Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаІнноваційні технології корпорації «microsoft» для уніфікації операційних систем

Скачати 36.42 Kb.

Інноваційні технології корпорації «microsoft» для уніфікації операційних систем
Скачати 36.42 Kb.
Дата конвертації10.03.2017
Розмір36.42 Kb.

УДК 004.42
ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ КОРПОРАЦІЇ «MICROSOFT» ДЛЯ УНІФІКАЦІЇ ОПЕРАЦІЙНИХ СИСТЕМ

Світлана Яремко, кандидат технічних наук, доцент кафедри економічної кібернетики та інформаційних систем, Вінницький торговельно-економічний інститут (ВТЕІ) Київського національного торговельно-економічного університету (КНТЕУ), Андрій Мальцев, студент ВТЕІ КНТЕУ,

м.
Інформацíйна систéма (англ. Information system) - сукупність організаційних і технічних засобів для збереження та обробки інформації з метою забезпечення інформаційних потреб користувачів.
Операційна система Операці́йна систе́ма, скорочено ОС (англ. operating system, OS) - це базовий комплекс програм, що виконує управління апаратною складовою комп'ютера або віртуальної машини; забезпечує керування обчислювальним процесом і організовує взаємодію з користувачем.
Технічні науки - науки, що вивчають закономірності розвитку техніки і визначають способи найкращого її використання.
Координати: 50°27′57″ пн. ш. 30°38′17″ сх. д. / 50.46583° пн. ш. 30.63806° сх. д. / 50.46583; 30.63806 Київський національний торговельно-економічний університет (КНТЕУ) (англ. Kyiv National University of Trade and Economics або KNUTE) - вищий навчальний заклад Міністерства освіти і науки України в Києві, Україна.
Вінниця, Україна

Розвиток нових технологій та впровадження інновацій у сферу програмування створюють значні переваги, не залишаючи шансів конкурентам, що по тим чи іншим обставинам затримались у часі.
Технологія Техноло́гія (від грец. τεχνολογια, що походить від грец. τεχνολογος; грец. τεχνη - майстерність, техніка; грец. λογος - (тут) передавати) - наука («корпус знань») про способи (набір і послідовність операцій, їх режими) забезпечення потреб людства за допомогою (шляхом застосування) технічних засобів (знарядь праці).
Оновлення та покращення існуючих зразків програмного забезпечення, зокрема операційних систем, створення зручного інтерфейсу і системи пошуку, а також уніфікація його в єдину універсальну, доступну й укомплектовану систему було і залишається актуальним питанням усіх виробників, адже з кожним днем вони поповнюються новими ініціативними ідеями та розробками, не зупиняючись у своєму розвитку.
Програмне забезпечення Програ́мне забезпе́чення (програ́мні за́соби) (ПЗ; англ. software) - сукупність програм системи обробки інформації і програмних документів, необхідних для експлуатації цих програм.

Дослідженням удосконалення та покращення функціонування операційних систем займались такі вітчизняні та зарубіжні вчені, як: Е. Таненбаум, А. Вудхалл, В. Столлінгс, Х. Дейтел, О. Гордєєв, Т. Партика, А. Робачевський, І. Осадча, А. Жилін та інші.

Корпорація «Microsoft» вже понад 30 років як проводить еволюцію у сфері створення нових зразків операційної системи Windows і вільно почуває себе на ринку. Не так давно у світ вийшла нова удосконалена версія їхнього продукту – Windows 10, яка є не просто черговою редакцією ОС – це перший крок у нове покоління операційних систем.

Головною особливістю Windows 10 є її універсальність пристосування до будь-яких платформ різних категорій – від настільних та мобільних ПК до планшетів та смартфонів. Також «Microsoft» створює єдину сукупність додатків для усіх підтримуючих пристроїв.

Як і було обіцяно, у Windows 10 додано улюблене меню користувачів «Пуск», якого багатьом не вистачало у попередніх версіях. Нове меню є не просто старою модифікацією ОС минулих поколінь, а гібридом оригінального меню «Пуск» з плиточним екраном «Пуск» попередньої версії ОС Windows 8. Тепер у екран «Пуск» можна завантажити більше плиток, що є зручним та корисним нововведенням для користувачів з безліччю важливих програм.

Прагнення до коректної підтримки багатозадачності торкнулося і Windows 10. На панелі завдань тепер винесена кнопка «Перегляд завдань» (Task View), після натискання якої на екрані виникають зменшені вікна всіх завантажених додатків. Також впроваджена підтримка віртуальних робочих столів. А ще можна задати пошук на своєму комп’ютері, в Інтернеті, у хмарі та в програмах або скористатися «Глобальним пошуком Bing». Просто натисніть ключову кнопку «Пошук» у правій частині екрану [1].

Серед нововведень, що з'явилися в Windows 10, розробник зазначає доступність голосового помічника «Microsoft» Cortana, як на ПК і планшетах, так і на смартфонах, що повністю керує ОС. Помічник вже зараз розуміє 9 мов, але в майбутньому це число буде тільки рости. Cortana вміє запускати програми, включати музику, здійснювати пошукові запити і багато іншого. Асистент сприймає користувача як унікальну особистість, запам'ятовує його переваги і адаптується до його запитів. Інженери «Microsoft» також поліпшили функцію диктування тексту - можна просто продиктувати текст на e-mail і відправити його потрібному адресату, не натиснувши жодної клавіші.

Project Spartan - новий браузер Windows 10, який отримає масу нових вбудованих функцій. Наприклад, можна буде робити позначки на веб-сторінках, а також офлайн доступ до раніше переглянутих сайтів. При цьому зовні він ідеально вписується в інтерфейс операційної системи та її концепцію.

Ще одне нововведення Windows 10 - додаток Xbox для комп'ютера. З новою ОС геймери за ПК і консоллю зможуть разом грати в онлайн ігри. До того ж, можна буде запустити будь-який з Xbox-ексклюзивів прямо на комп'ютері. Тим самим Microsoft розмиває кордони між консольним і ПК-геймінгом. Але і це ще не все. Система дозволить транслювати свої ігри з консолі на ПК або планшет [2].

Одною з головних особливостей анонсованої ОС є удосконалений захист даних та її безкоштовність для користувачів Windows 7 і Windows 8, щоправда, у власників Windows 7 буде рівно рік, щоб оновитися, інакше за ОС все ж таки доведеться платити. Також розширюються можливості ОС за допомогою зручної персоналізації ПК та корпоративності ОС, магазину Windows 10, де можна знайти сотні тисяч програм, а також нову версію Office 365. З окулярами Microsoft HoloLens під керуванням Windows 10 голограми високої чіткості стають частиною вашого світу. У вигляді голограм цифровий контент відчуватиметься так само реально, як фізичні об’єкти в кімнаті. Ця інновація та ряд багатьох інших удосконалень і доповнень нової ОС Windows 10 є її певною особливістю та переходом у нову еру технологій майбутнього.З вищезазначеного можна зробити висновок, що технології постійно рухаються вперед, тим самим рухаючи за ними нас та весь світ.
Література

  1. Cайт Майкрософт [електронний ресурс] / режим доступу: http://www.microsoft.com/uk-ua/default.aspx

  2. Сайт MS Windows [електронний ресурс] / режим доступу: http://windows.microsoft.com/uk-ua/windows/home


Скачати 36.42 Kb.