Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаДовідка про виконання програми економічного І соціального розвитку міста чернігова на 2014 рік промисловість

Скачати 0.74 Mb.

Довідка про виконання програми економічного І соціального розвитку міста чернігова на 2014 рік промисловість
Скачати 0.74 Mb.
Сторінка 1/5
Дата конвертації 05.04.2017
Розмір 0.74 Mb.
Тип Довідка
  1   2   3   4   5ДОВІДКА

ПРО ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ

ЕКОНОМІЧНОГО І СОЦІАЛЬНОГО

РОЗВИТКУ МІСТА ЧЕРНІГОВА

НА 2014 РІК

ПРОМИСЛОВІСТЬ
Промисловий комплекс міста у 2014 році працював в умовах скорочення попиту на продукцію підприємств, втрати ринків збуту (АРК Крим, Донецька та Луганська області, Росія), нестачі обігових коштів через зменшення реалізації, обмеженої можливості використання кредитних ресурсів, зростання цін на сировину та енергоресурси та, наприкінці року, обмеження використання електроенергії.

Упродовж 2014 року підприємствами міста реалізовано промислової продукції на суму 6,1 млрд. грн., що складає 37,4 % від загального обсягу реалізованої промислової продукції області та на 7 % більше, ніж у попередньому році. При цьому індекс споживчих цін в Україні за 2014 рік становив 124,9 %, а по Чернігівській області –126,7 %.

Промисло́вість - технічно найдосконаліша галузь матеріального виробництва, основа індустріалізації економіки, яка має вирішальний вплив на розвиток продуктивних сил; сукупність підприємств з виробництва електроенергії, знарядь праці для галузей економіки, видобутку сировини, палива, заготівлі лісу, переробки продукції, випущеної промисловістю або виробленої сільським господарством, видобуток і переробка сировини, виробництво товарів і послуг.
Черні́гівська о́бласть - область у північно-східній частині України. Межує на заході з Київською, на півночі - з Гомельською областю Республіки Білорусь і з Брянською областю Російської Федерації, на сході - з Сумською, на півдні - з Полтавською областями України.
Обсяг реалізації у розрахунку на одну особу населення склав 20,7 тис.грн проти 19,4 тис.грн у попередньому році.

Більше половини (52,3 %) загального обсягу реалізували підприємства переробної промисловості.

Переробні галузі АПК - це комплекс підприємств, що переробляють сільськогосподарську сировину, з якої отримують продукти харчування і сировину для харчової промисловості. Вони забезпечують населення продуктами харчування та створюють певні ресурси для зовнішнього обміну.
У тому числі, частка підприємств із виробництва харчових продуктів та напоїв у загальних обсягах реалізованої продукції становила 28,7 %, машинобудування – 8,8 %, легкої промисловості – 5,2%, виробництва гумових і пластмасових виробів, інших неметалевих матеріалів – 4,1 %, виробництва готових металевих виробів – 1,8 %.
Ї́жа - все, що споживає людина й інші живі істоти для підтримки життя; харчі. Речовини, що їх організм отримує з навколишнього середовища, є для нього будівельним матеріалом і джерелом енергії.

Частка підприємств з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря склала 46,8 %, проти 50,1 % у минулому році.


Рис. 1 Реалізація промислової продукції за основними видами діяльності


За межі України реалізовано продукції на суму 690,4 млн. грн, або 11,3 % від загального обсягу реалізованої промислової продукції міста (у 2013 році – на суму 487,1 млн. грн., або 8,5 %). Найбільша частка в експорті продукції підприємств машинобудування (30,3 %), текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри та виробів зі шкіри (29,4 %), виробництва харчових продуктів та напоїв (21,5 %).

За розрахунками, обсяги виробництва промислової продукції за підсумками 2014 року зменшились порівняно з відповідним періодом минулого року на 6,2 % при запланованому зростанні на 0,7 %.

Позитивних темпів до рівня попереднього року досягли чотири з одинадцяти галузей переробної промисловості міста: виробництво хімічної продукції (139,9 %), меблів, іншої продукції, ремонт і монтаж машин та устаткування (119,7 %), машинобудування (114,3 %), виготовлення виробів з деревини, виробництво паперу та поліграфічна діяльність (102,8 %).

Полігра́фія (від полі - багато; графо - пишу) - галузь техніки, сукупність технічних засобів для множинного репродукування текстового матеріалу й графічних зображень.

Протягом півріччя наростили обсяги виробництва промислової продукції ТОВ «ТАН» ( 89,6 %), ТОВ ВКФ «Агід» ( 73,4 %), ПрАТ ЧЛГЗ «Чернігівська горілка» ( 68,3 %), ТОВ «Мейнпак» ( 39,9 %), ТОВ «Склоплюс» ( 26,3 %), ТОВ «Спорттехніка» ( 19,5%), ПрАТ «Чернігівський цегельний завод № 3» ( 16,4 %), ПрАТ «Чернігівський механічний завод» ( 15,7 %), ТОВ «Чернігів Продакшен ЛТД» ( 15,6 %), ТОВ «Аметист» ( 14,0%), ПрАТ ВТПХВ «Ярославна» ( 13,4 %), Чернігівське УВП УТОГ ( 11,0 %), ПАТ «Чернігівська кондитерська фабрика «Стріла» ( 10,9 %), ПрАТ «Чернігівська взуттєва фабрика «Берегиня» ( 8,1 %), ПрАТ «Чернігівська швейна фабрика «Елегант» ( 3,7 %), ПАТ «Чернігівська макаронна фабрика» ( 2,2 %) та інші.

Інші сім галузей переробної промисловості не досягли показників минулого року.

Підприємства харчової промисловості зменшили виробництво порівняно з 2013 роком на 9,1 %.

Харчова промисловість - галузь переробної промисловості, сукупність виробництв харчових продуктів у готовому вигляді або у вигляді напівфабрикатів, а також тютюнових виробів, мила і миючих засобів, парфюмерно-косметичної продукції.
Суттєво (на 12 %) скоротилось виробництво пива. На 15,2 % менше вироблено молочних продуктів, на 14,2 % м’яса та м’ясних продуктів, на 4,4 % хлібобулочних виробів. У той же час більше виготовлено борошна (в 1,7 рази) та кондитерських виробів (на 1,8 %).

Виробництво текстильної продукції, готового одягу і взуття зменшилось на 0,6 % порівняно з попереднім роком.

Хлібобу́лочні ви́роби - харчові продукти, які випікаються з борошна, дріжджів, солі, води та додаткової сировини для хлібобулочних виробів.
Конди́терські ви́роби (солодощі, ласощі) - висококалорійні та легкі у засвоюванні харчові продукти із великим вмістом цукру, чи фруктози, що вживаються завдяки приємному смаку та запаху. Основними продуктами для приготування солодощів служать тісто, молокопродукти, цукор, мед або фруктоза, желатин, сухофрукти та різноманітні ароматизатори.
Молоко́ (лат. lac, lactis; грец. Gala) - секрет молочних залоз, що виробляється під час лактації у ссавців жіночої статі та призначений для грудного годування дітей. Молоко є емульсією крапель жиру у воді.
Тексти́ль (від лат. textere - «плести»), також текстильні матеріали - м'який матеріал, що являє собою щільну мережу природних або штучних волокон (ниток або пряжі). Пряжа виготовляється в процесі прядіння сировини з волокон вовни, льону, бавовнику або іншого матеріалу на ткацькому верстаті, виготовляючи довгі нитки.
До цього призвело падіння виробництва на двох найбільших підприємствах галузі ПрАТ КСК «Чексіл» та ТОВ «Новофіл». На ПрАТ КСК «Чексіл» випуск продукції скоротився на 6,9 % через недостатню кількість замовлень, на ТОВ «Новофіл» через вимушені відключення у листопаді-грудні електроенергії обсяги виробництва зменшились на 5,0 %.

Складна ситуація у східних регіонах України, анексія Криму та відключення електроенергії наприкінці року негативно вплинули на роботу ТОВ «ПластБокс Україна», де вперше з часу відкриття заводу відбулось зменшення виробництва продукції (на 28,0 %). Це позначилось на роботі галузі з виробництва гумових, пластмасових виробів та будівельних матеріалів де відбулось скорочення обсягів виробництва на 16,6% порівняно з минулим роком.

Окупація Автономної Республіки Крим та м. Севастополя Росією - збройна агресія Росії, спрямована на насильницьке протиправне відторгнення Кримської автономії та Севастополя від України та їх приєднання до Російської Федерації на правах суб'єктів Російської Федерації, що було здійснено протягом березня 2014 року.
Будіве́льні матеріа́ли - це різні за складом, структурою, формою та властивостями речовини, застосовувані безпосередньо для будівництва споруд або для виготовлення з них збірних елементів на спеціалізованих підприємствах.

На 10,1 % скоротилось виробництво готових металевих виробів. Складна ситуація зберігається на ТОВ «Чернігівський ковальський завод», де через подальше зменшення обсягів замовлень основними українськими споживачами продукції заводу, виробництво зменшилось на 5,6 %. Не досяг рівня відповідного періоду минулого року ПАТ «Чернігівський інструментальний завод» (скорочення на 25,4 %), постачальники сировини для якого в основному знаходились в Донецькій та Луганській областях (метал). Підприємство вимушене було закуповувати сировину російського та турецького виробництва.

Виробництво електронної та оптичної продукції протягом звітного року зменшилось на 16,5 %. ПАТ «ЧеЗаРа» не має можливості виконувати договірні зобов’язання перед партнерами з Росії у зв’язку із специфікою своєї продукції.

Скоротилось і виробництво автотранспортних засобів (на 40,6 %).

Автотрáнспортні зáсоби - легкові автомобілі, автобуси, вантажні автомобілі, причіпи, напівпричіпи, спеціальні автомобілі, призначені для експлуатації на дорогах загального користування.
На 5,8% випущено менше продукції на ТОВ «Український кардан». Постійні партнери заводу з Росії, з якими раніше стабільно співпрацювали, утримуються від замовлень у зв’язку із складною ситуацію в країні та затримками товарів на кордонах. ПрАТ «Чернігівський автозавод», у зв’язку з низьким попитом на його продукцію, був вимушений періодично зупиняти виробництво та поновлювати його після реалізації автобусів зі складу. Підприємство не працювало у січні, травні, липні та вересні 2014 року (у 2013 році завод не працював лише у січні). За підсумками року завод випустив продукції майже у 2 рази менше, ніж у 2013 році. У порівнянні з докризовим 2008 роком підприємством випущено автобусів на 87 % менше (у 2008 році – 1397 автобусів, у 2014 році – 185). Протягом 2014 року заводом реалізовано 237 автобусів, з них 37 - для Національної гвардії України.
Націона́льна гва́рдія Украї́ни - військове формування з правоохоронними функціями, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ України (МВС) і призначено для виконання завдань із захисту та охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян України, суспільства і держави від злочинних та інших протиправних посягань, охорони громадського порядку та забезпечення громадської безпеки, а також у взаємодії з правоохоронними органами - із забезпечення державної безпеки і захисту державного кордону, припинення терористичної діяльності, діяльності незаконних воєнізованих або збройних формувань (груп), терористичних організацій, організованих груп та злочинних організацій. Як самостійна силова структура існувала з 1991 по 2000, як військове формування з правоохоронними функціями на базі Внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України та залученням нових військових кадрів на добровольчій основі з 13 березня 2014 року. Загальна чисельність - до 60 тисяч військовослужбовців.
За станом на 01.01.2015 на складі підприємства знаходилось 168 автобусів та 16 вантажівок, випуск яких розпочато у грудні 2014 року.

На підприємствах з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря обсяги виробництва продукції зменшились на 1,8 %. Така ситуація виникла у результаті дефіциту вугілля та газу в Україні.

Незважаючи на складні умови здійснення фінансово-господарської діяльності, підприємства міста продовжують вкладати кошти у власний розвиток. Промислові підприємства закупали нове обладнання, відкривали нові торгові точки, здійснювали реконструкцію виробничих потужностей та освоювали випуск нових видів продукції. Так, ПАТ «Продовольча компанія «Ясен» придбала етикетирувальний автомат, обладнання для пакування продукції, підготовки води в безалкогольному цеху, встановила обладнання для створення сталих кліматичних умов.

Виробни́ча поту́жність (рос. производственная мощность, англ. production capacity, productive capacity; нім. Betriebskapazität f) - розрахунковий, максимально можливий річний (добовий) випуск продукції або обсяг переробки сировини в номенклатурі і асортименті, що передбачається на плановий період при повному використанні виробничого обладнання і площ з урахуванням застосування передової технології, організації виробництва і праці.
Підприє́мство - самостійний суб'єкт господарювання, зареєстрований компетентним органом державної влади або органом місцевого самоврядування, для задоволення суспільних та особистих потреб шляхом систематичного здійснення виробничої, науково-дослідної, торговельної, іншої господарської діяльності в порядку, передбаченому Господарським кодексом України та іншими законами.
Клі́мат або підсо́ння (від дав.-гр. Κλίμα - ухил) - багаторічний режим погоди, який базується на багаторічних метеорологічних спостереженнях, 25-50-річні цикли, одна з основних географічних характеристик тієї чи іншої місцевості.
ПрАТ «Чернігівська взуттєва фабрика «Берегиня» закупила та ввела в експлуатацію нове швейне обладнання, ПАТ «Поліграфічно-видавничий комплекс «Десна» - поліграфічне обладнання, ТОВ «Чернігівський ковальський завод» - енергозберігаюче обладнання для нагріву прокату перед штамповкою. ПАТ «Чернігівська кондитерська фабрика «Стріла» у листопаді на території підприємства відновлено роботу фірмового магазину. ТОВ "Полімаш" виконало реконструкцію та розширення власних виробничих будівель для улаштування комплексу з виготовлення продукції загальномашинобудівного призначення. ТОВ "Український кардан" розпочав реконструкцію частини виробничого корпусу № 6 для розміщення дільниці фарбування карданних валів.
Карданна передача (універсальний шарнір, шарнір Гука, універсальна муфта, механізм Кардана) - просторовий шарнірний механізм, що складається з центральної хрестовини і двох посаджених на кінці валів вилок, що шарнірно сполучені з кінцями хрестовини.
ТОВ "Компанія Спорттехніка" здійснило реконструкцію орендованих нежитлових приміщень під приміщення по виробництву спортивного обладнання з прибудовою складу металу.
Нежиле приміщення - приміщення, яке належить до житлового комплексу, але не відноситься до житлового фонду і є самостійним об'єктом цивільно-правових відносин.
ТОВ "ТАН" розпочало будівництво складального цеху № 2 для складання обладнання для харчової промисловості.

ПАТ «Чернігівський молокозавод» розпочав випуск заквасок термостатних ТМ «Добряна», які містять живі бактерії. ПрАТ «Чернігівський автозавод» освоїв випуск автобусів на базі шасі АШОК Євро-4, ТАТА Євро-4, а наприкінці року - вантажівок. Впроваджували у виробництво нові види продукції ТОВ «Український кардан», ПАТ «ЧеЗаРа», ТОВ «Чернігівський ковальський завод» та інші.

Протягом 2014 року підприємства міста продовжували впроваджувати системи управління якістю (ПАТ «ЧеЗаРа», ТОВ «Мостовик», ПАТ «Завод металоконструкцій та металооснастки», ТОВ «Український кардан», ПрАТ «КСК «Чексил»), системи управління безпечністю харчових продуктів (ТОВ «ТП БІН», Чернігівське відділення ПАТ «Сан ІнБев Україна») та системи екологічного керування (ПАТ «ЧеЗаРа»).

Система керування, також Система управління (англ. control system) - систематизований набір засобів впливу на підконтрольний об'єкт для досягнення цим об'єктом певної мети. Об'єктом системи керування можуть бути як технічні об'єкти так і люди.
Управлі́ння я́кістю - скоординована діяльність, яка полягає у спрямуванні та контролюванні організації щодо якості.

У зв’язку з відсутністю оборотних коштів та джерел їх поповнення з жовтня 2014 року зупинено виробництво на ПАТ «Чернігівський м’ясокомбінат».

Наприкінці червня, відповідно до рішення господарського суду в Чернігівській області, ліквідовано ПАТ «Чернігівське Хімволокно» - єдине підприємства в Україні, яке виробляло хімічні волокна та кордну тканину.

Обіговий капіта́л (current capital) - частина виробничого капіталу, яка переносить свою вартість на знову створений продукт повністю і повертається до виробника в грошовій формі після кожного кругообігу капіталу.
Госпо́дарський суд - спеціалізований судовий орган в системі судів загальної юрисдикції, що здійснює правосуддя в господарських відносинах.
Хімі́чні воло́кна - волокна, які одержують з продуктів хімічної переробки природних полімерів (штучні волокна) або з синтетичних полімерів (синтетичні волокна).
Напередодні кризи 2008 року на підприємстві працювало 3,7 тис. працівників, які виробляли 17 % всієї промислової продукції міста.

Триває судовий процес провадження у справі про банкрутство на ПАТ «Будівельна компанія «Домобудівник». Підприємство не працює, здійснюється лише охорона об’єктів підприємства.

У зв’язку з невідповідністю продукції сучасним стандартам призупинено виробництво електророзподільної продукції на Чернігівському УВП УТОС. Підприємство скоротило близько половини своїх співробітників.
ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ
За підсумками 2014 року обсяги капітальних інвестицій у порівнянні з минулим роком скоротились на 27,3 % і склали 643,5 млн грн, що становить 26,5 % капітальних інвестицій Чернігівської області.

Рис.2 Обсяг капітальних інвестицій, освоєних суб’єктами господарювання міста, (млн грн)


Зменшення порівняно з відповідним періодом минулого року відбулось за всіма джерелами фінансування: на 52,9 % - кредитів банків, на 66 % - коштів населення на індивідуальне житлове будівництво, на 10,8 % - коштів державного та місцевого бюджетів, на 10,6 % - капітальних інвестицій за рахунок власних коштів підприємств, установ та організацій, на 50,5 % - за рахунок інших джерел фінансування.
Будівництво - галузь матеріального виробництва, в якій створюються основні фонди виробничого і невиробничого призначення: готові до експлуатації будівлі, будівельні конструкції, споруди, їх комплекси.

Найбільше капітальних інвестицій (638,9 млн грн або 99,3 %) вкладено в матеріальні активи підприємств, установ та організацій міста: у тому числі 258,8 млн грн (40,2 % до загального обсягу) – у житлові будівлі, 130,3 млн грн (20,3 %) – в інженерні споруди, 114,6 млн грн (17,8 %) – в машини та обладнання, 69,5 млн грн (10,8 %) – у нежитлові будівлі, 39,8 млн грн (6,2 %) – у транспортні засоби, майже 25,6 млн грн (4,0 %) – в інші матеріальні активи.

Спору́да - нерухома штучна структура (конструкція, також будівля) порівняно великого розміру.

Інвестиції в нематеріальні активи (придбання авторських прав, патентів, ліцензій та програмного забезпечення) становили 4,6 млн грн або 0,7 % загального обсягу капітальних інвестицій.

Нематеріальні активи (Intangible Assets (Intangibles)) - Активи, які не мають фізичної дотикової форми, наприклад, захист, забезпечений страховкою, або ціна фірми (гудвіл).


Рис. 3 Капітальні інвестиції за видами активів
За джерелами фінансування 68,3 % капіталовкладень здійснювались за рахунок власних коштів підприємств та організацій, 7,5 % - за рахунок кредитів банків та інших позик, 8,2 % - кошти населення в індивідуальне житлове будівництво, 12,6 % - за рахунок бюджетних коштів та 3,4 % - інших джерел фінансування.

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій, залучених в економіку міста, за станом на 01.31.

Прямі́ інозе́мні інвести́ції (ПІІ; англ. Foreign direct investment (FDI)) - за визначенням «інвестиція, що викликає тривалий інтерес до підприємства, яке діє за межами економіки інвестора». Згідно з методологією МВФ ПІІ - це закордонні інвестиції, величиною у понад як 10 відсотків статутного капіталу, що дає зацікавленій стороні право на участь в управлінні підприємством.
2014 зменшився у порівнянні з початком 2014 року майже на 10,2 млн дол. США та склав 31,6 млн дол. США. Скорочення іноземних інвестицій відбулось через ліквідацію підприємств з іноземними інвестиціями (1,5 млн дол. США), відмову від прав власності (1,4 млн дол.
Пра́во вла́сності (в об'єктивному розумінні) - це сукупність правових норм, які регулюють відносини, пов'язані з володінням, користуванням і розпорядженням власником належним йому майном на свій розсуд і у своїх інтересах, усуненням усіх третіх осіб від протиправного втручання у сферу його володіння цим майном, а також обов'язки власника не порушувати прав та законних інтересів інших осіб.
США), вилучення іноземних інвестицій (більше 1 млн дол. США) та курсову різницю.

До найбільших інвесторів економіки міста належать Польща (45,4 %), офшори Кіпру (21,0%) та Віргінських островів (2,2 %), Італія (6,2 %), та США (3,1 %).

Віргінські острови - група з приблизно 100 островів, крайня північна частина Навітряних островів в архіпелазі Малих Антильських островів в Вест-Індії. Основна стаття доходів - туризм.
З країн СНД отримано близько 1 % прямих іноземних інвестицій від загальної кількості.

Найбільше прямих іноземних інвестицій, які вкладено в економіку міста, акумульовано в промисловості (71,8 %), торгівлі (8,1 %), операціях з нерухомим майном (3,5 %) та діяльності у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування (16,0 %).


СФЕРА ОБІГУ ТОВАРІВ ТА ПОСЛУГ
Протягом року проведено ряд заходів, що сприяли розширенню інфраструктури сфери торгівлі та послуг, нарощуванню обсягів товарообігу, покращенню якості обслуговування покупців та захисту прав споживачів.
За́хист прав споживачі́в - гарантований законом контроль за якістю і безпечністю продукції та всіх видів послуг і робіт з боку держави та громадсько-суспільний рух на його підтримку.

Торгова мережа м. Чернігова нараховує 1030 магазинів торговою площею понад 106,7 тис.кв.м. та 379 об'єктів ресторанного господарства на 22,8 тис.

Сфера ресторанного господарства - це сфера надання послуг. Послуга харчування - є результатом економічної діяльності ресторанного підприємства, спрямована на задоволення найрізноманітніших потреб гостей.
місць. Протягом звітного року торгова мережа збільшилась на 11 магазинів та 10 закладів ресторанного господарства. Найбільші з відкритих об'єктів торгівлі та ресторанного господарства – триповерховий торгівельний комплекс по просп. Миру, 49-б торговельною площею 576 кв. м, кафе швидкого харчування "Chicken Hut" по просп.
Фастфуд (МФА: [ˈfɑstˌfud] - швидка їжа) - їжа масового виробництва, яка готується і подається дуже швидко. З економічної точки зору фаст-фуд належить до сфери послуг, а з технічної - до виробництва "якраз вчасно".
Миру, 194 та кафе «Альфонсо» по вул. О. Молодчого, 12/1. Торгова компанія «ЕКО» відкрила у ТРК «Мегацентр» перший супермаркет нового формату «Симпатік» торговою площею 1577 кв. м, розрахований на споживачів із середніми статками на відміну від економних супермаркетів «Еко маркет».

У результаті розширення торгової мережі збільшилась забезпеченість населення торговою площею яка на 01.01.2015 становила 361 кв. м. на 1000 мешканців, що наближається до нормативу.

Роздрібний товарообіг м. Чернігова за попередніми підрахунками очікується у 2014 році в сумі 7145,0 млн. грн. Темп росту у порівняних цінах складе 93 % при запланованому зростанні на 7,0 %. На одного жителя продано товарів в середньому за місяць на 2016 грн, що на 124 грн більше, ніж у минулому році.


Рис. 4 Динаміка обороту роздрібної торгівлі по місту (млн грн)


З метою популяризації місцевої продукції, забезпечення населення міста сільськогосподарською продукцією та продовольчими товарами у м.
Ро́здрібна торгі́вля або рите́йл (від англ. retail - «роздрібний, в роздріб») - тип торгівлі товарами, а також виконання певних послуг, направлених на покупця, яким є кінцевий споживач, фізична чи юридична особа.
Чернігові було організовано та проведено три ярмарки: «Великодній ярмарок», «Медовий спас» та «Святий Миколай».

Обсяг реалізованих у 2014 році послуг склав 2,1 млрд грн. У середньому за рік одним мешканцем міста спожито послуг на суму 6955,7 грн, що майже втричі більше, ніж у середньому по області (середньообласний показник – 2456,1 грн). Найбільшим попитом користувались телекомунікаційні, освітні, транспортні, адміністративні, поштові, кур’єрські послуги та послуги з охорони здоров’я людини

З метою попередження надходження на споживчий ринок міста неякісних та небезпечних товарів постійно проводяться перевірки якості та безпеки основних груп товарів, що реалізується суб’єктами господарювання сфери торгівлі на відповідність їх вимогам нормативних документів.

Нормативна документація - документи, які встановлюють правила, загальні принципи чи характеристики різних видів діяльності або їхніх результатів.
Споживчий ринок - окремі особи та домашні господарства, які купують товари та користуються послугами для особистого або сімейного споживання чи використання.
Здійснювався контроль за дотриманням умов та строків придатності, правил торгівлі, наданням необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про товар, наявністю та достовірністю супровідних документів, у тому числі, щодо якості та безпеки.

Протягом року в торговельній мережі м. Чернігова було перевірено близько 547 товарів, що належать до високого ступеня ризику, на загальну суму 152,7 тис. грн, з них забраковано та знято з реалізації 36,4% від перевіреної кількості.

За порушення правил торгівлі та вимог законодавства про захист прав споживачів 82 особи притягнуто до адміністративної відповідальності та оштрафовано на суму 7071 грн.

Адміністративна відповідальність - вид юридичної відповідальності. Підставою для А. в. є адміністративне правопорушення. Питання порядку застосування А. в. регулюються Кодексом України про адміністративні правопорушення (КпАП).

За отриманням консультацій і роз’яснень з питань застосування вимог законодавства про захист прав споживачів у 2014 році звернулось 349 споживачів, що на 11,5 % більше у порівнянні з 2013 роком.

  1   2   3   4   5


Скачати 0.74 Mb.

2021