Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаКащенко Ірина Петрівна

Скачати 215.08 Kb.

Кащенко Ірина Петрівна
Скачати 215.08 Kb.
Дата конвертації31.03.2017
Розмір215.08 Kb.

Кащенко Ірина Петрівна,

вчитель початкових класів

Уманської загальноосвітньої школи

І-ІІІ ступенів №5 ім. В.І.Чуйкова,

вул.. Київська, 19а, м. Умань

Черкаська обл., 20301

моб. тел.. 097-466-45-71, 063-59-52-715

Використання можливостей персонального сайту та мережі Інтернет для організації самоосвітньої діяльності вчителя початкових класів та під час навчально-виховного процесу

Анотація:

У статті висвітлюються актуальні проблеми створення інформаційно-комунікаційного освітнього простору для професійного розвитку вчителів, питання організації самоосвітньої діяльності вчителів початкових класів у процесі розвитку їх інформаційно-комунікаційної компетентності;

Інтерне́т (від англ. Internet), міжмере́жжя - всесвітня система взаємосполучених комп'ютерних мереж, що базуються на комплекті Інтернет-протоколів. Інтернет також називають мережею мереж. Інтернет складається з мільйонів локальних і глобальних приватних, публічних, академічних, ділових і урядових мереж, пов'язаних між собою з використанням різноманітних дротових, оптичних і бездротових технологій.
розкриваються можливості використання персонального сайту та мережі Інтернет у навчанні та вихованні учнів початкових класів.Вступ

Навчально-виховний процес у школі цілеспрямований і складний. Його здійснюють не лише члени педагогічного колективу, але й сім'я, соціум: громадськість, засоби масової інформації.

Засоби масової інформації (ЗМІ), мас медіа (Mass media) - преса (газети, журнали, книги), радіо, телебачення, інтернет, кінематограф, звукозаписи та відеозаписи, відеотекст, телетекст, рекламні щити та панелі, домашні відеоцентри, що поєднують телевізійні, телефонні, комп'ютерні та інші лінії зв'язку.
Сьогодні, в століття нових інформаційних технологій, значно розширилася міра впливу навколишнього світу на підростаюче покоління.
Інформаці́йні техноло́гії, ІТ (використовується також загальніший / вищий за ієрархією термін інформаційно-комунікаційні технології (Information and Communication Technologies, ICT) - сукупність методів, виробничих процесів і програмно-технічних засобів, інтегрованих з метою збирання, опрацювання, зберігання, розповсюдження, показу і використання інформації в інтересах її користувачів.
Світ - назва планети Земля з людської точки зору, як місце заселене людськими істотами. Термін часто вживається для означення суми людського досвіду та історії, людського стану взагалі. На земній кулі проживає понад 7 мільярдів людей.
Особливої уваги потребує використання ІКТ в навчанні та вихованні, що допоможе на належному рівні підготувати майбутнє держави. Підвищення якості знань, рівня загальнолюдської культури та вихованості завдяки вмінню користуватися та швидко оволодівати інформацією засобами Інтернету, надасть можливість сучасним учням швидко адаптуватися до соціальних змін, мобільно вирішувати проблеми, що виникають, отримати, змінювати або знаходити роботу відповідного рівня.
Соціа́льна змі́на - процес появи нових рис і елементів в соціальних структурах і в системах соціальних взаємостосунків.
Я́кості знань - в педагогіці - співвіднесення видів знань (закони, теорії, прикладні, методологічні, оцінювальні знання) з елементами змісту освіти й тим самим з рівнями засвоєння.

За даними ЄС протягом останніх років спостерігається стійке зростання підключення до мережі Інтернет в Європі. Більше половини населення Європи (250 мільйонів чоловік) використовує мережу на регулярній основі. Приблизно 40 мільйонів нових користувачів з’явилося в 2007 році. Фактично 96% всіх європейських шкіл країн ЄС, станом на березень 2009 року, мають підключення до Інтернету. Такий комунікаційний зв'язок стає звичайною формою спілкування як для учнів, так і для вчителів.[1]

Постає питання не тільки володіння комп’ютерною грамотністю, але й опанування ІКТ, які швидко стають частиною нашого повсякденного життя, а рівень їх розвитку та використання визначає рівень розвитку держави.

Спілкування наших дітей з однолітками частіше віртуальне: всілякі чати, форуми, обмін посиланнями по електронній пошті, все більше замінюють "живе слово".

Обмін посиланнями - спосіб збільшення рейтингу сайту в пошукових системах. У багатьох сучасних пошукових системах кількість посилань на сайт істотно впливає на його позицію в результатах пошуку. Текст посилань також впливає на позицію сайту в результатах пошуку за запитом, близькому до тексту посилання.
Електро́нна по́шта (англ. e-mail, або email, скорочення від electronic mail) - популярний сервіс в інтернеті, що робить можливим обмін даними будь-якого змісту (текстові документи, аудіо-, відеофайли, архіви, програми).
З появою широких можливостей використання комп'ютерних технологій в сучасній школі, завдання нас, як педагогів ускладнилося. І нас, вчителів, це тривожить в першу чергу. Тому хочу поділитися своїми думками і досвідом з цієї проблеми.

Ось результати досліджень, які проводила моя колега, заступник директора з виховної роботи Зваріч Світлана Іванівна у своїй школі (спеціалізована школа – НВК с.

Виховна робота у Збройних Силах та інших військових формуваннях України - це система організаційних, морально-психологічних, інформаційних, педагогічних, правових, культурно-просвітницьких та військово-соціальних заходів, спрямованих на формування і розвиток у воїнів професійно необхідних якостей, моральної самосвідомості, що має забезпечити високу бойову і мобілізаційну готовність органів управління, з’єднань і частин, зміцнення військової дисципліни та правопорядку, згуртування військових колективів.
Козацьке Конотопського р-ну Сумської обл..)Проведено дослідження...

Анкетування було проведено серед учнів 1–11-х класів. Опитано 435 школярів.Анкета

1. Чи є у вас удома комп’ютер?

2. Чи вмієте ви працювати на комп’ютері?

3. У якому віці ви почали працювати на комп’ютері?

4. Скільки годин на день у середньому ви проводите за комп’ютером?

5. Чому ви віддаєте перевагу: комп’ютеру або спорту?

6. Чи граєте ви в комп’ютерні ігри?

7. Скільки часу проводите за комп’ютерною грою?

8. Чи легко ви відриваєтеся від гри?

9. Чи є у вас постійне бажання грати?

10. Чому ви віддаєте перевагу: спілкуванню із другом або з комп’ютером?

11. Що вас більше цікавить: комп’ютер або читання книги?

12. Чому ви віддаєте перевагу: прогулянці на свіжому повітрі або комп’ютерові?

13. Чи робите ви гімнастику для очей?

14. Як ви думаєте, скільки годин на день можна працювати за комп’ютером?

15. Чи втомлюються у вас очі під час роботи за комп’ютером?

16. Чи відвідуєте ви ігрові зали?

17. Скільки часу ви проводите в ігровому залі?

18. Як часто ви проводите гімнастику для очей?

19. У які ігри ви любите грати?

20. Як ви думаєте, яке спілкування із другом краще: по комп’ютеру або безпосередньо?

Аналіз результатів

За результатами проведеного анкетування з’ясувалося, що 67% учнів мають удома комп’ютер; 85% уміють працювати на ньому, при цьому 8% учнів почали працювати на комп’ютері з 4–5 років, 32,5% — з 6–9 років, 33% — з 10–12 років, 21,5% — з 13–14 років, 5% — з 15–16 років.

Нормою вважається, якщо учень проводить за комп’ютером 2–3 год на день. Серед учасників анкетування щодня проводять за комп’ютером не більше 3год 63,4%, від 4 до 10год на день — 18,6%; не працюють за комп’ютером — 18%.

У комп’ютерні ігри грають 80% учнів, постійно грають 68,6%, від 4 до 10 год на день — 12% і від 6 до 10 год — 6,1%. Про постійне бажання грати в комп’ютерні ігри повідомили 5,5% учнів. Істотно, що 96 учнів (22%) люблять ігри, у яких присутні терор і насильство, а 3,2% учнів грають на комп’ютері в карти.

Серед опитаних 129 учнів (36%) заявили, що їм важко відірватися від комп’ютерної гри. Це може свідчити про можливість виникнення комп’ютерної залежності.

Першими ознаками розвитку комп’ютерної залежності в дитини є такі: • їсть, п’є чай, робить уроки біля комп’ютера;

 • провів хоча б одну ніч біля комп’ютера;

 • прогуляв школу — сидів за комп’ютером;

 • приходить додому й відразу сідає за комп’ютер;

 • забув поїсти, почистити зуби (раніше такого не спостерігалося);

 • перебуває в поганому, роздратованому настрої, не може нічим зайнятися, якщо комп’ютер зламався;

 • конфліктує, загрожує, шантажує у відповідь на заборону сидіти за комп’ютером.

Близько 23% (100 осіб) відповіли, що вони відвідують ігрові зали, де проводять від 0,5 до 10 год, 4,9% учнів — від 3 до 10 год на день. Це теж вказує на те, що з’явилася залежність від комп’ютера. Комп’ютерові віддали перевагу над спортом 133 школяра (30,5%), а над спілкуванням із другом — 13,3%; 45,4% учнів вибрали читання книги й 83,7% прогулянку замість комп’ютера; 81 учень (18,6%) відповів, що замість безпосереднього спілкування вони віддають перевагу спілкуванню через комп’ютер.

Як бачимо, цифри вражаючі. Тим складніше працювати нам, вчителям, виховуючи дітей у потрібному напрямку. Настав час використовувати комп’ютер не тільки для навчання, але й для виховання у позакласній та проектній діяльності. А саме: • підготовка та презентація проектів;

 • використання готових презентацій з виховним змістом;

 • опрацювання в он-лайн режимі пізнавальних статей на освітніх порталах;

 • можливість спілкування з ровесниками не тільки нашої країни, але й за її межами;

 • самоосвіта школяра у позаурочний час;

 • цікаве дозвілля вдома.

Використання можливостей персонального сайту та мережі Інтернет у вихованні дітей початкових класів

Кащенко Ірина Петрівна, вчитель початкових класів Уманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 ім. В.І.
Загальноосві́тня шко́ла - масовий тип навчально-виховних закладів, які дають загальну освіту.
Чуйкова, засновник і адміністратор сайту «Вчитель вчителю, учням та батькам» http://teacher.at.ua/

Сайт існує 6 років. Спочатку він виглядав так:Але з часом його дизайн змінився і тепер він має такий вигляд:Спектр використання можливостей ІКТ в освітньому процесі достатньо широкий. А використання ІКТ учнем мотивує його до подальшої освіти, освіти впродовж життя, замінює пасивне слухання вчителя на інтерактивний процес отримання знань, розширюючи рамки класу та кімнати вдома до межі Всесвіту – Інтернету. В процесі багатопланової позаурочної роботи можна забезпечити розвиток загальнокультурних інтересів школярів, сприяти рішенню завдань морального виховання.

Саме з такою метою мною було створено сайт «Вчитель вчителю, учням та батькам». Ідея сайту полягає в тому, щоб зосередити на ньому якомога більше різнопланової інформації про навчання і для навчання та спростити її пошук. Проте, цей сайт освітлює не лише учбову сторону питання, але і виховну, і психологічну, а також питання здоров’я та дозвілля дітей.

Цілі проекту:

Створення унікального сайту для початкової школи з наявністю реальних і доступних (безкоштовно!

Початкова школа - загальноосвітній навчально-виховний заклад для дітей, що дає початкову освіту - елементарні знання з рідної мови (вміння читати й писати), математики, а також про природу й суспільство; перший ступінь обов'язкової загальної освіти.
) корисних матеріалів: розробок сценаріїв свят, тестів, виховних заходів і так далі. Цей сайт, орієнтований саме на вільний доступ до всіх матеріалів. Сайт створено для пошуку однодумців та створення інформаційно-методичного середовища вчителя початкової школи, на допомогу учням та їх батькам.Для чого потрібен цей сайт?

Комп'ютери інтенсивно вторгаються в наше життя. Кожна сучасна освічена людина, тим більше сучасний вчитель повинен мати хоча б елементарні знання, уміння і навики роботи на ПК, тобто бути інформаційно-компетентним. З цього випливає:

по-перше, на сайті можна знайти новини Міністерства освіти та науки, які стосуються початкової ланки освіти.
Міністе́рство осві́ти і нау́ки Украї́ни (МОН України) - центральний орган виконавчої влади України.


По-друге, «люди разом можуть здійснити те, що не в змозі зробити самотужки. Єднання умів і рук, концентрація їхніх сил може стати майже всемогутньою.» ( Д. Уебстер)

Тобто, це справжня творча скарбничка, де вчителі-колеги і однодумці завжди раді поділитися з Вами своїм досвідом роботи, порадами і наробками. Тут ви знайдете: • методичні матеріали, щодо використання сучасних інноваційних технологій, інтерактивних методів навчання;
  Іннова́ція - ідея, новітній продукт в галузі техніки, технології, організації праці, управління, а також у інших сферах наукової та соціальної діяльності, засноване на використанні досягнень науки і передового досвіду, є кінцевим результатом інноваційної діяльності.
  Навча́ння - це організована, двостороння діяльність, спрямована на максимальне засвоєння та усвідомлення навчального матеріалу і подальшого застосування отриманих знань, умінь та навичок на практиці. Цілеспрямований процес передачі і засвоєння знань, умінь, навичок і способів пізнавальної діяльності людини.


 • виховні бесіди та інформаційні хвилинки;

 • правила для учнів: як поводити себе в школі під час уроків та перерв, в їдальні, в актовій залі, на екскурсії і т.д.

 • підвищення компетентності наших учнів, продуктивності самопідготовки після уроків, вміння самостійно працювати з інформацією, яка знаходиться на сайті;

 • цікаві розробки виховних заходів вчителів України, обмін досвідом;

 • поради та рекомендації психолога вчителям, учням та батькам;

 • шкільний гумор, ігри та розваги у вільний час дитини;

 • поради та рекомендації батькам, дітям від вчителя;

 • цікавинки з інших країн світу;
  Краї́на - це територія з визначеними кордонами й населенням, що являє собою єдине ціле з погляду історії, культури, нації та в політико-географічному відношенні може бути незалежною або залежною. Країна не завжди є державою, наприклад Україна в 1900 р.


 • казки, вірші, оповідання, які пишуть самі діти.

По-третє: існує прямий зв’язок між вчителем-учнем-психологом-батьками у певному інформаційному просторі, де вони можуть спілкуватися, об’єднуватися у виховному процесі учнів в школі та вдома.
Інформаці́йний про́стір (англ. Information space) - сукупність результатів семантичної діяльності людства.
Учень – найбільш незахищений об’єкт у школі, але – головний. Дитина, яка не бачить з ким вона розмовляє (об’єкта розмови) може задавати йому будь-які запитання і сподіватися на корисну пораду фахівця або батьків. Може користуватися всією інформацією, яка надана на сайті, що стосується предметів, які вивчаються. Може знайти співрозмовників серед одноліток та однокласників.

По-четверте, завжди може надіслати казку (вірш, оповідання), які склала сама, або прочитати у вільний час те, що надіслали інші діти. Для цього існує розділ «В хвилини відпочинку».

Ідея створення сайту

Навчання в школі… Іноді воно визиває захват і цікавість, іноді сльози і обурення. Щоб навчання стало цікавим, воно повинно відображати довколишній світ, відтворювати власні почуття дитини, відповідати її природному розвитку. Тоді ці ніжні, чутливі, емоційні, але такі ранимі діти не будуть боятися школи і успішно розвиватимуть свої таланти.

Робота вчителя досить складна. Як садівник доглядає молоді саджанці, так і я допомагаю своїм учням тягнутися до світла знань, бо вірю, що вони виростуть мудрими і творчими, здатними утверджувати і примножувати добро.

Виховання дитини-школяра робота відповідальна. І тут важливе все: посмішка, доброзичливий тон, мистецтво спілкування, почуття гумору.
Почуття гумору - інтелектуальна здатність людини оперувати одночасно декількома поглядами на реальність, вміння суб'єкта виявляти протиріччя в навколишньому світі і оцінювати їх з комічної точки зору. Відсутність почуття гумору може виступати об'єктом іронії і уособлюється фанатизмом.
Іноді хочеться звернутися до когось по допомогу. Ціль цього сайту – надання практичної допомоги вчителям початкових класів та батькам у плануванні роботи з навчання та урізноманітнення вільного часу школяра.
Відпочи́нок, дозвілля - проведення часу, метою якого є відновлення нормального стану організму.
На сайті ви знайдете різноманітну інформацію для вчителів, батьків та самих учнів.

Доля класного керівника: ростити дітей, підводити їх до витоків моральності, запалювати в них пізнавальний вогник. За чотири роки звикаєш до дітей, і вони до тебе звикають, виникає духовна спільність. На сайті узагальнено і систематизовано накопичений матеріал, створена база довідкового матеріалу для учнів.Екскурсія сторінками сайтуОзнайомлення з сайтом в режимі on-line під час проведення майстер-класу

Вчитель-вчителю

Шановні колеги!

Найбільший за об’ємом інформації розділ «Вчитель вчителю» створений для допомоги і обміну досвідом навчально-виховної роботи, він адресований як молодим починаючим педагогам, так і педагогам із стажем. У кожного педагога є свої «перлинки», якими він може не лише поділитися з іншими, обмінятися матеріалами з колегами, але і залишити коментарі до інших робіт.

На сторінках розділу у великій кількості представлені уроки, виховні заходи загальношкільні та класні, матеріали для проведення батьківських зборів, поради та рекомендації для класного керівника у виховній роботі, матеріали гурткової роботи.

У підрозділі «Вчительська» можна ознайомитися з різними освітніми новинками, прочитати про конкурси, які зараз проводяться в Україні для молодших школярів та вчителів.

Два підрозділи присвячені молодим вчителям та студентам. Вони також можуть почерпнути корисну інформацію для себе, адже незабаром будуть поруч із нами працювати в школі, навчати та виховувати дітей.

Підрозділ «Методична скарбничка» - реальна допомога вчителям у роботі. Тут широко представлений матеріал співпраці вчителів з різних регіонів країни, але найбільшу увагу я приділила впровадженню передового педагогічного досвіду вчителів Черкащини. Цей розділ також містить допоміжний архів.

Розділ «Християнська етика в українській культурі» складається з пояснювальної записки, уроків та сценаріїв для вчителів, інформації для батьків та дітей.

Пояснювальна записка - документ, в якому: офіційна (юридична) доповідь про певні дії в певний проміжок часу (на яку може даватись позитивна або негативна оцінка, якщо пояснювальна залишилась без відповіді - це адміністративне порушення керівництва); міститься додаток чи доповнення до основного документа, в якому пояснюється зміст окремих його положень (мета, актуальність, структура, зміст призначення та ін. плану, звіту, проекту тощо). Пояснювальні записки можуть бути службовими (відтворюються, як правило, на бланках) й особистими (відтворюються на аркушах паперу за підписом автора). Пояснювальна записка до законопроекту - документ, який подається разом з законопроектом його автором до парламенту і містить (в Україні): обґрунтування необхідності прийняття законопроекту, цілей, завдань і основних його положень та місця в системі законодавства; обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування закону після його прийняття; інші відомості, необхідні для розгляду законопроекту.
Українська культура - сукупність матеріальних та духовних цінностей, створених українським народом протягом його історії.
Цей предмет в наших шкільних закладах з’явився нещодавно, тому я присвятила йому багато уваги.

Вчитель учнюРобота в режимі on-line на уроці інформатики у 3 класі

Наступний розділ «Вчитель учню» спрямований на практичну допомогу учням. Для цього необхідно тільки, щоб дитина захотіла скористатися наданою інформацією, зайшла на сайт і вибрала потрібний предмет. В чималій кількості тут на неї чекають правила поведінки та особистої гігієни, поради з самовиховання, кодекс честі учня, секрети спілкування, матеріали ознайомлення з Принципами декларації прав дитини, шкільні правила етикету, комплекс вправ для очей для профілактики комп’ютерного зорового синдрому та багато-багато іншого.

Гігіє́на - наука, що вивчає закономірності впливу на організм людини та суспільне здоров'я комплексу чинників довкілля з метою розробки гігієнічних норм, санітарних правил, запобіжних і оздоровчих заходів.
Декларація прав дитини - міжнародна декларація, проголошена Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1959 року.Вчитель батькам

Сама назва розділу спрямовує користувачів сайту на те, що тут мова йтиметься про різні аспекти сімейного виховання, даються поради та рекомендації вчителя, що стосуються всебічного розвитку дитини. У пригоді стануть сценарії сімейних свят та розваг, які можуть організувати батьки для улюбленого чада.Учень вчителю

Цей розділ було створено 2 роки тому. Його наповнення відбувається не так активно. Свої власні матеріали: презентації, вірші, твори, повідомлення учні мають право розмістити на сторінках сайту і отримати за це Подяку. Це стимулює і надихає учнів!Поради психолога

Цей розділ дозволить вам завжди залишатися на зв’язку зі шкільним психологом, тримати руку на пульсі розвитку дитини, не проґавити небезпечних моментів у вихованні. Тут є три підрозділи: для батьків, для вчителів, а також для самих учнів. Дитина в будь-який момент може звернутися за порадою, отримати інформацію з досвідчених джерел у неспотвореному вигляді.Увага! Першокласник!

355 різноманітних статей, які містяться у цьому розділі розглядають маленького школяра з різних точок зору, адже перехід дитини до школи – це переломний момент у її житті, який пов'язаний з новим типом стосунків із дорослими та однолітками, новими формами діяльності, серед яких провідною стає навчання. Хто, як не ми, дорослі, підставимо дружнє плече нашому першачку, допоможемо піднятися на ноги і зробити перші кроки у шкільне життя. Велика кількість порад та рекомендації виховного змісту завжди стане у пригоді дбайливим батькам.Дитина і комп’ютер

Якось зовсім непомітно і дуже швидко комп'ютери проникли в наше життя. Для батьків же комп'ютер може стати головним болем, адже він не такий вже безпечний, як може здатися на перший погляд. І не тому, що випромінює щось страшне ( нормальні сучасні моделі нічим подібним не загрожують). Головна небезпека комп'ютера (як і цінність) в його безконечній захопливості. При цьому не те що діти, але і багато дорослих абсолютно забувають про елементарні правила, яких слід дотримуватись, щоб не нашкодити своєму здоров'ю: не зіпсувати очі, не скривити хребет і так далі. Саме таким питанням присвячено цей розділ. Як тільки «дорогоцінна» річ у вигляді комп’ютера з’являється вдома, у батьків виникають питання: у якому віці варто дозволяти дитині користуватися персональним комп’ютером? Скільки часу дитині можна перебувати у монітора? Як правильно улаштувати комп'ютерне місце? Як впливає комп’ютер на дитячу психіку? Я постаралася дати доступну інформацію для людини, що не має відношення до медицини. На цьому сайті ви взнаєте, як вибрати комп'ютер і програмне забезпечення безпечні для здоров'я людини, організувати робоче місце, знайдете корисні поради з безпечної роботи на комп'ютері, зможете обговорити на форумі, як зберегти і укріпити своє здоров'я, дізнаєтесь про переваги та недоліки спілкування з комп’ютером.

Робо́че мі́сце - елементарна одиниця виробничої структури, що містить частину простору виробничого підрозділу, яка потрібна для здійснення трудової операції та оснащена матеріально-технічними засобами, що використовуються у процесі праці.
Програ́мне забезпе́чення (програ́мні за́соби) (ПЗ; англ. software) - сукупність програм системи обробки інформації і програмних документів, необхідних для експлуатації цих програм.Літній оздоровчий табір

З’ясовується, школа – це не лише уроки, а й установа, в якій можна весело й не без користі провести час із друзями. Після закінчення навчання спілкування з друзями продовжується в пришкільному літньому таборі. Це реальний вихід для батьків, які не мають змоги віддати своє чадо на піклування дідусям і бабусям. Та й взагалі, діти проводять літні канікули не на вулиці. У пришкільному літньому таборі вашу дитину не лише розважатимуть, а й подбають про її культурний розвиток. Цікаві матеріали розділу стануть у пригоді організаторам табору, вчителям, батькам та вихователям.Форум

Форум веб-ресурсу (веб-форум) – це спеціальне програмне середовище для організації спілкування відвідувачів веб-ресурсу, для обговорення різноманітних тем. На нашому форумі мають змогу спілкуватися як вчителі так і учні та їхні батьки, залишати приватні повідомлення, обговорювати актуальні питання розвитку, формування, виховання особистості та інші цікаві теми.

В розділі «Наші діти» обговорюються «Погані звички дітей», «Культурний відпочинок з дитиною», «Телебачення і діти», проблеми агресивних дітей, необхідність шкільної форми у загальноосвітніх закладах України та багато ін..

Шкільна́ фо́рма - варіант уніформи, призначений для школярів та учнів початкової та, частково, середньої школи (ліцеї, гімназії тощо).За порадою – до вчителя. У цьому розділі форуму батьки мають можливість порадитися з вчителями та шкільним психологом щодо правильного виховання дитини. Теми, які пропонують для обговорення самі батьки не залишають байдужими нікого, адже в них звучать запитанні про наболіле: як виховати дитину зібраною і уважною, як позбутися поганих звичок та проблем у навчанні.

Цілодобово на форумі працює «Психологічна служба». Дуже цікаві питання виникають з усіх сторін: батьків цікавить які поради щодо виховання дитини може надати шкільний психолог. Діти звертаються із зовсім протилежними проблемами: «Я закохалась в однокласника». А хтось звернувся по допомогу з проблемами, які виникли у сім’ї, коли вони взяли на виховання прийомну дитину.Створення учнями навчальних проектів та презентацій з використанням мережі Інтернет

В останні роки у нашій школі активно впроваджуються сучасні інформаційно-комунікаційні технології у навчально-виховному процесі (уроки, години спілкування, позаурочні заходи, педагогічні майстерні) шляхом створення мультимедійних презентацій, електронних конспектів, використання електронних засобів навчання, віртуальних лабораторій, електронних енциклопедій, Інтернет ресурсів.

Інформац́ійно-комун́ікаційні технол́огії (ІКТ, від англ. Information and communications technology, ICT) - часто використовується як синонім до інформаційних технологій (ІТ), хоча ІКТ це загальніший термін, який підкреслює роль уніфікованих технологій та інтеграцію телекомунікацій (телефонних ліній та бездротових з'єднань), комп'ютерів, підпрограмного забезпечення, програмного забезпечення, накопичувальних та аудіовізуальних систем, які дозволяють користувачам створювати, одержувати доступ, зберігати, передавати та змінювати інформацію. Іншими словами, ІКТ складається з ІТ, а також телекомунікацій, медіа-трансляцій, усіх видів аудіо і відеообробки, передачі, мережевих функцій управління та моніторингу. Вираз вперше було використано в 1997 році у доповіді Денніса Стівенсона для уряду Великої Британії, який посприяв створенню нового Національного навчального плану Великої Британії в 2000 році.

Урок природознавства у 4 класі
Популярними стали проекти учнів, які вони виготовляють для презентування в класі під час уроку та виховних заходів.Проект з природознавства «Домашні улюбленці» у 1 класіПроект з природознавства «Домашні тварини» у 1 класі

Така робота підтримує та розвиває комунікативні навички, заохочує дітей не тільки вчитися, але приймати активну участь у виховному процесі, висловлювати свою власну думку, ідеї, відчуття, допомагають їм розвивати критичне та творче мислення, самостійність. Так, при обговоренні за круглим столом теми «Шкідливі звички» діти подивились презентацію, мали можливість виступити з власними проектами, обмінятися думками.

Метод проектів допомагає формуванню компетентності, творчої діяльності учнів, дозволяє учням перейти до нового рівня роботи з інформацією, формує навички систематизації навчального матеріалу, пошуку додаткових матеріалів та використання відеоресурсів Інтернету.

Традиційно проводяться години спілкування з використанням мультимедіа, які допомагають "розбудити" почуття (щирість, співчуття, доброту, подив тощо).

Розвиток пізнавальної і творчої активності учнів відбувається під час перегляду та обговорення слайдів презентації. Так, під час вивчення теми «Материки Землі» з курсу «Я і Україна. Природознавство» було продемонстровано серію цифрових ресурсів і проведено виховну бесіду про екологію, необхідність збереження природи.

Виховною годиною з використанням презентацій також сьогодні нікого не здивуєш. У 4 класі зразу після карантину було проведено інформаційні хвилинки «Обережно! Свинячий грип», «Вітаміни».

Напрямку превентивного виховання підпорядковані такі презентації: «Здоров’я людини», серія «Шкідливі звички», «Ми за здоровий спосіб життя!

Здоровий спосіб життя означає дотримання науково обґрунтованих рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я та інших медичних організацій. Його необхідність виходить із того, що багато причин пошкодження стану здоров'я можна уникнути.
», «Особиста безпека дитини», «Дорожня безпека», «Світлофор», «Дорожні знаки та їх види», «Надзвичайні ситуації», «Правила пожежної безпеки», «Катастрофи» та ін..

Морально-етичне виховання впроваджується за допомогою таких презентацій: «Людина – частина суспільства», «Людина і культура поведінки», «Права та обов’язки дитини».

З метою профорієнтації можна використати матеріали презентацій «Світ професій», «Ким бути?».

Для розвитку пізнавального інтересу - цікаві презентації «Звідки береться хліб?», «Звідки береться дощ і сніг?», «Звідки прийшла азбука?» та ін..

Під час проведення уроку можна використати презентації-фізкультхвилинки «Бережіть зір. Гімнастика для очей», «Рухлива зарядка».

Родинне виховання - «Ти і твоя сім’я» - про обов’язки всіх членів родини.

Національне виховання - «Чудова земля – Україна», «За що люблять і шанують українців» та ін..

Створення презентації потребує від учня володіння інформацією в широкому обсязі. Під час створення презентації учні та вчитель активно співпрацюють та формують відносини на зовсім інших основах. Учні починають відчувати себе повноправними учасниками та навіть творцями процесу навчання та виховання. Учні ведуть пошуково-дослідницьку роботу при вивченні історії та культури країни, яка вивчається, з використанням Інтернет-ресурсів. Це допомагає вчителю зацікавити учнів, зробити сприйняття матеріалу наочним.

Захист проекту «Рослини - символи України»

З досвіду роботи колег

Зваріч Світлана Іванівна, заступник директора з виховної роботи спеціалізованої школи – НВК с. Козацьке Конотопського р-ну Сумської обл.., засновник і адміністратор сайту http://zastupnik.at.ua/

Сьогодні дедалі більше говорять про шкідливий вплив комп’ютерних технологій на свідомість дитини. Про це пишуться статті і доповіді, проводяться дослідження, даються рекомендації. Тому важливе завдання школи обмежити негативний вплив сучасних нововведень, і водночас використовуючи інформаційно-комунікаційні технології, сприяти вихованню всебічно розвиненої творчої особистості зі стійкими моральними цінностями.

Мора́льні ці́нності - моральні зразки, поняття, вимоги, що дають можливість людині оцінювати життя та орієнтувати себе в ньому.

Досвід роботи показує, чим ширше застосовуються комп’ютерні технології у процесі виховання та навчання, тим ефективніші результати виховної роти.

В НВК багато педагогів застосовують ІКТ в навчальній та позакласній роботі, проектній діяльності. Метод проектів давно став ключовим при організації різноманітних конкурсів, акцій. Уже традиційно складовою частиною кожного проекту є створення учнівських презентацій, буклетів, рекламно-пропагандистських роликів, фільмів. Для їх створення учні користуються відповідними комп’ютерними програмами, відвідують науково-популярні сайти, загальноосвітні портали. Вчителю тут належить коригуючо-консультативна роль і тому потребує від нього відповідної підготовки та знання ІКТ. Для того щоб надавати методичну допомогу, ділитися досвідом, висвітлювати результати роботи учнів , вчителів, просто поспілкуватись про шкільні проблеми нещодавно був створений сайт «Заступник з виховної роботи» http://zastupnik.at.ua/.

На сайті всі матеріали систематизовані по розділах і розраховані на вчителів-предметників , класних керівників, психологів, соціальних педагогів, учнів, батьків. Тут розміщені методичні рекомендації, поради, нормативно-правові документи, розробки, презентації, фільми, буклети, музика, фотоальбом та ін.. На сайті розміщені учнівські роботи, рейтинг яких є важливим для їх авторів та являється стимулом для подальшої творчості. Приклади учнівських робіт дивіться у додатках.

***


Коритова Анна Анатоліївна, вчитель початкових класів ШДС «Євроленд» Європейського університету м.
Європе́йський університе́т - недержавний приватний вищий навчальний заклад IV рівня акредитації в Україні. Заснований в 1991 р. родиною вчених - Тимошенком Іваном Івановичем, його дружиною Зоєю Іванівною та їх донькою Оленою Іванівною.
Києва, засновник і адміністратор сайту «Класна компанія» http://clasnacompania.ucoz.ru/

Для того,щоб навчання було якісним, має скластися трикутник взаєморозуміння ДИТИНА – БАТЬКИ – ВЧИТЕЛЬ. Різні вчителі по-різному досягають цієї цілі: проведенням загальних батьківських зборів, залученням батьків до позакласної виховної роботи, бесідами між учителем , батьками і їхньою дитиною тощо. Одним із видів такої співпраці є спілкування засобами Інтернет.

До Вашої уваги – один із таких Інтернет-проектів – сайт 1-А класу ШДС «Євроленд» Європейського університету м. Києва – «КЛАСна компанія». Основна мета створення сайту - спілкування між учителем і батьками, учителем і дітьми у певному інформаційному просторі.

Дуже часто батькам просто невідомі психологічні особливості дітей молодшого шкільного віку, деякі методичні нюанси, вимоги до організації навчальної діяльності. Час від часу тата і мами потребують певної поради в справі виховання і навчання своїх дітей.

Дітям, що роблять перші кроки в мережі Інтернет, часом складно знайти якісь корисні, розвивальні чи розважальні сайти без реклами і банерів недитячого змісту.

Тому сайт виконує інформаційну роботу, щоб надати учням та батькам об’єктивну і корисну інформацію на початковому етапі навчання та виховання в школі.Головна сторінка Тут з'являється інформація про життя класу: проведення декад з різних предметів, привітання переможців, корисні посилання на дружні сайти.

Вас вітає 1-А Сторінка, на якій Ви можете познайомитись із класом і учителем

Розпорядок дня Сторінка вміщує розпорядок дня і розклад уроків і позаурочних занять у 1-А класі.

Розважаємось! Цікаві завдання для першокласників

Зверніть увагу! Важлива інформація для батьків

Фотоальбом Фотографії учнів ШДС «Євроленд»

Каталог статей Цікаві і корисні статті для батьків, дітей і вчителів

Каталог сайтів Посилання на сайти освітньої тематики

Гостьова книга Сторінка для спілкування між користувачами сайту

English together Презентації і ігри для уроків англійської мови.
Англі́йська мо́ва (English, the English language) - мова, що належить до германської групи індоєвропейської сім'ї мов. Одна з найпоширеніших мов у світі, особливо як друга мова та мова міжнародного спілкування.
Модератор – вчитель англ. мови

Математична скринька Матеріали до уроків математики в 1 класі.

Також у навчально-виховному процесі активно використовую матеріали свого сайту презентацій http://educat.at.ua/.Висновки

Організація навчального та виховного процесу в початковій школі, перш за все, повинна сприяти активізації пізнавальної діяльності учнів, успішному засвоєнню навчального матеріалу і психічному розвитку дитини. Отже, ІТК повинне виконувати певну освітню та виховну функції, допомогти дитині розібратися в потоці інформації, сприйняти її, запам'ятати, а не в якому випадку не підірвати здоров'я. ІТК повинні виступати як допоміжний елемент навчально-виховного процесу, а не основний.

Враховуючи психологічні особливості молодшого школяра, робота з використанням ІКТ повинна бути чітко продуманою і дозованою.
Плануючи урок (роботу) в початковій школі, вчитель повинен ретельно продумати мету, місце і спосіб використання ІКТ. Вчителі початкових класів нашої школи використовують можливості ІКТ для створення комфортних умов на уроці і досягнення високого рівня засвоєння матеріалу, створюючи дидактичні матеріали (варіанти завдань, таблиці, пам'ятки, схеми, креслення, демонстраційні таблиці тощо), презентації, використовуючи Інтернет-ресурси під час підготовки до уроку, позакласного заходу, з метою самоосвіти.

Дидактичний матеріал - особливий тип наочного навчального посібника, переважно карти, таблиці, набори карток з текстом, цифрами або малюнками, реактиви, рослини тощо, які роздаються учням для самостійної роботи в класі і вдома або демонструються вчителем перед усім класом.

Виховний захід (виховні години, тематичні тижні, позакласні заходи, святкові концерти, батьківські збори та ін.) з використанням ІКТ – це наочно, яскраво, інформативно, інтерактивно, економить час вчителя і учня, дозволяє учню працювати в своєму темпі, дозволяє вчителю працювати з учнем диференційовано, індивідуально, дає можливість оперативно проконтролювати та оцінити результати навчання.


Використання комп'ютера на уроках та під час проведення виховних заходів дає змогу задіяти в повній мірі емоційну сферу сприйняття навчального матеріалу. Це дає можливість значно інтенсифікувати процес навчання, підвищити мотивацію учня до навчання та продемонструвати йому, що комп’ютер це не інструмент для розваг, а дійовий помічник у навчанні та вихованні (самовихованні).

78% українських дітей віком від 6 років користуються Інтернетом, тому батьки мають навчатися самі та навчати дітей правилам онлайн-безпеки. Інтернет не тільки корисний, але й потенційно небезпечний ресурс для дітей. Саме тому матеріали сайту націлені на організацію безпечної роботи дітей в Інтернеті – пояснити батькам школярів, як уберегти своїх дітей від загроз здоров’ю та життю, які можуть виникнути через неправильне користування Інтернетом.

Необхідність створення нових інформаційних технологій, які б відповідали основним сучасним цілям і потребам навчання та виховання дітей у школах є вимогою часу. Сфокусовані на особистісно-орієнтоване навчання вони мають бути доступні для учня та вчителя в будь-який час та будь-якому місті з метою контролю за якістю знань; ІКТ, що задіяні у навчально-виховному процесах, необхідно спрямовувати на отримання більш високого рівня навичок та компетентностей як учня, так і вчителя, навчати співпраці, взаєморозумінню та толерантності, розвивати творче та критичне мислення.

Бібліографія

1. Портал Європейського Союзу [Електронний ресурс].

Крити́чне ми́слення - (дав.-гр. κριτική τέχνη - «мистецтво аналізувати, судження») - це наукове мислення, суть якого полягає в ухваленні ретельно обміркованих та незалежних рішень. Головним чином йому притаманні такі властивості, як усвідомленість та самовдосконалення.
Європе́йський Сою́з (Євросою́з, ЄС, англ. European Union, EU) - економічний та політичний союз 28 держав-членів, що розташовані здебільшого у Європі. Веде свій початок від утворення Європейської спільноти з вугілля та сталі і Європейської економічної спільноти, що були засновані шістьма країнами в 1951 та 1958 роках відповідно.
– Режим доступу: http://ec.europa.eu/information_society/eeurope/i2010/digital_divide/index_en.htm

2. «Будуємо Школу сучасних ІКТ"

http://www.kharkivosvita.net.ua/forum/viewtopic.php?f=24&t=633&st=0&sk=t&sd=a

Проблема формування особистості дитини в умовах побудови інформаційного суспільстваhttp://www.chl.kiev.ua/default.aspx?id=5044

Державна программа ІКТ http://lib.svitosvit.ua/default.aspx?id=13186&doc=13211http://lib.svitosvit.ua/default.aspx?id=13175

Про проведення дослідно-експериментальної роботи з теми:


«Науково-методичні основи використання ІКТ у навчально-виховному процесі в середовищі «1 учень - 1 комп'ютер» на базі шкільних нетбуків» Наказ МОН № 54 від 02.02.2009 р.


Скачати 215.08 Kb.

 • Використання можливостей персонального сайту та мережі Інтернет
 • Вступ
 • Проведено дослідження...
 • Використання можливостей персонального сайту та мережі Інтернет у вихованні дітей початкових класів Кащенко Ірина Петрівна
 • «Вчитель вчителю, учням та батькам»
 • Цілі проекту
 • Для чого потрібен цей сайт
 • інформаційно-компетентним. З цього випливає: по-перше
 • По-друге, «люди разом можуть здійснити те, що не в змозі зробити самотужки. Єднання умів і рук, концентрація їхніх сил може стати майже всемогутньою.» (
 • По-третє
 • Екскурсія сторінками сайту
 • Вчитель-вчителю Шановні колеги!
 • Форум Форум веб-ресурсу
 • «Наші діти»
 • За порадою – до вчителя.
 • Створення учнями навчальних проектів та презентацій з використанням мережі Інтернет
 • З досвіду роботи колег Зваріч Світлана Іванівна
 • Коритова Анна Анатоліївна