Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаДовідка щодо виконання плану заходів надання безоплатної правової допомоги Ужгородським місцевим центром з надання бвпд за 2016 рік

Скачати 411.89 Kb.

Довідка щодо виконання плану заходів надання безоплатної правової допомоги Ужгородським місцевим центром з надання бвпд за 2016 рік
Скачати 411.89 Kb.
Сторінка1/4
Дата конвертації09.05.2017
Розмір411.89 Kb.
ТипДовідка
  1   2   3   4

ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА

щодо виконання плану заходів надання безоплатної правової допомоги Ужгородським місцевим центром з надання БВПД за 2016 рік

ЗМІСТ

Розділ І.

Правова́ (правнича, юриди́чна) допомо́га - це професійна діяльність юристів, спрямована на сприяння громадянам та юридичним особам у вирішенні питань, пов'язаних із реалізацією норм права, що виявляється у наданні правових (юридичних) послуг.

Основні заходи, що були здійснені за стратегічними цілями:


[1.1.] Забезпечення доступу до безоплатної правової допомоги

[1.2.] Моніторинг якості надання адвокатами безоплатної вторинної правової допомоги.

Безоплатна правова допомога (БПП) - правова допомога, що надається особі, яка її потребує, але не бажає або не може її оплатити, та фінансується коштом державного, місцевого бюджетів, або з інших джерел.[1.3.] Підвищення кваліфікації адвокатів та організація обміну досвідом між ними.

[1.4.] Інтеграція первинної і вторинної правової допомоги на рівні територіальних громад.

[1.5.] Забезпечення функціональної взаємодії МЦ з РЦ з надання БВПД.

[1.6.] Розвиток інституційної спроможності, ресурсів центрів до виконання його функцій.

[1.7.] Взаємодія із засобами масової інформації

Розділ ІІ.

Територіа́льна грома́да - «жителі, об'єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, або добровільне об'єднання жителів кількох сіл, що мають єдиний адміністративний центр».

Засоби масової інформації (ЗМІ), мас медіа (Mass media) - преса (газети, журнали, книги), радіо, телебачення, інтернет, кінематограф, звукозаписи та відеозаписи, відеотекст, телетекст, рекламні щити та панелі, домашні відеоцентри, що поєднують телевізійні, телефонні, комп'ютерні та інші лінії зв'язку.

Результативні показники діяльності


Таблиця 2. Інформація щодо кількості зареєстрованих звернень клієнтів.

Таблиця 3. Інформація щодо результатів розгляду звернень клієнтів за звітній період наростаючим підсумком.

Таблиця 4. Інформація щодо розподілу кількості опрацьованих звернень за категоріями питань звернення.

Таблиця 5. Інформація щодо кількості здійснених виїздів мобільних та функціонуючих дистанційних пунктів доступу до БПД.

Таблиця 6. Інформація щодо кількості ОМС, яким надано методичну допомогу, та кількості установ-провайдерів БПД, з яиким налагоджено співпрацю щодо надання БПД.

Таблиця 7. Інформація щодо кількості опрацьованих актів БПД, що були подані адвокатами.

Таблиця 8.Інформація щодо кількості розміщених у ЗМІ інформаційних матеріалів з питань надання БВПД.

Таблиця 9.Інформація щодо кількості проведених правопросвітницьких заходів .

Таблиця 10.Інформація щодо кількості клієнтів, яким надано доступ до електронних сервісів Мінюсту.

Розділ І. Основні заходи, що були здійснені за стратегічними цілями:
[1.1.] Забезпечення доступу до безоплатної правової допомоги

З метою забезпечення спрощення доступу громадян до безоплатної правової допомоги, розширення можливостей надання їм як первинної, так і вторинної правової допомоги у цивільних та адміністративних справах, передбачено утворення та розвиток мережі дистанційних та мобільних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги для соціально-вразливих категорій громадян, зокрема таких як: інваліди, люди похилого віку, люди з особливими потребами, ветерани війни, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, внутрішньо переміщені особи, а також для осіб, які проживають у віддалених населених пунктах.

Адміністративна справа - в Україні - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Населений пункт - населене місце (оселище, селище, поселення), первинна одиниця розселення людей у межах однієї забудованої земельної межі (городище (град), місто, містечко, селище міського типу, село, хутір, станиця та ін.).

Внутрішньо переміщені особи - особи, змушені раптово тікати зі своїх будинків у великих кількостях в результаті збройного конфлікту, внутрішньої ворожнечі, систематичних порушень прав людини або стихійних лих і знаходяться на території власної країни.

Ефективно надають правову допомогу усі структурні підрозділи Ужгородського МЦ:

- Кількість звернень громадян ;

- Кількість виданих доручень ;

- Кількість рішень про відмову ;

- Скеровано до суб’єктів БППД ;

- Кількість прийнятих актів .

До основних завдань у другому півріччі 2016 році додалася організаційна робота з відкриття бюро правової допомоги у містах Перечин, Чоп та смт. Великий Березний.

Вели́кий Бере́зний - селище міського типу в Україні, адміністративний центр Великоберезнянського району Закарпатської області України.

Зокрема, робота центру була зосереджена на питаннях підготовки, відкриття та ефективної роботи трьох новостворених бюро правової допомоги. Всі підрозділи повністю укомплектовані фаховими кадрами, меблями та оргтехнікою.

Продовжено співпрацю з органами місцевого самоврядування і партнерськими структурами виконавчої влади, представниками громадського сектору. Також було проведено значну кількість комунікативних заходів, спрямованих на інформування громадськості про новостворені бюро правової допомоги, діяльність системи БВПД, пілотний проект Міністерства юстиції України щодо реєстрації громадських формувань, тощо.

Органи місцевого самоврядування - «виборні та інші органи територіальних громад, наділені повноваженнями вирішувати питання місцевого значення».

Міністе́рство юсти́ції Украї́ни (скорочено Мін'юст) - центральний орган виконавчої влади України, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

Протягом 2016 року Ужгородським місцевим центром з надання вторинної безоплатної правової допомоги було здійснено 85 виїздів мобільних груп та забезпечено діяльність 10 дистанційних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги. Зокрема такі: Ужгородський територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів, одиноких осіб, Ужгородський обласний госпіталь ветеранів війни, обласний гуртожиток для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, обласний соціальний центр матері та дитини, Ужгородський міський центр зайнятості, Ужгородський районний центр зайнятості, Перечинський районний центр зайнятості, Великоберезнянський центр зайнятості, сільська рада с.

Державна служба зайнятості - централізована система державних установ, діяльність якої спрямовується та координується Міністерством соціальної політики України. Державна служба зайнятості була створена на підставі постанови Кабінету Міністрів Української РСР від 21.12.

Ветеран (лат. veteranus - від «vetus» - старий) - професійний вояк, який відслужив визначений термін у римській армії.

Невицьке в Ужгородському р-ні., дистанційний пункт доступу до БПД на базі ГО «Закарпаття-Донбас», а також здійснюється консультування за допомогою скайп зв'язку - система «Бібліоміст». Виїзди та прийоми дистанційних мобільних пунктів, в залежності від потреби, проводяться з періодичністю: щоквартальні, щомісячні, щотижнево та за вимогою. Одним із позитивних прикладів роботи дистанційного пункту доступу до БПД є прийоми на базі Ужгородського обласного госпіталю ветеранів війни, який проводиться кожної другої середи місяця.
Також, свою ефективну роботу показують дистанційні пункти прийому громадян на базі міський та районних центрів зайнятості, які проводяться щомісячно.

Дистанційні пукти доступу організовуються і на базі бюро БПД у районах. 13 вересня, відбулася робоча зустріч заступника начальника Перечинського бюро Тетяна Кость з директором районного центру зайнятості Іванною Суворовою. Досягнуто домовленості про організацію регулярних зустрічей із тими, хто стоїть на обліку в районному центрі зайнятості. А вже 15 вересня фахівці Перечинського бюро, разом із спеціалістами Перечинського районного центру зайнятості, провели спільний семінар на тему «Легальна зайнятість».

За 2016 рік Ужгородським місцевим центром з надання вторинної безоплатної правової допомоги було організовано роботу виїзних мобільних груп по прийому громадян на базі місцевих рад та дистанційних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги. Мобільні групи провели виїзди у такі органи місцевого самоврядування: в 21.01.2016 р.- с.Ставне, 19.05.2016 р.- с.Сіль, с.Стричава, с.Княгиня Великоберезнянського району; 02.02.2016 р.- с.Велика Добронь, 17.02.2016р.-с.Дубрівка, 22.03.2016р.- с.Великі Лази, 20.04.2016 р.-с.Сюрте, 26.04.2016 року- с.Соломоново, 13.04.2016р.- м.Чоп Ужгородського району; 25.02.2016 р.- с.

Вели́коберезнянський райо́н - адміністративно-територіальна одиниця у північно-східній частині Закарпатської області, за 30 кілометрів від обласного центру. Населення становить 26 498 осіб (на 1.08.2013).

У́жгородський райо́н - адміністративно-територіальна одиниця Закарпатської області України. Населення становить 69 581 особа (на 1.08.2013). Площа - 870 км². Адміністративний центр - місто Ужгород, яке не входить до складу району.

Туря-Ремета, 17.06.2016р.- с.Туря-Поляна Перечинського району. 13.07.2016р.

Пере́чинський райо́н - адміністративно-територіальна одиниця Закарпатської області в Україні. Населення становить 31 570 осіб (на 1.08.2013). Площа - 631 км². Адміністративний центр місто Перечин. Утворено 1947 року.

– Великогеївська сільська рада Ужгородського району; 21.07.2016 року- села Ужок, Верхній Бистрий, Волосянка Великоберезнянського району; 28.07.2016р. – Баранинська та Руськокомарівська сільські ради Ужгородського району; 04.08.2016р.

Ве́рхній Би́стрий - село в Україні, в Закарпатській області, Міжгірському районі.

Сільська́ ра́́да - орган місцевого самоврядування в сільській місцевості України.

– Турицька сільська рада Перечинського району; 18.08.2016р. – Зарічівська сільська рада Перечинського району. Після відкриття Бюро правової допомоги в м.Чоп, м.Перечині, смт.Великий Березний, працівники проводять регулярні виїзні прийоми не рідше двох разів на місяць.

d:\users\user\desktop\виїзди групи\img_20160225_114543.jpgd:\users\user\desktop\виїзди групи\скайп.jpg

Не залишено поза увагою правова допомога для внутрішньо переміщених осіб. 09 червня 2016 року на базі дистанційного пункту доступу в ГО «Закарпаття-Донбас» м.Ужгорода працівниками центру проведено прийом внутрішньо переміщених осіб. На прийом звернулось 5 осіб з наступних питань: щодо реалізації пільг, передбачених законодавством для цієї категорії громадян, дотримання трудового законодавства працедавцями та відшкодування збитків внаслідок руйнації житла, що знаходиться на окупованій території.

Окупа́ція (від лат. occupatio - загарбання) - зайняття збройними силами однієї держави частини або всієї території іншої держави без отримання суверенних прав на неї. Режим військової окупації регулюється Гаазькою конвенцією 1907 року, Женевською конвенцією 1949 року «Про захист цивільного населення», Гаазькою конвенцією про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту від 1954 року.

d:\users\user\desktop\фото\го донбас.jpg

02 серпня 2016 року, за згодою з ГО «Закарпаття-Донбас» м.Ужгорода працівниками центру проведено прийом внутрішньо переміщених осіб в фойє готелю «Закарпаття» м. Ужгород, де компактно проживають ВПО. На прийом звертались особи з питань щодо реалізації пільг, передбачених законодавством для цієї категорії громадян, дотримання трудового законодавства працедавцями та відшкодування збитків внаслідок руйнації житла, що знаходиться на окупованій території.

18 листопада в Ужгородському прес-клубі відбулося засідання круглого столу на тему «Механізм захисту прав внутрішньо переміщених осіб від кримінального переслідування».

Учасниками круглого столу були: радники Міністерства соціальної політики України з питань ВПО в Закарпатській та Львівській областях;

Кру́глий стіл - форма публічного обговорення чи висвітлення якихось питань, коли учасники висловлюються у визначеному порядку; нарада, обговорення проблем з рівними правами учасників.

Соціа́льна полі́тика - комплекс заходів державного та недержавного характеру, спрямованих на виявлення, задоволення і узгодження потреб та інтересів громадян, соціальних груп, територіальних громад.

Льві́вська о́бласть - адміністративно-територіальна одиниця на заході України. Є однією з трьох областей історично-культурного регіону Галичина, частиною Карпатського єврорегіону. Одна з найрозвиненіших областей країни в економічному, туристичному, культурному та науковому напрямках.

Міністерство соціальної політики України - утворене 9 грудня 2010 року шляхом реорганізації Міністерства праці та соціальної політики України.

представники Західноукраїнського офісу ГО «КримSOS» виконавчий партнер УВКБ ООН (м. Львів), ГО «Закарпаття – Донбас»; ГО «Закарпатська громада»; громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини в Ужгороді; Ресурсного центру для підтримки та супроводу ВПО в Закарпатській області ГО «Справа Кольпінга в Україні»;

Права людини - це комплекс природних і непорушних свобод і юридичних можливостей, обумовлених фактом існування людини в цивілізованому суспільстві.

Закарпа́тська о́бласть - область на південному заході України в межах західної частини Українських Карпат та Закарпатської низовини. На півночі межує з Львівською, на сході з Івано-Франківською областями України.

ГО «Право, захист, справедливість» (м. Чернівці), УМВС України в Закарпатській області.

Міністе́рство вну́трішніх справ Украї́ни (МВС України) - центральний орган виконавчої влади України, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

Ужгородський МЦ має підписаними 18 меморандумів про співпрацю із партнерськими організаціями, у тому числі з ГО «Закарпаття-Донбас». Яскравим прикладом такої співпраці є проведення 27 грудня робочої зустрічі у які взяли участь директор Ужгородського МЦ з надання БВПД Михайло Давиденко, радник Міністерства соціальної політики з питань ВПО в Закарпатській області Анжелою Бабкіною та керівництва ГО «Закарпаття-Донбас».c:\users\davidenkomyhailo\appdata\local\temp\временные файлы интернета\content.word\радник_впо.jpg

Система радників складається з мережі спеціалістів та радників, які надають консультації для вирішення проблемних питань переселенців на місцевому та національному рівні. Програма була започаткована у вересні 2015 року як реакція на проблеми, що виникли внаслідок воєнних дій на Сході України та окупації Криму.

В ході зустрічі обговорено проблемні питання, які найчастіше виникають у цієї категорії осіб, а саме працевлаштування, отримання субсидій, житла тощо. М. Давиденко наголосив що люди, які змушені були покинути свої оселі через військовий конфлікт, сьогодні мають можливість отримати необхідну дієву допомогу та правову захищеність від держави, звернувшись до центрів та бюро правової допомоги. Значним покращенням є і прийняті зміни до закону України «Про безоплатну правову допомогу», згідно яких внутрішньо переміщені особи віднесені до пільгової категорії щодо отримання БВПД.

Зако́н (англ. law, англ. act, нім. Gesetz n) - нормативно-правовий акт вищої юридичної сили, що регулює найважливіші суспільні відносини шляхом встановлення загальнообов'язкових правил, прийнятий в особливому порядку (законодавчим), або безпосередньо народом.

Також були розглянуті 2 конкретних випадки надання БВПД внутрішньо переміщеним особам.

Не обійдена увагою і така пільгова категорія громадян як діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування. Зокрема проводяться регулярні зустрічі з колективами та дітьми.

12 жовтня працівники Ужгородського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, взяли участь у роботі виїзного дистанційного пункту доступу громадян на базі служби у справах дітей Великоберезнянської РДА. Було здійснено консультування 2-х громадян, які є офіційними опікунами дітей-сиріт. Також були розглянуті питання майнового та спадкового права, роботи системи безоплатної вторинної правової допомоги.

Спадкове право - ділянка цивільного права, що визначає порядок переходу майна померлої особи до її спадкоємців.Цього ж дня працівники центру провели робочу зустріч із директором Великоберезнянської загальноосвітньої санаторної школи інтернату I-III ст. Іванною Ромочуською-Караван. За результатми зустрічі сторони домовились про створення на базі закладу дистанційного пункту доступу громадян до безоплатної правової допомоги та проведення спільних правопросвітницьких заходів.

11 листопада головний спеціаліст Перечинського бюро правової допомоги Іванна Хом’як провела правопросвітницький захід до Всесвітнього Дня прав дітей, який щорічно відзначають 20 листопада на міжнародному рівні. Фахівець здійснила правове консультування матерів з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах та осіб із числа дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в дистанційному мобільному пункті доступу до безоплатної правової допомоги на базі Обласного соціального центру матері та дитини та Обласного соціального гуртожитку для дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.З початком навчального року поновлено співпрацю із юридичними клініками Ужгородського національного університету, яка здійснювалася протягом всього 2016 року.

Ужгородський національний університет (повна назва - Державний вищий навчальний заклад «Ужгородський національний університет») - український державний вищий навчальний заклад у місті Ужгороді. Єдиний ВНЗ пострадянського простору, що має кафедру словацької та чеської філології.

8 вересня директор місцевого центру М.Давиденко, начальник відділу В.Мацо та керівник юридичної клініки І. Переш, провели робочу зустріч, під час якої були обговорені питання подальшої співпраці. Приємно було відзначити, що за 9 місяців поточного року місцевий центр спрямував до юридичних клінік для надання первинної та вторинної правової допомоги 92 особи, що не підпали під статус вразливої категорії.


23 вересня в м. Ужгороді, в рамках підписаного меморандуму про співпрацю між Ужгородським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги та відділенням Асоціації правників України в Закарпатській області, відбулася робоча зустріч директора центру Михайла Давиденка та начальника відділу Володимира Мацо з головою відділення Асоціації Ростиславом Пазиною. Під час зустрічі партнери підбили підсумки роботи за період з часу підписання меморандуму, обговорили подальші кроки співпраці та досягли домовленості про надання спонсорської допомоги від Асоціації у вигляді друкування інформаційних та рекламних матеріалів про систему безоплатної правової допомоги.

Рекла́ма (лат. reclamare - «поновлювати крик, знову кричати, кликати, голосно заперечувати») - спеціальна інформація про осіб чи продукцію, що розповсюджується в будь-якій формі та в будь-який спосіб з метою прямого чи опосередкованого одержання прибутку.

У своїй роботі Ужгородський МЦ активно застосовує такі методи подачі інформації як інформаційний штурм та флеш-моби. Так, лише в третьому кварталі 21.07.2016 року інформаційні повідомлення про виконання наказу «Про запровадження пілотного проекту у сфері державної реєстрації громадських формувань» були розміщені в Великоберезнянській районній раді, районній державній адміністрації, районному ЦНАПі, центральному відділені поштового зв’язку, районній центральній бібліотеці, Великоберезнянській районній газеті «Карпатська Зірка», Перечинській районній раді та адміністрації, Перечинській міській раді.

Державна реєстрація (лат. registratio - внесення до списку, переліку) - письмовий запис або фіксація іншим чином фактів, явищ, відомостей чи певних матеріальних об'єктів з метою їх державного обліку та контролю, засвідчення дійсності й надання їм законного (легітимного) статусу, а також вчинення інших реєстраційних дій.

22 липня працівники Регіонального, Ужгородського місцевого центрів та Головного управління юстиції в Закарпатській області провели флеш-моб перед Ужгородською міською радою, з метою інформування населення по правовим питанням. Того ж дня проведено зустріч-семінар з громадськими організаціями м.Ужгорода де присутніх було поінформовано про порядок подачі та реєстрації документів громадськими формуваннями, реформування органів юстиції, відкриття бюро правової допомоги та ін.

23 серпня у рамках відзначення урочистостей з нагоди Дня Державного Прапора України та 25-ї річниці Незалежності України працівники Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області та фахівці Ужгородського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги провели флеш-моб.

Грома́дська організа́ція - об'єднання громадян, яке створюється для спільної реалізації спільних інтересів (культурних, економічних, вікових, гендерних, регіональних, релігійних, професійних, соціальних тощо).

Украї́на (МФА: [ukrɑˈjinɑ]опис файлу) - держава у Східній Європі та частково в Центральній Європі, у південно-західній частині Східноєвропейської рівнини. Площа становить 603 628 км². Найбільша за площею країна з тих, чия територія повністю лежить у Європі, друга на європейському континенті, якщо враховувати Росію.

Держа́вний пра́пор Украї́ни - стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів. Співвідношення ширини прапора до його довжини 2:3.

Участь у флеш-мобі взяли в.о. начальника ГТУ юстиції у Закарпатській області Маріанна Готра, перший заступник начальника управління Іван Алмаші, директор Ужгородського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Михайло Давиденко та інші. Учасники заходу, який відбувся на площі Народній в Ужгороді, розповсюджували листівки та буклети з інформацією про нововведення в роботі органів юстиції та центрів із надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Активно використовують флеш-моби і бюро правової допомоги у районах.

У роботі Ужгородського МЦ широко засовуються індивідуальний підхід при наданні БВПД.

Зокрема працівники Ужгородського МЦ здійснювали адресну допомогу інвалідам та людям позбавлених можливостей вільного пересування. Так, лише у четвертому кварталі працівниками МЦ було здійснено 4 візити до інвалідів. Зокрема, в листопаді ц.р. до Великоберезнянського бюро правової допомоги зателефонував чоловік, який попросив надати йому правову допомогу в оформленні субсидії.  Житель Великоберезнянщини, через певні обставини, став інвалідом, і не мав фізичної можливості особисто звернутися у відповідний державний орган соціального захисту.

Соціальне забезпечення (соціальний захист) - система суспільно-економічних заходів, спрямованих на матеріальне забезпечення населення від соціальних ризиків (хвороба, інвалідність, старість, втрата годувальника, безробіття, нещасний випадок на виробництві тощо).

Фахівці центру провели виїзний прийом у лікарні, де з’ясували, що людина з обмеженими можливостями пересування, не користується соціальними пільгами, знаходиться у скрутному матеріальному становищі і не має можливості придбати собі навіть інвалідний візок.

Інвал́ідний віз́ок - технічний колісний засіб пересування, призначений для людей з фізичними порушеннями. За способом урухомлення розрізняють: візки, якими рухає двигун, і візки з ручним приводом (тобто ті, якими рухає людина, обертаючи колеса), також можливе переміщення візка іншою особою.

Поспілкувавшись із ним, працівники бюро: Ангеліна Біровчак та Владислав Пильник прийняли рішення, крім надання правової допомоги, сприяти у наданні і соціальної. Фахівці допомогли інваліду написати заяву в селищну раду Великого Березного на отримання одноразової фінансової допомоги, а також заяви до територіального центру соціального захисту населення Великоберезнянського району на отримання інвалідного візка та субсидії. Завдяки фаховим діям працівників бюро клієнт МЦ БВПД отримав фінансову допомогу та візок, а також йому була призначена субсидія.

Варто відзначити, що допомогти чоловікові вдалося завдяки спільним діям фахівців бюро із працівниками територіальному центру соцзахисту населення Великоберезнянського району та керівництвом селищної ради смт. Великий Березний.

Також, 19 грудня ц.р., працівник центру Лілія Новак здійснила проведення виїзного прийому з представниками прийомної сім’ї гр. Н., яка проживає в с. Кам’яниця Ужгородського району.

Налагоджено тісну співпрацю між Ужгородським МЦ та ГТУЮ в Закарпатській області.

На виконання Плану заходів з активації надання БППД за результатами оперативної наради в Міністерстві юстиції 09.09.2016 року структурні підрозділи Ужгородського МЦ БВПД здійснювали консультування громадян спільно з керівництвом структурних підрозділів ГТУЮ в Закарпатській області, згідно з графіком затвердженим наказом від 28.09.2016 р. № 204/8.

Так, кожної першої та третьої середи жовтня - здійснювався прийом та консультування громадян начальником Ужгородського районного відділу РАЦС – Тищенко Оксаною Юріївною; другої та четвертої середи жовтня – начальником Ужгородського районного відділу ДВС- Когутичем Євгеном Дезидерійовичем.

19 жовтня проведено спільний прийом громадян із начальником Перечинського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

26 жовтня в Перечинському та Чопському бюро правової допомоги були проведені спільні прийоми громадян за участі директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області Василя Попадинця, начальника Головного територіального управління юстиції в Закарпатській області Руслани Натуркач та директора Ужгородського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Михайла Давиденка.

17 листопада, згідно з графіком проведення прийомів, в смт. Великий Березний було проведено спільний прийом громадян у якому взяли участь, директор Регіонального центру з надання БВПД в Закарпатській області В. Попадинець, начальник ГТУЮ в Закарпатській області Р.Натуркач та директор Ужгородського МЦ МЦ БВПД М.Давиденко. На прийом звернулися 4 чоловіка по питанням сімейного та адміністративного права, яким була надана правова допомога.

Адміністрати́вне пра́во - це самостійна галузь права, за допомогою якої держава регулює суспільні відносини у сфері державного управління.

Того ж дня, в Перечинському бюро правової допомоги Ужгородського МЦ з надання БВПД відбувся спільний прийом громадян за участі начальника відділу державної реєстрації друкованих засобів інформації та громадських формувань Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області Олександра Горзова. За правовою допомогою звернулися шестеро мешканців Перечинщини з питаннями щодо роз’яснення законодавства у сфері порядку реєстрації новостворених громадських об’єднань, припинення діяльності громадської організації, процедури внесення змін до статутів громадських організацій, а також порядку повернення сплаченого адміністративного збору за виготовлення дубліката втраченого свідоцтва на право власності на нерухоме майно.

7, 21 та 27 грудня проведено спільні прийоми працівниками Великоберезнянського БПД та відділу РАЦС та державної виконавчої служби у Великоберезнянського району.

Нерухо́мість, нерухоме майно (англ. Real Property, Real Estate) - земельні ділянки, а також будівлі, споруди чи інше майно, безпосередньо пов'язане землею, тобто об'єкти, переміщення яких неможливе без нанесення значної шкоди його вартості і призначенню.

Пра́во вла́сності (в об'єктивному розумінні) - це сукупність правових норм, які регулюють відносини, пов'язані з володінням, користуванням і розпорядженням власником належним йому майном на свій розсуд і у своїх інтересах, усуненням усіх третіх осіб від протиправного втручання у сферу його володіння цим майном, а також обов'язки власника не порушувати прав та законних інтересів інших осіб.

Держа́вна викона́вча слу́жба Украї́ни (ДВС України) - колишній центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовувалася і координувалася Кабінетом Міністрів України через Міністра юстиції України, який реалізує державну політику у сфері організації примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб) відповідно до законів.

Також продовжено роботу з виконання пілотного проекту по прийому документів по реєстрації та внесення змін до статутних документів громадських організацій. За звітній період прийнято документи від 2-х громадських організацій та надано 5 консультації.

  1   2   3   4


Скачати 411.89 Kb.

 • [1.1.] Забезпечення доступу до безоплатної правової допомоги [1.2.] Моніторинг якості надання адвокатами безоплатної вторинної правової допомоги
 • [1.3.] Підвищення кваліфікації адвокатів та організація обміну досвідом між ними. [1.4.] Інтеграція первинної і вторинної правової допомоги на рівні територіальних громад .
 • [1.5.] Забезпечення функціональної взаємодії МЦ з РЦ з надання БВПД. [1.6.] Розвиток інституційної спроможності, ресурсів центрів до виконання його функцій.
 • [1.7.] Взаємодія із засобами масової інформації
 • Таблиця 2. Інформація щодо кількості зареєстрованих звернень клієнтів. Таблиця 3. Інформація щодо результатів розгляду звернень клієнтів за звітній період наростаючим підсумком.
 • Таблиця 4. Інформація щодо розподілу кількості опрацьованих звернень за категоріями питань звернення.
 • Таблиця 6. Інформація щодо кількості ОМС, яким надано методичну допомогу, та кількості установ-провайдерів БПД, з яиким налагоджено співпрацю щодо надання БПД.
 • Таблиця 7. Інформація щодо кількості опрацьованих актів БПД, що були подані адвокатами.
 • Таблиця 10.Інформація щодо кількості клієнтів, яким надано доступ до електронних сервісів Мінюсту. Розділ І. Основні заходи, що були здійснені за стратегічними цілями
 • [ 1.1. ] Забезпечення доступу до безоплатної правової допомоги
 • Міністерства юстиції України
 • Великоберезнянського району
 • Верхній Бистрий
 • Ужгородського національного університету
 • Державного Прапора України