Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаДрайвер програма, що управляє роботою контролера. При продажі зовнішнього пристрою до нього додається дискета або компакт диск із набором необхідних драйверів. Їх необхідно встановити (інсталювати) у спеціальні бібліотеки на вінчестері

Скачати 26.02 Kb.

Драйвер програма, що управляє роботою контролера. При продажі зовнішнього пристрою до нього додається дискета або компакт диск із набором необхідних драйверів. Їх необхідно встановити (інсталювати) у спеціальні бібліотеки на вінчестері
Скачати 26.02 Kb.
Дата конвертації13.03.2017
Розмір26.02 Kb.

Драйвер - програма, що управляє роботою контролера. При продажі зовнішнього пристрою до нього додається дискета або компакт диск із набором необхідних драйверів. Їх необхідно встановити (інсталювати) у спеціальні бібліотеки на вінчестері. При вмиканні комп'ютера драйвери завантажуються в оперативну пам'ять і відкіля управляють зовнішніми пристроями.

Драйвер – програма, що розширює можливості операційної системи.
Компа́кт-ди́ск (англ. compact disc) (CD) - переносний оптичний диск для збереження інформації (даних) у цифровому вигляді, тобто формату зберігання даних. Цей формат було спочатку розроблено для записування та відтворення лише звукозаписів, але пізніше, його було пристосовано для зберігання даних: (CD-ROM).
Операційна система Операці́йна систе́ма, скорочено ОС (англ. operating system, OS) - це базовий комплекс програм, що виконує управління апаратною складовою комп'ютера або віртуальної машини; забезпечує керування обчислювальним процесом і організовує взаємодію з користувачем.


Драйвер пристрою – програма операційної системи для керування роботою периферійними пристроями: дисководами, монітором, клавіатурою, принтером, маніпулятором “миша” та ін.

Драйвер пристрою повинен враховувати специфіку роботи зовнішнього приладу, усі тонкості його функціонування. В зв’язку з цим кожному приладу повинен відповідати свій драйвер.

Функції драйвера пристрою складаються в наступному:


  • прийняття та обробка запросу (керуючого сигналу), що надходить до даного периферійного пристрою;
    Перифері́йний при́стрій - частина технічного забезпечення, конструктивно відокремлена від головного блоку обчислювальної системи.


  • перетворення запросу про необхідність зв’язку з цим пристроєм у серію команд керування ним, з урахуванням усіх деталей конструкції та особливостей його роботи;

  • обробка сигналу переривання, який надходить від відповідного цьому драйвера периферійного пристрою.

Драйверами також вважаються програми, які забезпечують керування розширеної пам'яті, а також створення і обслуговування віртуальних пристроїв, наприклад електронного диска в оперативній пам’яті.

Драйвери можуть бути або стандартні, або завантажувальними.Стандартні (внутрішні) драйвери – це програми, які знаходяться усередині BIOS або його модуля розширення EM BIOS служать для керування зовнішніми пристроями, що входять до стандартного комплекту поставки персонального комп’ютера. Ці драйвери підключаються до системи автоматично після переходу комп’ютера в нормальне робоче становище.

Стандартні драйвери BIOS забезпечують роботу комп’ютера стандартної конфігурації, до складу якої входять: монітор, жорсткі та гнучкі диски, клавіатура, зовнішні порти зв’язку.
Гнучкий диск також Дискета, Гнучкий магнітний диск чи Флоппі Диск (англ. Floppy disk) - портативний носій інформації, який використовується для багаторазового запису та зберігання даних, що являє собою поміщений в захисний пластиковий корпус (диск діаметром 3½ має жорсткіший футляр, ніж диск діаметром 5¼) гнучкий магнітний диск, покритий феромагнітним шаром.


Завантажувальні (зовнішні, встановлювані) драйвери це програми, що зберігаються на диску і призначені для керування зовнішніми пристроями, які відрізняються від стандартних або за своїми технічними властивостями, або особливими режимами використання. Завантажувальні драйвери підключаються до системи тільки тоді, коли вони вказані у файлі конфігурації CONFIG.SYS. Можливість використання завантажувальних драйверів полегшує адаптацію операційної системи до нових зовнішніх пристроїв.

Завантажувальні драйвери дозволяють забезпечити підключення додаткових пристроїв, наприклад, миші, дисковод для лазерних дисків, лазерний принтер та ін. Крім того, драйвери можуть забезпечити додаткові настройки стандартних пристроїв, наприклад, драйвер-українізатор для стандартної клавіатури з латинським шрифтом.


Призначення найбільш часто використовуваних драйверів.

ANSI.SYS – підтримує імітування терміналу ANSI.

DISPLAY.SYS – підтримує перемикання кодових сторінок для монітору.

HIMEN.SYS – керує використанням розширеної (Extended) пам’яті.EMM386.EXE – організує розширену (Extended) пам’ять і забезпечує доступ до області верхньої пам’яті на комп’ютерах з процесором 386 та вище, які мають розширену (Extended) пам’ять.

Класифікація драйверів Windows XP
§ Драйвери режиму ядра
· Драйвери файлових систем
· Успадковані
· Драйвери Plug and Play
· Відеодрайвери
§ Драйвери користувальницького режиму
· Драйвери віртуальних пристроїв
2.
Фа́йлова систе́ма - спосіб організації даних, який використовується операційною системою для збереження інформації у вигляді файлів на носіях інформації. Також цим поняттям позначають сукупність файлів та директорій, які розміщуються на логічному або фізичному пристрої.
5 Установка драйвера в системі

Для установки драйвера необхідно викликати функції драйвера в певний момент завантаження системи. Це необхідно для того, щоб драйвер зайняв потрібне місце в стеку драйверів. Операційна система Windows здійснює завантаження драйверів в порядку, прописаному в системному реєстрі.


Скачати 26.02 Kb.

  • Драйвер
  • Драйвер пристрою
  • Класифікація драйверів Windows XP § Драйвери режиму ядра · Драйвери файлових систем
  • Драйвери користувальницького режиму