Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаЕлектронні бібліотеки української художньої літератури

Скачати 26.54 Kb.

Електронні бібліотеки української художньої літератури
Скачати 26.54 Kb.
Дата конвертації11.05.2017
Розмір26.54 Kb.

ЕЛЕКТРОННІ БІБЛІОТЕКИ УКРАЇНСЬКОЇ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ

www.
Література Літерату́ра (від лат. litterae - буква, літера), іноді книжництво, письменство - сукупність писаних і друкованих творів певного народу, епохи, людства. Література відображає та зберігає знання й культуру народу та певного історичного періоду.
ukrlib.com.ua
— мережева бібліотека української літератури.
   UkrLiB - це найбільша в Інтернеті бібліотека української літератури. Тексти розміщено за такими розділами: Класика, Народна творчість, Сучасна література.
Фолькло́р (англ. folk-lore, букв. - народна мудрість; народне знання), або усна наро́дна тво́рчість - художня колективна літературна і музична творча діяльність народу, яка засобами мови зберегла знання про життя і природу, давні культи і вірування, а також відбиток світу думок, уявлень, почуттів і переживань, народнопоетичної фантазії.


poetry.uazone.net — “Поетика” – Бібліотека української поезії
   Проект Романа Косаренка та Юрія Мачухи під гаслом "Українцям Всесвіту - невмирущі поетичні скарби нашої мови". Збірка охоплює поезії від класичного періоду XVII - XIX ст. до сучасної поезії. Містить і переклади зарубіжних класиків, народні та сучасні пісні.

lib.ru/SU/UKRAINA/ — “ Lib.Ru: Украинская проза” у бібліотеці Мошкова
   Українська класика, сучасна проза і поезія, фантастика.

www.ukrcenter.com/library.asp — Українська бібліотека на сайті Українського освітньо-інформаційного центру
   Українські автори, народна творчість, література сьогодення у розділах “Поезії”, “Повісті”, “Поеми”, “Романи”, “Оповідання”, “Драма”, “Казки”, “Легенди”, “Пісні”. Літературні жанри – детектив, фантастика, гумор і сатира, любовна лірика.
Літерату́рний жанр (фр. genre - рід, вид) - тип літературного твору, один із головних елементів систематизації літературного матеріалу, класифікує літературні твори за типами їх поетичної структури.


www.poetryclub.com.ua/all_poets.php?country=ukr — поети України (біографія, творчість, критика) на сайті “Клуб поезії”.

www.uvkr2.org.ua/school/literatura/ — Бібліотека української літератури
   Література часів Київської Русі, народна лірика, драми, літописи, класичні та сучасні письменники.

www.pysar.net — Бібліотека кошового писаря
   Твори більш 100 українських класичних та сучасних авторів.

www.nbuv.gov.ua/eb/ukr.html — українська класика, рукописи, стародруки в науковій електронній бібліотеці на сайті Національної бібліотеки України ім. В.
Електронна бібліотека Електро́нна бібліоте́ка (англ. Digital library) - розподілена інформаційна система, що дозволяє зберігати і використовувати різнорідні колекції електронних документів (текст, графіка, аудіо, відео і т.і.)
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського (НБУВ, сленг. Вернадка) - найбільша за обсягом фонду та площею приміщень бібліотека України, головний науково-інформаційний центр держави, науково-дослідний інститут Відділення історії, філософії та права НАН України.
Вернадського.

www.ukrlife.org/main/library.html — Бібліотека імені Мари Фішер Слиж на сайті “Українське життя в Севастополі”

www.vesna.org.ua/txt/index.html — “Весна”
   Електронна бібліотека текстів українських письменників, а також деяких російських та зарубіжних у перекладі українською мовою.
Украї́нська мо́ва (МФА: [ukrɑˈjɪnʲsʲkɑ ˈmɔwɑ], історичні назви - ру́ська, руси́нська[* 2]) - національна мова українців. Належить до слов'янської групи індоєвропейської мовної сім'ї[* 3]. Число мовців - близько 45 млн, більшість яких живе в Україні.


library.org.ua/classic — “Українська бібліотечка”
   У розділі “Класика “ – О.Вишня, Н.В.Гоголь, І.Карпенко-Карий, О.Кобилянська, І Кочерга, М.Коцюбинський, М.Кропивницький, М.Куліш, П.Мирний, І.Нечуй-Левицький, І.Франко.

linguist.univ.kiev.ua/library — бібліотека філолога на сайті Інституту філології Київського національного університету
   Твори М.Вороного, І.Котляревського, Л.Українки, І.Франка, Т.Шевченка.

www.geocities.com/doctorpro2002 — “Чорна жужелиця”
   Містить твори як деяких українських письменників, так і зарубіжних. Багато перекладів Хорхе Луїса Боргеса.

litbook.by.ru/ukrlit/index.html — Літературна Інтернет-бібліотека школяра

www.geocities.com/ukrexlibris/#art — художня література на сайті “Exlibris – українська електронна бібліотека”
   М.Гоголь українською мовою, деякі сучасні письменники.

www.aup.iatp.org.ua/lib/lib.php — бібліотека Асоціації українських письменників

ukr.muza.com.ua — ”Муза” - літературні сторінки
   Сучасні українські автори. Твори українською й російською мовою.

ukrlit.kma.mk.ua — Сучасна українська література
   Представлено твори сучасних українських письменників, поетів, думки критиків та статті з літературознавства. Проект орієнтований насамперед на читача української літератури і літературної критики, написаної, починаючи з 70-х років ХХ століття і до нашого часу як в Україні, так і за її межами.
Росі́йська мова (рос. русский язык) - слов'янська мова, належить до групи східнослов'янських мов разом з українською та білоруською мовами; одна з шести офіційних мов ООН.
Літерату́рна кри́тика - відносно самостійний вид творчої діяльності, спирається на практичний тип мислення задля поцінування художньої своєрідності нових літературних творів, їх естетичної вартості, виявлення провідних тенденцій літературного процесу.
Проект МФ НАУКМА.

www.zhelem.com/ua — українська фантастика

www.paluba.odessa.net — Літературна палуба
   Маститі й молоді одеські російськомовні автори: поети, прозаїки.

ЕЛЕКТРОННІ БІБЛІОТЕКИ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ

www.utoronto.ca/elul/Main-Ukr.html — Електронна бібліотека української літератури університету м.Торонто
   Електронна бібліотека української літератури дає читачам, особливо студентам на університетах, доступ до текстів творів української літератури. Бібліотеку відкрито 1-ого грудня 1999 появою першого твору, роману Чесність з собою Володимира Винниченка.

http://users.belgacom.net/babowal/indexnyg.htm — Віртуальна антологія поезії Нью-Йоркської групи
   Сторінки поетів Нью-Йоркської групи - Віра Вовк, Богдан Бойчук, Женя Васильківська, Юрій Коломієць,Емма Андієвська, Юрій Тарнавський, Богдан Рубчак, Патриція Килина, Олег Коверко, Марко Царинник, Роман Бабовал, Марія Ревакович.
Коверко Олег (*7 травня 1937(19370507), Вага) - український поет. Член Нью-Йоркської групи поетів. Президент Українського інституту модерного мистецтва в Чикаго (з 1996).
Патри́ція Кили́на (*1936(1936)) - українська поетеса й перекладач американського походження, член Нью-Йоркської групи. Автор англомовних романів та повістей.
Царинник Марко (1944 Берлін) - український поет і перекладач, дослідник голодомору й Голокосту. Співробітник журналів «Смолоскип», «Україна і Світ», «Сучасність», річників «Поезії» Нью-Йорської групи. Автор розвідки англійською мовою «Поет і кінорежисер» (про О. Довженка, 1973)
Женя Васильківська (*1929, Ковель) - українська поетеса та перекладачка, літературознавець, входила до Нью-Йоркської групи. Прізвище за чоловіком - Осґуд.
Роман Олександрович Бабовал (*2 вересня 1950 р., Льєж - †15 червня 2005 р., Льєж) - український і французький поет та перекладач з Бельгії.
Ревакович Марія (*1960(1960)) - поетеса, член Нью-Йоркської групи, укладач виданої в Києві антології цієї групи під назвою "Півстоліття напівтиші". Член Національної Спілки письменників України.
Рубчак Богдан (* 6 березня 1935, Калуш) - письменник (поет, літературознавець, есеїст). Автор збірок поезій, співредактор і співупорядник книжок, представник модернізму в українській поезії 1960-их років, член Нью-Йоркської групи.
Ві́ра Вовк (справжнє ім'я Ві́ра Остапівна Селя́нська; *2 січня 1926, Борислав) - українська письменниця, літературознавець, прозаїк, драматург і перекладачка. Пише українською, німецькою і португальською мовами, мешкає в Бразилії.
Юрій Тарнавський-український та американський письменник і лінґвіст, один із засновників Нью-Йоркської Групи аванґардних українських діяспорних письменників та співзасновник і співредактор журналу Нові поезії, як теж член американської групи письменників-новаторів Fiction Collective.
Нью-Йоркська група - неформальне об'єднання українських еміграційних поетів, яке виникло в 1950-х роках у Нью-Йорку. Твори членів угрупування написані в стилі модерн і мали інтелектуальний та певною мірою елітарний характер.ТВОРИ ОКРЕМИХ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ

http://kobzar.tsx.org/ та http://svitiaz.tripod.com/index.html — web-версія “Кобзаря” Т.Г.Шевченка

www.franko.lviv.ua/ifranko/zmist.html — збірки поезій, поеми та довідниковий том до зібрання творів у 50 томах Івана Франка на сайті Наукової бібліотеки Львівського державного університету ім. І.
Льві́вський націона́льний університе́т і́мені Іва́на Франка́ (у 1918-1939 - Університет Яна Казимира) - один із найстаріших університетів України та Східної Європи та найпрестижніших в Україні. Заснований у 1784 імператором Йосифом ІІ з латинською мовою викладання.
Франка

www.angelfire.com/tn/tysovska — “Life, and Death, and Giants...” ("Життя, Смерть і Велети") – поезія, переклад, історія, конкурс...
Невеличка бібліотечка драм Л.Українки, поезії деяких українських поетів.


Скачати 26.54 Kb.

  • ЕЛЕКТРОННІ БІБЛІОТЕКИ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ
  • Нью-Йоркської групи - Віра Вовк
  • Олег Коверко , Марко Царинник , Роман Бабовал , Марія Ревакович
  • ТВОРИ ОКРЕМИХ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ
  • Львівського державного університету