Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаДомашнє завдання на канікули

Скачати 49.34 Kb.

Домашнє завдання на канікули
Скачати 49.34 Kb.
Дата конвертації08.05.2017
Розмір49.34 Kb.

Домашнє завдання на канікули

 1. Для новорічної ялинки потрібно виготовити гірлянду з однакових 12 - вольтних ламп, щоб увімкнути її в освітлювальну мережу 220 В.
  Яли́нка - прикрашене дерево ялини, ялиці або сосни, вшанування якого походить з поганських часів та культу «вічнозеленого дерева». У християнські часи - символ та неодмінний атрибут Нового року та Різдва.
  Скільки треба взяти таких ламп?

 2. В освітлювальну мережу 220 В увімкнули послідовно дві електричні лампи з однаковим опором. Якою буде напруга на кожній з ламп?

 3. Опір кола, що складається з двох послідовно з’єднаних однакових ламп і реостата, дорівнює 1020 Ом. Який опір кожної лампи, якщо опір реостата дорівнює 120 Ом?

 4. Накресліть схему кола, що складається з акумулятора, електричної лампи, реостата і вимикача, з’єднаних за допомогою провідників послідовно.

 5. Як зміниться сила струму в ялинковій гірлянді, якщо до неї послідовно приєднати ще одну лампу?
  Електрична лампа - це пристрій, який генерує видиме світло із потоку електричного струму. Це є найбільш поширений спосіб формування штучного світла і є дуже важливим для сучасного суспільства, забезпечуючи його світлом в середині будинків і зовнішнім освітленням для вечірньої і нічної діяльності.
  Електри́чний струм (англ. electric current) - упорядкований, спрямований рух електрично заряджених частинок у просторі.
  Як зміниться світіння ламп?

 6. Яка ялинкова гірлянда більш зручна: з послідовним чи паралельним з’єднанням? Чому?

 7. В освітлювальну мережу ввімкнули послідовно дві лампи з різним опором. Яка з них світитиметься яскравіше? Чому?

 8. Для освітлення трамвайного вагона використовують 120В – вольтові електричні лампи, хоча напруга в контактній мережі трамваю становить 600 В.
  Конта́ктна мере́жа - технічна споруда електрифікованих залізниць та інших видів транспорту (метро, трамваю, тролейбусу, фунікулера), що служить для передачі електроенергії з тягових підстанцій на рухомий склад.
  Як мають бути ввімкнені в таку мережу лампи, щоб на

 9. кожну з них припадала нормальна напруга?

 10. Салон тролейбуса освітлюється 14 плафонами, в кожному з яких є лампа, розрахована на напругу 120 В. Ще одна така лампа слугує для освітлення номера маршруту. Накресліть схему вмикання всіх ламп у контактну мережу тролейбуса, напруга в якій становить 600 В.

 11. Складіть найпростішу схему пожежної сигналізації з 5 ключами в різних пунктах, джерелом струму і одним дзвінком.
  Система пожежної сигналізації - сукупність технічних засобів, призначених для виявлення пожежі, обробки, передачі в заданому вигляді повідомлення про пожежу, спеціальної інформації та (або) видачі команд на включення автоматичних установок пожежогасіння і включення виконавчих установок систем протидимного захисту, технологічного та інженерного обладнання, а також інших пристроїв протипожежного захисту.


 12. Один з учнів вважає, що шнур, який з’єднаний з електричною плиткою, — це два паралельно з’єднаних провідники, а інший доводить, що ці провідники послідовно з’єднані з електричною плиткою. Чия думка правильна і чому?

 13. Гірлянда кімнатної ялинки має 24 лампи. Якщо одна з ламп цієї гірлянди перегорить, то решта ламп перестають світитися. А якщо одна з ламп гірлянди шкільної ялинки перегорить, то решта ламп продовжують світитися. Поясніть, чому.

 14. В освітлювальну мережу з напругою 220 В треба ввімкнути 4 однакові лампи, що дають повне розжарення при напрузі 110 В. Як з’єднати лампи, щоб вони не перегоріли під час вмикання їх у мережу?

 15. Як буде змінюватися сила струму в нерозгалуженій частині кола при паралельному підключенні до даного провідника ще декількох таких же провідників?
  Си́ла електри́чного стру́му (сила струму або просто струм) - кількісна характеристика електричного струму в провіднику, скалярна величина I = Δ q Δ t }} , яка відповідає кількості заряду ( Δ q ), що проходить через перетин провідника за час Δ t , розділеному на цей проміжок часу.


 16. Як буде змінюватися сила струму в колі при послідовному підключенні до даного провідника ще декількох таких же провідників?

 17. Спіраль електроплитки вкоротили. Чи зміниться від цього розжарення плитки, якщо її ввімкнути в мережу електричного струму?
  Електроліз - розклад речовин (наприклад, води, розчинів кислот, лугів, розчинених або розплавлених солей тощо) постійним електричним струмом.


 18. Чому в плавких запобіжниках не застосовують дротини з тугоплавких металів?

 19. Як буде змінюватися опір ділянки кола при паралельному підключенні до провідника ще декількох таких провідників?

 20. Як буде змінюватись опір ділянки кола при послідовному підключенні до даного провідника ще декількох таких же провідників?

 21. Вольтметр V, показує 12 В (рис. 1). Які покази амперметра і вольтметра V2, якщо опори резисторів R1 = 6 Ом, R2 = 2 Ом, R3 = R4 = 4 Ом? Який опір усієї ділянки кола?

 22. Амперметр А2 показує 2 А (рис. 2). Які покази вольтметра й амперметрів А1 і та А2 якщо опори резисторів R1 = 8 Ом, R2 = 6 Ом? Який опір ділянки кола?

 23. Вольтметр V2 показує 8 В (рис. 3). Які покази амперметра і вольтметра V1 якщо опори резисторів R1 = 6 Ом, R2 = 2 Ом, R3 = R4 = 8 Ом? Який опій усієї ділянки кола?

 24. Вольтметр V показує 12 В (рис. 4). Які покази амперметрів, якщо опори резисторів R1 = 4 Ом, R2 = 8 Ом? Який опір цієї ділянки кола?

 25. Амперметр А1 показує 1 А (рис. 5). Які покази вольтметра й амперметрів A2 і А, якщо опори резисторів R1 = 4 Ом, R2 = 6 Ом, R3 = 2,6 Ом? Який загальний опір ділянки кола?

 26. Вольтметр V показує 8 В (рис. 6). Які покази амперметрів, якщо опори резисторів R1 = 1,7 Ом, R2 = 8 Ом, = 16 Ом? Який опір усієї ділянки кола?

c:\windows\temp\finereader11\media\image3.jpegc:\windows\temp\finereader11\media\image2.jpegc:\windows\temp\finereader11\media\image1.jpeg


c:\windows\temp\finereader11\media\image6.jpegc:\windows\temp\finereader11\media\image4.jpeg


c:\windows\temp\finereader11\media\image5.jpeg
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів, що навчаються за спеціальністю «Видавнича справа та редагування»
downloads -> Словник – довідник Лебедин, 2010р
downloads -> «Пропедевтика програмування за допомогою навчального діяльнісного середовища Скретч»
downloads -> Поняття комп’ютерної публікації
downloads -> Програма основ роботи в операційній системі Windows та прикладних програмах ms office Основний рівень пояснювальна записка
downloads -> Методичні рекомендації щодо організації та змісту навчально-виховного процесу з інформатики у 2014/2015 навчальному році
downloads -> Безпека дітей в Інтернеті
downloads -> Урок №2,3 5 клас (курс «Інформатика») Тема : ос windows. Вікна, їх елементи. Мета


Скачати 49.34 Kb.