Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінка



Додавання та віднімання десяткових дробів

Скачати 39.06 Kb.

Додавання та віднімання десяткових дробів




Скачати 39.06 Kb.
Дата конвертації13.06.2017
Розмір39.06 Kb.
ТипУрок

Тупичівська ЗОШ I-III ступенів

Урок математики на тему:

«Додавання та віднімання

десяткових дробів»

у 5 класі

Підготувала вчитель математики

Мартиненко О.М.

Тупичів 2017



Тема уроку: Додавання та віднімання десяткових дробів.
Десятковий дріб - це дріб із знаменником 10n, де n - натуральне число. Серед дробів найуживанішими у повсякденному житті є дроби зі знаменниками 10, 100, 1000 і т.д.


Мета уроку: формувати основні ключові компетентності, а саме: вміння додавати та віднімати десяткові дроби; вміння застосовувати ці знання до розв’язування вправ та задач.

Розвивати логічне мислення .

Міркування - зіставлення думок, пов’язання їх задля відповідних висновків, логічне мислення. Можна розглядати міркування як аналіз і синтез даних, та їхню оцінку. Хоча знання фактів і є точкою відліку у вивченні суспільних наук, людина також повинна мати здатність до логічного мислення-міркування, адже саме міркування наповнює факти, проблеми і поняття змістом: міркуючи над засвоєним знанням, людина приходить до повнішого розуміння предмета. Міркування є також предметом логіки, яка вказує нам правила, закони або норми, яким повинне підкорятися наше мислення для того, щоб бути істинним.

Виховувати любов до вивчення математики , виховувати повагу до товаришів та до їхньої думки; вміння працювати в колективі.

Тип уроку: творчого застосування знань і вмінь із підтримкою ІКТ.

Обладнання: картки з індивідуальними завданнями , інтерактивна дошка.

Інтеракти́вна до́шка (від англ. Interactive WhiteBoard - «інтерактивна біла дошка») - пристрій, що поєднує в собі можливості звичайної маркерної дошки з можливостями комп'ютера.


ХІД УРОКУ

I.Організаційний момент

Привітання учнів та побажання їм гарного настрою.



II.Мотивація навчальної діяльності

Сьогодні на уроці повторимо та закріпимо навчальний матеріал про додавання та віднімання десяткових дробів.



III.Актуалізація опорних знань

Фронтальне опитування .

Інтерактивна гра «Мікрофон»

1.Які ви знаєте числа ?

2.Які ви знаєте дроби ?

3.Як записуються десяткові дроби ?

4.Чи зміниться десятковий дріб , якщо справа до нього приписати нуль? , 5 нулів ?

5.Назвіть розряди дробової частини десяткового дробу.

6.Як додавати десяткові дроби ?

7.Як відняти десяткові дроби ?



IV.Перевірка домашнього завдання

Три учні працюють з індивідуальними картками біля дошки, а решта учнів працюють з інтерактивною дошкою (на єкрані з’являється завдання подібне до домашнього) ,(Слайд 1)

На вас чекають усні обчислення .

У́сні обчи́слення - математичні обчислення, що виконуються людиною без застосування допоміжних приладів, таких як калькулятор, комп'ютер, ручка та папір тощо.
Кожен по черзі читає приклад і дає відповідь.

V.Узагальнення вмінь та навичок

1) Вправа № 1250(2,3) за підручником.

2) Задача № 1264(колективно)

Інтерактивна гра «Удвох веселіше»(Слайд 2)

Установіть відповідність між виразом і його значенням.

3)Фізкультхвилинка.

4) № 1270

5) Знайди пропущені числа у ланцюжку (Слайд 3).

6) Самостійна робота:

№1281 (1,2) Два учні розв’язують завдання самостійно на дошці ,а

решта по варіантах на дошці, а потім звіряють відповіді.

7) № 1277

8) № 1273 (1.3) , ( 2 – самостійно)

VI. Повторення. №538 (2)

VII. Підсумок уроку. Слайд 4

VIII. Домашнє завдання

Повторити п.16 № 538(3) ,№1251(2), №1265(3).

Придумати математичну казку про десяткові дроби .

ЛІТЕРАТУРА.


  1. О.С. Істер. Математика: підруч. Для 5 кл. загальноосвітн. навч. закл.- к.:Генеза, 2013

  2. Даниленко Л. Інноваційна педагогіка до практики через теорію// Директор школи і ліцею гімназія 2001 №1-с.36-38

  3. Захарейченко Ю.О.,Школьний О.В. Типи тестових завдань з математики та особливості їх побудови/ Математика в школі.-2008, №10.с.15-24

  4. Пометун О. Пироженко Л. Сучасний урок. Інтерактивні технології навчання .-К. , 2004

  5. Пометун О. Пироженко Л. Сучасний урок. Інтерактивні технології навчання Науковий методичний посібник.-К.:Видавництво А.С.К.,2014. -192 с.


Слайд 1

Обчислити усно

10 0,5 5,4 0,8 0,12 0.004

3-1,2 0,35 1 0,3 0,2

6,8-1,2 5 1.32 5,4-3

7,21-0,01 2.7-1.5 8-6,5



Слайд 2



Завдання

Відповідь

1

13,5 - 10

А) 36,175

2

32,8 – 5,42

Б) 3,5

3

34 2,175

В) 106,42

4

135,42 – 29

Г) 27,379

Слайд 3

-0,85 4 -5,07 0.525

2,325

Слайд 4

Яка рівність є правильною



А

Б

В

Г

2 3.1=3.3

2 3,1=3,12

2 3,1=5,1

2 3,1=2,53













Розв’яжіть рівняння х 3,53=10,5

А

Б

В

Г

Х=14,13

Х=4,58

Х=14,13

Х=13,08













Слайд 5

Перетвори у метри 87 см



А

Б

В

Г

8,7

870

0,087

0, 87













Перетвори у кілограми 235г

А

Б

В

Г

2,35

2350

23,5

0,235














Скачати 39.06 Kb.

  • Урок математики на тему: «Додавання та віднімання десяткових дробів» у 5 класі
  • Тема уроку
  • Тип уроку
  • ХІД УРОКУ I .Організаційний момент
  • .Актуалізація опорних знань Фронтальне опитування . Інтерактивна гра «Мікрофон»
  • Слайд 1
  • Слайд 3