Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаЕлектронні підручники в Україні, 2014-2015 навчальний рік

Скачати 92.36 Kb.

Електронні підручники в Україні, 2014-2015 навчальний рік
Скачати 92.36 Kb.
Дата конвертації27.05.2017
Розмір92.36 Kb.


Електронні підручники в Україні,

2014-2015 навчальний рік

діти з величезними рюкзаками, які можна замінити електронними книжками

Де можна безпечно скачати електронні копії українських шкільних підручників? Що таке електронний підручник - це електронна книга чи планшет? Яка технологія найкраще підходить для такого підручника - e-ink чи TFT? 

В статті відповіді на ці та інші запитання щодо впровадження електронних шкільних підручників в Україні.

Електронний підручник - все тільки починається
В даний час існує декілька версій визначення словосполучення "електронний підручник" - починаючи від файлів електронних версій навчальних посібників і закінчуючи складними електронними пристроями, які оновлюються з централізованого джерела і інтерактивно взаємодіють з учнем, включаючи виставляння оцінок, завантаження домашнього завдання і іншу фантастику. Час останніх ще не настав і настане не завтра, тому в рамках даної статті електронним підручником вважається електронний пристрій, який замінює собою шкільні підручники і додаткову літературу.

Навчальний посібник - видання, яке частково доповнює або замінює підручник у викладі навчального матеріалу з певного предмета, курсу, дисципліни або окремого його розділу, офіційно затверджений як такий.
Електро́ніка (від грец. Ηλεκτρόνιο - електрон) - наука про взаємодію електронів з електромагнітними полями і про методи створення електронних приладів і пристроїв, в яких ця взаємодія використовується для перетворення електромагнітної енергії, в основному для передачі, обробки і зберігання інформації.

В 2013-2014 навчальному році багато дітей вже використовували планшети та телефони великих діагоналей (понад 4'') як певну альтернативу паперовим книжкам. Багато хто з них оцінив певні переваги від такої роботи і тому в наступному 2014-2015 навчальному році багато батьків планують придбати своїм дітям електронний підручник, яким можна було б замінити класичні паперові підручники та хрестоматії, щоб не травмувати здоров'я своїх дітей перевантаженнями хребта. До речі, велика кількість вчителів в школах відносяться до цієї ідеї, м'яко кажучи, не дуже прихильно, і в них є на це свої причини:
1. Електронні підручники (в даний час це планшети, телефони великих діагоналей або електронні книги) відрізняються від класичних шкільних підручників і дітям важко буде працювати синхронно з класом. Дослід, проведений весною 2013 року ученицею 9 класу, якій лікарі заборонили носити важкі речі через проблеми з хребтом, довів, що навіть недорогий 7-дюймовий китайський планшет із завантаженими в нього просканованими підручниками відносно нормально справляється з роллю замінювача шкільних підручників, хоча такого розміру екрану часто було мало. В 2014-2015 навчальному році вже всі троє дітей з цієї сім'ї будуть використовувати аналогічні пристрої, але з більшим екраном.

2. Так як електронні підручники на перервах завжди будуть залишатись в класах (на відміну від мобільних телефонів), їх можуть вкрасти, що буде додатковою проблемою для вчителів.

Стільниковий телефон - автономний мобільний телефон, призначений для роботи в мережах стільникового зв'язку; використовує приймач радіодіапазону і традиційну телефонну комутацію для здійснення телефонного зв'язку на території зони покриття мережі.
Також всі електронні підручники доволі тендітні пристрої - якщо звичайна книжка за своє життя падає з столу десятки разів без особливих пошкоджень, то електронній буде достатньо і одного разу.


3. Звичайна інерційність мислення старших вчителів і страх будь-яких інновацій.
Старший учитель - педагогічне звання, яке може присвоюватись педагогічним працівникам, які мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» або «спеціаліст I категорії», а за наявності освіти в обсязі вищого навчального закладу I-II рівня акредитації та іншого навчального закладу еквівалентного рівня - стаж безпосередньої педагогічної роботи не менше 8 років та найвищий відповідний посадовий оклад (ставку заробітної плати).

Але все ж більшість вчителів, особливо молодих, до ідеї впровадження електронних підручників ставляться позитивно або нейтрально, тому батькам залишається лише зробити правильний вибір. А з цим є певні труднощі.
Складний вибір
Треба з'ясувати, що повинні вміти електронні шкільні підручники, які могли б стати повноцінною заміною паперових підручників:
1. Великий екран, діагональ не менше 9,7 дюйма. Розповсюджені в даний час 6 дюймові (технологія e-ink) або 7 дюймові (технологія TFT) пристрої, особливо недорогі, часто показують текст або нечітко, або занадто дрібно, або доводиться часто скролити сторінку.
2. Роздільна здатність не менше 1200x800 пікселів.
Розді́льна зда́тність або роздільність (англ. Resolution) - спроможність розрізняти дрібні деталі.
При меншій роздільній здатності втрачається чіткість малюнків, а дрібний текст взагалі може бути нечитабельним.
3. Робота від батареї не менше 6 годин (або більше, враховуючи старіння батареї з часом). Для того, щоб електронний підручник не вимкнувся в школі в ході навчального процесу, в нього повинна бути потужна батарея або технологія, яка дасть змогу працювати без підзарядки тривалий час.
4. Технологія кольорового зображення, наближена до паперових книжок, як найбільш бережлива для дитячих очей.
В даний час на українському ринку немає електронного пристрою, який міг би за розумну ціну задовольняти усім цим вимогам, тому варіантів електронних підручників може бути декілька.
Електро́нний при́стрій (англ. electronic device) (також ра́діоелектронний при́стрій) - пристрій, виготовленний з використанням електронних компонентів, принцип дії якого забезпечує переважно електрика.
Так як більшість батьків планують придбати планшет або недорогу TFT-електронну книжку, варто зауважити, що тривала робота з такими екранами не найкращим чином впливає на зір, особливо дітей, тому без шкоди для здоров'я дитини можна використовувати лише електронні підручники, екран яких вироблений по технології e-ink. На жаль, вказана технологія не дозволяє якісно відтворювати кольори, хоча в цьому напрямку ведуться активні розробки, які можуть бути доступні на ринку в найближчі декілька місяців.

В продажу доступна велика кількість різноманітних пристроїв з екранами e-ink, які можна використовувати як електронні підручники в школі. Вони мають дуже вагомі плюси - чітке зображення, не шкідливе для зору, робота від батареї тижнями без підзарядки, але і один суттєвий недолік - відсутність кольору, лише 16 відтінків сірого. Для класичних художніх творів і деяких підручників, де достатньо монохромного зображення, використання таких пристроїв в якості електронних підручників може бути ідеальним, але в багатьох інших випадках, особливо в початкових класах, без кольорового зображення заміна шкільних підручників неможлива. Великим плюсом пристроїв на технології e-ink є неможливість відтворення на них мультимедійних файлів, таким чином, електронний підручник буде саме шкільним підручником, а не звичайною ігровою приставкою типу планшету з десятками ігор і сотнями мультимедійних "приколів" всередині.

Ігрова консо́ль (або Ігрова приста́вка) - це спеціалізований електронний пристрій, розроблений і створений для того, щоб грати у відеоігри. Найчастіше пристроєм виводу є телевізор або, рідше, комп'ютерний монітор.


Можливі варіанти
e-ink електронний підручник

1. Змішаний варіант e-ink електронного підручника. У цьому варіанті паперові версії підручників і книг, в яких колір має критичне значення, використовуються, як звичайно, а в якості електронного підручника використовується електронна книга з екраном e-ink, в яку завантажуються всі інші шкільні підручники і додаткова література. Дуже великим плюсом технології e-ink є дуже тривала робота від батареї (навіть при активному використанні - до 3 тижнів)
В якості електронних підручників бажано використовувати електронні книги великої діагоналі, наприклад, 9.7" EvroMedia Е-Учебник Classic Pro (1280х800 пікселів, орієнтовна вартість 2100 грн.) або аналогічні. Використання електронних книг менших діагоналей небажано, але у крайньому випадку можна використати недорогі 6" електронні книги, наприклад, EvroMedia Е-Учебник HD Black Gold (1024х768 пікселів, орієнтовна вартість 1200 грн.) або аналогічні.
e-ink електронний підручник (кольоровий)

2. Повний варіант e-ink електронного підручника. У цьому варіанті всі електронні версії підручників, книг та додаткова література завантажені до електронної книги з кольоровим екраном e-ink. Технології виробництва екранів e-ink в даний час не дозволяють відтворювати яскраві живі кольори, до того ж, орієнтовна вартість електронних книг, які використовують такі екрани, дуже висока, до 5000 грн.
Техноло́гія (від грец. τεχνολογια, що походить від грец. τεχνολογος; грец. τεχνη - майстерність, техніка; грец. λογος - (тут) передавати) - наука («корпус знань») про способи (набір і послідовність операцій, їх режими) забезпечення потреб людства за допомогою (шляхом застосування) технічних засобів (знарядь праці).
, що є неприйнятним для більшості батьків. Прикладом такої електронної книги є PocketBook Color Lux (PB801). Доцільно почекати деякий час, так як найближчим часом очікуються екрани наступного покоління.

tft електронний підручник (планшет)

3. Повний варіант TFT електронного підручника. У цьому варіанті всі електронні версії підручників, книг та додаткова література завантажені до планшету, обов'язково з потужною батареєю (понад 4500 мАч) та бажано великим екраном. На екранах планшетів всі кольори відтворюються якісно, але сама технологія TFT не дуже корисна для дитячих очей, до того ж, далеко не всі планшети великої діагоналі навіть з потужними батареями зможуть впевнено протриматись більше 6 годин на одному заряді батареї, чого інколи може бути недостатньо, зважаючи на поступове старіння батареї.
В даному варіанті може підійти, наприклад, недорогий планшет Impression ImPad 1004 (вартість близько 1300 грн.). Звісно, що використовувати брендові моделі планшетів (Samsung, Asus, Apple і т.п.) значно зручніше, ніж бюджетні, але їх можуть дозволити собі далеко не все діти і треба не забувати, що цінні речі можуть елементарно вкрасти.

4. Просто зачекати. У 2013-2014 та 2014-2015 навчальних роках в багатьох школах світу (включаючи ближнє зарубіжжя) вже проводились чи планують проводитись експерименти з впровадження спеціалізованих електронних шкільних підручників, і через рік-два можна буде перейти від стадії експерименту та власної ініціативи батьків до масового впровадження в навчальному процесі. Щоправда, результати показують, що через відсутність єдиної ідеї і стандарту до повної інтерактивності підручникам ще далеко і в даний час мова йде лише про заміну паперового підручника електронним.
Який варіант обрати для електронного підручника?
Для 9-11 класів або якщо коштів небагато, то можна вибрати перший варіант - носити частину шкільних підручників і чекати рік чи два, поки не з'являться доступні кольорові e-ink електронні книги або затверджені міністерством електронні підручники.
Якщо коштів не жаль, можна спробувати другий варіант, але є ризик того, що покупка буде невдалою, так як відгуки про кольорову e-ink технологію не дуже схвальні.
Якщо хочеться все і відразу, а потенційна шкода для дитячих очей очікується менша, ніж від набитих підручниками рюкзаків на спині, то можна вибрати третій варіант.
Чи варто вибирати четвертий варіант - швидше ні, ніж так, так як в нашій країні "через рік-два" запросто може стати "через п'ять-шість років" або буде реалізовано не дуже вдало.
Украї́на (МФА: [ukrɑˈjinɑ]опис файлу) - держава у Східній Європі та частково в Центральній Європі, у південно-західній частині Східноєвропейської рівнини. Площа становить 603 628 км². Найбільша за площею країна з тих, чия територія повністю лежить у Європі, друга на європейському континенті, якщо враховувати Росію.

Маленька хитрість: у випадку, якщо у Вас вже є планшет або електронна книга, але вони не дуже якісні, тримають заряд батареї дуже мало або Ви переживаєте, що в школі їх можуть вкрасти, можна завантажити в них всі шкільні книжки і використовувати вдома, а паперові книжки залишати в школі в надійному місці (якщо є можливість) і брати лише потрібні перед початком уроків. Звісно, що для перегляду вдома електронних копій підручників також можна використовувати персональний комп'ютер або ноутбук.


Чи можна завантажувати електронні копії шкільних підручників?
Згідно ст.53 Конституції України, держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах, тому доступ до усіх шкільних підручників, рекомендованих Міністерством освіти, в тому числі їх електронних версій, не може обмежуватись ніяким чином, відповідно, вільне завантаження текстових, сканованих та інших версій шкільних підручників є повністю законним.
Конститу́ція Украї́ни - Основний закон держави України. Ухвалений 28 червня 1996 року на 5-й сесії Верховної Ради України 2-го скликання. Конституція України набула чинності з дня її прийняття. На пам'ять про прийняття Конституції в Україні щорічно святкується державне свято - День Конституції України.
Шко́ла (від грец. σχολή - «відпочинок», пізніше «ті, кого повчають») - навчальний заклад, зазвичай початкової або середньої освіти, але також іноді й вищої (наприклад, Вища школа бізнесу) або спеціальної (наприклад, Київська школа економіки) освіти.

Найкращі сайти з прямими посиланнями на файли для електронних підручників
(пошукові слова для цього розділу - електронні шкільні підручники, 2014, 2015, скачати, скачать, онлайн, безплатно, безкоштовно, 1 клас, 2 клас, 3 клас, 4 клас, 5 клас, 6 клас, 7 клас, 8 клас, 9 клас, 10 клас, 11 клас, Алгебра, Англійська мова, Біологія, Всесвітня історія, Географія, Геометрія, Етика, Інформатика, Історія України, Зарубіжна література, Математика, Основи здоров'я, Правознавство, Праця, Природознавство, Російська мова, Українська література, Українська мова, Фізика, Хімія)

Електронні версії шкільних підручників можна знайти і завантажити в багатьох місцях Інтернету, але будьте уважні, так як здебільшого посилання будуть непрямими, заплутаними або навіть шкідливими.

Всесві́тня істо́рія - розділ історичної науки, який займається вивченням історії людського світу.
Росі́йська мова (рос. русский язык) - слов'янська мова, належить до групи східнослов'янських мов разом з українською та білоруською мовами; одна з шести офіційних мов ООН.
В списку нижче підібрані найкращі безпечні сайти з підручниками, більшість файлів з яких доступні для прямого завантаження в форматах DjVu и PDF. Для перегляду підручників на пристроях з операційною системою Android рекомендується використовувати програму EBookDroid.
Операці́йна систе́ма, скорочено ОС (англ. operating system, OS) - це базовий комплекс програм, що виконує управління апаратною складовою комп'ютера або віртуальної машини; забезпечує керування обчислювальним процесом і організовує взаємодію з користувачем.
 Сайти активно змінюються і якщо не виходить знайти або нормально завантажити підручник з одного сайту, то спробуйте на іншому.
http://pidruchnyk.com.ua/ Дуже зручний сайт як для перегляду в режимі онлайн, так і для завантаження підручників (прямі посилання під вікном онлайн-перегляду)

http://schoolbooks.org.ua/ Для завантаження електронної копії підручника необхідно на його сторінці клацнути правою кнопкою на "Завантажити підручник" та вибрати "Сохранить ссылку как..." або аналогічний пункт меню.
http://portfel.at.ua/ Для завантаження електронної копії підручника необхідно на його сторінці клікнути по іконці PDF або DjVu поряд з зображенням книжки і в наступному вікні також вибрати "Скачать".
http://4book.org/uchebniki-ukraina Підручник завантажиться в вигляді архіву, його необхідно буде розпакувати (програмою WinRaR або аналогічною), так як більшість пристроїв не зможуть його прочитати.

http://shkola.yccat.com/index.html Дуже гарний сайт, але для завантаження електронних копій підручників необхідно пройти просту реєстрацію.
У випадку, якщо якість завантаженого підручника невисока - пошукайте його на інших сайтах зі списку вище, дуже висока вірогідність, що там знайдеться набагато якісніший екземпляр


Скачати 92.36 Kb.

  • Електронний підручник - все тільки починається
  • 1. Змішаний варіант e-ink електронного підручника.
  • 2. Повний варіант e-ink електронного підручника.
  • 3. Повний варіант TFT електронного підручника.
  • Який варіант обрати для електронного підручника
  • Чи можна завантажувати електронні копії шкільних підручників Згідно ст.53 Конституції України
  • Найкращі сайти з прямими посиланнями на файли для електронних підручників
  • Всесвітня історія