Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаІнформаційний лист про проведення пробного зно–2016

Скачати 92.54 Kb.

Інформаційний лист про проведення пробного зно–2016
Скачати 92.54 Kb.
Дата конвертації16.03.2017
Розмір92.54 Kb.

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ІНСТИТУТ ДОУНІВЕРСИТЕТСЬКОЇ ПІДГОТОВКИ
Інформаційний лист про проведення пробного ЗНО–2016
Національний авіаційний університет (НАУ) запрошує учнів 10 класів загальноосвітніх навчальних закладів, закладів професійно-технічної освіти, студентів коледжів (випускників 2017 р.

Професі́йно-техні́чна осві́та - складова системи освіти України, що є комплексом педагогічних і організаційно-управлінських заходів, спрямованих на забезпечення оволодіння громадянами знаннями, уміннями і навичками в обраній ними галузі професійної діяльності, розвиток компетентності та професіоналізму, виховання загальної і професійної культури.

Навча́льний заклад (осві́тній заклад) - організація, що на постійній і безперервній основі здійснює освітній процес з метою навчання, виховання, розвитку і самовдосконалення особистості.

) та випускників минулих років взяти участь у пробному ЗНО–2016, що відбудеться 28 травня 2016 р. об 10.00 на базі університету. Участь безкоштовна.

Організатором і координатором заходу є Інститут доуніверситетської підготовки (ІДП) НАУ.

Пробне ЗНО–2016 буде проведено з навчальних предметів: математика, фізика, українська мова та література, англійська мова, історія України.

Учасник має можливість виконати тестові завдання з двох навчальних предметів.

Форма проведення – письмові тестові завдання.

Ознайомитися з «Положенням про проведення пробного ЗНО–2016 р.» можна на сайті ІДП www.idp.nau.edu.ua у рубриці «Пробне ЗНО».Мати при собі: паспорт (у разі відсутності – свідоцтво про народження та довідку з фото, завірену керівником навчального закладу); 1 конверт з марками по Україні (у разі відсутності електронної пошти).

Електронна пошта Електро́нна по́шта (англ. e-mail, або email, скорочення від electronic mail) - популярний сервіс в інтернеті, що робить можливим обмін даними будь-якого змісту (текстові документи, аудіо-, відеофайли, архіви, програми).

Результати тестування будуть надіслані учасникам на електронну адресу або на домашню адресу поштою, а відповіді на тестові завдання – розміщено на сайті ІДП НАУ www.idp.nau.edu.ua у рубриці «Пробне ЗНО».

Після проведення пробного ЗНО–2016 учасникам буде запропоновано майстер-класи, що проводитимуть профільні кафедри навчально-наукових інститутів НАУ за участі професорсько-викладацького складу та студентів.

Для участі у заході учням потрібно до 15.05.2016 р. зареєструватися, електронна заявка на сайті ІДП НАУ www.idp.nau.edu.ua у рубриці «Пробне ЗНО».Заявка учасника (у паперовій формі) надсилається на електронні адреси idp2@nau.edu.ua; idp@nau.edu.ua або передається до ІДП НАУ за адресою: м. Київ, проспект Космонавта Комарова, 1, корпус 8, каб.

Проспект Космона́вта Комаро́ва - проспект у Солом'янському районі міста Києва, житловий масив Відрадний. Пролягає від Гарматної вулиці до залізничного шляхопроводу і проспекту Леся Курбаса.

 609 або 610.

Без попередньої реєстрації (заявки) учасники до пробного ЗНО–2016 не допускаються.


Інформація за тел.: (044) 406–72–09, (044) 406–74–15, (044) 406–73–11, (044) 406–74–04, (044) 497–41–24; тел. факс (044) 497–52–84; електронна пошта idp2@nau.edu.ua або idp@nau.edu.ua; сайт www.idp.nau.edu.ua, рубрика «Пробне ЗНО».
Програма пробного ЗНО–2016

Дата проведення 28 травня 2016 р.

 1. Робота консультаційного центру. Час: 9.00 – 14.00.

Місце: Центр культури та мистецтв НАУ (з 9.00 до 10.00), корпус 8 (з 11.00 до 14.00).

 1. Реєстрація учасників. Час: 9.00 – 10.00. Місце: у холі Центру культури та мистецтв НАУ.

 2. Зустріч з адміністрацією НАУ. Ознайомлення з умовами та порядком проведення пробного ЗНО–2016.

Час: 10.00 – 10.30. Місце: зала Центру культури та мистецтв НАУ.

 1. Робота виставки навчально-наукових інститутів НАУ. Час: 10.30 – 14.00.

Місце: 8 корпус, І поверх.

 1. Виконання тестових завдань пробного ЗНО–2016. Час: 11.00 – 13.30.

Місце: 8 корпус (І та ІІ поверх).

 1. Кава-брейк. Час: 13.30 – 13.45. Місце: 8 корпус (буфет, І поверх).

 2. Майстер-класи навчально-наукових інститутів НАУ. Час: 14.00 – 15.00.


Перелік майстер-класів
1. Експериментальна хімія. Під час проведення фахівцями кафедри хімії і хімічної технології Науково-навчального інституту Екологічної безпеки буде проведено захоплюючі експерименти та досліди за багатьма розділами хімії, які ніколи не проводилися в навчальних закладах освіти. Учасники будуть мати змогу спостерігати фантастично-показові дійства та з’ясувати, яку важливу роль відіграє хімія у житті людини.

Керівник: завідувач кафедри хімії і хімічної технології, доктор хімічних наук, професор Чумак Віталій Лукич.

Хімі́чна техноло́гія (рос. химическая технология, англ. chemical engineering, нім. chemische Technologie f) - прикладна наука, що вивчає способи та процеси виробництва продуктів (предметів споживання та засобів виробництва), що відбуваються за участю хімічних перетворень технічно, економічно та соціально доцільним шляхом.

Ка́федра - базовий структурний підрозділ вищого навчального закладу (його філій, інститутів, факультетів), що проводить навчально-виховну і методичну діяльність з однієї або кількох споріднених спеціальностей, спеціалізацій чи навчальних дисциплін і здійснює наукову, науково-дослідну та науково-технічну діяльність за певним напрямом.

Хі́мія - одна з наук про природу, яка вивчає молекулярно-атомні перетворення речовин, тобто, при яких молекули одних речовин руйнуються, а на їх місці утворюються молекули інших речовин з новими властивостями.2. Основи криміналістики. Відбудеться у криміналістичній лабораторії Навчально-наукового Юридичного інституту. Присутні ознайомляться з сучасними методами, способами та прийомами боротьби зі злочинністю: особливості розкриття злочинів, виявлення слідів злочинної діяльності, поводження з криміналістичною технікою та науково-криміналістичними засобами, що застосовуються при проведенні оперативно-розшукових і слідчих дій. Буде також продемонстровано використання фото- і відеотехніки, різні види фіксації матеріальних об’єктів, що мають значення речових доказів для розкриття злочинів, сучасні технічні засоби складання портрету за зовнішніми ознаками опису людини, а також складання загальної і допоміжної дактилоскопічної формули по 10-ти пальцевій системі обліку. Проект розрахований на майбутніх юристів.

Керівник: завідувач кафедри кримінального права і процесу, доктор юридичних наук, професор Лихова Софія Яківна.

Криміна́льне пра́во - одна з фундаментальних галузей права, законодавства, наука (доктрина) і навчальна дисципліна. Кримінальне право як галузь права - це система (сукупність) юридичних норм, що встановлюють, які суспільно небезпечні діяння є злочинами, і які покарання підлягають застосуванню до осіб, що їх вчинили.3. Компютеризовані системи та робототехніка. Системи управління і автоматики авіаційних і космічних літальних апаратів Фахівці та молоді вчені кафедри систем управління літальних апаратів Навчально-наукового інституту Аеронавігації ознайомлять присутніх із сучасними системами керування та останніми інноваціями у робототехніці, – прикладній науці, що займається розробкою автоматизованих технічних систем (роботів) та орієнтованої на створення роботів і робототехнічних систем, призначених для автоматизації складних технологічних процесів і операцій, у тому числі таких, що виконуються в недетермінованих умовах, для заміни людини при виконанні важких, втомливих і небезпечних робіт.

Техні́чна систе́ма (ТС) - це штучно створена сукупність елементів і відношень (зв'язків) між ними, які утворюють цілісну структуру об'єкта, що має властивості, які не зводяться до властивостей елементів і призначена для виконання корисних функцій.

Літальний апарат (ЛА) - пристрій для польотів в атмосфері або космічному просторі.

Технологі́чний проце́с - це впорядкована послідовність взаємопов'язаних дій та операцій, що виконуються над початковими даними до отримання необхідного результату.

Науко́вець - знавець щонайменше однієї галузі науки, котрий у своїх дослідженнях застосовує лише наукові методи.

Буде охарактеризовано промислову, побутову, авіаційну та екстремальну (військову, космічну) робототехніку. Проект рекомендовано майбутнім інженерам.

Керівник: завідувач кафедри систем управління літальних апаратів, доктор технічних наук, професор Азарсков Валерій Миколайович.

До́ктор нау́к - вищий науковий ступінь, який присуджують на підставі публічного захисту докторської дисертації.4. Електронні пристрої та системи. Спеціалісти кафедри електроніки Навчально-наукового інституту Аеронавігації ознайомлять присутніх із новітніми розробками та принципами керування сучасними електронними пристроями, особливостями вільного читання схем електронних пристроїв, щоб з’ясувати внутрішній склад та принцип дії будь-якого з них.

Електроніка Електро́ніка (від грец. Ηλεκτρόνιο - електрон) - наука про взаємодію електронів з електромагнітними полями і про методи створення електронних приладів і пристроїв, в яких ця взаємодія використовується для перетворення електромагнітної енергії, в основному для передачі, обробки і зберігання інформації.

Учасників буде ознайомлено з особливостями проведення діагностики електронних пристроїв, в тому числі комп’ютера. Присутніх навчать, як правильно зробити вибір необхідного електронного пристрою, в тому числі комп’ютерного. У загальному буде представлено проектування, розробку і налагодження різноманітних електронних пристроїв і систем із використанням сучасних інформаційних технологійта продемонстровано основи створення реально працюючихкомп’ютерних програм за допомогою алгоритмічних мов.

Керівник: завідувач кафедри електроніки, доктор технічних наук, професор Яновський Фелікс Йосипович.

Технічні науки - науки, що вивчають закономірності розвитку техніки і визначають способи найкращого її використання.5. Живопис сухими фарбами «Пастель». Майстер-класи кафедри основ архітектури Навчально-наукового інституту Аеропортів: Учасникам із собою необхідно мати: лист паперу із фактурою будь-якого кольору, формат А3 та пастель.

Керівник: старший викладач кафедри основ архітектури та дизайну, член Національної спілки художників України Триколенко Софія Тарасівна.

Старший викладач - в СРСР та деяких пострадянських країнах - викладацька посада у вищих навчальних закладах.

Націона́льна спі́лка худо́жників Украї́ни (НСХУ) - всеукраїнська громадська творча організація професійних митців і мистецтвознавців. Це добровільне творче об'єднання талановитих особистостей - живописців, графіків, скульпторів, майстрів декоративного мистецтва, мистецтвознавців, що генерують нові художні ідеї та проекти, осмислюють і сприяють творенню нашого життя за законами гармонії і краси.

Учасникам буде також запропоновано екскурсійну програму творчими майстернями кафедри та показ творчих робіт із її фондів.Керівник: кандидат культорології, доцент кафедри основ архітектури та дизайну Михалевич Віктор Вадимович.

6. Особливості живописних технік: акварель та олійні фарби.

Олійні фарби - суспензія пігментів (або пігментів і наповнювачів) в різних видах оліфи із додаванням сикативу, а також добавок (аеросилу, лецитину тощо), що дозволяє запобігти утворенню осаду. Вона являє собою перетерті пігменти (окис цинку, охра, сурик залізний та ін) з оліфами (натуральною, оксоль, гліфталева, пентафталева тощо) і прискорювачами висихання (сиккативами).

Учасникам даного майстер-класу із собою необхідно мати: лист паперу для акварелі (формат А3), акварель, пензлі (2-3 шт. різного розміру) або (полотно на підрамнику, олійні фарби, розчинник, жорсткі пензлі (2-3 шт. різного розміру).

Керівник: завідувач кафедри основ архітектури та дизайну кандидат архітектури, доцент Трошкіна Олена Анатоліївна.

Кандидат архітектури - науковий ступінь у галузі архітектури. В Україні існує два наукових ступені: «кандидат наук» та «доктор наук» (вищий науковий ступінь). Науковий ступінь «кандидат наук» присуджується на підставі захисту кандидатської дисертації, яка містить нові науково обґрунтовані результати проведених здобувачем досліджень, розв'язують конкретне наукове завдання, що має істотне значення для відповідної галузі науки.

Учасникам буде також запропоновано екскурсійну програму творчими майстернями кафедри та показ творчих робіт із її фондів.Керівник: кандидат культорології, доцент кафедри основ архітектури та дизайну Михалевич Віктор Вадимович.

7. Діяльність психолога в сучасному світі інформаційних технологій, складної техніки та підвищених навантажень на людину. Майстер-клас дозволить дізнатися про професійні можливості, основні завдання та методи роботи психолога в різноманітних організаціях з притаманними їм особливостями. На конкретних прикладах буде розглянуто спільне та відмінне в діяльності психолога в авіації, в енергетиці, в різних галузях бізнесу, в правоохоронних органах, в медицині, в спорті та багатьох інших сферах.

Інформаційні технології Інформаці́йні техноло́гії, ІТ (використовується також загальніший / вищий за ієрархією термін інформаційно-комунікаційні технології (Information and Communication Technologies, ICT) - сукупність методів, виробничих процесів і програмно-технічних засобів, інтегрованих з метою збирання, опрацювання, зберігання, розповсюдження, показу і використання інформації в інтересах її користувачів.

Правоохоро́нні о́ргани - державні органи, що на підставі законодавства держави здійснюють правоохоронну (правозастосовну та правозахисну) діяльність.

Окрему увагу буде приділено особливостям професійної кар’єри психолога на різних ділянках його професійної самореалізації, вимогам до його особистісних якостей та впливу професії на його особистість. Майстер-клас підготовлено Навчально-науковим Гуманітарним інститутом під керівництвом завідувача кафедри авіаційної психології, кандидата психологічних наук, доцента Петренка Олександра Віталійовича.

8. Профорієнтаційне психологічне тестування з використанням комп’ютерних та бланкових діагностичних методик допоможе зробити найкращий вибір серед багатьох професій у відповідності з індивідуальними особливостями інтересів, структури інтелекту, рис характеру, показників нервово-психічної стійкості та інших якостей. Кваліфікована інтерпретація результатів та поради фахівців за підсумками тестування будуть сприяти виваженим рішенням майбутніх абітурієнтів. Майстер-клас підготовлено Навчально-науковим Гуманітарним інститутом під керівництвом завідувача кафедри авіаційної психології, кандидата психологічних наук, доцента Петренка Олександра Віталійовича.

9. «Хто такий менеджер з логістики?» пропонується учням у форматі інтерактивної комп’ютерної гри. В основі сценарію – казкова історія про необхідність доставити точно в термін новорічні подарунки від Діда Мороза.

Дід Моро́з - казковий персонаж святкування Нового року спочатку в СРСР, згодом у пострадянських державах, який вручає дітям подарунки особисто або кладе під ялинку. На рубежі ХХ-ХХІ ст. в колишніх соціалістичних країнах і радянських республіках розпочалось відродження місцевих різдвяних традицій і поступове витиснення Діда Мороза.

У ході гри абітурієнти мають відповідати на питання щодо умов транспортування і вибору маршруту доставки, зберігання на складі, розподілення та обслуговування споживачів цих подарунків згідно отриманих листів. Помічниками Діда Мороза виступають ельфи – логісти, які допомагають прийняти рішення на складні питання. Комп’ютерну ділову гру розробляють студенти 4-го курсу, запитання до абітурієнтів готують студенти 1-го курсу на основі досвіду спілкування з учнями середніх шкіл м. Києва.

Керівник: кандидат економічних наук, доцент кафедри логістики Гармаш Олег Миколайович.

Кандида́т нау́к - науковий ступінь в Україні до 31 грудня 2019 року. Прирівнюється до ступеню доктора філософії. Найвищим науковим ступенем в Україні є доктор наук.10. Майстер-клас «Шлях від бізнес-ідеї до прибутку» присвячено актуальним проблемам організації господарської діяльності суб’єкта господарювання та його економічної ролі у формуванні як суспільного, так й індивідуального добробуту.

Керівник: доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри економіки Сунцова Олеся Олександрівна.

11. «Вертодроми посадкові майданчики для гелікоптерів». Майстер-клас дозволить дізнатися про досвід використання та експлуатації сучасних гелікоптерів та вертодромів країн СНГ та світу, про важливу роль України в розвитку вертолітного транспорту та перспективи розвитку будування вертодромів у нашій державі. У процесі проведення заходу будуть викладені основні поняття про методи розрахунку, конструювання та експлуатації вертодромів та вертолітних майданчиків. Розглянуто також вимоги, діючі нормативні документи щодо проектування, будівництва та експлуатації вертодромів та вертолітних майданчиків.

Керівник: доктор технічних наук, професор кафедри реконструкції аеропортів та автошляхів Навчально-наукового інституту Аеропортів Першаков Валерій Миколайович.

12. «Діяльність інформаційних центрів освітніх програм та Європейського Союзу (ЄС)». У процесі майстер-класу буде презентовано історію, розвиток та напрями діяльності центрів, ознайомлено із головними заходами та подіями інформаційних центрів, представлено результати участі студентів і викладачів Навчально-наукового інституту Міжнародних відносин в освітніх програмах ЄС, визначено перспективі напрями роботи на майбутнє.

Керівник: кандидат політичних наук, доцент кафедри міжнародної інформації Алієв Максим Михайлович та начальник Інформаційного Центру ЄС Горобей Алла Володимирівна.

Міжнаро́дні відно́сини - система міждержавних взаємодій, суб’єктами яких є держави і міждержавні та неурядові організації, приватні особи. Наука про міжнародні відносини є комплексною та міждисциплінарною.

Європе́йський Сою́з (Євросою́з, ЄС, англ. European Union, EU) - економічний та політичний союз 28 держав-членів, що розташовані здебільшого у Європі. Веде свій початок від утворення Європейської спільноти з вугілля та сталі і Європейської економічної спільноти, що були засновані шістьма країнами в 1951 та 1958 роках відповідно.

Кандидат політичних наук - науковий ступінь у галузі політичних наук. В Україні існує два наукових ступені: «кандидат наук» та «доктор наук» (вищий науковий ступінь). Науковий ступінь «кандидат наук» присуджується на підставі захисту кандидатської дисертації, яка містить нові науково обґрунтовані результати проведених здобувачем досліджень, розв'язують конкретне наукове завдання, що має істотне значення для відповідної галузі науки.13. «Роботи, 3D-принтери, «розумні будинки» і все-все-все своїми руками». Під час майстер-класу будуть показані практичні приклади збирання і програмування систем на базі мікроконтролерів (роботи, 3D-принтер, різноманітні датчики). Буде розгорнуто власний «розумний будинок». Показано можливості використання готових мікроконтролерних систем. На практичній частині майстер-класу кожен бажаючий учасник, незалежно від базових знань, зможе власноруч зібрати і запрограмувати роботу пристрою. Для самих активних слухачів будуть роздруковані їх мініатюрні копії на 3D-принтері.

Керівник: кандидат технічних наук, доцент Артамонов Євген Борисович, кафедра комп’ютеризованих систем управління Навчально-наукового інституту компютерних інформаційних технологій.

Дістатися до місця проведення заходу можна маршрутами: від залізничного вокзалу «Південний» маршрутними таксі № 401, № 438 до зупинок «Національний авіаційний університет» або «Миколи Василенка»;

Маршру́тне таксі́ або маршру́тка - вид комерційного громадського транспорту.

від залізничного вокзалу «Київ-Пасажирський» трамваями № 1 та № 3 до зупинки «Національний авіаційний університет»; від станції метро «Політехнічний інститут» маршрутними таксі № 442 до зупинки «Гарматна» та № 442Д до зупинки «Національний авіаційний університет».Адміністрація ІДП НАУСкачати 92.54 Kb.

 • Програма пробного ЗНО–2016
 • Перелік майстер-класів 1. Експериментальна хімія.
 • 6. Особливості живописних технік: акварель та олійні фарби
 • 7. Діяльність психолога в сучасному світі інформаційних технологій
 • 8. Профорієнтаційне психологічне тестування
 • Міжнародних відносин