Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаФактологічні аргументи з життя науки

Скачати 133.31 Kb.

Фактологічні аргументи з життя науки
Скачати 133.31 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації25.03.2017
Розмір133.31 Kb.
  1   2

Фактологічні аргументи з життя наукиПід час зустрічі секретаря Ради національної безпеки та оборони України П. Порошенка з міністром енергетики США Семюелем Бодменом обговорено широке коло питань, що стосуються залучення США до фінансування об'єкта «Укриття» та покращення безпеки Чорнобильської станції, поліпшення рівня співробітництва у забезпеченні захисту Державного кордону України, повідомляє Укрінформ.
Державна безпека - стан захищеності державної влади, суверенітету, територіальної цілісності, обороноздатності, спокою людей (народу), громадської злагоди, довкілля, національної і релігійної рівності.
Державний кордон України Державний кордон України - лінія і вертикальна поверхня, що проходить по цій лінії, визначає межі державної території, - суші, вод, надр, повітряного простору - тобто межі державної території України, просторові рубежі дії державного суверенітету України.

Секретар РНБОУ зауважив, що сторони дійшли згоди щодо наукової співпраці, особливо у сфері ядерних досліджень.

Досягнуто домовленості про проведення переговорів не лише з американськими урядовцями, а й із широким колом інвесторів, які мають збільшити рівень іноземних інвестицій в економіку України і таким чином забезпечити розвиток енергетичного сектору держави (Увага – енергетичному сектору // Урядовий кур’єр. – 2005. – 31.05).
***

Украина обязалась перед НАТО создать единую информационно-компьютерную сеть научно-исследовательских и образовательных учреждений.

Об этом сказано в Плане целей на 2005 год в рамках Плана действий «Украина-НАТО».

Эта сеть должна будет взаимодействовать с системой европейских научно-образовательных сетей GEANT.

Украина должна также разработать систему соответствующих нормативно-правовых актов о работе сети.

Ответственными за выполнение назначены Министерство образования и науки, Министерство транспорта и связи и Национальная академия наук (Украина пообещала НАТО систематизировать все научные учреждения // Rupor.info (http://www.rupor.info). – 2005. – 28.05).
***

На загальнонаціональному конкурсі, який провів Державний департамент інтелектуальної власності, кияни посіли не тільки всі призові місця у номінації "Найкращий винахід 2004 року", а й стали беззаперечними лідерами серед тих, хто змагався за спеціальні нагороди у різних сферах економіки.

Державний департамент інтелектуальної власності (ДДІВ) - є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства освіти і науки України і йому підпорядковується. Основними завданнями ДДІВ є участь у межах своєї компетенції у забезпеченні реалізації державної політики в сфері інтелектуальної власності; прогнозування і визначення перспектив і пріоритетних напрямів розвитку у сфері інтелектуальної власності; організаційне забезпечення охорони прав на об'єкти інтелектуальної власності.

Серед лауреатів група вчених Київського національного університету технологій і дизайну, котра розробила новий спосіб отримання катоніну з короткого луб'яного волокна і запропонувала установку для його виготовлення. Для текстильної промисловості винахід киян має неабияке значення. Адже дає можливість підвищити ефективність використання луб'яної сировини: низькосортне коротке волокно доводять до параметрів бавовняного, яке можна використовувати у суміші з іншими для виготовлення пряжі.

Проект вже впроваджено на трьох вітчизняних підприємствах.

Спеціальні нагороди також отримали три групи вчених Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Одне відкриття стосується галузі медицини, а саме сфери імунології. Винахід допомагає діагностувати інфекційні хвороби стафілококового походження.

Інфекці́йні захво́рювання / хворо́би - розлади здоров'я людей, тварин, рослин у вигляді хвороби, які спричинюють збудники - віруси, різноманітні бактерії, найпростіші, паразитичні гриби, гельмінти, продукти їх життєдіяльності (екзотоксини, ендотоксини), патогенні білки - пріони, здатні передаватися від заражених організмів здоровим і схильні до масового поширення.
Запропонований метод скорочує час ідентифікації стафілокока і пришвидшує його візуальне впізнання. Такий спосіб діагностування не тільки досить оперативний, а й не потребує складної апаратури.

Друга інновація зі сфери матеріалознавства. Метод рентгено-дифракційного контролю структурної діагностики монокристалів може використовуватися в серійному виготовленні напівпровідникових і оптоелектронних приладів. Порівняно з традиційним він дає змогу у кілька разів підвищити точність інтегральної оцінки структурної досконалості кристалів і вдвічі прискорити вимірювання. Дослідження можна проводити на різної товщини зразках. Причому одночасно оцінювати і ступінь досконалості поверхні кристалів, і вибраковувати їх на будь-якому етапі технологічного циклу виготовлення напівпровідникових пластин, якщо вони структурно не відповідають стандарту.

Ще один доробок шевченківців – пристрій для вимірювання питомої активності бета-радіонуклідів. За його допомогою можна проводити радіологічний контроль продуктів харчування і об'єктів природного середовища.

Технологі́чний проце́с - це впорядкована послідовність взаємопов'язаних дій та операцій, що виконуються над початковими даними до отримання необхідного результату.
Довкілля, або бюрократично навко́лишнє приро́дне середо́вище - всі живі та неживі об'єкти, що природно існують на Землі або в деякій її частині (наприклад, навколишнє середовище країни). Сукупність абіотичних та біотичних факторів, природних та змінених у результаті діяльності людини, які впливають на живий світ планети.
Ї́жа - все, що споживає людина й інші живі істоти для підтримки життя; харчі. Речовини, що їх організм отримує з навколишнього середовища, є для нього будівельним матеріалом і джерелом енергії.
Винахід уже застосовують у радіологічній лабораторії пивзаводу "Оболонь" (Дацюк Л. Інтелект допоможе імунітету: Столичні винахідники запропонували інновації для медиків і не тільки // Хрещатик. – 2005. – 24.05. – С. 5).


***

Для сотрудников Донецкого юридического института День науки – профессиональный праздник, ведь здесь преподают ученые-юристы, проводятся межвузовские, всеукраинские и международные научно-практические конференции, ведется активная научная работа с привлечением талантливых курсантов и студентов.
Де́нь нау́ки (з 1997 року) - професійне свято працівників науки України. Відзначається щорічно у третю суботу травня.

К примеру, работа курсанта следственно-криминалистического факультета А. Тетерятник была высоко оценена и отмечена на межвузовской конференции «Правовое обеспечение оперативных подразделений и следственных аппаратов в раскрытии и расследовании преступлений», которая на днях состоялась в Национальной академии внутренних дел.

За заслуги в научной деятельности и по случаю праздника почетными грамотами и благодарностями были поощрены лучшие преподаватели, офицеры, курсанты, адъюнкты и студенты. А начальник кафедры криминального права Л.Шаповалова удостоена знака МВД Украины «За развитие науки, техники и образования» 2 степени (Стрелкина Г. В ДЮИ отметили День науки // Акцент Украины. – 2005. – 24.05. – С. 3).
***

На базе Института биологии южных морей состоялось международное совещание на тему "Метан в донных осадках и водной толще в Черном море: образование, пути переноса и роль в цикле углерода". Конференция проходила в пансионате "Орлиное гнездо" на м. Феолент.

Организаторами выступили Центр морских геологических наук Московского госуниверситета, Исследовательский центр граничных зон океана Бременского университета (Германия) и отдел радиационной и биохимической биологии Института биологии южных морей НАНУ. Спонсорская поддержка была оказана Исследовательским центром граничных зон океана Бременского университета.

В работе совещания, помимо украинских ученых, приняли участие ученые из России, Германии, Норвегии, Италии, Турции, Болгарии, Нидерландов.

На совещании обсуждались современные достижения в исследованиях открытого учеными ИнБЮМа явления интенсивных струйных метановых газовыделений со дна Черного моря. В частности, с большим интересом для участников совещания были озвучены результаты экспедиции в Черном море в 2002 г. немецкого научного судна "Метеор" с учеными ИнБЮМа на борту, в процессе которой изучались активность газовых выделений, концентрация метана над активными грязевыми вулканами вблизи Крыма. Рассматривались также результаты экспедиции в Черном море немецкого научного судна "Посейдон" в 2004 г. В этой экспедиции ученые ИнБЮМа опускались на подводном аппарате "Яго" на глубину 340 и 195 метров в Дунайском и Днепровском каньонах, соответственно. Новым для науки явилась необычная морфология микробных обрастаний вблизи очагов высачивания биометана в Дунайском каньоне (Румыния), там найдены ранее неизвестные волокнистые формы макроколоний метанокисляющих бактерий.

Проведение совещания в Севастополе говорит о большом интересе международного научного сообщества к процессам, происходящим в Черном море, и о необходимости их дальнейшего (Егоров В. Международное совещание морских экологов // Слава Севастополя. – 2005. – 26.05).


***

Ідея єдності освіти і науки – одна з найактуальніших у Київському національному економічному університеті.
Ки́ївський націона́льний економі́чний університе́т і́мені Вади́ма Гетьмáна (КНЕУ) - вищий навчальний заклад в Україні, самоврядний (автономний) дослідницький національний університет. Заснований в 1906 році як Вищі комерційні курси.
Про це свідчить чергова загальноуніверситетська наукова конференція, на якій юридичний факультет був представлений найбільшою кількістю учасників.
Юридичний факультет (від лат. спроможність, здатність, вміння) - структурний навч. підрозділ, орг. форма вищої юрид. освіти в університетській системі навчання. Першим в Європі був Ю. ф. Болонського ун-ту (1158).
Наукова конференція Наукова конференція - форма організації наукової діяльності, при якій дослідники (не обов'язково вчені чи студенти) представляють і обговорюють свої роботи. Зазвичай заздалегідь (в інформаційному листі або стендовій оголошенні) повідомляється про тему, час і місце проведення конференції.

Майбутні юристи досліджують найрізноманітніші теми – від з'ясування проблем, що виникають у зв'язку з недавнім прийняттям Цивільного та Господарського кодексів України, подолання корупції у сфері державного управління до актуальних питань правового регулювання міжнародного економічного співробітництва.

Успішна наукова творчість студентів юрфаку – результат цілеспрямованої роботи його викладачів. Адже рік тому декан факультету професор В. Опришко підписав розпорядження, згідно з яким на факультеті почали діяти майже 30 наукових гуртків. Крім того, постійно відбувається чимало інших наукових заходів. Як провідний учений, доктор юридичних наук, член-кореспондент НАН України В.

Держа́вне управлі́ння (публічне управління, англ. public administration) - є видом діяльності держави, здійснення управлінського організуючого впливу шляхом використання повноважень виконавчої влади через організацію виконання законів, здійснення управлінських функцій з метою комплексного соціально-економічного та культурного розвитку держави, її окремих територій, а також забезпечення реалізації державної політики у відповідних сферах суспільного життя, створення умов для реалізації громадянами їх прав і свобод. Державне управління є складовою політичного управління, тобто є процесом реалізації державної виконавчої влади як засобу функціонування будь-якої соціальної спільноти. У деяких країнах (наприклад, у Хорватії) цією діяльністю держави відає окреме міністерство.
Правове́ регулюва́ння - це упорядкування суспільних відносин здійснюване державою за допомогою права і сукупності правових засобів, їх юридичне закріплення, охорона і розвиток.
До́ктор нау́к - вищий науковий ступінь, який присуджують на підставі публічного захисту докторської дисертації.
Опришко докладає чимало зусиль, щоб сповна використовувати науковий потенціал студентів у навчальному процесі.

«Подальше підвищення якості освіти майбутніх фахівців можливе за рахунок збільшення наукомісткості усіх форм навчальних занять, – вважає Віталій Федорович. – Тому постійно дбаємо і про підвищення наукової кваліфікації наших викладачів. З відкриттям спеціалізованої вченої ради із захисту


  1   2


Скачати 133.31 Kb.

  • Державного кордону України
  • (Увага – енергетичному сектору // Урядовий кур’єр. – 2005. – 31.05).
  • (Украина пообещала НАТО систематизировать все научные учреждения // Rupor.info (http://www.rupor.info). – 2005. – 28.05).
  • (Дацюк Л. Інтелект допоможе імунітету: Столичні винахідники запропонували інновації для медиків і не тільки // Хрещатик. – 2005. – 24.05. – С. 5).
  • (Стрелкина Г. В ДЮИ отметили День науки // Акцент Украины. – 2005. – 24.05. – С. 3).
  • (Егоров В. Международное совещание морских экологов // Слава Севастополя. – 2005. – 26.05).