Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінка


Інформація щодо проведення заходів Дня безпечного Інтернету в загальноосвітніх навчальних закладах

Скачати 94.34 Kb.

Інформація щодо проведення заходів Дня безпечного Інтернету в загальноосвітніх навчальних закладах
Скачати 94.34 Kb.
Сторінка 1/2
Дата конвертації 19.03.2017
Розмір 94.34 Kb.
  1   2

Інформація

щодо проведення заходів Дня безпечного Інтернету

в загальноосвітніх навчальних закладах

м.
Навча́льний заклад (осві́тній заклад) - організація, що на постійній і безперервній основі здійснює освітній процес з метою навчання, виховання, розвитку і самовдосконалення особистості.
Енергодара
8 лютого оголошено Міжнародним Днем безпечного Інтернету.
Енергода́р - місто обласного значення в Запорізькій області. Розташоване на лівому березі Каховського водосховища (в Нижньому Придніпров'ї). У місті починається Р37 (Енергодар - Бердянськ), 120 км - від обласного центру Запоріжжя, площа території міста - 63,5 км².
Щорічна кампанія в Україні проходить у підтримку Європейського Дня безпечного Інтернету та покликана привернути увагу суспільства до цієї проблеми, розказати батькам про ті ризики, на які можуть натрапити діти та підлітки в Інтернеті, та як захистити себе від цих ризиків.

Проблема безпеки дітей в Інтернеті вже не здається Україні такою далекою. Ніхто не може заперечити, що на сьогоднішній день вона постала особливо гостро. Кожного року аудиторія користувачів всесвітньої мережі дедалі розширюється і її переважну частину становить молоде покоління - діти та підлітки, які повністю не усвідомлюють загрозу, що може чекати на них у віртуальному просторі.

Інтерне́т-ра́діо або ве́б-ра́діо - група технологій передачі потокових аудіоданих через мережу Інтернет. Також як термін інтернет-радіо або веб-радіо може розумітися радіостанція, що використовує для мовлення технологію потокового мовлення в Інтернет.
Кори́стува́ч - той, хто користується чим-небудь - майном, землею, комп'ютером тощо.
Аудитóрія або авдито́рія (лат. auditorium, від лат. auditor - «слухач») - у збірному сенсі: це публіка, соціальна спільність людей, об’єднана взаємодією з комунікатором (індивідом або групою), які володіють інформацією та доводять її до цієї спільності.
Всесві́тня мережа (англ. World Wide Web, скорочено: WWW; також: всемережжя, веб або тене́та) - найбільше всесвітнє багатомовне сховище інформації в електронному вигляді: десятки мільйонів пов'язаних між собою документів, що розташовані на комп'ютерах, розміщених на всій земній кулі.

Значимість проблеми безпечного Інтернету потребує постійної уваги з боку школи, батьків. На жаль, сьогодні жоден шкільний навчальний предмет, курс не акцентує увагу на такому явищі інформаційного суспільства як Інтернет.

Навча́льна дисциплі́на - згідно з визначенням в українському законодавстві: педагогічно адаптована система понять про явища, закономірності, закони, теорії, методи тощо будь-якої галузі діяльності (або сукупності різних галузей діяльності) із визначенням потрібного рівня сформованості у тих, хто навчається, певної сукупності умінь і навичок.

Починаючи з лютого 2009р., у школах міста започатковано проведення акції «Безпека дітей в Інтернеті». Вчителям при підготовці до навчальних занять та виховних заходів допомагають Інтернет-ресурси ON-ляндії.

Лише нещодавно Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України рекомендовано ( лист від 27.12.10р.№1/11-12128) для використання у навчально-виховному процесі навчально-методичний посібник для загальноосвітніх навчальних закладів “Виховання культури користувача Інтернету.

Міністерства - центральні органи виконавчої влади, покликані формувати та реалізувати державну політику у відповідних сферах суспільного життя (секторах державного управління), їх очолюють міністри, які за посадою є членами Кабінету міністрів і відповідно до цього мають статус політичних діячів (політиків).
Педагогіка Педаго́гіка (грец. παιδαγωγική - майстерність виховання) - наука про спеціально організовану цілеспрямовану і систематичну діяльність з формування людини - про зміст, форми і методи виховання, освіту та навчання.
Шко́ла (від грец. σχολή - «відпочинок», пізніше «ті, кого повчають») - навчальний заклад, зазвичай початкової або середньої освіти, але також іноді й вищої (наприклад, Вища школа бізнесу) або спеціальної (наприклад, Київська школа економіки) освіти.
Безпека у всесвітній мережі” ( Кочарян А.Б., Гущина Н.І.), в якому містяться загальні методичні рекомендації для вчителів, а також батьків, з формування у дітей компетенцій грамотного та безпечного використання Інтернет-ресурсів

На виконання листа НМЦ управління освіти від 27.01.2011р.№ 24 навчальним закладам міста було запропоновано провести тренінги, семінари, круглі столи, відкриті уроки, конкурси та вікторини, присвячені пропагуванню ідей безпечного Інтернету серед вчителів, учнів та їх батьків. Інформацію про перебіг подій акції необхідно було розміщувати на шкільному сайті.

За результатами перегляду шкільних сайтів визначено, що акція «День безпечного Інтернету» найкраще була організована і проведена в ЕНВК №5, ЕНВК «ДНЗ-ЗНЗ» №9 та ЕНВК «ЗНЗ – МНВК».

Так на головній сторінці сайту ЕНВК №5 розміщено план заходів, активні рядки якого дозволяють зробити перехід на інші сторінки сайту (фотоальбом, класні кімнати, форум).

Результат, пі́дсумок, (заст. ску́ток, вислід) - кінцевий наслідок послідовності дій. Можливі результати містять перевагу, незручність, вигоду, збитки, цінність і перемогу. Результат є етапом діяльності, коли визначено наявність переходу якості в кількість і кількості в якість.
Електро́ніка (від грец. Ηλεκτρόνιο - електрон) - наука про взаємодію електронів з електромагнітними полями і про методи створення електронних приладів і пристроїв, в яких ця взаємодія використовується для перетворення електромагнітної енергії, в основному для передачі, обробки і зберігання інформації.Інформаційні заходи в ЕНВК №5 щодо Дня безпечного Інтернету


з/п

Заходи

Термін виконання

Відповідальні

1

Підготовка літературної виставки-дискусії «Подорож до Інтернет-імперії».

до 04.02.2011

Єрмак М.М.,бібліотекар

2

Випуск класних газет «Я за безпечний Інтернет»
(5- 11 класи)

09.02.2011

класні керівники

3

Проведення тренінгів, виховних годин "Правила безпечного Інтернету"

09.02.2011

класні керівники

4

Участь у конкурсі ігрових занять "Безпека в Інтернеті" для учнів початкової школи

лютий 2011

вчителі початкової школи

5

Виступи на батьківських зборах "Безпека Ваших дітей в Ваших руках"

лютий 2011

вчителі початкової школи, класні керівники

6

Конкурс малюнків "Інтернет очима дітей"

09.02.2011

Менжинська Л.О., керівник гуртка комп'ютерна графіка "Фламінго"

7

Конкурс відеороликів та презентацій на тему "Реальні небезпеки віртуального світу"

09.02.2011

Палієнко С.В., фасилітатор програми "Шлях до успіху"

8

Випуск шкільної газети "Большая перемена": стаття "Інтернет - помічник чи пастка для молоді"

09.02.2011

Бєляєва Т.В., керівник гуртка "Юний журналіст"

9

Участь у конкурсі "Онляндія в моїй школі"

до 01.01.2011

Таран А.В., вчитель інформатики

10

Участь у форумі шкільного сайту

09.02.2011

користувачі шкільного сайту

11

Звітування про проведення Дня "Безпеки дітей в Інтернеті" на сторінках віртуальних класних кімнат (3-А, 5-А, 5-Г) та шкільного сайту

до 11.02.2011

Таран А.В., класні керівники, вчителі початкових класів

У ході акції в ЕНВК №5 було задіяно інтерактивну складову шкільного сайту – форум, де один із відвідувачів надав цінну інформацію для подальшої роботи щодо пропагування ідей безпечного Інтернету як для вчителів, так і для батьків, а саме:

10 способів як приєднатися до міжнародної ініціативи «День безпечного Інтернету» і зробити спілкування у мережі безпечнішим:
1. Розкажіть своїм дітям чи просто знайомим про Правила безпечного користування Інтернету.

2. Навчіться і почніть використовувати технічні засоби батьківського контролю, наприклад, вбудовані в операційну систему вашого комп’ютера.

Ініціатива (від лат. initium - почало, почин) - аксіоматичне позначення ознаки несиметричності взаємодії живого об'єкта з довільними об'єктами. Вказує на наявність у об'єкта здатності до самостійної дії, що змінює власний стан, всупереч природній інерції.
Операційна система Операці́йна систе́ма, скорочено ОС (англ. operating system, OS) - це базовий комплекс програм, що виконує управління апаратною складовою комп'ютера або віртуальної машини; забезпечує керування обчислювальним процесом і організовує взаємодію з користувачем.

3. Розпитайте у класного

  1   2


Скачати 94.34 Kb.

2021