Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаІнструкція та методика по проходженню кт

Скачати 61.14 Kb.

Інструкція та методика по проходженню кт
Скачати 61.14 Kb.
Дата конвертації13.04.2017
Розмір61.14 Kb.

f:\j1co8jritsi.jpg


Інструкція та методика по проходженню КТ
Дослідження на комп'ютерному томографі проводяться виключно за
медичними показаннями та за наявності направлення із зазначенням області дослідження, діагнозу і мети дослідження. Вам або вашому лікарю слід заздалегідь погоджувати дату і час проведення дослідження . Бажано мати при собі також дані попередніх рентгенівських, КТ- або МРТ-досліджень.

Спеціалына підготовка до КТ-дослідження головного, спинного мозку, різних відділів опорно-рухового апарату зазвичай не потрібна. Ви можете приймати їжу, напої, лікарські засоби і медичні процедури в звичайному для Вас режимі.

Опорно-рухова система (синоніми: опорно-руховий апарат, кістково-м'язова система, локомоторна система, скелетно-м'язова система) - комплекс структур який утворює каркас, надає форму організму, дає йому опору та забезпечує захист внутрішніх органів і можливість пересування у просторі.
Лікарські засоби Ліка́рські за́соби (лікувальні препарати, ліки, медикаменти) - речовини або суміші речовин, що вживають для профілактики, діагностики, лікування захворювань, запобігання вагітності, усунення болю; отримані з крові, плазми крові, органів і тканин людини або тварин, рослин, мінералів, хімічного синтезу (фармацевтичні засоби, ліки або медикаменти) або із застосуванням біотехнологій (вакцини).
А от дослідження органів черевної порожнини, органів грудної клітки та малого тазу потребує певної підготовки : • за декілька днів до обстеження Ви повинні здати 6іохімічний аналіз крові,де чітко повинно вказуватися показник креатиніну та сечовини.
  Клінічний аналіз крові (загальний) - кількісне та якісне дослідження елементів, формуючих кров (еритроцитів, лейкоцитів, тромбоцитів, ретикулоцитів та ін.). Загальний клінічний аналіз крові включає в себе такі показники: Швидкість осідання еритроцитів (ШОЕ) Кількість гемоглобіну Кількість еритроцитів Обчислення кольорового показника (середній вміст гемоглобіну у одному еритроциті) Лейкоцитарну формулу (вміст гранулоцитів - базофіли, еозинофіли, нейтрофіли паличкоядерні та сегментарні; агранулоцитів - лімфоцити, моноцити) Кількість ретикулоцитів Кількість тромбоцитів Опис особливостей морфології клітин периферійної крові Наявність плазматичних клітин.
  Черевна порожнина Черевна порожнина або порожнина живота (лат. cavitas abdominis) - найбільша з порожнин тіла людини, вона обмежена внутрішньочеревною та внутрішньотазовою фасціями, які вкривають зсередини такі утвори: вгорі - діафрагму, спереду і з боків - м'язи стінки живота, ззаду - поперекові хребці, Квадратний м’яз попереку та клубово-поперекові м'язи, знизу - стінки великого і малого таза.
  Грудна клітка Грудна клітка, груди (лат. Thorax) - утворюється грудиною, ребрами, грудним відділом хребта. Грудна клітка має форму конусу, широка частина якого знаходиться знизу, а вужча зверху.
  Таз, тазовий пояс (лат. pelvis) - пояс скелета нижньої кінцівки, який складається з двох тазових кісток та крижової, які міцно між собою сполучаються і становлять міцну опору для вільних нижніх кінцівок.


 • за день до обстеження не рекомендується вживати в їжу продукти, котрі сприяють підвищеному газоутворенню ..

Висока можлива розподільча здатність мульти зрізового комп'ютерного томографа TOSHIBA AquillionLD, дозволяє значно скоротити час обстеження, а також в багато разів знизити отриману дозу рентгенівського опромінення;

Таким чином, зменшення часу процедури скорочує необхідність знаходитися


в одному положенні тривалий час. Це особливо важливо для дітей, паціентів
із інтенсивними болями чи з обмеженими рухами; при наявності серцевої і дихальної недостатності, боязні замкнутого простору (клаустрофобії).

При обробці отриманих зображень органів людського організму апарат створює тривимірні моделі органів , судин і суглобів, що підвищує діагностичну точність і дає можливість лікарю поставити точний діагноз,отримати оптимальний підхід до лікування захворювань.

Ди́хальна недоста́тність - стан організму, при якому система дихання не забезпечує нормальної пропорції газів артеріальної крові, або її підтримання на нормальному рівні досягається шляхом надмірного функціонального напруження системи дихання.
Людське тіло - фізична структура людини, людський організм. Тіло людини утворено клітинами різних типів, характерним чином організується в тканини, які формують органи, заповнюють простір між ними або покривають зовні.
Терап́ія (синонім: лікування) - процес, бажаною (але не завжди досяжною) метою якого є полегшення, зняття чи усунення симптомів (компенсація, купірування) і проявів того чи іншого захворювання, патологічного стану чи іншого порушення життєдіяльності, нормалізація порушених процесів життєдіяльності і одужання, відновлення здоров'я (санація).
Такі зображення незамінні для отримання повноцінної діагностичної картини в онкології,судинній хірургії, нейрохірургії, неврології, абдомінальної хірургії,торакальній хірургії, гінекології та урології . КТ- дослідження внутрішніх органів дає можливість виявити найменші зміни в їх паренхімі.
Орган (від др.-грец. ὄργανον - знаряддя, інструмент) - частина тіла певної форми, що складається з однакових груп тканин і виконує певні функції.

При виявленні більшості патологій та їх точної деталізації необхідне
вживання контрастних засобів (вирішується лікарем , що проводить обстеження). Ми використовуємо контрастні речовини високої якості. Це дає можливість підвищити рівень візуалізації, а значить і точність постановки діагнозу. Як і інші рентгенологічні дослідження, КТ — дослідження має бути суворо обґрунтовано .

Комп'ютерна томографія — це безконтактний метод медичної діагностики,що дозволяє лікареві діагностувати та інтерпретувати стан пацієнта.

Комп'ютерна - томографія поєднус спеціальне рентгенологічне обладнання з потужним комп'ютером. Що дозволяє отримати багаточисельні зображення внутрішніх органів людського тіла.

Зображення внутрішніх органів , кісток, м’яких тканин, кровоносних судин отримані при комп'ютерній томографії забезпечують більшу чіткість і кращу деталізацію ніж зображення отримані звичайними методами рентгенівської діагностики.

К.Т використовуеться для:

- оцінки стану хребта перед та після хірургічного втручання;

Кровоно́сні суди́ни - складові серцево-судинної системи, які забезпечують швидкий транспорт крові до усіх органів тіла людини, забезпечуючи обмін речовин між кров'ю та навколишніми тканинами. Вивченням кровоносних судин, нарівні з лімфатичними, займається розділ медицини - ангіологія.
Хірургі́я (грец. χειρουργική, від грец. χειρ - рука і грец. ουργική - робити) - галузь медицини, яка вивчає хвороби, що лікуються за допомогою оперативного (хірургічного) методу.


 • виявлення різних типів пухлин та метастазів хребта та міжхребцевих дисків;
  Міжхребцевий диск (лат. discus intervertebralis) - еластичне волокнистохрящове з'єднання між хребцями.


Комп'ютерна томографія - це спосіб рентгенологічної діагностики, який був заснований на цифровому відтворенні знімків, одержуваних при скануванні, спрямованим випромінюванням.

На знімках, отриманих завдяки комп’ютерній томографії легень або частин грудної клітини, ми бачимо співвідошення щільних і м'яких тканин, розташування кісток і кровоносних судин. За рахунок того, що під частомографії легень лікар отримує безліч зображень, діагностика переходить набільш високий рівенъпорівняно з іншими примітивними методами;


Комп'ютерна томографія легень дозволяе виявити такізахворювання як рак легень, туберкульоз, запалення легень, емфізему табудь-які види ураження плеври.
Пневмоні́я - це хвороба, для якої характерне запалення легень, яке відбувається перш за все у повітряних міхурцях, що мають назву альвеоли. Зазвичай причиною є інфікування бактеріями, значно рідше - вірусами та іншими мікроорганізмами, ураження деякими медичними препаратами, ураження легень при автоімунних захворюваннях тощо.
Якщо раніше для виявлення захворювань використовувався звичайний рентген, то сьогодні у нас задіяне краще рентгенологічне обладнання. Комп'ютерні технології в сукупності з розвитком медицини допомагають дати більш чітку оцінку стану пацієнта.

На даний момент комп'ютерна томографія легень є діагностичним еталоном усвіті медицини, так як надає найбільшу точність, цілком доступна, і робиться буквально за кілька хвилин. Комп'ютерна томографія грудної клітини, служить доказом, таких хвороб легенів, як: • рак легенів:

 • гостре і хронічне запалення легень;

 • туберкульоз;

 • емфізема;

 • запалення та інші хвороби плеври.

Комп'ютерна томографія надає більш детальнv інформацію при травмах голови ,інсульті, пухлинах та інших захворюваннях головного мозку, ніж звичайні методи рентrенівської діагностики.

Найчастіше комп'ютерна томографія голови проводиться для виявлення: • кровотечі, черепно-мозкової: травми та перелому кісток черепа припошкодженні, ударі голови;

 • кровотечі спричиненої розривом чи протіканням аневризми в пацієнтів з раптовими, сильними головними болями;

 • інсультів на ранній стадії;

 • пухлин головного мозку;

 • розширення шлуночків головного мозку при гідроцефалії;

 • хвороб або вад розвитку кісток черепа.

Дана процедура в нашому закладі зазвичай використовується для виявлення причини болю вобласті живота чи малого тазу та діагностики хвороб внутрішніх органів, такик як:

 • пухлин кишечника, печінки, нирок, підшлункової залози, жовчевого міхура;
  Жо́вчний міху́р (ЖМ) (лат. vesica biliaris) - це тонкостінний орган травної системи, що є резервуаром жовчі, яка надходить по загальній печінковій та міхуровій протоках, і виробляється печінкою (вихід жовчі з печінки у цей час заблокований завдяки скороченню м'яза замикача спільної жовчної протоки).
  Підшлунко́ва за́лоза - це залоза внутрішньої та зовнішньої секреції, розташована позаду шлунка, складається з частини (головки), тіла і хвоста. Це залоза змішаної секреції, що виробляє як травний сік (екзокринна функція), так і гормони (ендокринна функція).


 • сечо- кам’яної хвороби.

КТ черевної порожнини та малаго тазу також виконуоть для :

 • планування променевої терапії пухлин .
  Променева терапія, також Радіотерапія - використання іонізуючих випромінювань з лікувальною метою. Променева терапія - один з основних методів лікування онкологічних хворих. В ряді випадків вона застосовується і при деяких непухлинних захворюваннях - остеоартрозах, спондильозах, панариціях, гідраденітах, гострих і хронічних запальних процесах тощо.Загальні протипокази до проведення комп'ютерної томографії:

* Неадекватна поведінка паціента (седація)*Вага паціенrа більше 150 кr (технічні особливості апарата)

*Неможливість зайняти горизонтальне положення, затримати дихання

*Наявність металевих канструкцій в ділянці дослідження

*Виражена ниркова недостатність, непереносимість препаратів, які містять йод (при дослідженні з в/впідсиленням)

*Абсолютних протипоказів до КТ немає


Скачати 61.14 Kb.

 • Загальні протипокази до проведення компютерної томографії