Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаFuzzy logic – функція діяльності Homo Sapiens

Скачати 100.44 Kb.

Fuzzy logic – функція діяльності Homo Sapiens
Скачати 100.44 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації21.05.2017
Розмір100.44 Kb.
  1   2

Fuzzy logic – функція діяльності

Homo Sapiens

Олег Желюк

Скільки разів ми були у ситуації, коли необхідно приймати конкретні рішення знаходячись у невизначеному стані не маючи при цьому чітких підстав - вхідних даних. Мабуть, найбільш разючою властивістю людського інтелекту є здатність приймати правильні рішення в обстановці неповної й нечіткої інформації. Ви не звертали увагу як рухаючись у тисняві міських вулиць водій автомобіля нервово смикає важіль коробки перемикання швидкостей при цьому синхронно тупцює по педалях намагаючись передавати механізмам чіткі однозначні команди. Не рідко у водіїв початківців автомобіль взагалі глохне, в наслідок помилкових дій, а у досвідчених забирає чергові порції нервових клітин.

Нерво́ва ткани́на - тканина ектодермального походження і є системою спеціалізованих структур, що утворюють основу нервової системи і забезпечують умови для реалізації її функцій.
Інша справа, коли автомобіль з автоматичною коробкою переключення передач. Водій дає команди збільшити чи зменшити швидкість оперуючи тільки двома педалями, що з точки зору математики можна подати як функцію проміжних значень між двома екстремумами Vmin та Vmax. Побудова моделей наближених міркувань людини й використання їх у інтелектуальних системах майбутніх поколінь являє сьогодні одну з найважливіших проблем науки. В останнє десятиліття почалося використання нових методів і моделей у промисловості та військовій справі. Спектр застосувань їх широкий: від керування процесом відправлення й зупинки поїзда метрополітену, управління вантажними ліфтами й доменною піччю до пральних машин, пилесмоків і мікрохвильових пічок.
Пральна машина Пра́льна маши́на (розм. пралка, пралька) - електропобутова машина для прання.
Аспект (лат. aspectus - вигляд, погляд) - поняття філософії (онтології, теорії пізнання). У філософії аспект розглядається
Військова справа Військо́ва спра́ва - складний термін, який може мати такі значення: В широкому розумінні охоплює всі питання військової теорії і практики, пов'язані з військовим будівництвом, підготовкою і діями Збройних сил, у мирний і воєнний час, підготовки населення країни на випадок війни.
До́менна піч, до́мна - металургійна піч шахтного типу (тобто вертикально розташована) для виплавки чавуну (переробного чи ливарного) або феросплавів з залізорудної сировини (руди, агломерату, окатків).
При цьому нечіткі системи дозволяють підвищити якість продукції при зменшенні ресурсо- і енерговитрат і забезпечують більш високу стійкість до впливу факторів, що заважають, у порівнянні із традиційними системами автоматичного керування.
Автоматичне керування Автомати́чне керува́ння (англ. automatic control) - виконання без безпосередньої участі людини певних впливів на об'єкт керування, необхідних і достатніх для одержання цілеспрямованого його функціювання із заданою точністю.
Я́кість проду́кції - це сукупність властивостей продукції, яку обумовлюють її придатність, задовольнити певні потреби відповідно до призначення.

Значне просування в цьому напрямку зроблено 40

  1   2


Скачати 100.44 Kb.