Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаІсторія розвитку обчислювальної техніки в Україні

Історія розвитку обчислювальної техніки в Україні
Дата конвертації28.05.2017
Розмір9.7 Kb.
    Навігація по даній сторінці:
  • Б ЭСМ

Історія розвитку обчислювальної техніки в Україні
В 1951 році в Києві під керівництвом Сергія Олексійовича Лебедєва (1902-1973) введено в дію універсальну ЕОМ з програмою, що зберігається в пам'яті – малу електронно обчислювальну машину - МЭСМ (рос.
Комп'ютер (від англ. computer; лат. computator - обчислювач, лат. computatrum - рахувати, МФА: [kəmpjuː.Tə(ɹ)]) - програмно-керований пристрій для обробки інформації. Конструктивно це може бути механічний або немеханічний (електронний) пристрій, призначений для проведення обчислень, які можуть відбуватися дискретно або безперервно у часі.
Електро́нна обчи́слювальна маши́на (ЕОМ) - загальна назва для обчислювальних машин, що є електронними (починаючи з перших лампових машин, включаючи напівпровідникові тощо) на відміну від електромеханічних (на електричних реле тощо) та механічних обчислювальних машин.
Малая Электронная Счётная Машина). Це була перша ЕОМ в континентальній Європі.
Континентальна Європа Континентальна Європа - це широко використовуване позначення, яке вказує на територію Європи, розташовану на європейському континенті (материк Євразія). У поняття не включені європейські країни, розташовані на островах (Велика Британія, Ісландія, Ірландія та ін.).
Перші програми для цієї ЕОМ були написані Катериною Логвинівною Ющенко.

Ще через два роки у 1953 році вже в Москві Лебедєв розробляє БЭСМ - велику електронно-обчислювальну машину - БЭСМ (рос. Большая Электронная Счётная Машина), найпотужнішу на той час в континентальній Європі. В Києві розробку обчислювальних машин було продовжено в Інституті кібернетики, який очолив визначний вчений В.М.Глушков (1923-1982).Під його керівництвом завершено розробку ЕОМ Киев (1959 рік, безпосередні розробники Б.В.Гнеденко, Л.М.Дашевський, К.Л.Ющенко), створено серію універсальних ЕОМ Днепр (1961 рік, головний конструктор Б.М.Малиновський), ЕОМ для інженерних розрахунків Промінь (1963 рік), серії ЕОМ для інженерних розрахунків Мир (60-ті роки) та цілого ряду ЕОМ для військових цілей.
Розрахунок (техніка) - текстовий конструкторський документ, який містить обчислення параметрів і характерних величин виробу, наприклад: кінематичний розрахунок, розрахунок розмірних ланцюгів, розрахунок на міцність та ін.
За визначні досягнення в розвитку інформатики, в 1996 році Міжнародна комп’ютерна громада (IEEE Computer Society) присудила В.М.Глушкову медаль "Піонер комп’ютерної техніки".
Каталог: Files -> downloadcenter
downloadcenter -> Уроків з теми «Комп’ютерні презентації»
downloadcenter -> Пояснювальна записка для прийому осіб, які на основі освітньо-кваліфікаційного рівня «кваліфікований робітник»
downloadcenter -> Як забезпечити безпеку дітей в мережі Інтернет Пропонуємо декілька рекомендацій, які слід взяти до уваги
downloadcenter -> Інтернет – це така ж реалія нашого життя, як телефон або телевізор. Далеко не всі українські батьки усвідомлюють, наскільки важливу роль відіграє Інтернет в житті їхніх дітей
downloadcenter -> Програма для дітей із затримкою психічного розвитку Інформацію взято із газети «Дефектолог», листопад 11(35) 2009
downloadcenter -> Заходи до Дня Гідності та Свободи Напередодні Дня Гідності та Свободи  • Б ЭСМ