Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаКейси з дисципліни інноваційний розвиток підприємства

Кейси з дисципліни інноваційний розвиток підприємства
Сторінка1/11
Дата конвертації07.06.2017
Розмір1.84 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

імені ВАДИМА ГЕТЬМАНА»


Факультет економіки та управління
Кафедра економіки підприємств

КЕЙСИ
з дисципліни
ІННОВАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК ПІДПРИЄМСТВА
освітній ступінь магістр

галузь знань «0305 «Економіка і підприємництво»

з усіх спеціальностей та усіх магістерських програм

Київ 2015


Зміст

4.

Вищий навчальний заклад (ВНЗ,, виш, вуз) - окремий вид установи, яка є юридичною особою приватного або публічного права, діє згідно з виданою ліцензією на провадження освітньої діяльності на певних рівнях вищої освіти, проводить наукову, науково-технічну, інноваційну та/або методичну діяльність, забезпечує організацію освітнього процесу і здобуття особами вищої освіти, післядипломної освіти з урахуванням їхніх покликань, інтересів і здібностей.

Як ви гадаєте, чим (крім ідеї) наші розробники обіграють зарубіжних колег? На Вашу думку, плеєр VOX є достойною альтернативою ITUNES? 37

Кейс 8.2. Франчайзинг компанії Кока-Кола 55

БОНУС 1 56

История успеха компании Coca-Cola 56

БОНУС 2 58

Известные франшизы 58

Кейс 8.3. Історія і цифри 60

БОНУС 62

ЛИЦЕНЗИРОВАНИЕ 62

Кейс 9.1. 15 секретів успіху від Есте Лаудер 63

БОНУС 1 66

Секрети успіху Елона Маска 66

БОНУС 2 67

Pop-up-культура — новое слово в мире рекламы и event-бизнеса.

Ілон Рів Маск (англ. Elon Reeve Musk) - канадсько-американський інженер, підприємець, винахідник та інвестор південно-африканського походження, мільярдер.

67

Кейс 9.2. NIKE проти ADIDAS 69

БОНУС 73

Бренды Apple и Google остались самыми дорогими в мире 3-й год подряд 73

БОНУС 81

Сделка года: Snapchat купил одесский стартап Looksery за $150 млн 81

Тема 13 Контролінг інноваційного розвитку 101

Тема 14. Ризик-менеджмент інновацій 107


Тема 1. Інновації як основа економічного розвитку
Кейс 1.1. Хмарні технології – нова тенденція у сфері управління бізнесом.

За результатами другого кварталу 2015 компанія Microsoft збільшила свої доходи від хмарної системи Azure на 88%. Останні кілька років саме цей напрямок в Microsoft показує активне зростання, тоді як продажі операційної системи Windows та офісного пакету Office демонструють негативну тенденцію.

Інноваці́йні техно́логії - радикально нові чи вдосконалені технології, які істотно поліпшують умови виробництва або самі виступають товаром. Зазвичай мають знижену капіталомісткість, характеризуються більшою екологічністю й меншими енергопотребами.

Хмарні технології (англ. Сloud Technology) - це парадигма, що передбачає віддалену обробку та зберігання даних. Ця технологія надає користувачам мережі Інтернет, доступ до комп'ютерних ресурсів сервера і використання програмного забезпечення як онлайн-сервіса.

Економічний розвиток - поняття економічної науки, що позначає перехід від одного етапу економіки до іншого, при якому в новому періоді не тільки збільшується виробництво тих самих товарів і послуг, що вже вироблялися раніше, а має місце й виробництво нових товарів і послуг з використанням нових технологій порівняно з попереднім періодом.

Операці́йна систе́ма, скорочено ОС (англ. operating system, OS) - це базовий комплекс програм, що виконує управління апаратною складовою комп'ютера або віртуальної машини; забезпечує керування обчислювальним процесом і організовує взаємодію з користувачем.

Це пов'язано з тим, що світовий бізнес активно переходить до використання хмарних сховищ і сервісів. Їх основна перевага - можливість доступу з будь-якої точки світу, де є підключення до Інтернету.

Останніми роками в світі, і зокрема в Україні, спостерігається тенденція переосмислення ролі технологій у роботі бізнесу. Функція ІТ переростає з допоміжної - тобто, технічної підтримки роботи компанії - в стратегічну, де ІТ стає ключовою платформою, яка пронизує і активує всі бізнес-процеси підприємства.

Якщо раніше виробничий ланцюжок був в основному наземним і включав в себе тільки фізичні ресурси, землю, обладнання, фінанси, людей, то сьогодні створення цінності для споживача базується більше на електронних бізнес-моделях і на ключовому ресурсі бізнесу - інформації. Побудова хмарної інфраструктури - це трансформація, яка допомагає будувати сучасний, захищений і ефективний бізнес з фокусом на захисті та аналізі даних як цінному ресурсі компанії.

Джерело: http://forbes.net.ua/opinions/1399851-kurs-na-oblaka-sovremennye-it-sistemy
Питання:

1. Як Ви вважаєте, до якого виду інновацій можна віднести розвиток хмарних технологій?

2. На якому етапі життєвого циклу знаходяться хмарні технології?

3. Як ви гадаєте, чи затребувані хмарні технології українським бізнесом? Якщо "ні", то чому? Якщо "так", то яким: малим, середнім чи великим бізнесом?

Великий бізнес (англ. big business) - бізнес, що заснований на корпоративній формі власності. Корпорації існують, як незалежні юридичні суб'єкти, відповідальність акціонерів за зобов'язанням фірми, за правовими претензіями до неї обмежуються їх внесеними грошовими коштами.

4. Які можливості, що надають бізнесу хмарні технології, можуть бути корисні українському бізнесу? Назвіть принаймні п'ять таких можливостей.

5. Поясніть, яким чином використання хмарних технологій здатне підвищити прибутки / знизити витрати українського бізнесу?Кейс 1.1.**** За інформацією аналітичного агентства IDC, ринок хмарних сервісів в Україні минулого року зріс на рекордні 47%, тоді як продажі інших ІТ товарів і послуг стрімко падають, переживаючи не найкращі часи.

Кращі часи (англ. The Best of Times) - американський фільм 1986 року. В головних ролях знялись Робін Вільямс та Курт Рассел. Режисер Роджер Споттісвуд. Світова прем'єра відбулась 31 січня 1986 року.

Таке зростання викликано багатьма факторами, що мають місце в країні і на ринку, проте, головна причина полягає в тому, що ринок уже дозрів, щоб зробити сміливий і усвідомлений крок у бік «хмари». І це не дивно, адже хмарні сервіси пропонують те, що так важливо для бізнесу в непростий період - організацію віддаленої роботи бізнесу, захист його ІТ-інфраструктури та економію на капітальних інвестиціях.

Робота поза офісом стає все більш популярним трендом в Україні. Люди воліють працювати в коворкінгах і на вільних просторах, а деякі - в далеких подорожах. Все це стає можливим завдяки розвитку мобільних технологій. Майже половина (48%) українських співробітників малого та середнього бізнесу зазначають, що їм не обов'язково перебувати на робочому місці, щоб виконувати свою роботу.

Робо́че мі́сце - елементарна одиниця виробничої структури, що містить частину простору виробничого підрозділу, яка потрібна для здійснення трудової операції та оснащена матеріально-технічними засобами, що використовуються у процесі праці.

Середній бізнес - бізнес-термін, яким позначають дещо середнє і взаємопроникне між малим і великим бізнесом. Але попри це, середній бізнес дуже часто згадується засобами масової інформації у парній конфігурації разом саме з малим бізнесом, що підкреслює їх більшу схожість за певними характеристиками.

Про це йдеться в дослідженні компанії Ipsos MORI, ініційованому Microsoft.

Мобільні технології допомагають «офісному планктону» істотно підвищити ефективність і заощадити час - так вважають четверо з п'яти (83%) співробітників малого та середнього бізнесу в Україні. Крім того, для 74% респондентів дорога на роботу і з роботи перестала бути «мертвим часом». Вони можуть включатися в робочі моменти вже в дорозі. Кожен другий співробітник головним плюсом від впровадження технологій називає швидкий доступ до критично важливої інформації. Результати дослідження Ipsos MORI також показали, як саме співробітники компаній малого та середнього бізнесу в Україні працюють віддалено:

• 60% відправляють файли по e-mail, і працюють з ними вдома.

• 50% використовують віддалений робочий стіл.

Стільни́ця (англ. desktop metaphor) - це метафора інтерфейсу, яка є таким собі набором уніфікованих понять, що використовуються в графічному інтерфейсі користувача, аби спростити взаємодію користувачів із комп'ютером.

• 34% отримують доступ до хмарних сервісів використовуючи свій смартфон, планшет або комп'ютер.

• 22% відправляють файли, використовуючи хмарні сервіси.
Джерело: http://ain.ua/2015/05/27/582643
Кейс.1.2. Як змінити те, що можна змінити.

Роль компанії Sony - як у сприйнятті японської промисловості, так і у формуванні образу Японії в якості високотехнологічної держави - складно переоцінити.

Сьогодні в це складно повірити, але менше 100 років тому слова Made in Japan були ганебними - їх намагалися ховати подалі від очей споживача. Відразу після завершення Другої світової зруйнована економіка і тотальна бідність призвели до того, що на експорт з Японії надходили хіба що дешеві іграшки та паперові рушники.

Років тому - шкала часу, що широко використовується в археології, геології та інших науках для датування подій в минулому. Оскільки час відрахунку змінюється, стандартна практика пропонує використання 1950 року як еталонної точки «сучасності».

Дру́га світова́ війна́ - наймасштабніша світова війна в історії людства. Почалася 1 вересня 1939 і тривала 2 194 дні до 2 вересня 1945, коли на борту лінкора «Міссурі» підписано капітуляцію Японської імперії перед союзними державами.

Репутація у таких товарів, а разом з ними і у всієї японської промисловості була відповідною.

Тому невелика компанія - як сказали б сьогодні, стартап - двох відставних військових інженерів Масару Ібука і Акіо Моріта, створена 7 травня 1946, на перших порах намагалася писати «Зроблено в Японії» на своїх товарах якомога більш дрібним шрифтом. У біографії Токійської інженерної компанії (так називався стартап) навіть є кумедний епізод, коли американська митниця загорнула партію її продукції через те, що напис про країну походження був нечитабельним - настільки дрібним був шрифт. Складно уявити, що всього пару десятиліть потому японське походження продукту буде синонімом еталонної якості відразу в кількох галузях промисловості.

Краї́на похо́дження - країна (митний союз або економічне угруповання), в якій товар було повністю вироблено або піддано достатній переробці чи обробці.

І́бука Маса́ру (井深大, 11 квітня 1908, Нікко - помер 19 грудня 1997, Токіо) - японський інженер і бізнесмен. Разом із Акіо Моріта заснував корпорацію Sony у 1946 році. Створив концепцію виховання і навчання дітей раннього віку, автор всесвітньо відомої книги «Після трьох вже пізно» («Kindergarten is Too Late»).

Акіо Моріта (盛田昭夫; 26 січня 1921(19210126), Наґоя, Японія - 3 жовтня 1999, Токіо) - японський інженер та підприємець, співзасновник корпорації Sony (Sony Corporation).

Галузі - сукупність підприємств, які виготовляють однорідну продукцію, або надають однорідні послуги. У галузевій структурі господарства виділяють дві сфери - виробничу і невиробничу. Виробнича сфера забезпечує країну різноманітними товарами, невиробнича сфера - послугами матеріального і нематеріального характеру.

Через багато років Акіо Моріта назве свої мемуари «Зроблено в Японії», підкреслюючи той колосальний шлях, який пройшла компанія, і той вплив, який вона зробила на імідж країни.

Але в 1940-х все виглядало вельми скромно. Талановитий Ібука взяв на себе розробку продуктів, підприємливий Моріта відповідав за збут. В їх підпорядкуванні спочатку працювали всього 20 чоловік, а серед перших продуктів компанії були в основному побутові дрібниці: підставки для радіоприймачів, подушки з підігрівом та електричні рисоварки.

Перший офіс компанії був розташовуваний на 4-му поверсі зруйнованого токійського універмагу. Через рік компанія переїхала в більш просторе приміщення у старому центрі міста. Вхід був з двору, і, щоб потрапити в офіс, потрібно було пригинаючись пройти під мотузками для білизни.

Перелом трапився в 1949 році, коли Моріта придбав американський магнітофон, носієм звуку в якому виступав дорогий і ненадійний дріт.

Ібука запропонував принципово нову конструкцію - на основі магнітної стрічки.

На даний час як магнітні носії систем і пристроїв ЦМЗ найчастіше використовуються магнітні стрічки і диски. В системах ЦМЗ, що застосовуються в інформаційно-вимірювальній техніці, в основному використовуються магнітні стрічки.

Крім більш високої надійності, це рішення було і більш практичним.

Почався довгий період експериментів. Спочатку за основу стрічки брали довгі смуги целофану, але вже після декількох циклів відтворення стрічка розтягувалася і звук спотворювався. Ібука пробував робити стрічку з різних матеріалів, навіть на паперовій основі, але і ця спроба була безуспішною.

Проривом став пластик. Знайшовши потрібний склад, Масару Ібука зміг розробити досить тонку і в той же час міцну стрічку. Покриттям для неї служив оксалат заліза, який піддавали температурній обробці - в ході експериментів Ібука користувався для розігріву звичайної сковорідкою.

Перший стрічковий магнітофон Токійської інженерної компанії був випущений в 1950 році. Він важив 35 кг і коштував майже $ 500, що при середній зарплаті в Японії на рівні $ 30 на місяць здавалося просто астрономічною сумою.

Купівельного ажіотажу не спостерігалося, але тут у справу вступив Акіо Моріта. Першим великим клієнтом компанії став Верховний суд Японії, який закупив одразу 20 магнітофонів, на заміну стенографісток. Потім купувати магнітофони стали японські навчальні заклади.

Зліт компанії Моріти і Ібукі починається саме з 1950-х. Перший успіх дозволив їм розширити штат і відкрив нові можливості. У 1952 році компанія купила в США патент на виробництво компактних транзисторів, які дозволяли істотно знизити габарити і вагу будь-яких електронних пристроїв.

Навча́льний заклад (осві́тній заклад) - організація, що на постійній і безперервній основі здійснює освітній процес з метою навчання, виховання, розвитку і самовдосконалення особистості.

Електро́ніка (від грец. Ηλεκτρόνιο - електрон) - наука про взаємодію електронів з електромагнітними полями і про методи створення електронних приладів і пристроїв, в яких ця взаємодія використовується для перетворення електромагнітної енергії, в основному для передачі, обробки і зберігання інформації.

У ході подальших досліджень було зроблено революційний прорив - провісник появи тієї самої Sony, яка довгі десятиліття залишається світовим лідером високих технологій.

Висо́кі техноло́гії (англ. high technology, high tech, hi-tech) - найновіші і найпрогресивніші технології сучасності. До високих технологій належать найбільш наукомісткі галузі промисловості.

У ході вдосконалення транзисторів дослідники компанії на чолі з Лео Есакі відкривають тунельний ефект у діодах, який дозволяв зробити транзистори ще більш компактними.

Тунелюва́ння або тунельний ефект - фізичне явище, яке полягає в тому, що фізичний об'єкт долає потенційний бар'єр, величина якого більша від його кінетичної енергії. Найвідомішим прикладом явища є альфа-розпад.

Пізніше Есакі отримає за це відкриття Нобелівську премію з фізики.

Токійська інженерна компанія здійснює першу маленьку революцію, випустивши компактний транзисторний радіоприймач, який одразу ж став хітом продажів як в Японії, так і в США.

У 1955 році, розуміючи, що основний ринок збуту продукції знаходиться в США і Європі, Моріта вирішує перейменувати Токійську інженерну компанію в Sony, похідне від англійського слова sonny - синок, так називали в той час розумних юнаків. Для того щоб споживачі звикли до нового бренду, знадобилося кілька років. Якраз стільки, щоб Sony встигла приголомшити ринок новим винаходом - транзисторним телевізором.

Існуючі на той момент телевізори на вакуумних лампах були величезними, і новинка від Sony була відчутно привабливішою.

У 1961 році на хвилі продажів нових телевізорів, Sony відкриває свою філію в Америці, а ще кілька років потому стає першою японською компанією, яка вийшла на фондовий ринок США.

Електрова́куумна ла́мпа або електро́нна ла́мпа (ЕЛ) - електровакуумний прилад, що призначений для різноманітних перетворень електричних величин шляхом утворення потоку електронів та його керуванням.

Фо́ндовий ри́нок (ри́нок ці́нних папе́рів) - частина ринку капіталів, де здійснюються емісія, купівля і продаж цінних паперів.

У першій половині 1960-х Sony представляє ще один продукт, який став візитною карткою компанії, - транзисторний касетний відеомагнітофон. А в 1965 році, на зорі комп'ютерної індустрії, компанія IBM вибирає магнітну стрічку Sony в якості основного носія інформації в своїх комп'ютерах.

Носі́й інформа́ції (англ. data medium) - матеріальний об'єкт природного або штучного походження, який здатен містити, зберігати і передавати інформацію.

Трьома роками пізніше на ринок виходить перший кольоровий телевізор Trinitron, а в 1975 році - домашній касетний відеомагнітофон. До цього часу Sony залишається авторитетом на світовому ринку: компанія міцно влаштувалася в списку найбільш цінних брендів планети.

У 1979 році з'являється перший дослідний зразок портативного аудіоплеєра Walkman. У 1983 році Sony спільно з компанією Philips випустила на ринок перший компакт-диск. За 1990 рік Sony випустила близько 500 нових продуктів, тобто винаходила майже дві новинки щодня. Наприкінці 1994 року корпорація представила на японський ринок ігрову консоль PlayStation. У 2002 році був проведений перший випуск телефонів Sony Ericsson.

До́слідний зразо́к (виробу) (англ. pilot sample) - зразок продукції, виготовлений за наново розробленою документацією для перевірки шляхом випробувань відповідності її заданим технічним вимогам з метою прийняття рішення про можливість впровадження у виробництво і (чи) використання за призначенням.

Ігрова консо́ль (або Ігрова приста́вка) - це спеціалізований електронний пристрій, розроблений і створений для того, щоб грати у відеоігри. Найчастіше пристроєм виводу є телевізор або, рідше, комп'ютерний монітор.

Sony Mobile Communications Inc. (раніше відома як Sony Ericsson Mobile Communications AB) - міжнародна телекомунікаційна компанія, заснована в 2001 році як спільне підприємство шведського телекомунікаційного виробника Ericsson та японського виробника електронної техніки Sony.

У 2012 році почалося активне просування продукції Sony, а саме - екранів для мобільних пристроїв, для Android-смартфонів і планшетів.

Смартфо́ни (з англ. smart - розумний, і англ. phone - телефон) - окрема категорія телефонів, які - на відміну від простих стільникових телефонів - мають більше оперативної пам'яті і власний потужний, як для кишенькових пристроїв процесор, працюють під операційною системою Symbian 6.Джерело: http://great.focus.ua/companies/1969?age-verified=12d1318956
Питання:
1. Назвіть ключові інноваційні продукти компанії Sony, починаючи з моменту її заснування.

2. Успіх компанії на ринку забезпечили радикальні чи поліпшувальні (інкрементальні) інновації? Відповідь обґрунтуйте.

3. До яких маркетингових інновацій вдавалась компанія Sony?

4. Чи можна вважати компанію Sony такою, що має повний інноваційний цикл (від етапу фундаментальних досліджень до етапу ринкової дифузії інновацій включно)?

Фундамента́льні науко́ві дослі́дження - наукова теоретична та (або) експериментальна діяльність, спрямована на одержання нових знань про закономірності розвитку природи, суспільства, людини, їх взаємозв'язку.

Знайдіть відповідну інформацію в кейсі. Поясніть переваги (недоліки) такого інноваційного циклу компанії.

5. На основі історії компанії Sony та її попередніх інновацій запропонуйте поліпшувальні та/або радикальні (продуктові, технологічні, маркетингові або організаційні) інновації для компанії на майбутнє.

Кейс 1.3. Адаптація технологій вітроенергетики в Україні

Яскравим прикладом ефективного трансферу та ліцензування технологій в галузі відновлюваної енергетики є приклад розвитку вітроенергетичної галузі в Україні. Незважаючи на те, що в Україні з часів СРСР існувала розвинена техніко-виробнича база сонячної енергетики, а саме, фотоелектричних технологій - виробництва кремнію, модулів, батарей, то в області вітроенергетики такі приклади були відсутні, а лідерами галузі були Данія, США, Німеччина та інші країни.

Сонячна енергетика - використання сонячної енергії для отримання енергії в будь-якому зручному для її використання вигляді. Сонячна енергетика використовує поновлюване джерело енергії і в перспективі може стати екологічно чистою, тобто такою, що не виробляє шкідливих відходів.

Практично всі вітрові електричні станції мережевого типу, що діють на території України в даний час, побудовано за рахунок використання ліцензованих моделей вітрових електричних установок (ВЕУ).

Еле́ктрика (від грец. ήλεκτρον - бурштин; раніше також громови́на ) - розділ фізики, що вивчає електричні явища: взаємодію між зарядженими тілами, явища поляризації та проходження електричного струму.

Терито́рія України - суша, води, надра і повітряний простір, що знаходяться в межах державного кордону України.

Першим етапом розвитку вітроенергетики в Україні була розробка та виконання Державної комплексної програми будівництва ВЕС (1993-2010 рр.). На той час в країні не було власних розробок ВЕУ, технології виготовлення яких могли б бути доведені до організації серійного виробництва.

Серійне виробництво - тип організації виробництва, що характеризується одночасним виготовленням на підприємстві широкої номенклатури однорідної продукції, випуск якої повторюється протягом тривалого часу, і широкою спеціалізацією робочих місць.

Основними принципами відбору ВЕУ для будівництва ВЕС в рамках Програми були прийняті наступні:

- Створення конкурентних умов для відбору зразків ВЕУ, складові частини яких повинні виготовлятися на вітчизняних заводах;

- Конкурсний відбір пропозицій зарубіжних компаній по виробництву ліцензійних ВЕУ на українських заводах.

На цих принципах були створені механізми відбору ВЕУ, на базі яких було організовано будівництво ВЕС на першому етапі виконання Комплексної програми (1997-2000 рр.)

На цьому етапі реалізації Програми для будівництва ВЕС передбачалося застосування ліцензійної ВЕУ USW56 -100 - розробки американської фірми «Kenetech Wind-Роwer Inc.», яка вироблялася в Україні.

Організацію виробництва в Україні ВЕУ USW 56-100 було розпочато в 1993 році. З цією метою в 1992 році було створено підприємство з іноземними інвестиціями «УінденергоЛтд» для реалізації українсько-американського проекту виробництва вітроенергетичного обладнання на основі технології, наданої американською компанією KENETECH WIND - POWER Inc.

Передача технології здійснювалася у вигляді конструкторської документації (специфікації, креслення складових частин і деталей, схеми електричні та ін.) на ВЕУ USW 56-100, систему управління і метеорологічного обладнання; експлуатаційну документацію (інструкції по збору та експлуатації ВЕУ); програму «Система управління вітростанцією та облік» та інше.

Була перекладена і адаптована конструкторська та експлуатаційна документація згідно з умовами виробництва та експлуатації в Україні, а також розроблені і зареєстровані в Держстандарті України технічні умови на ліцензійну вітротурбіну.

Система керування, також Система управління (англ. control system) - систематизований набір засобів впливу на підконтрольний об'єкт для досягнення цим об'єктом певної мети. Об'єктом системи керування можуть бути як технічні об'єкти так і люди.

Констру́кторська документа́ція (КД) - частина технічної документації у вигляді графічних і текстових документів, котрі в сукупності або окремо, визначають склад і будову виробу та містять необхідні дані для його розробки, виготовлення, контролю, експлуатації, ремонту і утилізації.

Експлуатаці́йна документа́ція - вид конструкторських документів, які окремо або у сукупності з іншими документами визначають правила експлуатації виробу і (або) відображають відомості котрі, засвідчують гарантовані виробником значення основних параметрів і характеристик (властивостей) виробу, гарантії і дані по його експлуатації протягом встановленого терміну служби.

Техні́чні умо́ви (ТУ) - нормативний документ, що встановлює технічні вимоги, яким повинна відповідати продукція, процес або послуга, та визначає процедури, за допомогою яких може бути встановлено, чи дотримані такі вимоги.

На ДП «ВО ПМЗ ім. А.М. Макарова», у Дніпропетровську, було створено базове спеціалізоване виробництво вітроенергетичного обладнання для збору модулів ВЕУ USW 56-100, а на ЗАТ «Оснастка - Енерго» створено спеціалізоване виробництво окремих складових частин ВЕУ, спеціального інструменту та обладнання для експлуатації ВЕУ в складі ВЕС.

Всього у виробництві ВЕУ USW 56-100 брало участь більше 20 підприємств та організацій України.

Після виготовлення установчої серії та проведення кваліфікаційних випробувань вітроагрегат був сертифікований в системі УкрСЕПРО. ВЕУ типу USW56 -100 почали встановлюватися на українських ВЕС в 1993 році. Спочатку це були три зразки ВЕУ американського виробництва, встановлені на Донузлавській ВЕС в районі селища Новоозерне (АР Крим), надалі будівництво здійснювалося на базі ліцензійних ВЕУ вітчизняного виробництва. Всього було виготовлено 774 ВЕУ даного типу.

Виробництво USW56-100 припинено в 2006 році. Українська локалізація виробництва в цих агрегатах спочатку становила близько 40%, що було пов'язано з необхідністю значної підготовки для виробництва, надалі цей показник збільшився майже до 100%.

Другим етапом реалізації Комплексної програми була передбачена організація виробництва ВЕУ потужністю понад 500 кВт і продовження будівництва ВЕС на їх основі.

Були проведені переговори між представниками урядових установ і німецьких фірм Genesis, Nordex, DeWind, Fuhrlander, Enercon та ін., які виробляють вітроенергетичне обладнання. Також, було отримано пропозицію бельгійської фірми Turbowinds на передачу Україні ліцензії на виробництво ВЕУ Т600-48 потужністю 600 кВт .

Створення головного складального виробництва ВЕУ Т600-48 було організовано на ДП «ВО ПМЗ ім. О.М. Макарова », м.Дніпропетровськ.

У перелік складових частин ліцензійних ВЕУ, виготовлення яких освоєно на заводах України, були включені: деталі маточини, раму гондоли, шафа управління, розподільна шафа, блок комутаційний, блок обігріву гондоли, комплект кабелів, кожух гондоли, обтічник носовий маточини і деталі, що входять в склад гондоли. За час комплексної програми виготовлено і передано замовникам 774 одиниці ВЕУ типу USW56-100 і 24 одиниці ВЕУ типу Т600-48.

Новим етапом розвитку вітроенергетичної галузі в Україні стала організація виробництва ВЕУ мультимегаватного класу. У 2011 році ТОВ «Фурлендервіндтехнолоджі» придбало у свого німецького партнера АТ Фурлендер ліцензію на виробництво вітроенергетичної установки FL2500 потужністю 2,5 МВт. На базі Краматорського заводу важкого верстатобудування (КЗВВ) було побудовано сучасне виробництво ВЕУ. На сьогоднішній день в Україні освоєно виробництво головних складових вітроустановки: анкерного кошика, вежі, рами гондоли, ротора і маточини. ТОВ «Фурлендервиндтехнолоджи» (м. Краматорськ, Донецька обл.) є власником ліцензій на 2МВт, 2,5МВт і 3МВт вітротурбіни.

На сьогоднішній день практично всі ВЕУ, які експлуатуються в Україні, створені на базі ліцензованих технологій. Законодавство України, яке стимулює розвиток відновлюваної енергетики, а саме, вимоги по локальній складовій у виробництві обладнання відновлюваної енергетики для отримання «зеленого» тарифу, мотивують виробників обладнання відновлюваної енергетики до створення відповідних виробництв в Україні та трансферу технологій у сфері поновлюваних джерел енергії.

Зако́нода́вство Украї́ни - сукупність чинних в Україні нормативно-правових актів.

Відно́влювана енерге́тика (англ. renewable energetics) - енергетична галузь, що спеціалізується на отриманні та використанні енергії з відновлюваних джерел енергії.Джерело:http://ictt.by/Docs/news/2014/05/2014-05-28_01/NoGAP__Handbook_for_Researchers__RU.pdf
Питання:

1. Використовуючи інформацію кейсу, перерахуйте підприємства, що брали участь у виробництві вітрових електричних установок в Україні, назвіть їх організаційно-правові форми.

2. Відшукайте в кейсі інформацію безпосередньо про процес трансферу - передачі зарубіжної технології українським підприємствам. Скільки етапів трансферу технології вам вдалось виокремити? Назвіть ці етапи.

3. Знайдіть в кейсі дані, що свідчать про результативність трансферу технологій і масштаби ліцензійного виробництва ВЕУ підприємствами України.

4. Спрогнозуйте розвиток вітроенергетики в Україні на найближчі 20 років. Чи буде таке виробництво електроенергії прибутковим?

Електроенерге́тика (англ. power engineering) - провідна галузь енергетики, що охоплює виробництво, передачу та розподіл електроенергії.

Відповідь аргументуйте.

5. В чому плюси і мінуси отримання технологічних інновацій шляхом ліцензування?  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11  • КЕЙСИ з дисципліни ІННОВАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК ПІДПРИЄМСТВА
  • Джерело: http://forbes.net.ua/opinions/1399851-kurs-na-oblaka-sovremennye-it-sistemy Питання
  • Джерело: http://ain.ua/2015/05/27/582643 Кейс.1.2.
  • Масару Ібука і Акіо Моріта
  • Джерело: http://great.focus.ua/companies/1969age-verified=12d1318956 Питання
  • Джерело