Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінка«Історико-культурні та природні ресурси Гусятинщини як складові розвитку туризму»

Скачати 137.65 Kb.

«Історико-культурні та природні ресурси Гусятинщини як складові розвитку туризму»
Скачати 137.65 Kb.
Дата конвертації11.05.2017
Розмір137.65 Kb.Видання

здійснене в рамках науково-дослідницької роботи

«Історико-культурні та природні ресурси Гусятинщини

як складові розвитку туризму»

Тернопільського обласного територіального відділення

Малої академії наук України


Автори:

Чеховський Роман Вікторович, учень 11 класу

загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів селища Гусятин

Ковальчук Михайло Андрійович, науковий керівник,

вчитель-методист, вчитель географії та економіки

загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів селища ГусятинОновлено хрест-оберіг та встановлено стенд Героїв Майдану

(с. Максимівка, Збаразького району, 17 жовтня 2014 р.

Зба́разький райо́н (також Збара́зький) - район в Україні, на півночі Тернопільської області. Центр - місто Збараж. Створений у 1940 році. Площа - 900 км².

)

Неподалік залізничного вокзалу, у центрі села, вже більше ста літ височів деревяний хрест, який був оберегом для громади. Відтак, зважаючи на новітні події сільська громада вирішили виготовити новий хрест та оновити місце де він стояв. Тут же встановили стенд на якому помістили світлини земляків, які загинули на Майдані у час Революції Гідності – Устима Голоднюка і Назара Войтовича, інших Герїв Небесної сотні з Тернопільщини.

Революція Гідності (також Київський Майдан, Майдан у Києві, Євромайдан та Єврореволюція) - політичні та суспільні зміни в Україні з 21 листопада 2013 до лютого 2014 року, викликані спротивом проти відходу політичного керівництва країни від законодавчо закріпленого курсу на Європейську інтеграцію та подальшою протидією цьому курсу.


Меморіальний комплекс та стела Героїв Небесної сотні

(смт. Козова, 19 жовтня 2014 р.)

32 квадратних метри – саме такою є площа найбільшого на Тернопільщині меморіального комплексу про трагічні події на Майдані, який відкрили у смт. Козова. До комплексу увійшли майданчик для дітей, фонтан, лавки загальною довжиною 80 метрів. Ключовий і останній об’єкт комплексу - стела героям «Небесної сотні» і війни на Сході України. Над самою стелою працював скульптор Олексій Ласкевич 5 місяців. Він спільно зі своїм товаришем Романом Домашичем намагалися передати драматизм Майданівських подій.

Основний задум – зобразити героїв «Небесної сотні» у силуетах. Вони наче вирвані з серця України. Збоку зображені ангели-охоронці. Один спустився, щоб втішити тих, що плачуть досі, інший зі стягом – підтримує Україну. Також ми зобразили дівчину, вона - символ матерів, коханих, які досі сумують за найдорожчими. У центрі стели Богородиця, яка своїми покровом огортає Україну, тут також атрибути Майдану: шини, щит, каски.

Меморіальний комплекс споруджено на кошти жертводавців і вірних парафії та з ініціативи і задуму пароха храму о. Михайла Забанджали та о. Василя Баглея. Ця стела має виховне значення для майбутніх поколінь. Наші діти повинні розуміти, що мирне небо над головою коштує крові людської… Слово «пам’ятник» етимологічно походить від слова «пам’ять», «пам’ятати»


Меморіальна дошка Віктору Семчуку

(Теребовлянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, 6 грудня 2014 р.)

У Теребовлі відбулося відкриття меморіальної дошки  Герою України, уродженцю села Залав’є Теребовлянського району Віктору Семчуку, котрий 19 червня загинув у боях під Ямполем на Донеччині.

Теребовля́нський райо́н - адміністративно-територіальний район у центральній частині Тернопільської області. Утворений у 1939.

Звання Геро́й Украї́ни - державна нагорода України, найвищий ступінь відзнаки в Україні, що присвоюється громадянам України за здійснення визначного геройського вчинку або визначного трудового досягнення.

  23-річний хлопець був розвідником-снайпером Збройних Сил України. Вшанувати загиблого Героя зібралися представники влади області, району, духовенство, односільчани, рідні, вчителі та друзі. Меморіальну дошку встановили на фасаді Теребовлянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, де навчався хлопець. Після освячення дошки, присутні вшанували пам’ять загиблого хвилиною мовчання

Імена цих новітніх Героїв уже назавше вкарбовані в серця українців, а пам’ять про них, бійців Небесної сотні та загиблих в АТО, нагадуватиме нам про відвагу тих, хто поклав молоді життя за нашу свободу. І за цю боротьбу, за нашу з вами свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі.

Хвили́на мовча́ння - короткочасне мовчання всіх присутніх де-небудь як вираження скорботи, глибокої поваги до загиблих, померлих, яке, зазвичай, триває менше хвилини.

Оновлення країни - українська громадська ініціатива. Започаткована 20 травня 2010 року. Мета діяльності - оновлення політичної системи і проведення довгоочікуваних реформ, необхідних для добробуту громадян та зміцнення незалежності країни.

І більшість з них – молоді, сильні. Ті, хто лише починав жити… У нашій, Тернопільській області, є люди, які ціною свого життя заплатили за наш спокій та мирне небо, це загиблі на Майдані: Капінос Олександр, Голодюк Устим, Войтович Назар, Мойсей Василь, Костенко Ігор, Слободян Тарас та загиблі в АТО: Семчук Віктор, Гулько Олег, Руснак Микола, Чабан Андрій, Гарматій Володимир, Квач Орест, Дрьомін Андрій, Філь Олександр, Громов Денис, Ільяшевич Роман, Юркевич Андрій, Стенула Руслан, Флекей Зіновій, Рава Андрій, Пунда Віктор, Гурняк Віктор, Лаврик Станіслав, Долгіх Сергій, Мусій Роман, Голембйовський Руслан, Андруник Петро.

Ві́ктор Петро́вич Гу́рняк (псевдо «Гарт», «Гартік», позивний в Айдарі «Олігарх»; 8 червня 1987, с. Городниця Гусятинського району Тернопільської області - 19 жовтня 2014, с-ще Сміле Слов'яносербського району Луганської області) - український фотокореспондент, військовик (боєць 24-го батальйону територіальної оборони «Айдар» Міністерства оборони України), пластун.

Терно́пільська о́бласть (до 1944 року - Тарнопольська область) - адміністративно-територіальна одиниця України з центром у місті Тернопіль. Розташована на Подільській височині, південна межа області проходить по річці Дністер, східна - по Збручу.

Цих новітніх Героїв України увіковічнюють в назвах вулиць та площ, їм встановлюють пам’ятники та меморіальні комплекси, висаджують алеї та насипають пагорби Гідності. Герої не вмирають. Слава Україні.Площа Героїв Євромайдану м. Тернопіль

(23 січня 2014 р.)

Враховуючи трагічні події, які сталися на вул. Грушевського в Києві 21 та 22 січня 2014 року, численні факти побиття мирних громадян, а також криваві події, які призвели до людських жертв, Тернопільська міська рада вирішила перейменувати Майдан Мистецтв на Площу Героїв Євромайдану.

Слава Україні! - українське вітання, гасло українських націоналістів.

Пло́ща Геро́їв Євромайда́ну (до 23 січня 2014 року - Майдан Мистецтв) - один з майданів Тернополя, який розташований у мікрорайоні «Центр». Від майдану беруть початок вулиці Танцорова і Патріарха Мстислава.

Терно́пільська міська́ ра́да - адміністративно-територіальна одиниця та орган місцевого самоврядування в Тернопільській області. Адміністративний центр - місто обласного значення Тернопіль.


Площа Небесної сотні та провулок Героїв Майдану

(смт. Гусятин, 27 лютого 2014 р.)

Рішенням Гусятинської селищної ради № 1074 з метою вшанування пам’яті загиблих Героїв Майдану найменувати центральну площу селища Гусятин Тернопільської області Майдан Небесної сотні та перейменувати вулицю Пушкіна селища Гусятин Тернопільської області на провулок Героїв Майдану.


Меморіальна дошка Олександру Капіносу

(с. Куликове Кременецького району, 10 березня 2014 р.

Кремене́цький райо́н - адміністративно-територіальна одиниця Тернопільської області України. Площа - 918 км². Районний центр - місто Кременець (до складу району не входить). Утворений у січні 1940. Населення - 72,2 тис.

)

Меморіальна дошка встановлена на клубі герою Небесної Сотні, жителю села Олександрові Капіносу, який загинув на Майдані в Києві. За незламний дух мав псевдонім «Кремінь». 18 лютого отримав поранення голови від вибуху гранати під час атаки силовиків біля барикади поблизу Будинку профспілок. Усю ніч хлопця рятували медики, але повернути до життя не вдалось. 19 лютого перестало битися серце патріота України – Олександра Капіноса, а 10 березня йому виповнилося б 30 років.


Алея Небесної сотні м. Тернопіль

(Тернопільський національний економічний університет, 24 березня 2014 р.

Ки́ївський націона́льний економі́чний університе́т і́мені Вади́ма Гетьмáна (КНЕУ) - вищий навчальний заклад в Україні, самоврядний (автономний) дослідницький національний університет. Заснований в 1906 році як Вищі комерційні курси.

)

З ініціативи громадськості ТНЕУ щоб увіковічнити пам'ять Небесної сотні вирішили висадити алею лип. Як зазначив ректор: «Дерева – це символ життя. Життя у вільній, незалежній, могутній державі, яке виборювали наші Герої. Я переконаний, що Ви – ті молоді паростки, які допоможуть Україні зміцніти, об’єднатися, подолати розбрат та  кризу». Пройде небагато часу, і кожен тернополянин зможе пройтися чудовою алеєю, вдихнути п’янкі пахощі лип й згадати про тих, хто ціною свого життя виборов для нас Україну.


Сквер Устима Голодюка та вулиця Сергія Нігояна

(м. Бережани, 27 березня 2014 р.)
Рішенням Бережанської міської ради прийнято рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Бережани» посмертно громадському активісту Євромайдану, бійцю 38 сотні самооборони Майдану – Голоднюку Устиму.

Сергі́й Га́гікович Нігоя́н (вірм. Սերգեյ Նիգոյան; 2 серпня 1993(19930802), Березнуватівка, Солонянський район, Дніпропетровська область, Україна - 22 січня 2014, Київ, Україна) - учасник і один із бійців 3-ї сотні Самооборони Майдану, вбитий під час протистояння на вулиці Грушевського в Києві.

Самооборо́на Майда́ну - всеукраїнський понадпартійний громадський рух, добровільне громадське формування, що діє на основі самоорганізації, громадянської солідарності та координації діяльності структур різного рівня.

Присвоїти скверу між вулицями Вірменська та Академічна ім’я «Сквер Устима Голоднюка», а а вулиці Галана м. Бережани – вул. Сергія Нігояна. Визначити сквер Устима Голоднюка місцем спорудження меморіалу на честь Героїв Майдану.


Стела Героям Небесної сотні

(м. Заліщики, 30 березня 2014 р.)

В центрі міста Заліщики встановлено стелу загиблим Героя Небесної сотні Павлу Мазуренку, Юрію Вербицькому, Сергія Нігояну, Богдану Калиняку та сотням інших українцям, які назавжди увійдуть в історію незалежної держави. На відкриття стели зібралися жителі міста, представники влади та громадськості. Після панахиди заліщани переглянули фотовиставку про революційні події на Майдані.


Ліс Героїв Небесної сотні

(урочище «Нестерівщина» Кременецького району, 3 квітня 2014 р.)

На згаданих теренах було закладено камінь та встановлено знак пам’яті загиблих Героїв Майдану. Підтримали ідею директора ДП «Кременецький лісгосп» Тараса Криси та долучилися до акції голова Кременецької районної ради, ГО Народна самооборона Кременецького району, які посприяли у виготовлені знакової таблиці. Відтак щорічна весняна акція зі створення нових лісових насаджень стала символічною й увіковічненою для нащадків.

Лісове насадження - це ділянка лісу однорідна за деревною, чагарниковою рослинністю та живим надґрунтовим вкриттям. Є головним складовим елементом лісу.

 Пам’ятник Героям Майдану

(с. Заруддя Збаразького району, 21 вересня 2014 р.)

Пам’ятник Героям Майдану споруджений з ініціативи мешканця цього села, активного учасника Революції Гідності Юрія Галенди. Цей знак споруджений на кошти, які громада Заруддя зібрала мені на лікування, − зізнався Юрій. − Я вирішив, що так буде правильно. Ескіз стели − колективна творчість побратимів з Майдану. Ми не художники, не дизайнери, але хотіли передати дух Майдану, ті події, емоції, які пройшли крізь серце і назавжди змінили нас.
Пам’ятник Героям Майдану

(с. Іванівка Теребовлянського району, 21 вересня 2014 р.)

В селі Іванівка Теребовлянського району з ініціативи громади відкрили і освятили  пам’ятник Героям Майдану, які загинули під час Революції Гідності. Вшанування розпочалося із молитви за Україну «Боже великий, єдиний». Хвилиною мовчання усі присутні вшанували Героїв «Небесної сотні» та жертв антитерористичної операції на Донбасі. Право зняти полотнище з пам’ятника удостоїлись сільський голова Петро Пухаль та активний учасник подій на Майдані Михайло Вівчар.


Меморіальна дошка Устиму Голоднюку

(Бережанський агротехнічний інститут, 2 жовтня 2014 р.)

На будівлі Бережанського агротехнічного інституту, в якому навчався Устим Голоднюк встановили меморіальну дошку.

Михаї́л Вівча́р (англ. Michael Wiwchar; нар. 9 травня 1932, Комарно, Манітоба, Канада) - єпископ Української греко-католицької церкви; єпископ Чиказький (1993-2000), єпископ Саскатунський (2000-2008), апостольський адміністратор Чиказької єпархії (2000-2003); редемпторист.

Голова (як посада) - особа, найчастіше обрана, що керує засіданням, зборами. У поєднанні з назвою установи чи органу - офіційне найменування очільника, головної посадової особи цієї установи чи органу, наприклад: голова комісії, голова уряду, голова ради директорів тощо.

Бережанський агротехнічний інститут - вищий навчальний заклад 3-го рівня акредитації в м. Бережани Тернопільської області. Від 1997 входить у структуру Національного університету біоресурсів і природокористування України в Києві.

Пам'ятний знак, виготовлений львівськими майстрами на добровільні пожертви студентів та викладачів навчального закладу, встановили на будівлі головного корпусу.

Навча́льний заклад (осві́тній заклад) - організація, що на постійній і безперервній основі здійснює освітній процес з метою навчання, виховання, розвитку і самовдосконалення особистості.

Устиму Голоднюку присвоїли звання «Почесний громадянин міста Бережани» посмертно, а міський сквер, який знаходиться між вулицями Вірменська та Академічна, перейменували на сквер на честь Героя. В сквері також встановили меморіал на честь Героїв Майдану.


Пам’ятник Героям Небесної сотні

(с. Стриївка Збаразького району, 14 жовтня 2014 р.)

У свято Покрови Пресвятої Богородиці, 14 жовтня, у Стриївці освятили пам’ятник Героям Небесної сотні, який встановили на церковному подвір’ї.

Ді́ва Марі́я, Богоро́диця, Ма́тір Бо́жа, Марія (дав-євр. מרים Miryam) - мати Ісуса Христа (Лк. 1:26-56, Лк. 2:1-7, Мт. 1:16-25). Із Нового Заповіту відомо, що жила в Назареті (Мр. 1:9) у Галілеї із своїм чоловіком Йосипом.

Ініціатором спорудження пам’ятного знака була вчителька місцевої школи Надія Качанівська. Громада села зібрала кошти. Пам’ятний знак у вигляді козацького хреста за власним ескізом виготовив підприємець Володимир Гулик.

Коза́цький хрест -– символ Українського козацтва і належності до християнської віри.До слова, він зараз зі зброєю в руках захищає східні рубежі нашої держави у зоні АТО.

Пам’ятник Героям Небесної сотні

(с. Покопривна Козівського району, 24 серпня 2014 р.

Козівськи́й райо́н - адміністративний район у західній частині Тернопільської області. Утворений у січні 1940. Площа - 694 км². Населення - 41,6 тис. осіб (2003), із них 99,9 % - українці.

)

На День незалежності у Покропивній Козівського району відкрили пам’ятник героїв «Небесної сотні». Меморіал споруджено за задумом настоятеля місцевого храму Різдва Пресвятої Богородиці о. Романа Гука на пожертви парафії, а реалізував його Михайло Гнида. Пам’ятник символічно представляє події на Майдані, тут є шини і вогнище, а всередині - гранітна плита з майданівською поезією.


Пам’ятник Олександру Капіносу

(с. Дунаїв Кременецького району, 24 серпня 2014 р.)

Загиблому на Майдані Олександру Капіносу вдячні і небайдужі односельці на День Незалежності встановили пам’ятник у рідному селі. Герой постав у бронзі на повен зріст із прапором у руках, щитом у лівій руці та бандурою поруч. Над монументом працювало троє митців: Микола, Тарас і Мар’ян Королі з Червонограду. Герой «Небесної сотні» помер 19 лютого від вибуху гранати поблизу Будинку профспілок. У перший день навчального року в школі, де навчався Олександр, пройшли урочистості з нагоди відкриття пам’ятної дошки Герою Майдану та присвоєння навчальному закладу імені Олександра Капіноса.
Пам’ятник знак Героям Небесної сотні

(с. Росохач Чортківського р-ну, 24 серпня 2014 р.)

24 серпня день, який для села Росохач став не тільки днем відзначення 23-ї річниці незалежності України, а й відкриттям пам’ятного знаку Героїв Небесної сотні та борців Революції Гідності.

День Незале́жності Украї́ни - державне свято України, яке відзначається щороку 24 серпня на честь ухвалення Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України, що прийнято вважати датою створення держави Україна в її сучасному вигляді.

Трагічні події останніх місяців не залишили нікого байдужим. Безглузда, сліпа, кривава війна влади проти власного народу не перестає забирає життя беззахисного народу. За час незалежності, українська держава ще не ховала Героїв.

Украї́на (МФА: [ukrɑˈjinɑ]опис файлу) - держава у Східній Європі та частково в Центральній Європі, у південно-західній частині Східноєвропейської рівнини. Площа становить 603 628 км². Найбільша за площею країна з тих, чия територія повністю лежить у Європі, друга на європейському континенті, якщо враховувати Росію.

Такі пам'ятні знаки вкрай важливі. Тому ми повинні вкарбувати у пам'ять імена наших героїв. Герої не вмирають.
Меморіальна дошка Устиму Голоднюку

(Збаразька ЗОШ І-ІІІ ступенів імені І.Франка, 1 вересня 2014 р.)

У Збаражі на фасаді ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. І.Франка встановили та освятили меморіальну дошку на честь Героя Небесної Сотні Устима Голоднюка, у якій він  навчався. Устим Голоднюк був справжнім патріотом, який пожертвував власним життям задля майбутнього Батьківщини. Таких людей дуже мало, тому це величезна втрата для нашої держави.


Сосновий ліс Героїв Небесної сотні

(Криницьке лісництво, Монастириського району,

3 квітня 2014 р.)

На честь Небесної сотні посаджено сосновий ліс у двох виділах 8.4 і 8.5 кварталу 56 Криницького лісництва ДП «Бучацьке лісове господарство» на Монастирищині. Також створено 2,4-гектарну ділянку дуба звичайного методом посіву жолудя та встановлено пам’ятний знак Небесній сотні.

Монастири́ський райо́н - адміністративний район у південно-західній частині Тернопільської області. Утворений 1939.

Дуб (Quercus) - рід багаторічних рослин родини Букових, що налічує близько 600 видів. Його представники поширені переважно у помірних областях Північної півкулі. Серед дубів існують цінні деревні, танідоносні, лікарські та декоративні рослини, деякі з них у минулому широко використовувались як харчові.


Пам’ятний хрест Небесній сотні

(с. Великі Луб’янки Збаразького району, 7 квітня 2014 р.)

У день, коли громада села встановляла хрест Небесній сотні, вулицею пройшов Хресний марш, ініційований духовенством краю та відбулася панахида за невинно вбитими українцями. Молебень відбувся на парковій алеї біля пам'ятника загиблим односельчанам за незалежність Батьківщини. Перед панахидою на місці, де в майбутньому планується встановити хрест Небесній сотні, було відкрито меморіяльну дошку в пам'ять про загиблих українських героїв. Завершився молебень виконанням державного Гімну України.

Державний гімн - один з державних символів, урочистий музичний чи музично-поетичний твір, який використовується у випадках переважно передбачених соціальним законом: перш за все при громадських ствяткуваннях, заходах, державних святах, церемоніях та ритуалах.

Держа́вний Гі́мн Украї́ни - один із головних державних символів України поряд із прапором і гербом. Державним гімном є пісня «Ще не вмерла України і Слава, і Воля»: слова Павла Чубинського, музика Михайла Вербицького.Березова алея Небесної сотні

(Кременецька загальноосвітня школа-інтернат, 13 квітня 2014 р.)

Учнівський, педагогічний та батьківський колективи Кременецької ЗОШ-інтернату І-ІІІ ступенів не стоять осторонь подій, які відбуваються в Україні. На честь вшанування полеглих на Майдані на території школи висаджено березову алею пам’яті про героїв Небесної сотні, а спортивно-оздоровчий клуб навчального закладу «Лицар» зібрав 3700 кг макулатури. Гроші, виручені за здачу макулатури (1400 грн.), вихованці школи-інтернату перерахували на підтримку Збройних Сил України.Дубовий гай на честь загиблих на Майдані

(урочище «Рахів», с. Зубрець Бучацького району, 16 квітня 2014 р.

Бу́чацький райо́н, або Бу́чаччина - адміністративний район у південно-західній частині Тернопільської області, Україна. Районний центр: Бучач. Площа 802 км². Населення 65 тис. осіб (на 1 січня 2003 р.).

)

Дубовий гай (2,4 гектари) висадили на честь двох загиблих на Майдані – Ігоря Костенка й Василя Мойсея – хлопців, які тут народилися. Символічно у середині посадженої дубової ділянки розмістили тризуб на честь героїв і висадили його ялиною. Учні Зубрецької ЗОШ підготували прозові й віршовані рядки, а представники духовенства освятили майбутню ділянку під посадку лісових культур та пам’ятний знак Небесній сотні.


Пам’ятний знак Героям Небесної сотні

(смт. Шумськ, 23 травня 2014 р.)

У Шумську, щоб гідно вшанувати пам’ять Небесної сотні – героїв, які змінили нас, Україну та увесь світ – громада міста встановила пам’ятний знак. Центральна площа Шумська, на якій розміщено пам’ятник Шевченка, до цього часу не мала назви. Тому у містян не було сумніву, що вона має носити ім’я «Героїв Майдану». І сам пам’ятний знак «Небесній сотні» і вказівник назви площі зроблено за кошти жителів Шумщини.Пам’ятник Героям Майдану

(м. Теребовля, 23 травня 2014 р.)

У день, коли вся Україна вшановувала пам'ять усіх українських патріотів, героїв, борців за її незалежність, у м. Теребовлі відкривали пам’ятник українським героям 21 століття – Героям Майдану. Автор пам'ятника – художник Микола Шевчук, а ідея розробки скульптури належить територіальній громаді Теребовлянського району. На пам'ятнику зображено висічені в камені три покоління чоловіків – символи борців за свободу України, а також напис «Герої не вмирають». Це перший в області пам'ятник Небесній сотні.


Пам’ятний знак Героям Небесної сотні, м. Тернопіль

(Національний технічний університет імені Івана Пулюя,

29 травня 2014 р.

Іва́н Па́влович Пулю́й (Ivan Puluj, Johann Puluj; 2 лютого 1845(18450202), містечко Гримайлів, нині смт, Гусятинський район - 31 січня 1918, Прага) - український та австро-угорський фізик і електротехнік, винахідник, організатор науки, публіцист, перекладач Біблії українською мовою, громадський діяч.

)

Поруч з навчальним корпусом №7 ТНТУ ім. І. Пулюя було відкрито пам'ятний знак Героям Небесної сотні. Ініціатором спорудження пам'ятного знаку є електромеханічний факультет Також фінансову підтримку в реалізації цієї ідеї надав факультет управління і бізнесу у виробництві. Віддати шану полеглим Героям прийшло чимало людей. Це були студенти, викладачі, адміністрація університету, громадськість міста, військово-козацькі формування, семінаристи Тернопільської вищої духовної семінарії імені Патріарха Йосипа Сліпого та просто тернополяни.

Верхо́вний Архієпи́скоп Йо́сиф Сліпи́й (у світі Йо́сиф Коберни́цький-Дичко́вський; 17 лютого 1892(18920217), с. Заздрість - 7 вересня 1984, Рим) - єпископ Української греко-католицької церкви, кардинал Римо-католицької церкви; з 1 листопада 1944 року Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський, з 23 грудня 1963 року Верховний Архієпископ Львівський - предстоятель Української греко-католицької церкви.

Семінарія (від лат. seminarium - «розсадник») - навчальний заклад для підготовки християнського духівництва.


Барельєф Назару Войтовичу

(Травневська ЗОШ Збаразький район, 2 червня 2014 р.)

У селі Травневе, що на Збаражчині, народився наймолодший Герой України, 17-річний Назар Войтович.

Це список осіб, нагороджених званням Герой України, у хронологічному порядку. Станом на 27 березня 2017 року загальна кількість нагороджених - 433 особи.

Він був єдиною дитиною у сім’ї.  Навчався він на третьому курсі Тернопільського кооперативного коледжу. Юнак приїхав на Майдан зранку 20 лютого «кривавого четверга» і пробув лише годину.

Загинув від кулі снайпера, отримавши смертельне поранення. З ініціативи батька у селі насипано Пагорб Гідності в честь Героїв Небесної Сотні. Родичі, друзі і просто небайдужі люди підтримали цю ідею і долучилися до її втілення, а на фронтоні школи встановлено барельєф Героя.

Меморіальна дошка Героїв Небесної сотні

(смт. Ланівці, 16 червня 2014 р.)

Громадськість Лановеччини вшановувала Героїв Небесної сотні. В пам’ять про цих мужніх людей у стіну пам’ятника борцям за волю та незалежність України, що в райцентрі, було вмонтовано меморіальну дошку.

Проголоше́ння незале́жності Украї́ни - шлях, що пройшов український народ від Декларації про Державний суверенітет (16 липня) до проголошення незалежності держави, що отримала офіційну назву - Україна, проголошення Акту її Незалежності (24 серпня), підтвердження цих законодавчих рішень на Всеукраїнському референдумі з обранням Президента України.

Це досить символічно, адже всі ті патріоти, хто в роки Другої світової війни і після неї боровся за волю та незалежність України, усі вони – Герої, всі вони поклали голови за мир і спокій на нашій землі, за щасливе майбутнє своїх нащадків.

Дру́га світова́ війна́ - наймасштабніша світова війна в історії людства. Почалася 1 вересня 1939 і тривала 2 194 дні до 2 вересня 1945, коли на борту лінкора «Міссурі» підписано капітуляцію Японської імперії перед союзними державами.


Меморіальна плита Героям Небесної сотні

(с. Зелене Гусятинського району, 29 червня 2014 р.

Гуся́тинський райо́н - район у східній частині Тернопільської області. Утворений у січні 1940.

)


У центрі села Зелене, де силами громади було відновлено колись зруйнований хрест, з ініціативи молоді та за підтримки місцевих жителів було встановлено пам’ятний знак Героям Небесної сотні.

Це дуже патріотично, адже місцева громада з власної ініціативи вшанувала справжніх Героїв України, світлих і щирих людей, які не хотіли миритися із злочинною владою та мріяли змінити свою країну.
Меморіальний комплекс Героям Небесної сотні

. Борщів, 31 липня 2014 р.)

В місті Борщів на території Собору Борщівської ікони Пресвятої Богородиці відкрили меморіальний комплекс Небесна сотня, а за рішенням міської ради найменовано алею Героїв Небесної сотні.

Ви́шгородська іко́на Бо́жої Ма́тері, знана теж як Володими́рська - чудодійна православна ікона. Зараз ікона знаходиться у Третьяковській галереї у Москві.

Голова районної державної адміністрації Ярослав Галяс, міський голова Іван Башняк зі словами вдячності та підтримки патріотичного духу звернулись до присутніх краянам.  Високопреосвященнійший Нестор, Архиєпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький освятив меморіал та спільно із священиками парафії УПЦ КП району відправили панахиду за загиблими на Майдані.


Пам’ятник Героям Небесної сотні

(с. Гаї Шевченківські Тернопільського р-у, 24 серпня 2014 р.)

На День незалежності України  о. Юстиніан Городечний ЧБМ, ігумен монастиря отців-францискан м. Тернополя, освятив пам’ятник «Небесній сотні» у с. Гаї Шевченківські. Ініціатором встановлення пам’ятника був мешканець села, голова ГО «Майдан Тернопіль» Богдан Брич. За його словами, для спорудження пам’ятника збирали гроші зі всього села, а втілили проект тернопільські майстри. Під час церемонії і співу гімну України діти випустили голуби, як знак миру, за який боролась «Небесна сотня».


Скачати 137.65 Kb.