Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаІнтернет служби Поштові служби

Скачати 80.11 Kb.

Інтернет служби Поштові служби
Скачати 80.11 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації19.03.2017
Розмір80.11 Kb.
  1   2

Інтернет служби 2. Поштові служби

Інтернет служби 2. Поштові служби


Система обміну повідомленнями є одним з найдоступніших і затребуваних засобів спілкування в Інтернеті, в корпоративних чи локальних мережах. Служби обміну повідомлень розділяються на служби обміну повідомленнями в режимі оффлайн (поштові системи E-mail) і служби миттєвих повідомлень (Internet Relay Chat і Instant Messaging Service) в режимі онлайн. Системи обміну повідомленнями мають свої комунікаційні мережі, більшість з яких побудовано за архітектурою «клієнт-сервер».

Служба електронної пошти в режимі оффлайн


Основним призначенням електронної пошти є надання користувачам можливості спілкуватися один з одним.
Обмін повідомленнями - в програмуванні, є способом координації в конкурентних, паралельних, та об'єктно-орієнтованих системах, та організації взаємодії між процесами. Координація робиться шляхом відсилання повідомлень отримувачу.
Електронна пошта Електро́нна по́шта (англ. e-mail, або email, скорочення від electronic mail) - популярний сервіс в інтернеті, що робить можливим обмін даними будь-якого змісту (текстові документи, аудіо-, відеофайли, архіви, програми).
Процес спілкування полягає у пересиланні текстових чи інших файлів, подібно до звичайного поштового листування, де люди обмінюються листами, листівками та іншою кореспонденцією.

Обмін повідомленнями в режимі оффлайн здійснюється за рахунок взаємодії двох програм – поштового сервера і поштового клієнта.

Поштовий клієнт, клієнт електронної пошти, емейл-клієнт - комп'ютерна програма, яка встановлюється на комп'ютері користувача і призначена для одержання, написання, відправлення та зберігання повідомлень електронної пошти одного або декількох користувачів (у випадку, наприклад, кількох облікових записів на одному комп'ютері) або декількох облікових записів одного користувача.
Поштовий сервер, сервер електронної пошти - в системі пересилки електронної пошти так зазвичай називають агент пересилання повідомлень (англ. mail transfer agent, MTA). Це комп'ютерна програма, яка передає повідомлення від одного комп'ютера до іншого.
Для роботи з електронною поштою можна використовувати як поштові клієнти, так і поштові веб-інтерфейси, через які можна працювати з поштою безпосередньо на поштових веб–серверах.

Поштові системи на основі веб-інтерфейсу дозволяють обробляти поштові повідомлення в Інтернеті за допомогою звичайного браузера, а не поштової програми. Вони працюють за принципом «2 в 1», поєднуючи в собі функції поштового сервера і поштового клієнта.

Унікальність електронної пошти як мережного сервісу, полягає в тому, що за рахунок наявних шлюзових з'єднань між різними мережами повідомлення можуть доставлятися практично до любої із світових мереж, об'єднуючи їх в єдиний мережний простір. Швидкість доставки кореспонденції залежить не стільки від фізичної віддаленості поштових серверів, скільки від пропускної здатності вузлів, через які листи доставляються до адресата.

Іншою особливістю електронної пошти є її універсальність. Послугами пошти можна скористатися як при постійному, так і при сеансовому доступі до Інтернет.

  1   2


Скачати 80.11 Kb.

  • Служба електронної пошти в режимі оффлайн