Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаІнна Іонець, О

Інна Іонець, О
Сторінка1/2
Дата конвертації19.03.2017
Розмір247 Kb.
  1   2

Інна Іонець, Олена Антонюк

КОМПАНІЯ «Land Style»

1. Загальний опис компанії

Благоустрій та озеленення, на сьогоднішній день, є невід’ємною частиною кожного приватного будинку, власники якого намагаються утекти від буденності, та створити свій, особистий, неповторний, ексклюзивний маленький світ, куточок зеленої природи, де можна приємно відпочити після важкого робочого дня, чудово провести час наодинці, наодинці з коханою дружиною, з сім'єю, з друзями, «все включено», і при цьому Вам не заважатимуть!

Ландшафтний дизайн – це специфічний різновид мистецтва, який можуть створювати лише творчі спеціалісти і лише з цього напрямку. Ви зможете отримати задоволення від чарівності оточуючого вас світу: без поспіху гуляти по кам’яній доріжці, при цьому насолоджуючись прекрасним квітковим ароматом та співом пташок, захоплюючись маленьким прудом та рибками, що в ньому плавають. І це все може стати реальністю і, більше того, невід’ємною частиною вашого життя.

Компанія «LS» вже 5 років (період зародження ландшафтного бізнесу в Україні почався близько 8 років тому) працює на ринку України з надання послуг щодо ландшафтного дизайну, проектування, озеленення публічних та приватних територій.

Ландшафтна архітектура - об'ємно-просторова організація території, об'єднання природних, будівельних і архітектурних компонентів у цілісну композицію, що несе певний художній образ. Подібно архітектурі і містобудуванню ландшафтне мистецтво належить до просторових видів мистецтва.
Років тому - шкала часу, що широко використовується в археології, геології та інших науках для датування подій в минулому. Оскільки час відрахунку змінюється, стандартна практика пропонує використання 1950 року як еталонної точки «сучасності».
За цей час компанія накопичила багато практичного досвіду в даній сфері, реалізовано більше 100 ландшафтних проектів, кожен з яких є унікальним та неповторним витвором мистецтва. Індивідуальний підхід до клієнтів, обдаровані працівники, ексклюзивний дизайн, уважність до деталей, строгий контроль за якістю роботи та гарантії – основні складові успіху «Land Style».

В Україні у сфері ландшафтного дизайну працює значна кількість фірм, проте більшість з них - дрібні і тому не представляють інтересу для серйозних замовників.

За деякими даними, закладка парку могла відбуватися за участю інженера Людвіга Метцеля, прибулого на службу до Тульчина до Фелікса Потоцького і що згодом створив знамениту Софіївку.
Добитися того, щоб ім'я приносило гроші, змогли лише декілька великих підприємств, наприклад, «Деметра», «Агрус», «Едельвейс», «Да-ЛАС», «Дала», «Ваш Сад» і, звичайно, «LS» . Ряд компаній має у своєму розпорядженні власну виробничу базу. Набагато більше проектних фірм (тільки в Києві їх налічується близько 200). Частка «LS» на вітчизняному ринку ландшафтного дизайну становить приблизно 17 %.

Компанія має представництва та філії по всій країні. Головний офіс розташований у м. Севастопіль, вул. Головна, 5 д. Вона планує розширення не на внутрішньому ринку країни, а за кордоном і в напрямку інноваційного розвитку з впровадженням нових технологій. Тому Тайвань, як країна інноваційного розвитку, обраний як стратегічний орієнтир розміщення діяльності компанії за кордоном.


2. Характеристика Тайваню

Тайвань: Республіка Китай.

Місцезнаходження: Східна Азія.
Тайвань (кит. 臺灣 або 台灣; тайванська Tâi-oân) - острів у Східній Азії. Керується урядом Республіки Китай, яка також володіє Охрідськими островами, Зеленими островами у Тихому океані, а також Пескадорськими, Кінменськими і островами Мацу.
Техноло́гія (від грец. τεχνολογια, що походить від грец. τεχνολογος; грец. τεχνη - майстерність, техніка; грец. λογος - (тут) передавати) - наука («корпус знань») про способи (набір і послідовність операцій, їх режими) забезпечення потреб людства за допомогою (шляхом застосування) технічних засобів (знарядь праці).
Східна Азія - історико-географічний термін, частина світу розташована на сході Азії. Вживається замість застарілого європоцентристського терміну «Далекий Схід». Охоплює територію Китаю, Північної Кореї, Південної Кореї, Японії, Монголії .


Форма правління: республіка.

Столиця: Тайбей.

Населення: 23,1 млн. осіб.

Офіційна мова: китайська.

ВВП/д.н.: 16392 дол. США.

Експорт: одяг, тканини, текстиль, нитки, електроніка, дерево- і металопродукція.

Імпорт: сировина, нафтопродукти, продукти харчування, напівфабрикати, капітал.
Ї́жа - все, що споживає людина й інші живі істоти для підтримки життя; харчі. Речовини, що їх організм отримує з навколишнього середовища, є для нього будівельним матеріалом і джерелом енергії.

Географічна назва «Тайвань» з’явилось у міжнародному спілкуванні приблизно у XVII ст., коли владу над островом захопили голландці та іспанці. Існують дві версії походження слова «Тайвань». Згідно першій, недалеко від першого голландського поселення, форту Зеландія, знаходилось поселення аборигенів племені Сірая. На їхній мові це місце називалось Тайоан. Пізніше китайські колоністи змінили назву на «Да юань», що означає в перекладі «велике коло». У ранніх латинських записах цього слова, зроблені голландцями, присутні обидва варіанта транскрипції – як Taioan, так і Dayuan, - а також інші варіанти.

Згідно з другою версією на острові існувала бухта для кораблів: по-китайськи «тай» - платформа, а «вань» - пролив. «Платформою над проливом» називали ту саму бухту.

Поряд з цією назвою, у західній картографії переважала португальська назва «Формоза» (порт. Formosa – острів Прекрасний). Інколи формозцами йменують австронезійських аборигенів острова. Формозськими називають рідкі види тварин, птахів, риб, комах та рослин, які можна знайти тільки на тайванському острові.

У Тайвані глузують на рахунок того, що кожний восьмий тайванець числиться в раді директорів якоїсь корпорації. Це підкреслює той факт, що більшість компаній в країні є дрібними приватними фірмами (у Тайвані нараховують більше 50 тис. дрібних підприємств, що у 10 раз більше ніж у Південній Кореї), переважна частка в капіталі яких іноземного походження. Тайвань – одна з найдинамічніших країн в плані розвитку і одна з найбільш орієнтованих на експорт країн світу (приблизно 50% ВНП залежить від експорту).

Респу́бліка Коре́я (кор. 대한민국, 大韓民國, техан мінгук, «Велика країна народу хан») або Півде́нна Коре́я (кор. 남한) - країна у Східній Азії. Розташована у південній частині Корейського півострова. Межує на півночі з Північною Кореєю.
Краї́на - це територія з визначеними кордонами й населенням, що являє собою єдине ціле з погляду історії, культури, нації та в політико-географічному відношенні може бути незалежною або залежною. Країна не завжди є державою, наприклад Україна в 1900 р.

Достатньо швидко відбувається перехід в даній країні від виробництва текстильної продукції, іграшок та взуття до випуску товарів, які вимагають більш високого рівня технологічного оснащення, таких як, наприклад, автомобілі.

Тексти́ль (від лат. textere - «плести»), також текстильні матеріали - м'який матеріал, що являє собою щільну мережу природних або штучних волокон (ниток або пряжі). Пряжа виготовляється в процесі прядіння сировини з волокон вовни, льону, бавовнику або іншого матеріалу на ткацькому верстаті, виготовляючи довгі нитки.
Саме в цю галузь вклали свої гроші потужні ТНК світового значення (Форд, Ніссан, Міцубісі Моторс). В перспективі розвиток наукомістких технологій, стимулювання наукових досліджень, розвиток технополісів, технопарків тощо.
Наукове дослідження - процес дослідження певного об'єкта (предмета або явища) за допомогою наукових методів, яке має на меті встановлення закономірностей його виникнення, розвитку і перетворення в інтересах раціонального використання у практичній діяльності людей.

На сучасному етапі розвитку Тайвань є серйозним конкурентом для США та Японії, особливо в тих галузях, де найбільше вливається закордонний капітал разом з діяльністю ТНК.
3. Особливості менеджменту в Тайвані

Еталоном розвитку менеджменту в Тайвані є японська управлінська школа, тобто тайванському менеджменту притаманні загальні риси японського.

Основне значення при управлінні в компанії приділяється людському фактору (використовуючи різні методи та форми), інноваційним впровадженням, диверсифікації товарів та послуг, які випускаються, децентралізації виробництва та кооперації. Стратегічні плани розробляються на 10 років і більше.

Для Тайваню характерна історично традиційна для цієї місцевості установка на колективізм, і формування сучасної системи управління відбувається тут з урахуванням даної особливості.

Система керування, також Система управління (англ. control system) - систематизований набір засобів впливу на підконтрольний об'єкт для досягнення цим об'єктом певної мети. Об'єктом системи керування можуть бути як технічні об'єкти так і люди.

У Тайвані менеджери орієнтуються не на окрему особистість, яка спроможна покращити діяльність компоанії, а на колектив в цілому. Структури управління є гнучкими, такими, що утворюються та ліквідуються по мірі виконання завдань. Головним стимулом для працівників є не гроші, а соціально-психологічні фактори (відчуття приналежності до колективу, гордість за фірму). Тайванські працівники здебільшого керуються поняттями внутрішнього обов’язку і підпорядкованості власних інтересів інтересам компанії. Закон пожиттєвого найму тут також є доречним. Практикується горизонтальний зв’язок між відділами, а не вертикальний.

В цілому, управління компаніями в Тайвані зазнає значного впливу зі сторони західної культури, проте основа залишається характерною для східноазійського типу менеджменту.

Західна цивілізація, «Західний світ», «Західна культура», або просто «Захід» чи «Окцидент» (від лат. occidere – заходити) - близькі за значенням розхожі поняття, в залежності від контексту та способу вжитку; часом пропагандиське кліше.


4. Середовище менеджменту

4.1. Культура

Тайвань протягом історії свого становлення був у постійній взаємодії з іншими культурами та країнами, у сфері інтересів яких острів знаходився по тим чи іншим причинам. Це стало чинником складання в Тайвані особливої плюралістичної культури та суспільства. Можливо, саме це здебільшого посприяло перетворенню Тайваню в одного з «чотирьох азійських драконів», виникненню тайванського економічного і політичного дива, утворенню нових проявів китайської цивілізації. Можна констатувати, що ніде немає такого місця, як Тайвань – велика традиція та маленький острів: консервативна держава та корінні зміни, культурний імперіалізм та націоналістичне минуле, консерватизм звичаїв та відкритість для світу.

Культурний імперіалізм - практика просунення, виділення та штучного привнесення культури одного суспільства в інше. Зазвичай свою культуру привносить та просуває велика, економічно або військово потужна нація.

Сучасний Тайвань – суспільство з високим внутрішнім тиском. По-перше, традиційна культура (тайванська або загальнокитайська) часто протиставляється всьому новому та сучасному. Це протиріччя виходить з того переконання, що тільки традиційна культура включає в себе необхідні цінності та установки, на основі яких можна побудувати стабільне суспільство та державу. Проте традиціоналізму все важче знайти місце в сучасному світі, що породжує критичне до нього відношення. Разом з тим, традиційним цінностям немає прямої альтернативи (тут конфуціанська традиція є домінуючою). В контексті конфлікту традиціоналізму та модернізму повинні розглядатись тайванський феміністський рух та зміни у сфері освіти, в якій поступово зменшується значення конфуціанських дидактичних установок. Народна культура багатьма дослідниками оцінюється менш критично, аніж традиціоналізм, оскільки прогнозується, що скоро вона вже не зможе існувати в сучасних умовах. Традиційне «колективне» мислення тайванського населення змінилось капіталістичним індивідуалізмом, що можна помітити в комерціалізації популярних культів.

По-друге, у тайванському суспільстві існує конфлікт між істинно тайванською та іноземною складовою. Тайванське розуміється як традиційне, а іноземне – як сучасне, проте проявляються місцеві форми «модернізму». Основною проблемою в рамках цієї опозиції є те, наскільки модернізація (вестернізація) підходить для тайванського суспільства.

По-третє, конфліктні ситуації закладені в протиставленні локальних тенденцій та космополітизму. При цьому піднімається питання про місце Тайваню в світі в усіх сферах господарювання, про взаємовідносини з іншими державами і, насамперед, з Китаєм. Питання тайванської ідентичності стосується відносин між чотирма етнічними складовими тайванського населення – аборигенами, потомками переселенців із Фуцзяни (фулаожень), хакка (кєцзя) та вихідцями з материку.

Слід виділити наступні культурні особливості ведення бізнесу (переговорів) в Тайвані: • Патріотизм: суперечливе ставлення.

 • Релігія: буддизм, таоїзм.

 • Етикет за столом: слідкуйте за поведінкою хазяїна.

 • Харчування/звичаї: прийнято їсти паличками, трапези тривають довго.

 • Алкоголь: п’ють, не п’яніючи.

 • Куріння: доречним вважається спитати дозвіл.

 • Бесіда: не слід розмовляти про материковий Китай.

 • Вдячність: оцінять у письмовій формі після зустрічі.

 • Візитні картки: на англійській і тайванській мовах. Можна замовляти на місці – будуть готові протягом двох днів.

 • Вік: до людей, старших за віком, відносяться з повагою.

 • Час: на переговори йде дуже багато часу; слід бути терпеливим. Робочий час: понеділок-п’ятниця 8.30-12.30 і 13.30-17.30, субота – 8.30-12.30. Банки: 9-15.30, субота – 9-12. Магазини: понеділок-п’ятниця 9-12 і 13-17, субота 8-12.

 • Робочий/вільний час: тайванці старанні.

 • Так/ні: тайванець завжди прагне до позитивного вирішення проблеми.

 • Гроші: 1 тайванський долар=100 центам.

 • Дружба: бізнес є бізнес.

 • Жінки в бізнесі: жінки не відіграють жодної ролі в бізнесі.

 • Знайомство: за руку, обмін візитними картками.

 • Відносини з іноземцями: Тайвань – міжнародний центр.

 • Компліменти: типові для Дальнього Сходу, їх чекають від вас.

 • Зовнішній вигляд: консервативний та акуратний стиль одягу, завжди носіть плащ.

 • Подарунки: в гостях прийнято приносити невеликі подарунки: цукерки, віскі, квіти.

 • Подарунки презентабельні: можна вручити невеликі подарунки.

 • Зустрічі: як правило, в ресторанах; тривають довго.

 • Пунктуальність: вас не засудять, якщо прийдете трошки раніше запланованого.

 • Привітність: є частиною життєвої філософії.

 • Розваги: нічні клуби та хороша їжа.
  Стиль одягу - певна акцентованість ансамблю (костюму в широкому сенсі), продиктована наступними ознаками (або їх сукупністю): віком, статтю, професією, соціальним статусом, приналежністю до субкультури, особистим смаком людини, епохою життя суспільства, національністью , релігійною приналежністю, доречністю, функціональністю, способом життя та індивідуальними особливостями.
  Нічни́й клуб (англ. night club) - розважальний заклад, що працює зазвичай з пізнього вечора до ранку, призначений для проведення вільного часу (як правило, для молоді).


 • Розстановка за столом: визначається хазяїном.

 • Сім’я: додому запрошують.

 • Табу: материковий Китай.

 • Частування: прекрасне, багато різних страв, не всі страви подаються відразу.

 • Кольори: синій та білий – кольори скорботи. Прапор – червоно-синьо-білий.

 • Квіти: не дарувати білі та сині квіти.

 • Чайові: як правило, за обслуговування в ресторані чи готелі.

 • Мови: китайська, тайванська, англійська.

 • Що ще треба взяти до уваги: фотографувати в аеропорту та військові об’єкти категорично забороняється.

Манера одягатися на ділові зустрічі консервативна та акуратна. Легкій діловий костюм ідеально підійде для цього. При зверненні до партнера не слід забувати про титули: якщо не впевнені в їхній точності, можна сказати просто «Містер» чи «Місіс». При знайомстві слід трохи поклонитися. Знайомство відбувається згідно з табелем рангів. Тайвані – старанні в роботі і навіть в дружбі на першому місці стоїть бізнес.На переговорах від вас очікують детального та повного виступу. Прийняття рішень забирає багато часу.
Тео́рія рі́шень - царина досліджень, яка математичними методами досліджує закономірності вибору людьми найвигідніших із можливих альтернатив і має застосування в економіці, менеджменті, когнітивній психології, інформатиці та обчислювальній техніці.
Коли ж договір заключений, усна домовленість має таку ж силу, що і письмова. Ви станете поважним гостем на зустрічі, де запрошено й інших бізнесменів. Місце поважного гостя за круглим столом – обличчям до двері. Хазяїн обрадується, якщо будете їсти паличками. Не торкайтесь нікого ногами. Не говоріть про політику, особливо про відносини Тайваню з Китаєм.

4.2. Економіка

Економіка Тайваню знаходиться на етапі переходу до постіндустріального суспільства.

За індексом глобальної конкурентоспроможності Тайвань у 2010 р. зайняв 13-те місце з-поміж 58 економік, опустившись порівняно з попереднім роком на 1 позицію. У 2009 р. цей показник був найкращим за весь період участі країни в даному ренкінгу. Це досягнення було прокоментовано прем’єр-міністром Тайваню У Дунь-і як наслідок спрощення подачі податкових декларацій, стимулювання приватних інвестицій, зняття бар’єрів для розвитку економіки і торгівлі. Слід зазначити, що найвищу позицію Тайвань отримав у рейтингу конкурентоспроможності за позицією «Інновації».

Економічне зростання Тайваню в 2010 р. може сягнути 6%, не зважаючи на вплив глобальної кризи. Оптимістичні оцінки уряду засновані на оцінках Міжнародного валютного фонду, експерти якого очікують приріст на 6,5%.

Міжнаро́дний валю́тний фонд, МВФ (англ. International Monetary Fund, IMF) - спеціальне агентство Організації Об'єднаних Націй (ООН), засноване 29-ма державами, з метою регулювання валютно-кредитних відносин країн-членів і надання їм допомоги при дефіциті платіжного балансу шляхом надання коротко- і середньострокових кредитів в іноземній валюті.
При цьому найбільший вплив на подальше зростання ВВП Тайваню матимуть зовнішні фактори, а саме іноземні інвестиції.

Між іншим, Тайвань увійшов до 4-ки країн з мінімальним ризиком для інвестицій, згідно з Індексом оцінки ризику бізнес-середовища складеному американським інститутом BERI (Business Environment Risk Intelligence). Перші ж місця займають Швейцарія, Сінгапур та Норвегія відповідно. Прямі іноземні інвестиції у 2009 р.

Прямі́ інозе́мні інвести́ції (ПІІ; англ. Foreign direct investment (FDI)) - за визначенням «інвестиція, що викликає тривалий інтерес до підприємства, яке діє за межами економіки інвестора». Згідно з методологією МВФ ПІІ - це закордонні інвестиції, величиною у понад як 10 відсотків статутного капіталу, що дає зацікавленій стороні право на участь в управлінні підприємством.
сягнули 300 млрд. дол. США.

ВВП Тайваню за 2009 р. склав 379 млрд. дол. США, що приблизно на 3% менше за попередній рік. До 2008 р. динаміка цього показника була позитивною. Середньорічний приріст ВВП – 1,87%. ВВП на душу населення становить 16392 дол. США. Його частка у загальносвітовому валовому продукту становить 0,99%.

Природні ресурси Тайваню: природний газ, азбест, вугілля, залізні руди тощо.

Сільське господарство виробляє 1,6% ВВП, промисловість – 29,9%, сфера послуг (найбільше) – 68,5%.

Залізні руди (рос. железные руды, англ. iron ores, нім. Eisenerze n pl) - природні мінеральні утворення з вмістом заліза у таких кількостях, при яких його економічно вигідно видобувати.
Трети́нний се́ктор еконо́міки або сфера послуг - один із трьох секторів економіки в рамках гіпотези трьох секторів, який включає економічну діяльність, пов'язану з послугами.Торгівля. Експорт – 203,7 млрд. дол. США (електроніка, оптичні прилади, інформаційна та комунікаційна продукція, текстильні та хімічні вироби) Найбільші ринки: Гонконг (83,7 млрд.), США (23,6 млрд.), Японія (14,5 млрд. дол. США). Імпорт – 174,7 млрд. (оптичні прилади, інформаційна та комунікаційна продукція, машинні прилади, хімічна продукція, важкі метали).
Оптичні прилади - прилади, будова яких ґрунтується на законах поширення світла або на використанні властивостей світла.
Важкі метали - нечітко визначена група елементів з металічними властивостями, що зазвичай включає перехідні метали, деякі металоїди, лантаноїди і актиноїди. Історично було запропоновано багато визначень цього терміну, деякі засновані на густині, інші на атомному номері або атомній масі, ще інші на хімічних властивостях або токсичності.
Найбільші постачальники: Японія (36,2 млрд.), Гонконг (25,6 млрд.), США (18,2 млрд. дол.).

Державний резерв Тайваню сягає 352,7 млрд. дол. США – один з найбільших у світі.

Загальна чисельність населення Тайваню складає 23024956 осіб. Щорічний приріст населення складає 0,73%. Найбільше число осіб сконцентроване у 3-х великих містах: Тайбей (6750 тис.), Гаосюн (2775 тис.) і Тайчжун (2275 тис. осіб). Розподіл населення за віковими групами виглядає наступним чином: < 5 років - 5,0%, від 5 до 14 - 13,0%, 15-24 - 14,0%, від 25 до 59 - 55,0%, від 60 до 79 - 12,0%, >80 -2,0%. Тобто питома вага економічно активного населення є найбільшою (55%). Трудові ресурси – 10,96 млн. осіб. У Тайвані налічуються 7,5 млн. сімей. При цьому, середній вік голови сім’і складає 45 років. Переважають великі сім’є із 3-4-х осіб (35%), а також 5-х і більше (25%). Середній розмір сім’ї – 3,1 осіб. Очікувана тривалість життя – 78,57 років;

Трудові́ ресу́рси (або також трудові резерви) - поняття «марксистсько-ленінської» (комуністичної, сталінської або так званої «лагерної») політичної економії.
Економічно активне населення - це частина населення обох статей, яка протягом певного періоду забезпечує пропозицію своєї робочої сили для виробництва товарів і надання послуг.
Сере́дня трива́лість життя́ - середня (середнє арифметичне) тривалість життя представників певної групи організмів, зазвичай визначена від народження до смерті.
рівень смертності дітей – 0,47%. Рівень безробіття становить 5,76% (2010 рік).
Смертність - демографічний показник кількості смертей у певній популяції або певній підгрупі населення в одиницю часу, що найчастіше визначається як кількість смертей на 1000 осіб на рік. Показник може використовуватися як для визначення повного числа смертей у певній країні, так і для певних груп, зокрема виділяють смертність немовлят або малюкову смертність (до 1 року), дитячу смертність (до 5 років), смертність дорослих (після 15 років), материнську смертність, смертність від певних хвороб та інші підгрупи.
Безробіття - це складне соціально-економічне явище, при якому частина економічно активного населення не має роботи й заробітку.

Щодо заробітної плати, за даними урядового Бюро Тайваню реальна зарплата працівників за останній рік знизилась на 3,37 %, що стало найгіршим показником з 1980 р.

Заробі́тна пла́та, скорочено зарплата (також заробітна платня, зарплатня) - винагорода, обчислена, зазвичай, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Середня фактична зарплата в секторі промисловості та послуг піднялась всього на 0,3% до 45125 НТД (приблизно 1300 дол. США), тоді як щомісячна зарплата піднялась на 0,28% до 36867 НТД. Зростання споживчих цін на 3,53% призвело до зменшення реальної зарплати та додаткових премій.

Кількість Інтернет-юзерів серед населення щорічно зростає, як бачимо з нижче наведеної таблиці.

Користувачі ІнтернетуРік

Користувачі Інтернетом

Населення

% населення

2000

6260000

22300929

28,1

2004

12200000

22794795

53,5

2006

14500000

23001442

63

2009

15143000

22974347

65,9

2010

16130000

23024956

70,1


Транспорт.

Дороги (загальна протяжність) – 38197 км

Залізнодорожні шляхи – 1496

Метро


Авіатранспорт: кількість аеропортів - 18

Геліпортів - 9

Морський транспорт. Найбільші порти: Хуалієн, Каосюнг, Кілунг, Тайчунг, Анпінг, Су-ао, Тайпей. Морська торгівля: 235 кораблів (6121877 тонн дедвейт), з-поміж яких 42 контейнерів, 20 нафтових танкерів, 38 пасажирських.

До основних проблем тайванської економіки слід віднести: • суттєва залежність від іноземного капіталу;

 • значний розрив між рівнем розвитку тайванського і китайського населення в цілому;

 • несприятливі відносини з континентальним Китаєм;

 • соціальна напруженість між національностями, які проживають на території Тайваню та ін.


4.3. Політика

Політичні лідери:

Президент – Ма Інг-чжю (Ma Ying-jeou),

Віце-президент – Вінсент С’ю (Vincent Siew, Siew Wan-chang),

Прем’єр-міністр – У Дунь-і (Ву Wu Den-yih),

Віце-прем’єр – Ерік Чу (Eric Chu, Chu Li-luan),

Легіслативний президент – Ванг Джин-пінг (Wang Jin-pyng),

Президент суду Лай Ін-джоу (Lai In-jaw),

Міністр оборони – Као Хуа-чу (Kao Hua-chu),

Міністр закордонних справ Тімоті Йанг (Timothy Yang, Yang Chin-tien),

Міністр юстиції - Ценг Юнг-фу (Tseng Yung-fu).

Тайвань є прикладом економіки, керованою державою. Тут застосовують економічне планування, пов'язане з розвитком експорту. Експортна політика орієнтована на перехід від експорту головним чином трудомістких товарів легкої промисловості до конкурентоспроможності в галузях високих технологій.

Висо́кі техноло́гії (англ. high technology, high tech, hi-tech) - найновіші і найпрогресивніші технології сучасності. До високих технологій належать найбільш наукомісткі галузі промисловості.

Державна політика в сфері інновацій характеризується відчутним збільшенням державних і приватних асигнувань на розвиток НДДКР. Це розпочалось у 80-ті роки і сприяло створенню науково-технічних парків, спеціальних зон, в яких надавалися пільги для іноземних і місцевих фірм, що розробляють і випускають наукомістку продукцію.

Держава має змогу впливати на промислову політику через державні банки, що розміщують кредити з урахуванням пріоритетів, установлених урядом для галузей промисловості. Уряд узяв на себе також пряму відповідальність за прискорення технологічного розвитку і впровадження його досягнень у промисловість. Він утримує чотири наукових інститути, що виконують дослідження в галузях електроніки, технології програмного забезпечення та переробки сільськогосподарської продукції.

Галузь промисловості - сукупність споріднених підприємств, продукція яких має однакове економічне призначення, характеризується однотипністю використовуваної сировини, технологічних процесів, технічної бази, професійного складу кадрів і умов праці (електроенергетична, паливна, чорна та кольорова металургія, хімічна і нафтохімічна, машинобудівна, металообробна, лісова, деревообробна, легка, харчова та інші).
Програ́мне забезпе́чення (програ́мні за́соби) (ПЗ; англ. software) - сукупність програм системи обробки інформації і програмних документів, необхідних для експлуатації цих програм.
(Ці інститути перебувають під юрисдикцією державної Наукової ради, що відповідає за координацію зусиль науково-дослідницьких організацій).

Електроніка-найважливіша галузь промисловості Тайваню, і держава відіграла вирішальну роль у її становленні. Воно почалось із заохочення іноземних фірм до проведення складальних робіт на офшорній основі у зонах обробки експортної продукції. Далі уряд опрацював заходи, спрямовані на досягнення спроможності самостійно проектувати і виробляти напівпровідники. Одним із шляхів виконання цього завдання було запрошення іноземних партнерів встановлювати демонстраційне обладнання з метою подальшої передачі технологій тайванським діловим фірмам. Було укладено серію угод про утворення спільних підприємств із фірмами США для виготовлення на замовлення комп'ютерних мікросхем на найсучаснішому виробничому устаткуванні, встановленому за рахунок тайванського уряду. Спільні підприємства зазвичай створювалися тайванським урядом, тайванськими приватними підприємствами й іноземними фірмами. Сьогодні в напівпровідниковій промисловості Тайваню домінують іноземні фірми, здебільшого американські, і їхня частка досягає 2/3 загального обсягу продукції.

Спільні підприємства - підприємства, що базуються на спільному капіталі суб'єктів господарської діяльності України або іноземних суб'єктів господарської діяльності, на спільному управлінні та на спільному розподілі результатів та ризиків.
Напівпровідники́ (англ. semiconductors) - матеріали, електропровідність яких має проміжне значення між провідностями провідника та діелектрика. Відрізняються від провідників сильною залежністю питомої провідності від концентрації домішок, температури та різних видів випромінювання.


Заміщення імпорту стосується урядової політики розвитку місцевої промисловості за умов утримування високих тарифів та регулювання імпорту конкурентоздатної закордонної продукції.
Місце́ва промисло́вість - сукупність підприємств багатьох галузей промисловості, які орієнтовані на забезпечення місцевих потреб і мають місцеве, регіональне значення. Ці підприємства випускають переважно вироби народного споживання.


Інвестиційна політика Тайваню є сприятливою для іноземних капіталовкладень. До стимулів для інвестування слід віднести:

-податкові преференції не тільки для найбільших компаній, а й для дрібних підприємств;

- розвинута фінансова система, де завдяки зусиллям влади не відбулось злиття банків великими компаніями (bank capture), що попередило нестабільність та ненадійність цієї структури;

- система пільгових банківських кредитів;

Фіна́нсова систе́ма - це сукупність урегульованих фінансово-правовими нормами окремих ланок фінансових відносин і фінансових установ, за допомогою яких держава формує, розподіляє і використовує централізовані і децентралізовані грошові фонди.
Банкíвський кред́ит - будь-яке зобов'язання банку надати певну суму грошей, будь-яка гарантія, будь-яке зобов'язання придбати право вимоги боргу, будь-яке продовження строку погашення боргу, яке надано в обмін на зобов'язання боржника щодо повернення заборгованої суми, а також на зобов'язання на сплату процентів та інших зборів з такої суми (Ст. 2 Закону України «Про банки та банківську діяльність»)

Підписання рамкової угоди з материковим Китаєм у кінці літа 2010 р. призвело до створення аналога митному союзу і змінило роль Китаю по відношенню до Тайваню від сировинного придатку до головного ринку збуту. Це призведе до суттєвих структурних змін у експорті.

До Тайваню масово повертаються висококваліфіковані спеціалісти, які раніше емігрували, оскільки мають де реалізовувати свій потенціал. Цьому сприяє державна міграційна політика.

Оптимізація бюрократичних структур є вкрай важливою для Тайваню. За Індексом конкурентоспроможності саме неефективність бюрократії є одним із найголовніших негативних факторів, які знижують конкурентоспроможність острова (поступаючись тільки політичній нестабільності). В напрямку поліпшення цієї ситуації був зроблений значний крок: питання, які стосуються безпосередньо компанії, переходять до компетенції технопарку.

Загалом же виділяють наступні перепони для ведення бізнесу на острові (див. рис. 1).

Рис. 1 Бар’єри для бізнесу в Тайвані

4.4. Технологія

Журнал The Economist оцінив тайванську індустрію високих технологій. У британському видавництві відмічено, що світовий простір підкорений тайванськими технологічними компаніями. Під контролем тайванських виробників знаходиться 70% світового виробництва комп’ютерних моніторів та 90% ноутбуків. Окрім цього, в Тайбеї регулярно організовуються різноманітні виставки високотехнологічних виробів, що надає можливості для ознайомлення світової спільноти не тільки з найбільшими тайванськими виробниками, але й сотнями невеликих компаній, які кооперуючись створюють потужне ядро інноваційно-технологічної діяльності країни.

Недоліком тайванської ІТ-індустрії визнається те, що Тайвань виступає в основному в ролі постачальника комплектуючих або виробника рішень, розроблених іноземними компаніями. Тобто доцільним став би перехід від епохи «помірної креативності» до просування власних розробок.

У 2010 р. особливу увагу почали приділяти виробництву високих технологій у сфері медицини та надання швидкої допомоги.

Швидка́ меди́чна допомо́га - спеціалізована медично-санітарна служба, завданням якої є надання першої медичної допомоги при станах, загрозливих для життя, потерпілим від нещасних випадків (поранення, переломи, опіки, отруєння, ураження електричним струмом тощо) або при раптових захворюваннях, а також транспортування потерпілих до лікарень.
Після підписання економічного договору з Китайською народною республікою тайванська комп’ютерна індустрія може стати тим поштовхом, який виведе продукцію Тайваню на міжнародну арену.
Народна Республіка - термін, який часто використовували марксистсько-ленінські уряди, для позначення їх держав. Мотивація для використання цього терміна полягає у твердженні, що маркстсько-ленінські уряди керують відповідно до інтересів переважної більшості народу, і, таким чином, марксистсько-ленінська республіка є Народною Республікою.


  1   2 • Республіка Китай . Місцезнаходження: Східна Азія
 • Південній Кореї
 • 3. Особливості менеджменту в Тайвані
 • 4. Середовище менеджменту 4.1. Культура
 • Міжнародного валютного фонду
 • Прямі іноземні інвестиції
 • Очікувана тривалість життя