

 • Організація і планування проектної діяльності;

 • Проведення зустрічей з особами, які при виконанні службових обов’язків стикаються ОСБ: представниками медичних структур , обласного центру соціальних служб для сім’ї та молоді, НУО, представниками міліції, працівниками барів, нічних клубів та підписання договорів про спільну діяльність;
  Соціа́льні слу́жби - підприємства, установи та організації незалежно від форм власності і господарювання, а також громадяни, що надають соціальні послуги особам, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.
  Нічний клуб Нічни́й клуб (англ. night club) - розважальний заклад, що працює зазвичай з пізнього вечора до ранку, призначений для проведення вільного часу (як правило, для молоді).


 • Презентація проекту в ЗМІ, участь у прес-конференціях;

 • Керівництво розробкою тренінгових та інформаційних занять для волонтерів та працівників проекту;

 • Організація та проведення щотижневих робочих зустрічей працівників проекту;

 • Організація та проведення робочих зустрічей з організаціями-партнерами по виконанню проекту;

 • Координація ведення внутрішньої документації по проекту;

 • Контроль за веденням відомостей та бази даних, складської документації, планування закупівлі роздаткових матеріалів та контроль їх використання

 • Фандрайзінг та залучення фінансування для додаткових послуг проекту;

 • Складання щомісячних та квартальних звітів;

 • Моніторинг та оцінка виконання проектних заходів;


Документатор 50%

 • Ведення електронної бази Сайрекс;

 • Ведення поточної проектної документації;
  Прое́ктна документа́ція - затверджені текстові та графічні матеріали, якими визначаються містобудівні, об'ємно-планувальні, архітектурні, конструктивні, технічні, технологічні вирішення, а також кошториси об'єктів будівництва.


 • Надання даних для квартальних звітів;


Старший соціальний працівник 100% - обов’язки соціального працівника

 • Складання графіку аут річ роботи;

 • Організація роботи волонтерів;

 • Ведення складського обліку та видача витратних матеріалів соціальним працівникам.

  1   2


Скачати 182.1 Kb.

 • Додаток №2 «Профілактика ВІЛ серед осіб, залучених до секс-бізнесу» Вступна частина
 • Загальні вимоги до проекту, основні організаційні етапи
 • Програмний персонал проекту Керівник проекту/напрямку 100%
 • Документатор 50% Ведення електронної бази Сайрекс; Ведення поточної проектної документації
 • Старший соціальний працівник 100% - обов’язки соціального працівника