Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаДоводимо до Вашого відома, що 7 лютого 2017 року

Скачати 47.76 Kb.

Доводимо до Вашого відома, що 7 лютого 2017 року
Скачати 47.76 Kb.
Дата конвертації16.06.2017
Розмір47.76 Kb.


У К Р А Ї Н А

ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ

ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

вул.

Педагогіка Педаго́гіка (грец. παιδαγωγική - майстерність виховання) - наука про спеціально організовану цілеспрямовану і систематичну діяльність з формування людини - про зміст, форми і методи виховання, освіту та навчання.

Обласна державна адміністрація (ОДА) - місцева державна адміністрація, місцевий орган державної виконавчої влади, що входить до системи органів виконавчої влади України.

Карла Маркса, буд. 41, м. Слов’янськ, Донецька обл., 84100

е-mail: donоippo@gmail.com Код ЄДРПОУ 02135804
Від 31.01.2017 р.
№ 86/13На №
ВідЗавідувачам (директорам) міських (районних) методичних службДоводимо до Вашого відома, що 7 лютого 2017 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом «Будь зміною: об’єднаймося для кращого Інтернету».

Інтернет є таким, яким ми створюємо його щодня: він є кращий і доброзичливий настільки, наскільки кожний з нас є ввічливим та позитивним онлайн.

Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти спільно з Національним комітетом Дня безпечного Інтернету в Україні запрошує долучитися до спільного проведення цього дня у вашій родині, школі, місті, організації, країні, світі (Додаток 1).

Просимо Вас посприяти проведенню позаурочних класних або шкільних заходів присвячених Дню безпечного Інтернету в ЗНЗ вашого міста або району.

Із запитаннями чи пропозиціями, можна звертатись до координаторів Донецької області Національного комітету Дня безпечного Інтернету в Україні – відділ дистанційного навчання Дон обл ІППО на адресу електронної пошти: cdn@ippo.

Дистанційне навчання - сукупність сучасних технологій, що забезпечують доставку інформації в інтерактивному режимі за допомогою використання ІКТ (інформаційно-комунікаційних технологій) від тих, хто навчає (викладачів, визначних постатей у певних галузях науки, політиків), до тих, хто навчається (студентів чи слухачів).

Електронна пошта Електро́нна по́шта або е-пошта (англ. e-mail, або email, скорочення від electronic mail) - спосіб обміну цифровими повідомленнями між людьми використовуючи цифрові пристрої, такі як комп'ютери та мобільні телефони, що робить можливим пересилання даних будь-якого змісту (текстові документи, аудіо-, відеофайли, архіви, програми).

dn.ua

Просимо надіслати узагальнену інформацію по проведенню заходів до Дня безпечного Інтернету в ЗНЗ вашого міста або району (коротке текстове повідомлення та фото-звіт, посилання на новину з вашого або ЗНЗ інтернет ресурсу) до 9 лютого 2017 року на адресу координаторів Донецької області Національного комітету Дня безпечного Інтернету в Україні – відділ дистанційного навчання Дон обл ІППО на адресу електронної пошти: cdn@ippo.dn.ua

В.о. ректора О.П. Бодик

Виконавець зав. ВДН Костенко Д. В.

Тел.: 0955703798

e-mail: kostenkodm@ippo.dn.ua

Додаток 1.

Як приєднатися?


 • Логотип «День безпечного Інтернету» можна завантажити тут

 • Повідомляйте про свої події у соціальних мережах, використовуючи хештег #SID2017

 • Створіть свою обіцянку щодо безпечного користування Інтернетом для 2017 року та беріть участь у #saferinternetchallenge. Наприклад, «Обіцяю у 2017 не публікувати фото інших без їх дозволу», «Обіцяю у 2017 не використовувати гаджети як няню для своєї дитини!»

 • Українською мовою можна завантажити тут: Ключові повідомлення до Дня безпечного Інтернету 2017

 • Завантажити посібник «Освіта в сфері прав людини в Інтернеті» з 5 новими груповими вправами можна завантажити ту т

 • Відео про права людини Інтернет-користувачів можна завантажити тут: http://hr-online.

  Права людини Права́ люди́ни - це комплекс природних і непорушних свобод і юридичних можливостей, обумовлених фактом існування людини в цивілізованому суспільстві.

  org.ua/ua/kursi/


 • Рекомендації для шкіл можна завантажити тут

 • Рекомендації для батьків можна завантажити тут

 • Приєднатися до міжнародної кампанії «Рух проти мови ненависті он-лайн» можна на сайті: https://www.facebook.com/nohatespeech.ukraine та https://www.facebook.com/groups/672070812836967 (українською мовою) або http://www.nohatespeechmovement.org/  (англійською мовою) або

 • Завантажити практичний посібник «Букмаркс: керівництво по боротьбі з мовою ненависті он-лайн за допомогою освіти у сфері прав людини» . Посібник містить 24 вправи та призначений для роботи з молодими людьми у віці від 13 до 18 років, однак вправи можуть бути адаптовані й до інших вікових груп.

Для отримання відкритого цифрового бейджу «Організатор заходу до Дня безпечного Інтернету 2017 в Україні» зареєструйте свій захід за посиланням

Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти спільно Національним комітетом Дня безпечного Інтернету в Україні рекомендує під час підготовки до заходів з формування безпечної поведінки дітей та молоді в Інтернеті дотримуватися наступних принципів:Визнання Інтернету як значущого фактору соціалізації.

Врахування того, що Інтернет є важливою та невід’ємної частиною життя сучасної дитини, простором реалізації більшості фундаментальних прав дитини, зосередження на можливостях, які надає Інтернет та його позитивному впливі на розвиток.

Права́ дити́ни - система можливостей, які необхідні особі для її комплексного та цілісного розвитку в умовах і відповідно до вимог середовища, беручи до уваги незрілість дитини (за міжнародно-правовими актами визнається «кожна людська істота до досягнення 18-річного віку, якщо за законом, що застосовується до даної особи, вона не досягає повноліття раніше»).Позитивна атмосфера.

Створення позитивного емоційного фону спілкування та навчання в роботі з формування безпечної поведінки дітей в Інтернеті, надання стимулів, створення ситуацій успіху.Сприяння обговоренню.

Учні мають можливість обговорювати безпосередній зв’язок теми зі своїм щоденний досвідом користуванням Інтернетом та плануванням подальших дій його безпечного використання, починаючі зі спілкування у соціальних мережах, завершуючи придбанням товарів онлайн.Відкритість та чесність.

Вчитель має бути відкритим до думок, міркувань, коментарів, пропозицій учнів та чесно визнавати, якщо чогось не знає. Це краще, ніж робити вигляд обізнаності та потрапити у «пастку».Необмежене навчання.

Учні мають можливість не погоджуватися з іншими та вільно висловлювати свої думки на визначенні питання, а не скеровуються до єдиної «правильної» відповіді.Участь дітей та молоді.

Учні залучені до планування заходів з безпечної поведінки в Інтернеті та мають можливість обирати ті теми, які потребують розгляду у контексті безпечного Інтернету. Учні залучені в обговорення щодо Інтернету та ролі кожного у його покращенні. Під час заходів вчитель відіграє роль фасилітатора, а не вчителя-інструктора, який тільки дає знання та контролює, що і як повинно бути вивчене.Надання інформації про механізми захисту та отримання підтримки

Учні мають бути ознайомлені з тим, як повідомити про неналежний або нелегальний контент, який вони бачать у соціальних мережах чи на тих сайтах, якими вони користуються. Учні мають отримати інформацію про організації, сайти, телефони гарячих ліній, де вони можуть отримати підтримку, якщо стали жертвою чиїхось дій в Інтернеті.Наукова обґрунтованість інформації та відповідність потребам.

Вчитель має використовувати правдиву наукову інформацію для того, щоб попередити розповсюдження пліток, стереотипів, упереджень. Школа може стати простором, де враховуються потреби сучасних дітей щодо практичних знань про безпечне користування Інтернетом.

Дізнайтеся більше про День безпечного Інтернету на www.

Інсейф англ. Insafe - мережа центрів обізнаності, що сприяють безпечному, відповідальному використанню Інтернету і мобільних пристроїв молодими людьми. Співфінансується Програмою безпечного Інтернету.

saferinternetday.org, включаючи інформацію про заходи в Україні: https://www.saferinternetday.org/web/ukraine/sid

День безпечного Інтернету в Україні у Фейсбуці: https://www.facebook.com/UkraineSIDДень безпечного Інтернету у Твіттері: https://twitter.com/UkraineSID.


Скачати 47.76 Kb.

 • Доводимо до Вашого відома, що 7 лютого 2017 року
 • заходів до Дня безпечного Інтернету в ЗНЗ вашого міста або району
 • Додаток 1. Як приєднатися
 • «Рух проти мови ненависті он-лайн»
 • «Організатор заходу до Дня безпечного Інтернету 2017 в Україні»
 • Визнання Інтернету як значущого фактору соціалізації.
 • Відкритість та чесність.
 • Надання інформації про механізми захисту та отримання підтримки
 • Наукова обґрунтованість інформації та відповідність потребам.
 • День безпечного Інтернету