Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаКерування комп’ютером засобами операційної системи

Скачати 18.85 Kb.

Керування комп’ютером засобами операційної системи
Скачати 18.85 Kb.
Дата конвертації08.05.2017
Розмір18.85 Kb.

Практична робота № 2

Тема «Керування комп’ютером засобами операційної системи»

Мета: Відпрацювати навички роботи з об’єктами операційної системи Windows

Хід роботи

Вихідне положення: комп'ютер вимкнутий.

Операційна система Операці́йна систе́ма, скорочено ОС (англ. operating system, OS) - це базовий комплекс програм, що виконує управління апаратною складовою комп'ютера або віртуальної машини; забезпечує керування обчислювальним процесом і організовує взаємодію з користувачем.

Виконати такі дії:

1) Увімкнути комп'ютер, завантажити операційну систему. Відкрити вікно «Мої документи», створити папку із власним прізвищем у назві, а також її ярлик на робочому столі. Якщо у вашій папці відсутні файли, скопіюйте до неї довільні текстові файли

2) 3 робочого столу відкрити власну папку за допомогою ярлика.

Текстовий файл Те́кстовий файл - форма подання послідовності символів у комп'ютері, де кожен символ із задіяного набору символів кодується одним байтом чи послідовністю двох, трьох і т. д. байтів. На відміну від терміна «текстовий формат», що характеризує вміст даних, термін «текстовий файл» стосується файлу та характеризує його як контейнер, який зберігає такі дані.
За допомогою меню «Вид» увімкнути режим «Как веб страница», взнати об'єм і дату створення кожного файла (зробити відповідні записи у звіті).

3) Зробити значки об'єктів власної папки у вигляді «Крупные значки», «Мелкие значки», «Список», «Таблица» і знову «Крупные значки».

4) За допомогою меню «Вид» максимально спростити вигляд вікна, після чого максимально деталізувати вигляд вікна власної папки.

5) Повернути попередній вигляд вікна власної папки. Зменшити вікно власної папки, змінити її горизонтальний розмір. Перетягти вікно папки в інше місце екрана. Розгорнути вікно власної папки на весь екран. Згорнути вікно на панель задач.

Панель завдань, панель задач (англ. taskbar) - елемент графічного інтерфейсу, який використовується для запуску інших програм та керування вже запущеними. Має вигляд панелі інструментів. Використовується, зокрема, для керування вікнами застосунків.
Розгорнути вікно папки на екран, закрити папку.

6) Відкрити вікно диска, де знаходиться власна папка. Відкрити діалогове вікно «Свойства», вивести на екран властивості власної папки, взнати її об'єм, склад, назву і дату створення.

Діало́гове вікно́ - особливий тип вікна, яке задає запитання і дозволяє вибрати варіанти виконання дії, або ж інформує користувача. Діалогові вікна зазвичай відображаються тоді, коли програмі або операційній системі для подальшої роботи потрібна відповідь.

7) Закрити діалогове вікно «Свойства» і вікно диска. На робочому столі збільшити розміри значків. Повернути попередній вигляд значків. Викинути ярлик власної папки у «Корзину». Відновити ярлик власної папки із «Корзини».

8) Відкрити власну папку за допомогою вікна «Мой компьютер». Видалити у власній папці всі файли, згорнути вікно власної папки на панель задач. Відновити видалені файли за допомогою вікна «Корзина». Розгорнути вікно власної папки, перевірити, чи повернулися у власну папку файли.

9) Видалити у власній папці файл. Відмінити видалення файла за допомогою панелі інструментів. Закрити власну папку.

10) За допомогою вікна «Мой компьютер» вивести на екран властивості обчислювальної системи, тип процесора і об'єм оперативної пам'яті.

Пане́ль інструме́нтів (англ. toolbar) - елемент графічного інтерфейсу користувача, призначений для розміщення на ньому кількох інших елементів.
Обчи́слювальна систе́ма (англ. computer system) - сукупність ЕОМ та їх програмного забезпечення, що призначені для організації ефективного обчислювального процесу;
Закрити вікно «Мой компьютер».

11) Встановити графічну здатність екрана 640x480 (або 800x600) пікселів. Повернути попередню графічну здатність екрана.

12) На робочому столі вишикувати значки за рядками і стовпчиками. Випорожнити «Корзину», закрити всі папки.

13) Відкрити текстовий редактор «Блокнот», записати такий арифметичний вираз: (5608.7/3.38 23.6)*0.61=.

14) Відкрити програму «Калькулятор» виконати обчислення попереднього виразу, результат записати у вікні редактора «Блокнот». Закрити програму «Калькулятор».

15) У текстовому редакторі «Блокнот» після арифметичного виразу ДОПИСАТИ такий текст:

Українська мова.

Текстовий редактор - комп'ютерна програма-застосунок, призначена для створення й зміни текстових файлів (вставки, видалення та копіювання тексту, заміни змісту, сортування рядків), а також їх перегляду на моніторі, виводу на друк, пошуку фрагментів тексту тощо.
Арифметика Арифме́тика (дав.-гр. ἀριϑμητική - мистецтво лічби, вчення про числа, від дав.-гр. αριθμός - число) - наука про числа, їх властивості й операції над ними.
Кожний рядок набирати ОДНІЄЮ мовою!

Пір'я, Євген, їжак, об'ява; (3 7)*2=20? 5:2=2,5

Русский язык. Эй, вы двое, втроём ко мне! Красные как огурцы.

Ёлка, сыр, мёд, этаж, «объявление», № 8; 5-2!, 20%

English, Enter, Shift, «Ctrl». {$1 USA = 5.4 GRN UKR}; [Print].
16) Зберегти набраний текст з ім'ям файла ПР4_1 у власну папку. Закрити текстовий редактор «Блокнот».

17) За допомогою графічного редактора Paint створити малюнок – свій портрет, зберегти його у власну папку з ім'ям файла автопортрет.

Графічний редактор - прикладна програма (або пакет програм), що дозволяє її користувачеві створювати і редагувати зображення на екрані комп'ютера і зберігати їх в графічних форматах файлів, наприклад, JPEG, PNG, GIF, TIFF.
Закрити графічний редактор Paint.

18) Відкрити власну папку, визначити властивості нових файлів: повне ім'я і тип файла, об'єм, час створення.

19) Закрити власну папку. Викликати довідкову систему Windows. У вкладці «Содержание» одержати довідку «Запуск программы». Закрити довідку.

20) У вкладці «Указатель» знайти довідку на тему «Папка». Закрити довідку. У вкладці «Поиск» знайти довідку на тему «Путь к файлу». Закрити довідку і вікно «Справка Windows».

21) Відшукати документи з розширенням .BMP командою «Найти». Завантажити один із документів, спостерігати результат. Закрити програму і папки із знайденими документами.

22) Відкрити вікно «Найти: все файлы». Встановити маску імені «всі текстові файли» (*.txt), пошук на диску D: (або С:). Провести пошук, переглянути список знайдених файлів.

23) Провести пошук файлів, змінених за останні 2 місяці. Провести пошук файлів, змінених за останні 10 днів, порівняти одержаний список з попереднім. Закрити вікно пошуку.

24) Відкрити власну папку, встановити об'єм і дату створення кожного файла в ній.

25) Копіювати всі файли з власної папки на дискету. Переглянути зміст дискети і впевнитися, що скопійовані файли знаходяться на ній. Вилучити всі файли у власній папці.

26) Вилучити ВЛАСНУ ПАПКУ, відновити власну папку з «Корзини». У власній папці відновити з дискети всі вилучені файли. Закрити власну папку.

27) Визначити, які дисководи є на вашому комп'ютері. Визначити об'єм вільного простору на диску С: і на вашій дискеті.

28) Відкрити власну папку, створити в ній нову папку з іменем НОВА. В папці НОВА створити дві папки з іменами ПЕРША і ДРУГА.

29) Скопіювати за одну дію довільні три файли із власної папки у папку НОВА. Перенести за одну дію папки ПЕРША і ДРУГА у власну папку.

30) Перейменувати папку НОВА в ОДИН, папку ПЕРША в ДВА, папку ДРУГА в ТРИ (зверніть увагу на послідовність дій).

31) Скопіювати папки ОДИН і ДВА на дискету, вилучити ці папки з власної папки. Випорожнити «Корзину». На вінчестері відновити вилучені папки із дискети.

32) Відкрити кожну папку. Послідовно переходити із однієї папки в іншу, використовуючи панель задач.

Здати звіт про роботу.В ході практичної роботи робити вправи для очей, фізкультпаузи
Каталог: uploads -> editor -> 1805 -> 341603 -> blog -> files
editor -> Міністерство освіти І науки, молоді та спорту автономної республіки крим кримський республіканський інститут післядипломної педагогічної освіти
editor -> Лекція Використання сучасних програмних засобів для створення дидактичних відео- та аудіо матеріалів
editor -> Основні принципи мережевого етикету
editor -> Інформаційно-комунікаційний освітній простір позашкільного навчального закладу
editor -> Шановні діти!
editor -> Урок 15. Тактико технічні характеристики автомата Калашникова
editor -> Програма нормативної навчальної дисципліни підготовки бакалавра
files -> Безпека повсякденного життя


Скачати 18.85 Kb.

  • В ході практичної роботи робити вправи для очей, фізкультпаузи