Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаХарків – 2002 40мм підствольний гранатомет гп-25

Скачати 367.47 Kb.

Харків – 2002 40мм підствольний гранатомет гп-25
Скачати 367.47 Kb.
Сторінка1/4
Дата конвертації25.03.2017
Розмір367.47 Kb.
  1   2   3   440 – мм підствольний гранатомет

ГП-25Харків – 2002

40мм підствольний гранатомет ГП-25
1.
Підство́льний гранатоме́т - вогнепальна зброя, призначена для ураження броньованої техніки, фортифікаційних споруд або живої сили противника за допомогою спеціальних боєприпасів гранатометних гранат, що об'єднують в одному корпусі гранату і метальний заряд, розміщені в гільзі.
Призначення, бойові властивості, загальна будова


та комплект постачання ГП-25.


    1. Призначення.

40-мм підствольний гранатомет ГП-25 « КОСТЕР» (мал. 1) є індивідуальною зброєю і призначений для знищення відкрито розташованої живої сили, та живої сили, що знаходиться в відкритих окопах, траншеях й на зворотних скатах місцевості.

Гранатомет застосовується в комплексі з 7,62мм і 5.45-мм автоматами Калашникова (АКМ, АКМС, АК74 і АКС74).

Комплексний (рос. комплексный, англ. complex, нім. komplex) - з'єднаний з будь-чим, складний; той, що являє собою комплекс будь-чого; комплексний розвиток економічних районів - планомірний, пропорційний розвиток господарства районів на основі оптимального поєднання галузей виробничої спеціалізації з галузями, що обслуговують виробництво й населення; комплексні сполуки - речовини, які утворенні сполученням двох або більше атомів, молекул або іонів.
Постачання - частина логістики, яке охоплює власне закупівлю, складування, транспортування, оприходування товарів, внутрішню перевірку й зберігання закупленого. Використовується також як синонім терміну Закупівельна логістика, або вхідна логістика.
Автома́т Кала́шникова, абр. АК - найпоширеніша у світі стрілецька зброя, найдоступніший автомат. В СРСР і в сучасній Росії вважається, що автомат створив кресляр конструкторського бюро з 7-річною освітою сільської школи старший сержант Михайло Калашников.
Загальний вид гранатомета, приєднаного до автоматів, показаний на мал. 2 . При приєднаному підствольному гранатометі автоматник в залежності від поставленої задачі може вести вогонь як із гранатомета, так і з автомата.Мал.1. 40 мм підствольний гранатомет ГП-25:

а- загальний вигляд; б – розріз ( положення механізмів в гранатометі, під‘єднаному до автомату);
Поло́ження - нормативно-правовий або локально-правовий акт, що визначає основні правила організації та діяльності державних органів, структурних підрозділів органу, а також установ, організацій і підприємств (філій), що їм підпорядковуються, тимчасово створюваних комісій, груп, бюро і т. ін.
в – загальний вигляд частин, що вкладаються в сумку для переноски гранатомета в похідному положенні; 1- ствол; 2- кронштейн;
Кронште́йн (нім. Kragstein - консоль), або кремпіль - консольна опорна деталь або конструкція, що служить для кріплення на вертикальній площині (стіни чи колони) виступаючих або висунутих в горизонтальному напрямку частин машин або споруд.
3- компенсатор; 4- важіль фіксатора; 5- пружина замикача; 6- перевідник; 7- спуск з тягою; 8- штовхач; 9- пружина спуску; 10- бойова пружина; 11- гніток; 12- курок з ударником;
Пружи́на - деталь, призначена для поглинання, накопичення і віддавання механічної енергії за рахунок своєї пружної деформації.
Уда́рні музи́чні інструме́нти - музичні інструменти, звук на яких видобувається ударом (руками, паличками, молоточками і т. д.) по тілу, що стає його джерелом. Найчисленніше і найстародавніше сімейство серед усіх музичних інструментів.
13 - вісь корпуса; 14 – передаючий важіль; 15 – фіксатор.

Для стрільби з підствольного гранатомета застосовуються постріли ВОГ-25 з осколковою гранатою, спорядженою головним підривачем миттєвої дії із самоліквідатором.

Стрільба з гранатомета може вестися прямим і непрямим (навісною траєкторією) наведенням1. Максимальна прицільна дальність стрільби 400 м, мінімальна прицільна дальність стрільби непрямим наведенням (при навісній траєкторії)

Стрільба прямим наведенням може вестись настильною і навісною траєкторіями.

200 м. Бойова скорострільність 4—5 пострілів за хвилину.

Грана́та - один з видів бойових припасів, призначений для ураження живої сили і бойової техніки супротивника осколками й ударною хвилею, що утворюються від вибуху. Це слово має коріння у французькій мові від слова фр.
Підрива́ч, підривни́к - пристрій, призначений для підриву основного заряду боєприпасів ( артилерійського снаряда, міни, авіабомби, бойової частини ракети, торпеди).
По́стріл - викидання кулі чи снаряду з каналу ствола під дією порохових газів, що утворюються при згорянні порохового заряду. Постріл відбувається за дуже малий проміжок часу (0,001-0,06 с).
Траєкто́рія - лінія, яку описує матеріальна точка, що рухається в просторі.
Стрільба прямим наведенням - метод стрільби в артилерії, за якої стрілець спостерігає ціль і наводить артилерійську гармату на неї, поєднуючи оптичну вісь (перехрестя) панорами (або марку прицілу) з ціллю і, за потреби, самостійно вносить поправки у наведення гармати.
Швидкострі́льність або скорострі́льність - одна з найважливіших тактико-технічних характеристик зброї, яка визначає її ефективність, через кількість пострілів, котрі можна виробити з даного виду зброї на умовну одиницю часу (зазвичай на 1 хв.)

Мал. 2. Загальний вид гранатомета, прид‘єднаного до автомата АК-74.


1.2.Балістичні і конструктивні характеристики 40-мм підствольного гранатомета ГП-23 і пострілу ВОГ -25 з осколковою гранатою
Індекс гранатомета ГП-25 ................................................................... 6Г 15

Калібр гранатомета ............................................................................... 40 мм

Довжина нарізної частини каналу ствола .......................................... 98 мм Кількість нарізів ...................................................................................

Кількість - в Арістотелівській логіці друга з 10 категорій (класів, розрядів, які спрощують процес розумового визначення будь-якої речі), побічна обставина матеріальних речей , за допомогою якої вони поширюються в просторі, вимірюються якоюсь математичною нормою і здатні бути поділеними на окремі частини.
12

Маса гранатомета без затильника ....................................................... 1,5 кг Довжина гранатомета ........................................................................... 323 мм

Прицільна дальність стрільби:

- максимальна..................................................... ............ 400 мм

- мінімальна при навісній траєкторії............................ 200 мм

Бойова скорострільність.............................................................. ........ 4-5 постр./хв

Носимий боєкомплект .........................................................................

Бойови́й компле́кт або боєкомпле́кт - певна кількість боєприпасів, встановлена на одиницю зброї (гармату, кулемет, танк тощо).
10 постр.

Постріли, що застосовуються для стрільби....................................... ВОГ-25 Початкова швидкість польоту гранати..................................................... ... 76 м/сек..

Калібр гранати......................................................................... ............. 40 мм

Максимальна довжина пострілу......................................................... .0,1057 м

Маса пострілу.......................................................................... ............. 0,255 кг

Маса вибухової речовини розривного заряду..................................

Вибухо́ві речови́ни (ВР) - хімічні сполуки або механічні суміші речовин, здатні під впливом зовнішньої дії (початкового імпульсу) до швидкого самопоширюваного хімічного перетворення (вибуху) з виділенням великої кількості теплоти та утворенням газів, здатних спричиняти руйнування і переміщення навколишнього середовища.
0,048 кг

Дальність зведення підривача від дуль­ного зрізу гранатомета ...... від 10 до 40 м.

Час самоліквідації гранати............................................................ ..... не менше 14 сек/    1. Загальна будова гранатомета

Гранатомет ГП-25 є підствольним гранатометом, тобто кріпиться під стволом автомата. Він складається з трьох основних частин (мал. 3):

- ствола з прицільними пристосуваннями і кронштейном для кріплення гранатомета на автоматі;

Приці́л - приладдя для наведення зброї на ціль, призначені для контролю положення каналу ствола у просторі стосовно точки прицілювання.

- казенника;

корпуса ударно-спускового механізму з рукояткою.

Руків'я - частина якогось виробу, що служить для його утримання руками (руків'я лопати), або перенесення за допомогою рук (руків'я валізи).
Уда́рно-спускови́й механі́зм, УСМ - у вогнепальній зброї механізм, що забезпечує розбивання капсуля набою.

З‘єднання гранатомета з автоматом здійснюється за допомогою спеціального кронштейна, з‘єднаного зі стволом шляхом пресованої посадки, від повздовжнього зсуву кронштейн утримується штифтом.Мал..3. 40 мм підствольний гранатомет в розібраному

вигляді ( повне розбирання ):

1- ствол з кронштейном; 2 – вісь важеля фіксатора; 3- важіль фіксатора; 4 – фіксатор; 5- корпус ударно-спускового механізму з рукояткою; 6- спуск з тягою; 7- штовхач; 8 – пружина спуску; 9 – бойова пружина; 10 – гніток; 11 – вісь курка; 12 – курок з ударником; 13 – казенник; 14 – вісь корпусу; 15 – чека; 16 - перевідник; 17висок; 18 – приціл; 19 – втулка виску; 20 – втулка стопору; 21 – пружина прицілу; 22 – пружина стопора; 23 - стопор.


Фіксується гранатомет у визначеному положенні на автоматі засувкою, розташованою на кронштейні.

Ударно-спусковий механізм гранатомета самовзводного типу, тобто при натисканні на спуск послідовно відбуваються взведення курка і його зрив з бойового взводу.

В ударно-спусковому механізмі передбачений блокуючий пристрій, завдяки якому стрільба з гранатомета, не приєднаного чи не цілком приєднаного до автомата, а також при не цілком досланому пострілі неможлива.

Крім того, гранатомет укомплектований запобіжником, що виключає випадкові постріли після приєднання гранатомета до автомата.

Заряджання гранатомета здійснюється з дульної частини ствола. Постріл хвостовою частиною вводиться в ствол гранатомета і просувається до упору в казенник. При цьому фіксатор заскакує у фіксуючу канавку на пострілі ій утримує його в каналі ствола.

При пострілі з гранатомета від удару ударника по капсюлю-запалювачу гранати спалахує пороховий метальний заряд.

Випадковість - це фактор, який визначає результат експерименту з множини можливих результатів, відомих заздалегідь. Тобто ми вважаємо, що експеримент має випадковий результат, якщо його кінцевий результат не може бути визначений апріорі з множини можливих варіантів.
По́рох (рос. порох, англ. powder, нім. Pulver n) - тверда система, яка містить органічні і неорганічні сполуки, здатні стійко (без переходу у детонацію) горіти у широкому інтервалі зовнішнього тиску (0,1-1000 МПа), виділяючи велику кількість газів з температурою 1200-3700 °С.
Метальний заряд - хімічна речовина, що використовується для створення енергії або стисненого газу, які потім використовуються для створення руху рідини або для створення рушія транспортного засобу, снаряду або іншого об'єкту.
У початковий період горіння метального заряду відбувається в замкнутому об'ємі гільзи. Надалі під тиском порохових газів розривається фольга, приклеєна до дна гільзи, і порохові гази надходять у камеру казенника гранатомета. Одночасно під дією порохових газів починається поступальний і обертальний рух гранати. З початком руху гранати починається взведення підривача. Закінчується зведення підривача після вильоту гранати з канала ствола на відстані від 10 до 40 м від дульного зрізу ствола. При зустрічі з перешкодою спрацьовує підривач, детонуючий вузол якого підриває розривний заряд вибухової речовини, розташованої у корпусі гранати.
Зава́ди, Перешкоди, (рос. помехи, англ. hindrance, disturbance; нім. Hindernis n, Störungen f pl) - у системах автоматичного керування - сигнали або дії, що спотворюють корисний сигнал, який несе основну інформацію у пристроях вимірювання, телевимірювання, зв'язку, САР і САК (САУ).

У випадку не спрацювання підривача від реакційно-інерційного механізму при зустрічі з перешкодою відбувається підрив гранати від механізму самоліквідації підривача. Час самоліквідації не менш 14 сек.

Для пом‘якшення сили віддачі, яка при стрільбі з гранатомета трохи більше, ніж при стрільбі з автомата, на приклад автомата встановлюється спеціальний гумовий затильник ( мал.4.)Мал. 4. Затильник з ременем    1. Приладдя

В комплект постачання входить:

- гранатомет ГП-25;

- затильник з ременем - 1шт

- направляючий стрижень повертальної пружини з засувкою – 1шт

- сумка для гранатомета – 1шт

- сумка для пострілів – 1шт

- банник – 1шт

Для розбирання і складання, чищення і змащування гранатомета при технічному обслуговуванні використовуються приналежність автомата і банник (мал.

Те́хніка (від грец. techne - мистецтво, майстерність) - сукупність засобів, створених людством для обслуговування своїх потреб виробничого і невиробничого характеру. У техніці матеріалізовані знання і виробничий досвід, накопичені людством у процесі розвитку суспільного виробництва.
Техні́чне обслуго́вування озброєння та військової техніки - полягає у перевірці його укомплектованості і справності (працездатності), чистці і митті, налагодженні і регулюванні, змащуванні і заправленні (дозаправленні) експлуатаційними матеріалами, усуванні несправностей і недоліків, заміні деталей з обмеженими термінами служби і зберігання, перевірці засобів вимірювання, технічному огляді вантажопідйомних машин і посудин, які працюють під тиском.
5), який входить у комплект гранатомета й використовується у комплекті із шом-полом автомата. Він має маркування різьбових гнізд, відповідно АКМ або АК–74.
Маркування - це процес нанесення марковання. Нанесення тексту, умовних позначень та малюнків на упаковку та (чи) продукцію. У процесі наноситься комплекс відомостей різного характеру щодо продукції, процесу чи послуги у вигляді тексту, окремих графічних, кольорових символів (умовних позначень) та їхніх комбінацій.
Різьба (син. - різь) (англ. thread; нім. Gewinde n) - один або декілька рівномірно розташованих ґвинтових виступів постійного перерізу, які утворені на бічній поверхні прямого циліндра або прямого конуса.


Мал. 5. Банник який, нагвинчений на шомпол автомата.


Крім того, на кожні двадцять гранатометів для технічного обслуговування і поточного ремонту придається груповий комплект ЗІП-Г.

В комплект кожного гранатомета входять сумка для гранатомета і сумка для пострілів ( мал.. 6).Мал. 6. Сумки для гранатомета і для пострілів


Сумка для гранатомета призначена для перенесення автоматником гранатомета і затильника в похідному положенні, у ній також переноситься банник гранатомета.
Перене́сення, або Енжамбема́н (фр. enjambement) - віршовий прийом, який полягає у перенесенні фрази або частини слова з попереднього рядка у наступний, зумовлений незбіжністю ритмічної паузи зі смисловою, хоч рядок при цьому втрачає свою інтонаційну викінченість.
Носиться сумка для гранатомета на поясному ремені ліворуч після бегнет-ножа.

Сумка для пострілів ВОГ-25 призначена для перенесення автоматником комплекту з десяти пострілів. Вона виготовлена у вигляді тканинних обойм із гніздами для пострілів. Кожне гніздо закривається клапаном.

Сумка постачена плечевими і закріпляючим ременями, які регулюються по довжині. На плечовому ремені розташована тканинна прокладка для зручності носіння сумки.


  1. Призначення та устрій основних частин та механізмів ГП-25.


2.1. Ствол з прицільними пристосуваннями і кронштейном для кріплення гранатомета являє собою вузол, за допомогою якого гранатомет кріпиться на автоматі. Він складається із власне ствола, кронштейна і прицілу.

2.1.1. Ствол (мал. 7) служить для направлення польоту гранати

У середині канал ствола має нарізну і гладкоствольну (з казенного сторони) частини. Нарізна частина має 12 правих нарізів і служить для надання гранаті обертального руху в польоті, чим забезпечується її стійкість на траєкторії.

Гладкоствольна казенна частина ствола призначена для розміщення казенника, вона закінчується трьома сухарними виступами для з‘єднання з казенником. Зверху на казенній частині ствола мається паз, в який западає замикач.

У стволі маються два отвори, в одному з яких розміщений фіксатор, що утримує гранату в каналі ствола, а інший отвір служить для проходу в канал ствола важеля фіксатора, що взаємодіє з блокуючим механізмом виключаючим можливість ведення вогню із гранатомета, не під‘єднаного чи не повністю під‘єднаного до автомату.

Грана́ти (англ. garnets, нім. Granate m pl )- група мінералів ортосилікату острівної структури.
Взаємодія - широкий загальний термін, що позначає таку сумісну дію кількох об'єктів або суб'єктів (тіла, елементарної частинки, біологічної істоти, людини, співтовариства), при якій результат дії одного з них впливає на інші, що змінює їхню динамічну поведінку.
Можливість - це дія, що може відбутися або ні (можливо, приїду, а, можливо, і ні). Можливість можна забезпечити чи покладатись на «авось» та якось буде. Альтернатива дає шанс, але не гарантує без відповідних дій забезпечення результату і адекватності та конструктиву діяльності.
Казенник - задня (казенна) частина артилерійського (мінометного) ствола, в якій розташований затвор. У стрілецькій зброї аналогічна за призначенням деталь називається ствольною коробкою або затворною коробкою, і, як правило, виконується конструктивно окремо від ствола.
Стрільба - ведення вогню з різних видів зброї. Терміном «стрільба» позначають також наукову дисципліну, яка розробляє теорію стрільби і предмет бойової підготовки .
На стволі зверху маються два припливи з пазами типу «ластівчиного хвоста» для пресового з‘єднання з кронштейном.Мал.7.Ствол із кронштейном у розрізі:

1 -компенсатор; 2-кронштейн; 3 — притиск фіксатора; 4—фіксатор; 5- перевідник;

6 - важіль фіксатора; 7 паз для замикання ствола; 8 – сухарний виступ.

Калібр ствола (відстань між полями нарізної частини по діаметру) дорівнює 40мм.


2.1.2. Кронштейн (мал. 8) призначений для приєднання гранатомета до автомата і розташування прицільних пристосувань.

Мал. 8. Кронштейн:

я — вид ліворуч; б — у розрізі; 1 — притиск фіксатора: 2 — паз для важеля запобіжника; 3 дистанційна шкала; 4 вісь прицілу; 5 — кулачок; 6— защіпка кронштейна
Передня її задня опори кронштейна мають посадочні місця для кріплення гранатомета на автоматі.

Усередині кронштейна в передній частині розміщені засувка кронштейна, що утримує гранатомет від подовжнього зсуву відносно автомата, і пружинний компенсатор, який вибирає зазор між газовою каморою автомата і кронштейном, а в задній частині — притиск фіксатора і запобіжник із пружиною, котрий блокує ударно-спусковий механізм, якщо гранатомет не приєднаний до автомата.

Знизу кронштейн має два припливи для з‘єднання зі стволом.

З лівої сторони на кронштейн приклепана вісь прицілу, на якій установлені корпус прицілу і висок та нанесена дистанційна шкала. Поділки шкали позначені цифрами 1, 2, 3, 4, 3, 2, які вказують дальність стрільби в сотнях метрів; кожну поділку розділено навпіл, проміжні між цифрами поділки відповідають дальностям стрільби 150, 250 й 350 м. Перші чотири цифри використовуються при стрільбі прямим наведенням настильною траєкторією, останні три цифри (4, 3 і 2) — при стрільбі непрямим наведенням і прямим наведенням навісною траєкторією.

На правій стороні кронштейна вказується індекс гранатомета - 6М15. На осі прицілу знаходиться кулачок кулачок, що діє на корпус мушки для введення поправки на деривацію. Ліворуч у задній частині кронштейна в спеціальному пазу розташований важіль запобіжника, котрий при приєднанні гранатомета до автомата зміщує підпружинений запобіжник вправо, при цьому відбувається розблокування ударно-спускового механізму.
2.1.3. Приціл (мал. 3, поз. 18) служить для наведення зброї в ціль при стрільбі з гранатомета. Приціл складається з корпуса прицілу і розташованих на ньому мушки, яка вгвинчена у корпус мушки, полозка, відкидного цілика, пружини корпуса мушки, виску, встановленого на осі прицілу, і стопора прицілу. До корпуса приціла приклепані шайба корпуса, що фіксує корпус на кронштейні в необхідному положенні, і фіксатор виску з покажчиком положення прицілу.

До полозка приклепаний фіксатор цілика, утримуючий також гвинт цілика від повороту.


Мал.9. Цілика - у похідному положенні; б — у бойовому положенні
  1   2   3   4


Скачати 367.47 Kb.

  • 1.2.Балістичні і конструктивні характеристики 40-мм підствольного гранатомета ГП-23 і пострілу ВОГ -25 з осколковою гранатою
  • Загальна будова гранатомета
  • Призначення та устрій основних частин та механізмів ГП-25. 2.1. Ствол з прицільними пристосуваннями і кронштейном для кріплення гранатомета