Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаІнформація про товари. Термін придатності харчових продуктів

Скачати 72.88 Kb.

Інформація про товари. Термін придатності харчових продуктів
Скачати 72.88 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації13.06.2017
Розмір72.88 Kb.
ТипІнформація
  1   2

Розробка уроку

вчителя Гадяцької спеціалізованої

школи І-ІІІ ступенів №4

Цьот І.П.

Тема. Елементи грамоти споживача. Торговельні мережі. Інформація про товари. Термін придатності харчових продуктів.

Споживач Спожива́ч - фізична особа, яка купує, замовляє, використовує, або має намір придбати чи замовити продукцію для особистих потреб, безпосередньо не пов'язаних з підприємницькою діяльністю, або виконанням обов'язків найманого працівника.
Термін придатності - термін, установлений виробником товару, протягом якого органолептичні, фізико-хімічні, медико-біологічні та інші показники товару в разі дотримання відповідних умов зберігання повинні відповідати вимогам нормативних документів.
Ї́жа - все, що споживає людина й інші живі істоти для підтримання життя; харчі. Речовини, що їх організм отримує з довкілля, є для нього будівельним матеріалом і джерелом енергії.

Мета: познайомити учнів з видами торговельних мереж; маркуванням товарів, які реалізуються через торговельні мережі; вчити знаходити необхідну інформацію на етикетках товару; розвивати уважність, спостережливість; виховувати культуру споживача.Основні поняття: торговельна мережа, магазин, інформація про товари, термін придатності харчових продуктів.

Матеріали, обладнання, наочність: комп’ютер, різновиди упаковок товарів.
Камбоджійці та філіппінці вживають качині яйця із 19-20-денними зародками, в яких проглядаються сформовані дзьоб і кістки. Страва вважається делікатесом. Назва страви - балут.
Етике́тка, ярли́к - наличко (графічний /текстовий знак, нанесений, у вигляді наклейки, бирки або талона), на товарі, експонаті, будь-якому іншому продукті виробництва із зазначенням назви, виробника, дати виробництва, терміну придатності.
Маркування - це процес нанесення марковання. Нанесення тексту, умовних позначень та малюнків на упаковку та (чи) продукцію. У процесі наноситься комплекс відомостей різного характеру щодо продукції, процесу чи послуги у вигляді тексту, окремих графічних, кольорових символів (умовних позначень) та їхніх комбінацій.
Різновид (рос. разновидность, англ. species, sort, variation, variety, нім. Abart f) - у мінералогії - окремі члени мінерального виду змінного складу.


Тип уроку: комбінований.

Хід уроку.

I.Організаційна частина.

 • Доброго дня, діти! Сьогодні урок я хочу розпочати такими віршованими рядками:

Бажаю усім, щоб до кожного з вас

Завітало натхнення сьогодні у клас.

Натхнення Натхне́ння ( англ. inspiration) - особливий стан людини, типова для творчості риса, її складовий елемент, який характеризується, з одного боку, високою продуктивністю, з другого боку - величезним підйомом і напругою сил людини.

Збудило бажання здобути знання,

Щоб потім в житті ви не йшли навмання.

Щоб вам захотілось новеньке пізнати,

Самим научитись та інших навчати.

Тож я побажаю, щоб лінь ви прогнали

І на уроці активними стали!II. Актуалізація опорних знань.
Актуалізація (лат. actualis - діяльний, діяльнісний, фактичний) - переведення в дію, стан активності того, що існувало лише потенційно чи латентно.


Відгадайте загадки:

1.Є цей прилад в кожній хаті,


Що це, можете сказати?
Для матусі серіал і футбол для тата
Може скринька ця чудова легко показати! (Телевізор)

2. Мию, мию без жалю,


      Мию там, де брудно.
      А купатись не люблю,
      Бо від того худну. (Мило)

3. В розмальованій хустині,


    Солоденька всередині.
    Коли нею почастують,
    Діти тішаться, ласують. (Цукерка)
4. І поживне, і смачне,
    Біле, пінне, запашне.
    Залюбки малята п'ють,
    Здоровенькими ростуть.   (Молоко)

- Діти, де можна придбати ці товари та продукти, про які йшла мова у загадках?

- Чи могли б ми в даний час обійтись взагалі без магазинів?

Слайд 1

IІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Мотива́ція (з лат. movere) - спонукання до дії; динамічний процес фізіологічного та психологічного плану, керуючий поведінкою людини, який визначає її організованість, активність і стійкість; здатність людини діяльно задовольняти свої потреби.
Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

Слайд 2

Тема уроку. « Елементи грамоти споживача».

Ви повинні знати: що таке торговельна мережа, види магазинів, інформацію про товари, термін придатності харчових продуктів.

Ви повинні уміти: знаходити необхідну інформацію на упаковці товару.

Та́ра - це промисловий виріб, що призначається для пакування, зберігання, переміщення і реалізації товарів у сфері обігу. Упаковка зберігає товар від пошкоджень, сприяє його безпечному транспортуванню, збереженню та продажу.


ІV. Вивчення нового матеріалу.

Слайд 3

 1. Торговельні мережі.

Торговельна мережа – це сукупність торгових підприємств, які займаються постачанням та продажем товарів населенню.

Види торговельних підприємств.

 • Кіоск , павільйон – торгове приміщення, розраховане, як правило, на одне робоче місце.
  Примі́щення - частина внутрішнього об'єму будівлі, обмежена будівельними елементами, з можливістю входу і виходу.
  Про́даж - це оплатна передача майна однією особою у власність іншій особі.
  Постачання - частина логістики, яке охоплює власне закупівлю, складування, транспортування, оприходування товарів, внутрішню перевірку й зберігання закупленого. Використовується також як синонім терміну Закупівельна логістика, або вхідна логістика.
  Підприє́мство - самостійний суб'єкт господарювання, зареєстрований компетентним органом державної влади або органом місцевого самоврядування, для задоволення суспільних та особистих потреб шляхом систематичного здійснення виробничої, науково-дослідної, торговельної, іншої господарської діяльності в порядку, передбаченому Господарським кодексом України та іншими законами.
  Павільйо́н (від фр. pavillion) - невеличке і зазвичай ізольоване паркове приміщення, призначене для відпочинку чи окраси парку. Невеликі розміри павільйону наближають його до паркової альтанки. Але павільйон в історичних парках зазвичай більший за альтанку, але менший за флігель, службове приміщення, тісно пов'язане з палацом чи господарською оселею.
  Населення Насе́лення - сукупність людей, що постійно живуть у межах якоїсь конкретно вказаної території (районі, місті, області, частини країни, країні, континенту чи всієї земної кулі тощо). Наука, яка вивчає розмір, структури, динаміку руху і розвиток населення, зветься демографією.
  Робо́че мі́сце - елементарна одиниця виробничої структури, що містить частину простору виробничого підрозділу, яка потрібна для здійснення трудової операції та оснащена матеріально-технічними засобами, що використовуються у процесі праці.

  1   2


Скачати 72.88 Kb.

 • Основні поняття
 • Тип уроку
 • II . Актуалізація
 • (Мило)
 • (Молоко)
 • I ІІ. Мотивація
 • Слайд 2 Тема уроку. «
 • І V . Вивчення нового матеріалу. Слайд 3 Торговельні мережі. Торговельна мережа