Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаДовідка на апаратну нараду Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації 14. 03. 2017

Скачати 83.16 Kb.

Довідка на апаратну нараду Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації 14. 03. 2017
Скачати 83.16 Kb.
Дата конвертації25.03.2017
Розмір83.16 Kb.
ТипДовідка

В.о. Голови Дарницької районної

в місті Києві державної адміністрації

Лозовому В.Б.

Київ Ки́їв (МФА: [ˈkɪjiw]опис файлу) - столиця України, місто-герой, одне з найбільших і найстаріших міст Європи. Розташований у середній течії Дніпра, у північній Наддніпрянщині. Політичний, соціально-економічний, транспортний та освітньо-науковий центр країни.


ДОВІДКА

на апаратну нараду Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації 14.03.2017«Про підведення підсумків виконання плану основних заходів цивільного захисту за 2016 рік та проблемні питання і основні завдання на 2017 рік»
Шановний головуючий, шановні присутні!
В Дарницькому районі ланку територіальної підсистеми цивільного захисту міста Києва утворено розпорядженням райдержадміністрації від 12 жовтня 2015 року №627.
Да́рницький район - район міста Києва, розташований на лівому березі Дніпра.

Постійно діючими органами управління ланки є керівництво районної держадміністрації та відділ з питань надзвичайних ситуацій.

Координаційним органом районної ланки є Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Протягом 2016 року Комісія працювала згідно з затвердженим планом роботи. За рік проведено 33 засідання Комісії.

За протокольними рішеннями Комісії ТЕБ та НС вживались заходи щодо підготовки водойм до купального сезону, запобігання загибелі людей на воді, проводились роботи з недопущення лісових пожеж, з підвищення рівня пожежної та техногенної безпеки.

Техногéнна безпéка у праві - стан захищеності населення, території, об'єктів від негативних наслідків надзвичайних ситуацій техногенного характеру.
Лісова пожежа - стихійне, некероване поширення вогню по лісових площах.
Протягом 2016 року в районі сталося 138 небезпечних подій та надзвичайних ситуацій, що менше у порівнянні з 2015 роком, в якому кількість подій становила 145.

Як приклад, в 2016 році боєприпасів часів Другої світової війни знайдено та вивезено з території району 97 одиниць.

Дру́га світова́ війна́ - наймасштабніша світова війна в історії людства. Почалася 1 вересня 1939 і тривала 2 194 дні до 2 вересня 1945, коли на борту лінкора «Міссурі» підписано капітуляцію Японської імперії перед союзними державами.
Це, звісно також забагато, але ж значно менше ніж абсолютний рекорд 2015 року, коли на початку жовтня тільки з вул. Світла було вивезено 739 снарядів та мінометних мін.

Протягом звітного періоду на території Дарницького району сталося 4 події, які класифіковані як надзвичайні ситуації техногенного характеру.

03 березня по вул. Колекторній виявлено несанкціоноване звалище люмінесцентних ламп, що створювало загрозу виникнення
2

надзвичайної ситуації, яка відноситься до категорії «Надзвичайна ситуація техногенного характеру» код 10421, місцевого рівня.

Надзвичайна ситуація (НС) - порушення нормальних умов життя і діяльності людей на об'єктах або територіях, спричинене аварією, катастрофою,епідемією, стихійним лихом , епізоотією, епіфітотією, великою пожежею, застосуванням засобів ураження, що призвели або можуть призвести до людських і матеріальних втрат.
Звітний (податковий) період - період, за який платник податку зобов'язаний проводити розрахунки податку та сплачувати його до бюджету.
Люмінесце́нтна (флуоресцентна) ла́мпа, лампа денного світла - газорозрядне джерело світла, світловий потік якого визначається в основному світінням люмінофорів під впливом ультрафіолетового випромінювання розряду: широко застосовується для загального освітлення, оскільки світлова віддача і термін служби в кілька разів більший, ніж у ламп з ниткою розжарювання того ж призначення.

Силами Київської комунальної служби порятунку «КАРС», КП «Київкомунсервіс» та ШЕУ Дарницького району з місця події було вивезено для утилізації понад 1000 шт. люмінесцентних ламп.

28 квітня на каналізаційній мережі за адресою вул. Світла, 6 стався порив трубопроводу діаметром 200 мм. Аварійна ситуація ускладнювалась загрозою виникнення підмивання проїжджої частини вулиці Світла і була віднесена до категорії «Надзвичайна ситуація техногенного характеру» код 10810 «Аварії на каналізаційних системах із скиданням і викиданням забруднюючих речовин» місцевого рівня.

Аварійна ситуація - стан потенційно небезпечного об'єкта, що характеризується порушенням меж та (чи) умов безпечної експлуатації, але не перейшов у аварію, і за якого всі несприятливі впливи джерел небезпеки на персонал, населення та довкілля утримуються у прийнятних межах за допомогою відповідних технічних засобів, передбачених проектом.

На виконання протокольних рішень виїзного засідання комісії з питань ТЕБ та НС Дарницької райдержадміністрації від 29 квітня 2016 силами КП «Керуюча компанія по обслуговуванню житлового фонду Дарницького району», ПАТ «Київводоканал» були оперативно виконані аварійні та відновлювальні роботи, і загроза виникнення надзвичайної ситуації була ліквідована.

Житлови́й фонд - сукупність всіх житлових приміщень незалежно від форм власності, включаючи житлові будинки, спеціалізовані будинки (гуртожитки, готелі-притулки, будинки маневреного фонду, житлові приміщення з фондів житла для тимчасового поселення змушених переселенців та осіб, визнаних біженцями, житлові приміщення з фонду житла для тимчасового поселення громадян, які втратили житло в результаті звернення стягнення на житлове приміщення, яке придбане за рахунок кредиту банку або іншої кредитної організації яких засобів цільової позики, наданого юридичною особою на придбання житла, і закладено у забезпечення повернення кредиту або цільової позики, спеціальні будинки для самотніх людей похилого віку, будинки-інтернати для інвалідів, ветеранів та інші), квартири, службові житлові приміщення, інші житлові приміщення в інших будівлях, придатні для проживання.02 липня 2016 року в 5-ти поверховому житловому будинку по вул. Пасхаліна, 7/1 на 5-му поверсі та на горищі сталася пожежа. Вогнем пошкоджено близько 400 кв.м. конструкцій та покрівлі даху будинку над двома житловими під’їздами.

Подія була класифікована як «Надзвичайна ситуація, унаслідок пожеж, вибухів у будівлі або споруді житлового призначення» (Код – 10213), місцевого рівня.

Силами пожежних підрозділів Дарницького управління ДСНС пожежу було швидко локалізовано та ліквідовано. На місці події працювало 16 одиниць основної та спеціальної пожежно-рятувальної техніки та 60 людей особового складу.

Особовий склад - термін, який уживається щодо всіх військослужбовців і цивільних найманих осіб військової частини, з'єднання, об'єднання, установи або іншої військової організації. У ньому виділяють військослужбовців і цивільний персонал.
Під час пожежі бійці врятували жінку похилого віку та евакуювали 11 мешканців будинку.

У виконанні рятувальних та ремонтних робіт значну допомогу району надали рятувальники Київської служби порятунку «КАРС».14 грудня між берегом ріки Дніпро та будинком по вул. Маслівка, 55, о 20:00 стався провал покриття самопливного каналізаційного колектора на ділянці площею понад 50 кв.м.
3

Аварійну ситуацію було визнано як таку, що створює загрозу виникнення надзвичайної ситуації, яка відноситься до категорії «Надзвичайна ситуація техногенного характеру» код 10810 «Аварії на каналізаційних системах із скиданням і викиданням забруднюючих речовин» регіонального рівня.

Завдяки оперативно прийнятим рішенням виїзного засідання Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Київської міської державної адміністрації (протокол №45) було організовано виконання ремонтно-відновлювальних робіт силами ПАТ «Київводоканал» та низку заходів щодо забезпечення безпечної життєдіяльності мешканців.

Слід особливо зазначити, що у всіх небезпечних подіях і складних випадках, коли наявних сил і засобів Дарницького району було недостатньо, головою Постійної комісії з питань ТЕБ та НС – заступником голови Київської міської державної адміністрації Петром Олександровичем Пантелеєвим, начальником управління з питань надзвичайних ситуацій Романом Станіславовичем Ткачуком, Київською комунальною службою порятунку «КАРС» оперативно й ефективно надалась дієва допомога нашому району. За це ми вам дуже вдячні.

З метою вжиття оперативних заходів в разі виникнення надзвичайних ситуацій, які потребують евакуації населення, в районі створена комісія з питань евакуації, визначені збірні та приймальні пункти евакуації, визначені маршрути евакуації, наряди на залучення автотранспорту, узгоджені пости регулювання руху, порядок охорони об’єктів та інше.

Протягом року комісія з питань евакуації здійснювала уточнення розрахунків та порядку проведення евакуації.І. СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ, ОПОВІЩЕННЯ ТА ЗВ’ЯЗКУ

Для автоматизації оповіщення, керівного складу цивільного захисту в районі використовується система «ОЛЬХА».

Система керування, також Система управління (англ. control system) - систематизований набір засобів впливу на підконтрольний об'єкт для досягнення цим об'єктом певної мети. Об'єктом системи керування можуть бути як технічні об'єкти так і люди.
До системи оповіщення залучені оперативні чергові районних управлінь Національної поліції, Державної служби з надзвичайних ситуацій та райдержадміністрації.
Держа́вна слу́жба - професійна діяльність щодо практичного виконання завдань і функцій держави особами, які мають посади в державних органах та одержують заробітну плату за рахунок державних коштів.
Система оповіщення Систе́ма опові́щення - комплекс організаційно-технічніх заходів, апаратури і технічних засобів оповіщення, апаратури, засобів та каналів зв’язку, призначених для своєчасного доведення сигналів та інформації з питань цивільної оборони до центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій і населення.

Для доведення до населення сигналу «УВАГА ВСІМ!» в районі використовуються електросирени С-28, С-40. Оповіщення населення здійснюється через міську радіотрансляційну мережу.
4

Проблемним в системі оповіщення є те, що в місті масово здійснюється неконтрольоване відключення точок радіотрансляційної мережі. А це фактично знищує один з основних засобів доведення інформації до населення.

Значно ускладнює практичне виконання заходів оповіщення і те, що відбулось скорочення посад диспетчерів АДС і ОДС у складі комунального підприємства «Керуюча компанія по ОЖФ Дарницького району».

ІІ. З А Х И С Т Н А С Е Л Е Н Н Я

В районі на обліку 42 захисні споруди цивільного захисту. З них в комунальній власності району – 5, в комунальній власності міста – 4.

33 захисні споруди є державною власністю.

Основні́ за́соби (ОЗ) - матеріальні активи, які підприємство утримує з метою використання їх у процесі виробництва чи поставки товарів, надання послуг, здачі в оренду іншим особам чи для виконання адміністративних і соціально-культурних функцій, очікуваний термін корисного використання (експлуатації) яких більше одного року, або одного оборотного періоду.
Комуна́льне підприє́мство - юридична особа, заснована на власності відповідної громади.
Держа́вна вла́сність - привласнення державою (як суб'єктом власності) засобів виробництва, робочої сили, частки національного доходу та інших об'єктів власності у різних сферах суспільного відтворення.
Технічну інвентаризацію проведено на 100% захисних споруд комунальної власності та на 33% споруд державної власності.

Визнані НЕГОТОВИМИ 5 захисних споруд.

Основними причинами неготовності є порушення гідроізоляції, затоплення ґрунтовими водами, несправність інженерних мереж, руйнування елементів конструкції, застарілість та розукомплектованість обладнання.

Для укриття можливо використовувати:

– 37 захисних споруд цивільного захисту;

– 7 станцій метрополітену;

– 24 підземних перехода;

– 35 підземних автопаркінгів.

Відомості обліку автопаркінгів, як споруд подвійного призначення, та найпростіших укриттів, потребують уточнення.

Крім того, для короткочасного укриття населення можливо використання підвальних приміщень житлових та адміністративних будинків, а також погребів приватного сектору.

Приватна власність - одна з форм власності, яку розуміють як абсолютне, захищене законом право фізичної або юридичної особи, чи групи осіб на об’єкт власності: продукти праці, засоби виробництва, гроші та цінні папери, інше рухоме та нерухоме майно тощо.


На території району залишився 1 хімічно-небезпечний об’єкт – насосно-водопровідна станція «Південний водо парк» ПАТ «Київводоканал» в парку Партизанської слави. (50 кг хлору в балонах. Радіус прогнозованої зони хімічного зараження = 100 метрів). Решта підприємств здали аміак та перейшли на фреон.

5

Протягом 2016 року щоквартально здійснювалось уточнення розрахунків зон можливого ураження внаслідок вибуху на вибухопожежонебезпечних об’єктах. Розміри зон можливого ураження розраховувались для умов легкого ступеню травмуючого впливу на людей та руйнування 5% шибок у вікнах будинків і споруд.ІІІ. СИЛИ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

Для реагування на надзвичайні та аварійні ситуації, які виникають на системах тепло-, водо-, газо- та енергозабезпечення, в районі налагоджена система зв’язку та координації дій як з міськими службами, так і з районними аварійними та ремонтними бригадами.

Створені нашими комунальними підприємствами групи, бригади і формування забезпечували ліквідацію наслідків стихії та відновлення нормальних умов життєдіяльності населення.

Але у зв’язку із змінами вимог чинного законодавства, існуюча структура сил цивільного захисту потребує внесення значних змін.

Кабінетом міністрів України, Міністерством внутрішніх справ та Державною службою з надзвичайних ситуацій визначено новий перелік служб і формувань цивільного захисту, змінено їх назви, порядок утворення, завдання, функції, організаційні структури, порядок оснащення технікою і майном.

Норма́льні умо́ви (скорочено н. у.) - значення тиску й температури, для яких заведено приводити результати фізичних і хімічних експериментів з метою спрощення порівняння між ними. IUPAC визначає нормальний тиск у 100,0 кПа і температуру 0 °C (273,15 К).
Міністерство внутрішніх справ (МВС) - центральний орган виконавчої влади держави, що опікується боротьбою зі злочинністю, розкриттям злочинів, охороною громадського порядку тощо.

З метою врахування вищеназваних змін підготовлені проекти розпоряджень райдержадміністрації, які найближчим часом будуть подані для погодження та затвердження у встановленому порядку.ІV. НАВЧАННЯ ОРГАНІВ УПРАВЛІННЯ ТА НАСЕЛЕННЯ

З ПИТАНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ
План основних заходів підготовки цивільного захисту Дарницького району на 2016 рік в основному виконано.

Відповідно до плану керівництво та представники Дарницького району брали участь у спеціальних навчаннях та тренуваннях територіальної підсистеми міста Києва:

18 березня 2016 року в Голосіївському районі

27 вересня 2016 - на Деснянській водопровідній станції

20 жовтня 2016 – в Печерському районі

6

На виконання Плану основних заходів підготовки цивільного захисту Дарницького району на 2016 рік в установах та на підприємствах проведено 11 спеціальних об’єктових навчань, 12 спільних та роздільних тренувань, а також 55 протиаварійних тренувань на потенційно-небезпечних об’єктах.

Печерськ - історична місцевість у центрі Києва. Розташована між Липками, Кловом, Звіринцем і Дніпровими схилами. Проте у наш час[Коли?] Липки, Звіринець та Клов вже стали частиною Печерську, тобто Печерського району Києва і будь-які, навіть умовні кордони, цих історичних місцевостей (урочищ) стерті.
У Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва пройшли навчання 119 працівників підприємств, установ та організацій району.Основні завдання на 2017 рік у сфері цивільного захисту

Подальшу роботу у сфері цивільного захисту Дарницька райдержадміністрація планує зосередити на виконанні Міської цільової програми розвитку територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Києва на 2017-2019 роки та на участі, в межах своїх повноважень, в заходах з вирішення основних проблемних питань:

- модернізації та ремонту Бортницької станції аерації, каналізаційних колекторів і інженерних мереж;

- водопониженні мікрорайонів Червоний Хутір, Бортничі та житлових масивів Харківський, Позняки, Осокорки, побудованих на колишніх заплавних територіях;

- будівництві систем водовідведення та зливової каналізації в житлових масивах приватного сектору Червоний Хутір, Бортничі;

- припиненні шкідливого впливу на навколишнє природне середовище шлакозоловідвалів ТЕЦ-4 ТОВ «Євро-реконструкція» (озеро «Гарячка») шляхом переведення ТЕЦ на сухе золовидалення.

Черво́ний хутір (Кра́сний хутір) - історична місцевість, поселення у Дарницькому районі міста Києва. Розташоване між Харківським шосе, вулицями Кронштадтською, Боровою, Ялинковою і лісом.
Довкілля, або бюрократично навко́лишнє приро́дне середо́вище - всі живі та неживі об'єкти, що природно існують на Землі або в деякій її частині (наприклад, навколишнє середовище країни). Сукупність абіотичних та біотичних факторів, природних та змінених у результаті діяльності людини, які впливають на живий світ планети.

Плануючі документи з цивільного захисту на 2017 рік в основному відпрацьовані.

Дякую за увагу!


Начальник відділу з питань НС С.Григор’єв

ПОГОДЖЕНО

Керівник апарату Дарницької РДАО.М. Кучук


Скачати 83.16 Kb.

  • ДОВІДКА
  • Другої світової
  • 03 березня по вул. Колекторній
  • 28 квітня на каналізаційній мережі за адресою вул. Світла, 6
  • 02 липня 2016 року в 5-ти поверховому житловому будинку по вул. Пасхаліна, 7/1
  • І. СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ
  • ІІІ. СИЛИ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ
  • Міністерством внутрішніх справ
  • ІV. НАВЧАННЯ ОРГАНІВ УПРАВЛІННЯ ТА НАСЕЛЕННЯ З ПИТАНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ
  • Основні завдання на 2017 рік у сфері цивільного захисту