Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаЕкономічний бюлетень Посольства України в рп червень 2015 р. №107

Скачати 456.9 Kb.

Економічний бюлетень Посольства України в рп червень 2015 р. №107
Скачати 456.9 Kb.
Сторінка1/4
Дата конвертації04.06.2017
Розмір456.9 Kb.
  1   2   3   4

Економічний бюлетень Посольства України в РП червень 2015 р. №107

_______________________________________________________________________
Посольство України

в Республіці Польща

тел. ( 4822) 629-47-97

факс: ( 4822) 622-47-43

e-mail: ekonom_pl@mfa.gov.ua

http://www.mfa.gov.ua/poland Варшава, 24.06.2015 р.

Економічний бюлетень

червень 2015 року
1. Соціально-економічна ситуація в Республіці Польща


  1. Огляд економічних новин

  2. Соціально-економічне становище в Республіці Польща


2. Українсько-польське економічне співробітництво
2.1. Торговельно-економічне співробітництво

2.2. Інвестиційне співробітництво


3. Пропозиції двостороннього співробітництва
3.1. Оголошення про виставки та конференції в Польщі

3.2. Оголошення про приватизацію та тендери у Польщі

3.3. Пропозиції співпраці польських компаній

1. Соціально-економічна ситуація в Республіці Польща


  1. Огляд економічних новин


Щодо прогнозів розвитку польського експорту

у 2015-2020 рр.
Згідно з оцінкою польських та міжнародних експертів, зокрема, міжнародної консультативної компанії «Грант Торнтон», експорт Польщі до 2020 року зросте більш ніж на третину, і польські підприємці будуть більш сміливо виходити на нові, неосвоєні досі для них ринки.

Фахівці вважають, що активний вихід Польщі на зовнішні ринки став одним з найбільших досягнень Польщі після падіння комунізму в цій країні у 1989 році. Польські компанії 25 років тому вдало скористалися можливістю введення вільних ринкових умов та відкритості країни для світової економіки. Хоча у той період польська промисловість та приватне підприємництво були в складній ситуації, вони спромоглися подолати труднощі та перетворили економіку країни на потужного гравця в сфері міжнародної торгівлі.

Років тому - шкала часу, що широко використовується в археології, геології та інших науках для датування подій в минулому. Оскільки час відрахунку змінюється, стандартна практика пропонує використання 1950 року як еталонної точки «сучасності».
Світова́ еконо́міка - сукупність національних господарств, пов'язаних один з одним системою міжнародного поділу праці (МПП), економічними і політичними відносинами. Універсальний зв'язок між національними господарствами здійснюють міжнародні економічні відносини.
Підприє́мництво, підприє́мницька дія́льність - самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність із метою досягнення економічних та соціальних результатів та одержання прибутку.
ОЦІНКА СУЧАСНОГО СТАНУ РОЗВИТКУ ЕКПОРТУ
Слід особливо відзначити, що за останні 25 років, відповідно до даних експертів компанії «Грант Торнтон», обсяг польського експорту збільшився в 21 раз. Доля сировини в експорті країни значно скоротилася, у той час як частка промислової продукції, компонентів і готової продукції зросла. На даний момент, більше 60 тисяч компаній в Польщі отримують дохід від експорту.

Згідно з даними Головного управління статистики Польщі в 2014 році польські товари постачалися до 218 країн світу, у тому числі на такі віддаленні та екзотичні ринки, як Екваторіальна Гвінея, Кокосові острова і Кірибаті.

Гото́ва проду́кція - продукція (товар), вироблена з використанням давальницької сировини (крім тієї частини, що використовується для проведення розрахунків за її переробку) і визначена як кінцева у контракті між замовником і виконавцем.
Промисло́вість - технічно найдосконаліша галузь матеріального виробництва, основа індустріалізації економіки, яка має вирішальний вплив на розвиток продуктивних сил; сукупність підприємств з виробництва електроенергії, знарядь праці для галузей економіки, видобутку сировини, палива, заготівлі лісу, переробки продукції, випущеної промисловістю або виробленої сільським господарством, видобуток і переробка сировини, виробництво товарів і послуг.
Краї́на - це територія з визначеними кордонами й населенням, що являє собою єдине ціле з погляду історії, культури, нації та в політико-географічному відношенні може бути незалежною або залежною. Країна не завжди є державою, наприклад Україна в 1900 р.ПРОГНОЗ РОЗВИТКУ ЕКПОРТУ ДО 2020 РОКУ
Така динамічна експансія розширення польських компаній на зарубіжні ринки, згідно з оцінкою експертів, продовжуватиме збільшуватися в найближчі роки. За їх прогнозами, до 2020 року польський експорт зросте на 35,6%, що означає середньорічний темп зростання в 5,2%.

Спостерігаються всі ознаки того, що польська зовнішня торгівля в найближчі роки буде продовжувати проходити процес географічної переорієнтації, що дає підстави стверджувати, що значення нових, досі мало освоєних ринків буде зростати, у той час як роль найбільших на сьогодні експортних ринків для польських товарів буде знижуватися.

Міжнаро́дна торгі́вля - торгівля між резидентами різних держав. При міжнародній торгівлі відбувається переміщення товарів через митні кордони різних держав. Результатом міжнародної торгівлі є виникнення світового ринку та міжнародного поділу праці.
Процес географічної переорієнтації експорту був помітним в польській економіці протягом останніх декількох років, особливо після початку кризи в єврозоні у 2008 році. Ця криза змусила польські компанії зрозуміти, що вони не повинні зосереджуватися на одному великому, але не дуже динамічному ринку, зокрема, ринку єврозони, а повинні активізувати свою зовнішню експансію для відкриття нових ринків та напрямків.
ПРОГНОЗ РОЗВИТКУ ЕКПОРТУ ДО КРАЇН-ЧЛЕНІВ ЄС
Експерти прогнозують, що в 2014-2020 роках роль ринків ЄС у польському експорті впаде на 4,4 %, від 77,1 % до 72,7 % від загального експорту. Це не означає, що продажі польських компаній до ринків ЄС будуть падати. Ці продажі будуть продовжувати зростати відносно швидкими темпами, але продажі на багатьох інших ринках будуть рости ще швидше, і в результаті частка експорту до країн-членів ЄС скоротиться.
ПРОГНОЗ РОЗВИТКУ ЕКПОРТУ ДО ПІВНІЧНОЇ І ПІВДЕННОЇ АМЕРИКИ
Важливість експортних ринків Північної та Південної Америки для Польщі зросте в найбільшій мірі.
Півде́нна Аме́рика (ісп. América del Sur, Sudamérica, Suramérica, порт. América do Sul, англ. South America, нід. Zuid-Amerika, фр. Amérique du Sud, гуар. Ñembyamérika, кеч. Urin Awya Yala, Urin Amerika) - материк, розташований в Західній, Південній і частково в Північній півкулях планети Земля.
Частка польського експорту на американські ринки буде залишатися відносно невеликою, але темпи зростання експорту, на думку експертів, будуть суттєвими. Очікується, що у 2015-2020 роках експорт польських компаній у Північну та Південну Америку зросте на 45,3 %. В результаті частка Північної і Південної Америки в загальному обсязі експорту Польщі зросте з 3,3% до 4,2 %. Це буде досягнуто, в першу чергу, завдяки інтенсивному росту торгівлі зі Сполученими Штатами Америки, основним експортним ринком для польських товарів в цьому регіоні.
Сполу́чені Шта́ти Аме́рики, також США, Сполу́чені Шта́ти, Шта́ти, Аме́рика (англ. United States of America, USA, U.S., the USA, the States, America) - конституційна федеративна республіка в Північній Америці, що складається з 50 штатів: Аляски, Гаваїв, 48 штатів на території між Атлантичним і Тихим океанами і між Канадою і Мексикою та федерального (столичного) округу Колумбія.
Польські компанії протягом останніх декількох років активно працювали в Сполучених Штатах, в результаті їх експорт до США зріс більш ніж 10 % на рік. Сполучені Штати вважаються ідеальним місцем для польських експортерів в умовах пошуку нових, нетрадиційних ринків збуту. Ця тенденція, як очікується, продовжуватиметься і буде зміцнюватися завдяки угоді про вільну торгівлю між ЄС і США, про укладення якої в даний час ведуться переговори.
Ві́льна торгі́вля (фритредерство)- зовнішньоекономічна політика, за якої держава не втручається у торговельні відносини з іншими країнами; відсутність штучних (створених урядом) бар'єрів на шляху торгівлі між окремими фірмами різних країн.


ПРОГНОЗ РОЗВИТКУ ЕКСПОРТУ ДО ЄВРОПЕЙСЬКИХ КРАЇН, ЩО НЕ ВХОДЯТЬ В ЄС
Європейські країни, що не входять в ЄС, такі, як Норвегія, Сербія, Чорногорія і Білорусь, є важливими напрямками для польського експорту, які в найближчі роки будуть активно рости.
Усього на території Європи станом на 2008 рік - 45 незалежних країн та 6 залежних територій.
Експорт на ці ринки в 2015- 2020 роках буде зростати на 42,4 %.

На думку експертів, тепер, коли компанії шукають альтернативи ринкам країн – членів ЄС, такі регіони, як Балкани, Білорусь і Норвегія, виявляються ідеальним місцем продажу польських товарів. Вони близькі географічно і, крім того, більшість з них зростають швидше, ніж ринки країн - членів ЄС.


Щодо семінару з питань енергетики та інфраструктури, присвяченому

проектам ЄБРР в Україні
В березні 2015 року, представники Посольства України в РП взяли участь в семінарі з питань енергетики та інфраструктури, присвяченому проектам Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні, який відбувся у Національному банку Польщі. Семінар організований Міністерством закордонних справ РП спільно з ЄБРР у співпраці з Національним банком Польщі.
Центра́льний банк - установа (у більшості випадків державний орган), яка регулює діяльність банків у країні, проводить монетарну (грошово-кредитну) та валютно-курсову політику держави (Федеральна резервна система США) або спільноти держав (Європейський центральний банк).
Зовнішньополіти́чне ві́домство - центральний орган виконавчої влади суверенної держави, відповідальний за її зовнішні зносини, проводить зовнішню політику, організовує діяльність дипломатичних представництв (посольств, консульств), підтримує зв'язки з діаспорою та виконує інші зовнішньополітичні функції.

На захід були запрошені представники українських та польських фірм і компаній, які представляють сектори інфраструктури, транспорту та енергетики і зацікавлені у налагодженні співпраці в зазначених сферах в рамках програм ЄБРР.

На початку заходу з привітальним словом виступила заступник Міністра закордонних справ РП К.Касперчик, яка поінформувала про те, що польські підприємці хотіли б взяти участь у реформах і модернізації української економіки, в тому числі, за підтримки ЄБРР. На думку К.Касперчик, Європейський банк реконструкції та розвитку є однією з найбільш важливих установ, що активно працюють в Україні, а отже, використання його досвіду і зміцнення співпраці є вигідним для обох сторін.

Представник Міністерства інфраструктури України В.

Міністерство інфраструктури України - утворене 9 грудня 2010 року шляхом реорганізації Міністерства транспорту та зв'язку України.
Кулачок у своєму виступі повідомив про сучасні проекти з модернізації залізничного транспорту, які реалізовуються в Україні за підтримки ЄБРР, зокрема фінансування робіт з ремонту та утримання інфраструктури, оновлення рухомого складу, електрифікації певних  напрямків залізничних магістралей тощо, та запропонував польським компаніям долучитись до таких проектів.
Рухо́мий скла́д - транспортні одиниці автомобільного, залізничного, метротранспорту, трамвая, тролейбуси.
Залізни́чний тра́нспорт (залізни́ця) - вид рейкового транспорту, що здійснює перевезення пасажирів та вантажів в колісних екіпажах, що рухаються залізничною колією. Залізничний транспорт є галуззю промисловості, частиною транспортної мережі логістичних ланцюгів, які сприяють міжнародній торгівлі і економічному зростанню.
 

Під час подальших виступів представники ЄБРР поінформували про те, що в 2014 р. в рамках програми підтримки реформ в Україні банк інвестував 1,2 млрд. євро. Дані кошти були витрачені на проекти з модернізації доріг державного значення (міжнародні та національні), транспортних мереж НАК «Нафтогаз України» та реконструкцію теплових мереж регіонального рівня.

Теплова́ мере́жа - сукупність устаткування (помпи, трубопроводи, арматура, засоби вимірювальної техніки), за допомогою якого подається від джерела тепла нагрітий теплоносій (водяна пара або гаряча вода) до споживачів тепла і повертається після часткового використання тепла (охолодження) у вигляді конденсату пари та відпрацьованої гарячої води до джерела тепла.
До 2020 року ЄБРР планує інвестувати в Україну не менше 5 млрд. євро.

В ході спілкування з представниками українських компаній під час семінару було досягнуто домовленість про надання, у разі необхідності, сприяння з боку Посольства України в РП в питаннях налагодження зв’язків з профільними польськими компаніями, які можуть стати перспективними партнерами.
Щодо конференції з питань сланцевого газу і нафти
У період 9-10 березня 2015 року, представники Посольства України в РП взяли участь у конференції «Central and Eastern Europe shale gas and oil Summit 2015», присвяченій питанням розвитку технологій видобутку сланцевого газу в країнах Центральної та Східної Європи, яка відбулась у м.
Сланцевий газ (природний) (англ. natural shale gas) - природний газ (до 95% метану), що міститься у незначних кількостях (2-3% об'ємних) в низькопористих і погано проникних глинисто-алевритових осадових гірських породах на глибинах від 1 до 5-6 км.
Східна Європа - політичний та історико-географічний регіон Європи.
Варшава. Конференцію організовано компанією «CharlesMaxwell» (Велика Британія).

На захід були запрошені технічні експерти та представники урядових структур країн Центральної та Східної Європи, провідних світових та європейських компаній, що спеціалізуються на видобутку сланцевого газу і нафти, зокрема «Halliburton» (США), «Pelicourt LLC» (США), «BNK Petroleum Inc.

У́ряд - орган виконавчої влади в державі (зазвичай найвищий виконавчий орган). Його очолює глава держави (президент, монарх) або прем'єр-міністр (голова уряду, канцлер, голова ради або кабінету міністрів).
» (Канада), Schlumberger (США), а також науково-дослідних установ з України, Польщі, Румунії та Литви.

Під час конференції відбулися презентації та експертні обговорення проблемних питань геологічного характеру, впливу операцій зі сланцевим газом на навколишнє середовище, вдосконалення існуючих технологій видобутку та можливих шляхів залучення інвестицій в сферу видобутку сланцевого газу в Європі.

Науково-дослідна установа - установа, для якої наукова або науково-технічна діяльність є основою і становить понад 70 % загального річного обсягу виконаних робіт. Діє на підставі статуту, що затверджується у встановленому порядку.
Довкілля, або бюрократично навко́лишнє приро́дне середо́вище - всі живі та неживі об'єкти, що природно існують на Землі або в деякій її частині (наприклад, навколишнє середовище країни). Сукупність абіотичних та біотичних факторів, природних та змінених у результаті діяльності людини, які впливають на живий світ планети.
Особлива увага була приділена розвитку технологій видобутку сланцевого газу в Україні, Польщі та Румунії.

Представники України у своїх виступах повідомили присутніх про сучасний стан та тенденції розвитку видобутку сланцевого газу в Україні, можливість та доцільність залучення на взаємовигідних умовах іноземних компаній, які володіють сучасними інноваційними технологіями видобутку сланцевого газу, для реалізації проектів на території України тощо. 


Щодо енергетичної конференції «EuroPower2015»
8-9 квітня 2015 року, представники Посольства України в РП взяли участь у ХХІ енергетичній конференції «EuroPower2015», присвяченій питанням розвитку енергетичного ринку в Польщі.

На захід були запрошені представники урядових структур, провідних польських державних і комерційних компаній, які спеціалізуються на діяльності в енергетичній сфері, зокрема PGE, PGNiG, PKN ORLEN, Enea, національних науково-дослідних установ (зокрема Польська академія наук).

Терито́рія України - суша, води, надра і повітряний простір, що знаходяться в межах державного кордону України.
Польська академія наук (пол. Polska Akademia Nauk, ПАН) - державна академія наук Польщі, що є з одного боку, за зразком французької академії наук, установою, що поєднує польських учених, а з іншого - мережею керованих із центру державних наукових інститутів, головним завданням яких є проведення наукових досліджень на високому рівні.

На початку заходу з привітальним словом виступив Віце-прем’єр-міністр, Міністр економіки РП Я.Пєхоцінський, який поінформував про те, що перед Польщею виникають нові виклики та загрози в галузі енергетики, які необхідно долати для підвищення конкурентоспроможності польської економіки та забезпечення енергетичної безпеки країни. Одним з шляхів вдосконалення польського енергетичного сектору, на думку Я.Пєхоцінського, є створення в Польщі відкритого енергетичного ринку, в контексті останніх ініціатив ЄС, який забезпечив би для Польщі гідне місце серед країн – регіональних європейських лідерів.

Під час конференції відбулися експертні обговорення стратегії енергетичної безпеки ЄС, розвитку європейського та польського ринку електроенергії та газу, впровадження нових інформаційних технологій в системи управління енергетичними мережами тощо.

Система керування, також Система управління (англ. control system) - систематизований набір засобів впливу на підконтрольний об'єкт для досягнення цим об'єктом певної мети. Об'єктом системи керування можуть бути як технічні об'єкти так і люди.
Інформаці́йні техноло́гії, ІТ (використовується також загальніший / вищий за ієрархією термін інформаційно-комунікаційні технології (Information and Communication Technologies, ICT) - сукупність методів, виробничих процесів і програмно-технічних засобів, інтегрованих з метою збирання, опрацювання, зберігання, розповсюдження, показу і використання інформації в інтересах її користувачів.
Особлива увага була приділена механізмам залучення інвестицій польськими енергетичними компаніями та їх закріплення на ринку ЄС.

За оцінкою польських експертів, Польща повинна бути готова до розробки та реалізації відповідних заходів для забезпечення виконання екологічних вимог оновленої енергетичної доктрини ЄС, зокрема в питаннях «декарбонізації» економіки. Зазначене передбачає поступову заміну традиційних технологій виробництва електроенергії із використанням вугілля в якості енергоносія на більш сучасні екологічно «чисті» технології, із використанням альтернативних видів палива.

Електроенерге́тика (англ. power engineering) - провідна галузь енергетики, що охоплює виробництво, передачу та розподіл електроенергії.

Учасники конференції зауважили, що попри важливе значення вугілля для польської економіки, яке використовується для виробництва близько 80% всієї електроенергії, в останні роки стрімко зростає частка відновлювальних джерел енергії, яка в загальному балансі виробництва електроенергії зросла із 7% у 2008 р. до 13% у 2014 р. На думку польських експертів, каталізатором таких змін стало введення Директиви ЄС 2009/28/ЄС від 23 квітня 2009 р. про заохочення до використання енергії, виробленої з відновлюваних джерел та якою вносяться зміни до, а в подальшому скасовуються Директиви 2001/77/ЄС та 2003/30/ЄС. Разом з тим, впровадження та розвиток новітніх технологій вимагає значних капіталовкладень, а це потребує пошуку зацікавлених інвесторів та оптимізації регуляторної функції відповідних державних органів у вказаному секторі.


Щодо українського стенду на виставці World Food Warsaw

14 квітня 2015 року у м. Варшава відбулося відкриття міжнародної виставки продуктів харчування та напоїв Word Food Warsaw 2015, яка проходила з 14 по 16 квітня ц.р. Ця виставка є однією з найбільших виставок в сфері харчової промисловості в регіоні Центральної та Східної Європи.

Органи державної влади - це ланка (елемент) механізму держави, що бере участь у виконанні функцій держави й наділений при цьому владними повноваженнями.
Ї́жа - все, що споживає людина й інші живі істоти для підтримки життя; харчі. Речовини, що їх організм отримує з навколишнього середовища, є для нього будівельним матеріалом і джерелом енергії.
Харчова промисловість - галузь переробної промисловості, сукупність виробництв харчових продуктів у готовому вигляді або у вигляді напівфабрикатів, а також тютюнових виробів, мила і миючих засобів, парфюмерно-косметичної продукції.

Експозиція України була однією з найпотужніших на згаданій виставці, а саме була представлена 30 виробниками харчових товарів з широким переліком представленої продукції. Це й продукти харчування, екологічно чиста продукція, м’ясні вироби, напівфабрикати, кондитерські вироби, пакувальні матеріали, харчові суміші та добавки, напої, ягоди та фрукти, тощо.

Камбоджійці та філіппінці вживають качині яйця із 19-20-денними зародками, в яких проглядаються сформовані дзьоб і кістки. Страва вважається делікатесом. Назва страви - балут.
Чи́ста проду́кція - 1) економ. показник обсягу виробництва підприємства в грошовому еквіваленті за певний період часу, що характеризує вартість знов створеного продукту.
Конди́терські ви́роби (солодощі, ласощі) - висококалорійні та легкі у засвоюванні харчові продукти із великим вмістом цукру, чи фруктози, що вживаються завдяки приємному смаку та запаху. Основними продуктами для приготування солодощів служать тісто, молокопродукти, цукор, мед або фруктоза, желатин, сухофрукти та різноманітні ароматизатори.

Участь в урочистому відкритті національного стенду України взяв Посол України А.Дещиця. Під час відкриття національного стенду А.Дещиця зазначив, що для українських підприємців така подія, як участь у міжнародній виставці в Європі зараз, після підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та вступом в дію головних положень Угоди про вільну торгівлю з країнами-членами ЄС, є дуже важливою. Участь українських компаній у виставці є значною подією у розвитку торговельно-економічних зв’язків між Україною та Польщею та у розширенню зв’язків між Україною та іншими європейськими країнами, що сприятиме виходу українських товаровиробників на європейські ринки.

В цілому на виставці були представлені більше ніж 200 компаній, національні стенди Чехії, Нідерландів, Італії, Республіки Білорусь, Шрі-Ланки тощо.
Щодо проведення бізнес - форуму у м.Варшава
27 квітня 2015 року у м. Варшава Торгово-промисловою палатою України, юридичною компанією «Лавринович та партнери» за сприянням Посольства України в РП було проведено бізнес-форум «Ukraine: Just Business 2015».

Білору́сь, Респу́бліка Білору́сь (біл. Беларусь, Рэспубліка Беларусь, рос. Беларусь, Республика Беларусь) - держава у Східній Європі без виходу до моря, розташована на північ від України. Крім неї, межує з Польщею, Литвою, Латвією та Росією.
Торго́во-промисло́ва пала́та України (ТПП України) - торгово-промислова палата, недержавна неприбуткова самоврядна організація, яка об'єднує юридичних осіб, які створені і діють відповідно до законодавства України, та громадян України, зареєстрованих як підприємці, та їх об'єднання.
Основною метою цього заходу була презентація реального бізнес-потенціалу України міжнародним діловим колам.

На форумі були присутні представники ТПП України, ТПП РП, власники та керівники польських компаній, співробітники Посольства України в РП.

Форум відкрився привітальним словом Посла України в РП А.Дещиці.

Під час виступу Посол зазначив, що для нас такі зустрічі польських та українських підприємців зараз, після підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та вступом в дію головних положень Угоди про вільну торгівлю з країнами – членами ЄС, є дуже важливими. Перед Україною та перед нашими іноземними партнерами це відкриває нові можливості, які ми хочемо використати найкращим чином.

Під час проведення бізнес-форуму відбулася панельна дискусія у ході якої обговорювалися стан та перспективи розвитку української економіки, нові можливості, які відкриваються для іноземних інвестицій, практичний досвід ведення бізнесу в Україні, аналіз бізнес-можливостей та інвестиційних ризиків. М.Лавринович акцентував увагу на важливості якісного правового супроводу інвестиційних проектів, а також підкреслив, що іноземні інвестори сьогодні дуже потрібні Україні.

Інвестиційний проект - це сукупність поєднаних в одне ціле намірів і практичних дій з метою здійснення інвестиційних вкладень, з метою забезпечення визначених конкретних фінансових, економічних, виробничих і соціальних заходів з метою отримання прибутку.

У ході заходу польські ділові кола висловили зацікавленість в подальшому розвитку торговельно-економічних відносин між Україною та Польщею. При цьому зазначивши, що зараз, після підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та вступом в дію головних положень Угоди про вільну торгівлю з країнами – членами ЄС відкриваються нові можливості для ведення бізнесу в Україні.


Щодо підписання Меморандуму про співпрацю в космічній сфері

  1   2   3   4


Скачати 456.9 Kb.

 • Посольство України в Республіці Польща тел. ( 4822) 629-47-97 факс: ( 4822) 622-47-43
 • 1. Соціально-економічна ситуація в Республіці Польща
 • 2. Українсько-польське економічне співробітництво 2.1. Торговельно-економічне співробітництво 2.2. Інвестиційне співробітництво 3. Пропозиції двостороннього співробітництва
 • 1. Соціально-економічна ситуація в Республіці Польща Огляд економічних новин
 • ОЦІНКА СУЧАСНОГО СТАНУ РОЗВИТКУ ЕКПОРТУ
 • ПРОГНОЗ РОЗВИТКУ ЕКПОРТУ ДО 2020 РОКУ
 • ПРОГНОЗ РОЗВИТКУ ЕКПОРТУ ДО КРАЇН-ЧЛЕНІВ ЄС
 • ПРОГНОЗ РОЗВИТКУ ЕКПОРТУ ДО ПІВНІЧНОЇ І ПІВДЕННОЇ АМЕРИКИ
 • Сполученими Штатами Америки
 • ПРОГНОЗ РОЗВИТКУ ЕКСПОРТУ ДО ЄВРОПЕЙСЬКИХ КРАЇН
 • Щодо семінару з питань енергетики та інфраструктури, присвяченому проектам ЄБРР в Україні
 • Міністерством закордонних справ
 • Міністерства інфраструктури України
 • Щодо конференції з питань сланцевого газу
 • Республіки Білорусь
 • Щодо підписання Меморандуму про співпрацю в космічній сфері