Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаЕкономічний бюлетень Посольства України в рп квітень 2014 р. №104

Економічний бюлетень Посольства України в рп квітень 2014 р. №104
Сторінка1/3
Дата конвертації10.03.2017
Розмір0.62 Mb.
  1   2   3

Економічний бюлетень Посольства України в РП квітень 2014 р. №104

_______________________________________________________________________
Посольство України

в Республіці Польща

тел. ( 4822) 629-34-46

факс: ( 4822) 622-47-43

e-mail: tem@ukraine-emb.
По́льща, Респу́бліка По́льща, Річ Посполи́та По́льська (пол. Polska, Rzeczpospolita Polska) - держава у Центральній Європі, унітарна парламентська республіка, що має в своєму складі 16 воєводств. Польща має державний кордон з сімома країнами Європи: на північному сході вона межує з Росією (Калінінградська область) та Литвою, на сході - з Білоруссю та Україною, на півдні - з Чехією та Словаччиною, на заході - з Німеччиною. На півночі Польща омивається водами Балтійського моря. Столицею Польщі є місто Варшава.
pl


http://www.mfa.gov.ua/poland Варшава, 14.04.2014р.

Економічний бюлетень

Квітень 2014 року
1. Соціально-економічна ситуація в Республіці Польща


  1. Огляд економічних новин

  2. Соціально-економічне становище в Республіці Польща


2. Українсько-польське економічне співробітництво
2.1. Торговельно-економічне співробітництво

2.2. Інвестиційне співробітництво


3. Пропозиції двостороннього співробітництва
3.1. Оголошення про виставки та конференції в Польщі

3.2. Оголошення про приватизацію та тендери у Польщі

3.3. Пропозиції співпраці польських компаній

1. Соціально-економічна ситуація в Республіці Польща


  1. Огляд економічних новин

Щодо деяких підсумків розвитку економіки РП у 2013 році
Польські урядові установи оприлюднили інформацію щодо деяких підсумків розвитку економіки Республіки Польща в 2013 році та прогнозів на 2014 рік.

  Так, Головне управління статистики (ГУС) РП повідомило про те, що, за попередніми офіційними даними, ріст ВВП Польщі у 2013 році становив 1,6 %, що на 0,6 % нижче, ніж у 2012 році. В держбюджеті на 2012 рік планувалось зростання ВВП на 2,2 %, хоча експерти вважали цей показник завищеним.

  За даними ГУС, у минулому році внутрішній попит знизився на 0,2 %, а обсяг інвестицій – на 0,4 % (-1,7% у 2012 році). Індивідуальне споживання зросло на 0,8 % (1,2 % у 2012 році), в той час як загальне споживання зросло на 1,1 % (1,0 % у 2012 році).

  На 2014 рік бюджетом передбачено зростання ВВП на 2,5 %, однак міністр фінансів Республіки Польща М.Щурек заявив, що цей показник може зрости до 2,9 %. Такий самий прогноз оприлюднив й Національний банк Республіки Польща.

  Міністерство праці та соціальної політики РП заявило, що рівень безробіття в країні у січні 2014 року становив 14 %, що на 0,6 % більше, ніж в грудні 2013 року.

Банк Республіки (ісп. Banco de la República) -- центральний банк Колумбії.
Соціа́льна полі́тика - комплекс заходів державного та недержавного характеру, спрямованих на виявлення, задоволення і узгодження потреб та інтересів громадян, соціальних груп, територіальних громад.
За оцінкою згаданого Міністерства, це було спричинено трьома факторами: закінченням значної кількості строкових контрактів, завершенням сезонних робіт, а також несприятливими погодними умовами у січні ц.р. За прогнозом Міністерства, до кінця поточного року рівень безробіття в Польщі стане нижче 13 %.
Щодо розвитку зовнішньої торгівлі Республіки Польща в 2013 році
Головне управління статистики РП оприлюднило інформацію про розвиток зовнішньої торгівлі Польщі в 2013 році.
Безробіття - це складне соціально-економічне явище, при якому частина економічно активного населення не має роботи й заробітку.
Міжнаро́дна торгі́вля - торгівля між резидентами різних держав. При міжнародній торгівлі відбувається переміщення товарів через митні кордони різних держав. Результатом міжнародної торгівлі є виникнення світового ринку та міжнародного поділу праці.

Згідно з останніми даними, експорт товарів з Республіки Польща в 2013 році становив 152,8 млрд.

Експорт - вивіз із митної території країни за кордон товарів і послуг без зобов'язання їхнього зворотного повернення. Факт експорту фіксується в момент перетину товаром митного кордону, надання послуг та ін.
євро, що на 6,5 % більше ніж у 2012 році. Імпорт в 2013 році склав 155,1 млрд. євро, що на 0,7 % більше, ніж в минулому році.

За вказаний період більш швидко зростав експорт товарів до країн що розвиваються, та до малорозвинутих країн - на 11,4 % (до 28 млрд. євро), ніж до країн з розвинутою економікою - на 5,5 % (до 124,7 млрд. евро). Імпорт з розвинутих країн зріс на 2,2 % (до 101,7 млрд.євро), а з  країн, що розвиваються знизився на 2,1 % (до 53,4 млрд.євро).

Експорт до країн - членів Європейського Союзу зріс на 4,5 % (до 114,3 млрд.

Розвинені країни - країни з найбільшим розвитком економіки, в яких домінує третинний і четвертинний сектори. Цей рівень економічного розвитку зазвичай характеризується високим прибутком на душу населення і максимальним індексом розвитку людського потенціалу (ІРЛП).
Європе́йський Сою́з (Євросою́з, ЄС, англ. European Union, EU) - економічний та політичний союз 28 держав-членів, що розташовані здебільшого у Європі. Веде свій початок від утворення Європейської спільноти з вугілля та сталі і Європейської економічної спільноти, що були засновані шістьма країнами в 1951 та 1958 роках відповідно.
євро). Найбільше зріс експорт до Німеччини (на 5,9 %), Чехії (на 4 %), Швеції (на 8,9 %), Словаччини (на 7,9 %) та Угорщини (на 11,6 %), Іспанії (на 19,2 %) та Бельгії (на 12,4 %).

За результатами 2013 року також помітно зріс експорт до країн з розвинутою економікою, що не є членами ЄС, особливо, до Норвегії (на 26,3 %) та США (на 20,6 %),

Польський експорт до країн СНД склав 15,3 млрд.євро, що на 7,8 % більше у порівнянні з минулим роком. Експорт до України виріс на 5,2 %, Росії - на 6,1 % і до Республіки Білорусь – на 17,1 % .

Білору́сь, Респу́бліка Білору́сь (біл. Беларусь, Рэспубліка Беларусь, рос. Беларусь, Республика Беларусь) - держава у Східній Європі без виходу до моря, розташована на північ від України. Крім неї, межує з Польщею, Литвою, Латвією та Росією.

Зростання експорту до країн з економікою, що розвивається становило 16 % (до 12,7 млрд. євро). Зокрема, до Сербії продано товарів на 77 % більше, ОАЄ - на 66,5 %, та Республіки Корея - на 32,6 %.

Респу́бліка Коре́я (кор. 대한민국, 大韓民國, техан мінгук, «Велика країна народу хан») або Півде́нна Коре́я (кор. 남한) - країна у Східній Азії. Розташована у південній частині Корейського півострова. Межує на півночі з Північною Кореєю.

У товарному розрізі найбільше зростання експорту в 2013 році відзначається в секторі сільськогосподарських товарів - на 11,5 % (до 20 млрд. євро) та хімічному - на 8,2 % (до 21,7 млрд. євро).

Вартість експорту виробів електромашинобудівної промисловості склала 59,8 млрд. євро, що на 6,2 % більше, ніж у минулому році.

Щодо довгострокових планів розвитку економіки Республіки Польща

Прем’єр-міністр Республіки Польща Д.Туск в січні ц.р. провів прес-конференцію, на якій окреслив довгострокові плани польського уряду щодо розвитку економіки РП до 2022 року.

В ході прес-конференції він, зокрема, заявив, що до 2022 року Польща увійде у «двадцятку» найбагатших країн світу.

Краї́на - це територія з визначеними кордонами й населенням, що являє собою єдине ціле з погляду історії, культури, нації та в політико-географічному відношенні може бути незалежною або залежною. Країна не завжди є державою, наприклад Україна в 1900 р.
Її ВВП на душу населення становитиме 80% від середнього по країнах-членах ЄС, в той час як зараз цей показник становить 67-68%.

При цьому польський Прем’єр-міністр підкреслив, що це стане можливим значною мірою завдяки коштам, які країна отримає із бюджету ЄС на 2014-2020 роки. Цим бюджетом передбачається надання Польщі за цей період 105,6 млрд. євро, в тому числі в рамках Фонду об’єднання – 72,9 млрд. євро та в рамках програм Спільної аграрної політики – 28,5 млрд. євро.

Визначаючи пріоритети урядової економічної політики, Д.

Антициклічна політика - це політика спрямована на підтримку певних стабільних темпів економічного зростання, на недопущення падіння, виникнення криз.
Туск заявив, що головні зусилля уряду будуть націлені на боротьбу з бідністю та допомогу недостатньо розвинутим регіонам. Зокрема, планується, що кількість бідних в Польщі зменшиться на 1,5 млн. осіб до 2020 року, що призведе до зменшення бідності в країни до рівня, нижчого за середній по країнах-членах ЄС.

В рамках регіонального розвитку головні зусилля приділятимуться ліквідації внутрішніх дисбалансів в регіонах, а не дисбалансів між регіонами. З цією метою польський уряд виділить 8 млрд. злотих для міст середнього розміру, в основному для тих, які втратили статус адміністративних центрів воєводств в результаті реформ, проведених в кінці 90-х років минулого століття.

Адміністрат́ивний цéнтр - поселення яке має законодавчо встановленні функції центру адміністративного управління щодо інших поселень, розміщених на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці (країни, області, району , району в місті , міста , селища , села - абзац 1-й ст.133 Конституції України )

Уряд також планує визначити «зони стратегічного втручання» з метою найскорішого виводу їх зі стану низького розвитку.

Як стратегічну мету польський Прем’єр-міністр визначив також збільшення фінансування для досліджень та науково-технічного розвитку. Планується, що в цієї сфері Польща сягне середнього по країнах-членах ЄС рівня – 2% від ВВП на дослідження та розробки – до 2022 року.


Щодо виробництва графену в Республiці Польща

Польські ЗМІ повідомляють про початок виробництва в РП графену (моноатомного шару атомів вуглецю) – нового матеріалу, який може призвести в майбутньому до суттєвих змін в сучасних технологіях, які зараз ще важко передбачити. У 2010 році за проведення експериментів з графеном групі науковців, які працювали у Великій Британії, було присуджено Нобелевську премію.

У Польщі концепції виробництва графену розробляються в Інституті технології матеріалів для електронної промисловості. Польський уряд розглядає успіх роботи Інституту як підтвердження ефективності урядової політики підтримки наукових розробок та інновацій.

Так, Прем’єр-міністр РП Д.Туск, виступаючи на офіційної церемонії започаткування виробництва графену, заявив, що «це є історичним моментом, коли ми вперше спромоглися успішно об’єднати можливості науки, державної допомоги та фінансові механізми… В результаті Польща зараз має можливість отримати від цього значні фінансові вигоди».

Він також наголосив, що цей проект, як пілотний, може слугувати зразком «комерціалізації наукової думки» для інших польських науковців та підприємців.

В ЗМІ відзначається, що в майбутньому можна очікувати широке використання графену для виробництва нових поколінь напівпровідників, що призведете до створення більш потужних мікрочипів, екранів для комп’ютерів, нових поколінь сонячних панелей, суперакумуляторів, включаючи акумулятори для електромобілів, нових композитних матеріалів, тощо.

Компози́тний матеріа́л (КМ), або компози́т - гетерофазний матеріал, окремі фази якого виконують специфічні функції, забезпечуючи йому властивості, яких не має жодний з компонентів окремо. Зазвичай отримують поєднанням двох або більше компонентів, які нерозчинні або малорозчинні один в одному і мають властивості, що сильно відрізняються.


Щодо приєднання Республіки Польща до зони євро та використання Польщею фондів ЄС

Засоби масової інформації Польщі інформують про заяву комісара Еврокомісії з питань фінансів та бюджету Я.Левандовського стосовно перспектив приєднання РП до зони євро та використання в Польщі фондів ЄС.

Зокрема, повідомляється, що, на думку Я.Левандовського, Польща невдовзі стане перед стратегічним вибором з проблеми входження в єврозону. На його думку, за важливістю це питання можна порівняти з ухваленням рішенням щодо вступу Польщі до Європейського Союзу у 2004 році.
Єврокомісар підкреслив, що зараз в єврозоні чекають на дві країни: Польщу і Швецію. "Але в цих двох країнах довіра до зони євро зараз є на дуже низькому рівні, тому що розповсюджується інформація про кризу, про те, що бідні словаки повинні допомогти заможним грекам", - зазначив Я.Левандовскі.

На його думку, в Польщі буде створена політична більшість, необхідна для внесення відповідних конституційних поправок для переходу на євро, лише після переконання "польської сім'ї та польського бізнесмена" в тому, що для них це буде корисним.

 Я.Левандовскі зазначив, що вибір євро стає все більш важливим для Польщі по мірі створення нової архітектури єврозони.
Він підкреслив, що вибори в Польщі в 2015 році покажуть "чи має сенс і далі говорити про зміну конституції».

  Посилаючись на більш ніж 100 млрд. євро, що були виділені для Польщі на 2014-2020 р.р. з фондів ЄС, він сказав, що це «можна порівняти з планом Маршалла». На думку Я.Левандовського, найбільш важливим для Республіки Польща при використанні цих коштів буде стимулювання інновації. "Це проблема для всіх країн Центральної і Східної Європи, які знаходяться на стадії переходу від традиційної до інноваційної моделі економіки", - зазначив Я.

Східна Європа - політичний та історико-географічний регіон Європи.
Левандовські.Щодо інвестування «Дженерал Моторз»

250 млн. євро у виробництво дизельних автомобільних двигунів у Польщі
Польські ЗМІ повідомляють, що корпорація «Дженерал Моторз» планує інвестувати 250 млн. євро у виробництво дизельних автомобільних двигунів у Польщі.

  Представник компанії GM Europe оголосив, що його компанія має намір розширити та модернізувати виробництво на своєму заводі у місті Тихи (Сілезьке воєводство) в південно-західній частині Польщі. Передбачається, що завод буде випускати новий алюмінієвий чотирьохциліндровий дизельний двигун об’ємом 1,6 літра для автомобілів, що виробляються підрозділами «Дженерал Моторз» в Європі під марками Opel і Vauxhall.

Ди́зельний двигу́н - двигун внутрішнього згорання, у якому використовується легке нафтове пальне. Це поршневий двигун типу бензинового, але тільки повітря (а не пально-повітряна суміш) заходить у циліндр при першому такті поршня.

  Компанія GM Europe розраховує запустити виробництво в 2017 році. Передбачається, що завод у м.Тихи буде виробляти до 200 000 двигунів на рік. Такий рівень інвестицій дозволить компанії зберегти нинішній рівень зайнятості на підприємстві, на якому зараз працює 550 співробітників
Щодо планів компанії «Фольксваген» побудувати автозавод у Польщі

Польські засоби масової інформації, з посиланням на джерела у ФРН, повідомляють про плани компанії «Фольксваген» побудувати автозавод в РП.

Засоби масової інформації (ЗМІ), мас медіа (Mass media) - преса (газети, журнали, книги), радіо, телебачення, інтернет, кінематограф, звукозаписи та відеозаписи, відеотекст, телетекст, рекламні щити та панелі, домашні відеоцентри, що поєднують телевізійні, телефонні, комп'ютерні та інші лінії зв'язку.

Зокрема, повідомляється, що новий завод може бути збудований у Познані. Його вартість становитиме близько 500 млн. євро, виробнича потужність – 70 тис. автомобілів на рік.

Експерти зазначають, що створення такого підприємства дозволить «Фольксвагену» знизити виробничі витрати. В той же час зауважується, що цей проект повинен бути схвалений Консультативною радою «Фольксвагену», домінуючі позиції в якій обіймають представники профспілок, котрі, як правило, виступають проти пропозицій виконавчої дирекції компанії щодо перенесення виробництва за кордон, що може викликати зменшення робочих місць на заводах «Фольксвагену» у ФРН.

Виробни́ча поту́жність (рос. производственная мощность, англ. production capacity, productive capacity; нім. Betriebskapazität f) - розрахунковий, максимально можливий річний (добовий) випуск продукції або обсяг переробки сировини в номенклатурі і асортименті, що передбачається на плановий період при повному використанні виробничого обладнання і площ з урахуванням застосування передової технології, організації виробництва і праці.
Робо́че мі́сце - елементарна одиниця виробничої структури, що містить частину простору виробничого підрозділу, яка потрібна для здійснення трудової операції та оснащена матеріально-технічними засобами, що використовуються у процесі праці.

В той же час, за наявними даними, очікується, що в цьому випадку Консультативна рада «Фольксвагену» дасть згоду на здійснення цього проекту.

Щодо впливу подій в Україні на економіку Республіки Польща

Польські ЗМІ повідомляють про оцінку польським урядом впливу останніх подій в Україні на економіку Республіки Польща.

Зокрема, повідомляється, що заступник міністра фінансів РП В.Ковальчик заявив, що польська економіка продемонструвала «високу стійкість протягом останніх подій, пов’язаних з політичною кризою в Україні».

Він зазначив, що коливання обмінного курсу польського злотого були незначні (в понеділок 3 березня ц.р.

Зло́тий (пол. złoty, zł, код: PLN) - національна валюта Польщі, яка ділиться на 100 грошів (пол. grosz). В минулому - назва золотих, потім срібних монет, також - грошово-рахунковий термін. Центральний банк - Національний банк Польщі.
курс польського злотого до євро понизився до рівня 4,226 злотих за 1 євро, але вже у вівторок курс повернувся до попереднього рівня нижче 4,20 злотих за євро).

Заступник міністра фінансів РП також заявив, що реакція польського ринку боргових зобов’язань також була незначною. За його словами, все це підтверджує, що міжнародні ділові кола вважають, що у своєї основі польська економіка є достатньо міцною.

В.Ковальчик повідомив, що його зустрічі в Лондоні на минулому тижні з потенційними інвесторами засвідчили, що вони мають «дуже конструктивний підхід до польської економіки та до злотого».

Польща - індустріально-аграрна країна. Основні галузі промисловості машинобудування, металургійна, гірнича (вугільна, сірчана та ін.), хімічна, кораблебудування, харчова, текстильна та легка промисловість.


Щодо оцінки Урядом Республіки Польща ризиків економічного співробітництва між Україною та Польщею в кризових умовах
Під час нещодавнього брифінгу в Міністерстві економіки Республіки Польща, який був присвячений економічному та політичному становищу в Україні, Віце-прем’єр-міністр, міністр економіки РП Я.Пєхоцінський заявив, що Міністерство економіки Польщі на постійній основі аналізує ситуацію в Україні з точки зору виникнення загроз інтересам польських компаній, які працюють в Україні.
Аспект (лат. aspectus - вигляд, погляд) - поняття філософії (онтології, теорії пізнання). У філософії аспект розглядається

Як зазначив Я.Пєхоцінський, протягом останнього періоду було проведено ряд нарад керівництва Міністерства економіки РП з представниками найбільших компаній - експортерів, інвесторів та ділових асоціацій та організацій, які представляють інтереси польських компаній в Україні.

За оцінкою міністра економіки РП, політична та економічна ситуація в Україні залишається напруженою, існує дуже великий ризик виникнення макроекономічних проблем, зокрема, кризи платіжного балансу та нестабільності в банківському секторі.

Бала́нс платі́жний (англ. balance of Payments) - співвідношення між сумою грошових надходжень, отриманих країною з-за кордону, і сумою платежів за кордон протягом певного періоду (рік, квартал, місяць).

У зв’язку із погіршенням економічного стану в Україні польські компанії побоюються можливої неспроможності своїх українських партнерів виконувати взяті на себе зобов’язання, однак на цей час Міністерство економіки РП не спостерігає серйозних проблем і не отримує звернень від польських підприємців про надання допомоги.

Віце-прем’єр-міністр, міністр економіки РП запевнив, що Міністерство економіки РП здійснює постійний моніторинг політичної та економічної ситуації в Україні, зокрема, через торговий відділ Посольства РП в Україні. Я.Пєхоцінський додав, що його відомство підтримує тісний контакт з крупними інвесторами та експортерами в Україні.

На його думку, зараз для зниження ризиків польських підприємців, які працюють в Україні, зокрема, експортерів, необхідне посилення їх підтримки з боку, зокрема, Акціонерного товариства «Корпорація страхування експортних кредитів» та Банку народного господарства РП. У разі збільшення ризиків торгівлі з Україною, їх слід мінімізувати шляхом використання відповідних інструментів страхування.


Щодо виділення Польщею фінансової підтримки українському бізнесу
На офіційному сайті Президента Республіки Польща була оприлюднена інформація щодо можливості створення та механізмах дій польсько-українського фонду підтримки малого та середнього бізнесу в Україні.
Акціонерне товариство (англ. Joint-stock company, нім. Aktiengesellschaft) - один з різновидів господарських товариств. Акціонерним товариством визнається комерційна організація, статутний капітал якої розділений на визначене число акцій, що засвідчують права та обов'язки учасників товариства ( акціонерів ).
Народнé господáрство - економічний термін, який використовується для позначення сукупності галузей і сфер виробництва, споживання та обміну.
Середній бізнес - бізнес-термін, яким позначають дещо середнє і взаємопроникне між малим і великим бізнесом. Але попри це, середній бізнес дуже часто згадується засобами масової інформації у парній конфігурації разом саме з малим бізнесом, що підкреслює їх більшу схожість за певними характеристиками.

Зокрема, повідомляється, що польський уряд планує створити спеціальний фонд для розвитку малого та середнього бізнесу в Україні та виділити на його фінансування 300 млн. польських злотих (100 млн. доларів США).

Згадане питання обговорювалося під час зустрічі в Канцелярії Президента Республіки Польща Державним секретарем Канцелярії Президента РП О.

Державний секретар (Держсекретар) - найменування вищих державних посад у низці країн Європи й Америки.
Дзеконським, Заступником Міністра фінансів РП В. Ковальчиком, представниками банку «PKO BP» та Банку національної економіки РП.
Націона́льна еконо́міка - це структурно і організаційно єдина система взаємозв'язаних галузей і сфер діяльності людей, якій властива відповідна пропорційність, взаємозумовленість розміщення на території, обмеженій державними кордонами.

Створення згаданого фонду, до якого увійдуть польські фінансові установи, а саме банк «PKO BP» та Банк національної економіки РП, зміг б інвестувати в розвиток і реструктуризацію українських підприємств, а також в польські малі та середні підприємства, які працюють на українському ринку.

Неба́нківська фіна́нсова устано́ва - юридична особа, яка відповідно до законодавства України не є банком, надає одну або кілька фінансових послуг та внесена до Державного реєстру фінансових установ у порядку, установленому законодавством України.

Підприємці будуть мати змогу отримати фінансування у розмірі від кілька сотень тисяч до кілька мільйонів польських злотих, в залежності від масштабу проекту та розміру об’єкта. Найбільший шанс на підтримку будуть мати малі та середні підприємства, які впроваджуватимуть новітні технології або мають шанси вийти із своєю продукцією на європейський ринок.

В повідомленні наголошується, що ініціатива Президента Республіки Польща Б.Коморовського щодо створення польсько-українського фонду підтримки розвитку малого та середнього бізнесу в Україні є ще однією пропозицію реальної підтримки Україні Польщею.

Передбачається, що фонд діятиме за зразком Польсько - американського фонду підприємництва (Polish-Ameriсan Enterprise Fund), який на початку трансформації польської економіки успішно підтримував польський малий та середній бізнес, а також розвиток приватного сектору в Польщі.

За оцінкою експертів, в разі створення такого фонду для України, завдяки підтримці польських підприємств Україна матиме більше можливостей побудувати середній клас приватного бізнесу.

  1   2   3 • Посольство України в Республіці Польща тел. ( 4822) 629-34-46 факс: ( 4822) 622-47-43
 • 2. Українсько-польське економічне співробітництво 2.1. Торговельно-економічне співробітництво 2.2. Інвестиційне співробітництво 3. Пропозиції двостороннього співробітництва
 • 1. Соціально-економічна ситуація в Республіці Польща Огляд економічних новин
 • Щодо розвитку зовнішньої торгівлі
 • Щодо довгострокових планів розвитку економіки Республіки Польща
 • Щодо виробництва графену в Республiці Польща
 • Щодо приєднання Республіки Польща до зони євро та використання Польщею фондів ЄС
 • Щодо інвестування «Дженерал Моторз» 250 млн. євро у виробництво дизельних автомобільних двигунів у Польщі
 • Щодо планів компанії «Фольксваген» побудувати автозавод у Польщі
 • Щодо впливу подій в Україні на економіку Республіки Польща
 • Щодо оцінки Урядом Республіки Польща ризиків економічного співробітництва між Україною та Польщею в кризових умовах
 • Акціонерного товариства
 • Щодо виділення Польщею фінансової підтримки українському бізнесу