Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінка«клавіатур а»

Скачати 139.93 Kb.

«клавіатур а»
Скачати 139.93 Kb.
Дата конвертації12.04.2017
Розмір139.93 Kb.
ТипУрок

Міністерство освіти і науки України

Департамент освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації

Відділ освіти Васильківської районної державної адміністрації

Павлівська середня загальноосвітня школа


Тема уроку:

«К Л А В І А Т У Р А»

Викладач Т.І.

Сере́дня загальноосві́тня шко́ла - загальноосвітня школа, в якій учні здобувають середню освіту.

Дніпропетровська обласна державна адміністрація Дніпропетровська обласна державна адміністрація (Дніпропетровська ОДА) - місцева державна адміністрація Дніпропетровської області. Утворена на базі представництва Президента України (діяло у 1992–1994 рр.)

Максимович


2013
Мета: ознайомити з основними принципами роботи клавіш клавіатури

навчальна:

ознайомлення з поняттям комп’ютерна клавіатура, призначенням клавіш клавіатури;

Клавіша, також клавіш (англ. key) - пластинка для передавання дії від пальців рук до пристрою, механізму.

Принцип (лат. principium - начало, основа) - це твердження, яке сприймається як головне, важливе, суттєве, неодмінне або, принаймні, бажане. У повсякденному житті принципами називають внутрішні переконання людини, ті практичні, моральні та теоретичні засади, якими вона керується в житті, в різних сферах діяльності.формування вміння виконувати елементарні операції, використовуючи клавіатуру комп’ютера

розвивальна: розвивати пам’ять , увагу, моторику рук при роботі з клавіатурою
виховна: виховувати активність,наполегливість у досягненні мети, інтерес до науки;

вчити дотримуватися основних правил техніки безпеки при роботі у комп’ютерному класі.

Активність - поняття, яке визначає темп руху і інтенсивність дій речовин, явищ і живих організмів. Активність визначається в порівнянні

Пра́ця - цілеспрямована діяльність людей зі створення матеріальних і духовних благ, необхідних для задоволення потреб кожного індивіда і суспільства в цілому.

Правила техніки безпеки (англ. safety rules, preventive regulations, safety regulations, нім. Sicherheitsregeln f pl, Sicherheitsvorschriften f pl) - правові норми, що передбачають заходи із забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці.


Тип уроку: комбінований

Епіграф
Учітеся, брати мої, думайте, читайте.

Т.Г.Шевченко
Хід уроку

І. Організаційний момент

Ось дзвінок сигнал нам дав ,

Працювати час настав

То ж і ми часу негаймо,

Урок скоріше починаймо.
Вчитель : Доброго дня , діти! Я дуже рада бачити всіх вас. Давайте подивимося один на одного, посміхнемося, побажаємо успіхів та розпочнемо урок.

Перш ніж розпочати роботу на уроці , давайте повторимо ТБ комп’ютерному класі
(відповіді дітей)


 1. ♦ Заходити до комп’ютерного кабінету тільки з дозволу вчителя, не поспішаючи.

 2. ♦ Не вмикайте та не вимикайте комп’ютери без дозволу вчителя.

 3. ♦ Зошит, ручку, підручник розміщувати так, щоб вони не лежали на клавіатурі чи моніторі, а також не заважали працювати на комп’ютері.

  Підру́чник (калька з пол. podręcznik) - книжка, у якій системно викладено інформацію з певної галузі знань і яку використовують в системі освіти на різних рівнях, а також для самостійного навчання. Різновид навчального видання. 4. ♦ Під час роботи бути дуже уважними.

 5. ♦ Працювати чистими сухими руками, не натискаючи на клавіші без потреби .

 6. ♦ Не торкатися екрана

 7. ♦ Не торкатися з’єднувальних проводів.

 8. ♦ Не усувати самостійно несправності комп’ютера.

А як ми можемо зберегти своє здоров’я?

Діти :


 • 1. Не сидіти близько біля екрана відстань повинна бути не меншою ніж 50 см

 • 2.Монітор повинен бути розміщеним так щоб світло падало або зліва або з права.

 • 3.Тримати свої лікті на висоті клавіатури і сидіти з прямою спиною.

 • 4. Верхня частина екрана повинна бути на рівні наших очей

 • 5. Ми маємо кожні 30 хв робити коротку перерву і виконати деякі фізичні вправи для плечей,рук, шиї, ніг та очей


ІІ.

Фізичні вправи Фізи́чні впра́ви - елементарні рухи, складені з них рухові дії та їх комплекси, систематизовані у цілях фізичного розвитку.

Актуалізація опорних знань

На минулому уроці ми познайомилися зі змістом комп’ютерного меню.

Актуалізація (лат. actualis - діяльний, діяльнісний, фактичний) - переведення в дію, стан активності того, що існувало лише потенційно чи латентно.

Отже, я пропоную відповісти по картках кожній групі. Даю 1 хв на підготовку.


Картка 1 В анаграмах зашифровані терміни. Віднови слова
Юмен, купс, вонолег, вачеплюси, текстенкон
(Меню, пуск , головне, спливаюче, контекстне)
Картка 2. Доповни речення
Спливаюче меню складається з …….. (підменю.)

Користуючись головним меню, можна …….(легко) знайти потрібну програму за її ……….. (назвою або значком)

Виклик контекстного меню здійснюється клацанням правої кнопки миші на ………….(вибраному об’єкті)
Час вичерпано . Хто буде відповідати?

Молодці!

А зараз я пропоную вам виконати вправу «Мозковий штурм». Відповідати ви маєте швидко і коротко.

1. Яким буває меню?

2. Чому головне меню має таку назву?

3. Як викликати контекстне меню?

4. Як за допомогою меню обрати вказівку?ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Я бачу, що ви готові до сприйняття нового матеріалу. Люди придумали комп’ютери,щоб швидко виконувати складні розрахунки. І не випадково спочатку їх назвали електронні обчислювальні машини, або ЕОМ.

Мотива́ція (з лат. movere) - спонукання до дії; динамічний процес фізіологічного та психологічного плану, керуючий поведінкою людини, який визначає її організованість, активність і стійкість; здатність людини діяльно задовольняти свої потреби.

Матеріа́л - речовина, або суміш речовин, первинний предмет праці, який використовують для виготовлення виробу (основний матеріал), або які сприяють якимось діям. У останньому випадку уточнюють, що це допоміжний, чи витратний матеріал.

Електро́н (грец. Ηλεκτρόνιο, англ. electron, нім. Elektron) - стабільна, негативно заряджена елементарна частинка, що входить до складу всіх атомів. Має електричний заряд (-е= −1,6021892(46)×10−19 Кл) і масу (9,109554(906)×10−31 кг).

Конте́кстне меню́ (англ. context menu) - елемент графічного інтерфейсу операційної системи, що представляє собою список команд, що викликається користувачем щоб виконати необхідну дію над вибраним об'єктом.

Комп'ютер (від англ. computer; лат. computator - обчислювач, лат. computatrum - рахувати, МФА: [kəmpjuː.Tə(ɹ)]) - програмно-керований пристрій для обробки інформації. Конструктивно це може бути механічний або немеханічний (електронний) пристрій, призначений для проведення обчислень, які можуть відбуватися дискретно або безперервно у часі.

Але комп’ютери можуть вирішувати не тільки математичні задачі. Людина навчила їх керувати космічними кораблями, різними машинами, механізмами і навіть цілими заводами. Зараз і вдома комп’ютери стають незамінними помічниками. А скільки різної інформації зберігають комп’ютери в своїй пам’яті! Вони завжди до ваших послуг і в будь-який момент миттєво дадуть потрібну інформацію вченому і лікарю, інженеру і вчителю, письменнику і композитору, конструктору і агроному – усім може допомогти комп’ютер.

Компози́тор (ж.р. композиторка, від лат. componere - складати в ціле) - автор музичних творів: особа, що займається створенням музики.

Механі́зм (грец. μηχανή mechané - машина) - система тіл, що призначена для перетворення руху одного або декількох тіл у потрібний рух інших тіл. Механізм складає основу більшості машин і застосовується в різноманітних технічних об'єктах.

Ко́смос (від грец. κόσμος - «порядок») - одне з ключових понять давньогрецької історії та культури. Вживалося на позначення встановленого Богом (богами, Божеством) Всесвітнього Ладу, Порядку - на противагу Хаосу - Всесвітньому Безладу.

Матема́тика (грец. μάθημα - наука, знання, вивчення) - наука, яка первісно виникла як один з напрямків пошуку істини (у грецькій філософії) у сфері просторових відношень (землеміряння - геометрії) і обчислень (арифметики), для практичних потреб людини рахувати, обчислювати, вимірювати, досліджувати форми та рух фізичних тіл.

Письме́нник - у широкому розумінні - кожна людина, яка пише твори (не обов'язково художні, наукові, вірші також), висловлює власні думки, досвід і бачення світу у письмовій формі. У вузькому розумінні це автор художніх творів; особа, для якої літературна діяльність є професією.

А давайте згадаємо нашу улюблену речівку.


\

Про будову комп’ютера ви вже знаєте, правила ТБ повторили . Виникає питання – «Як інформація потрапляє в пам’ять комп’ютера?» (відповіді)Спочатку відгадаймо загадку

Клавіші – в акордеоні,

У роялі й телефоні.

Акордеон (фр. Accordéon) - музичний інструмент, ручна гармоніка.Це для пальців фізкультура,

Назва їй – ….

Фізи́чна культу́ра, фізкультура - складова частина культури, пов'язана з системою фізичного виховання, організації спорту, спеціальних наукових дослідів, технічних засобів, потрібних для фізичного виховання і спорту, суспільної та особистої гігієни, раціональної організації активного відпочинку тощо.

(КЛАВІАТУРА).

Однією із основних складових комп’ютера є пристрій, який також називається КЛАВІАТУРА.

Отож, тема нашого сьогоднішнього уроку «Клавіатура» на цьому уроці ми ознайомимося з принципами роботи з клавіатурою, намагатимемося формувати навички роботи , вміння бачити закономірності, аналізувати і запам’ятовувати інформацію,ми будемо з вами, я сподіваюсь, активними, цілеспрямованими, наполегливими у досягненні своєї мети, але не забудемо про здоров’язберігаючі технології на уроці.

Адже, це головне бути сучасним сьогодні, володіти інформаційними технологіями і залишатися здоровими.

Ана́ліз (від грец. αναλυσις - «розклад») - розчленування предмету пізнання, абстрагування його окремих сторін чи аспектів. Метод дослідження, який вивчає предмет, уявно чи реально розчленовуючи його на складові елементи, як-от частини об'єкта, його ознаки, властивості, відношення, відтак розглядає кожен з виділених елементів окремо в межах єдиного цілого; протилежний метод - синтез.

Зако́н (англ. law, англ. act, нім. Gesetz n) - нормативно-правовий акт вищої юридичної сили, що регулює найважливіші суспільні відносини шляхом встановлення загальнообов'язкових правил, прийнятий в особливому порядку (законодавчим), або безпосередньо народом.

Інформаційні технології Інформаці́йні техноло́гії, ІТ (використовується також загальніший / вищий за ієрархією термін інформаційно-комунікаційні технології (Information and Communication Technologies, ICT) - сукупність методів, виробничих процесів і програмно-технічних засобів, інтегрованих з метою збирання, опрацювання, зберігання, розповсюдження, показу і використання інформації в інтересах її користувачів.

ІУ. Вивчення нового матеріалу


Випереджальне завдання про історію створення клавіатури отримала на минулому уроці Шаталова Вікторія, тож давайте її послухаємо
Першу комерційну машину, що пише, винайшов Крістофер Шолес. Сталось це близько 150 років тому в США.

Але в 1874 році появилась на світ друкарська машина "Remington 1".

Торгі́вля - процес обміну товарами, послугами, цінностями і грошима. У широкому значенні - вид підприємницької діяльності, пов'язаний з купівлею-продажем товарів.

Років тому - шкала часу, що широко використовується в археології, геології та інших науках для датування подій в минулому. Оскільки час відрахунку змінюється, стандартна практика пропонує використання 1950 року як еталонної точки «сучасності».

Друка́рська маши́на - поліграфічне обладнання, призначене для нанесення зображень на різні матеріали. Друкарські машини діляться за способом нанесення друку. Серед них виділяють офсетні, флексографічні, трафаретні друкарські машини, машини високого і глибокого друку.

Букви на ній розташовувались із "QWERTY". Саме таке розміщення латинських букв збереглось до наших часів!В Росію друкарські машинки появились пізніше. Конструктори вже більш удосконалили клавіатуру і тому букви які часто вживаються розташовані в середині клавіатурі. Під найсильнішими і швидшими вказівними пальцями виявилися найпопулярніші букви, а найрідкісніші під мізинцями.

(Запис у зошит числа та теми уроку)
Клавіатура — це основний пристрій для введення інформації в комп’ютер. Команди комп'ютеру подаються натисканням потрібних клавіш клавіатури або миші. Безладним і нерозумним натисканням на клавіші можна вивести комп'ютер з ладу. Щоб уважно і бережливо ставитись до комп'ютера і його складових, нам потрібно дізнатися, які клавіші для чого призначені. Вони різняться формою, розмірами і призначенням.

Клавіші на клавіатурі можна умовно поділити на кілька груп за функціями:


 • Функціональні клавіші. Функціональні клавіші використову­ють для виконання спеціальних завдань. Вони позначені Fl, F2, F3 тощо до F12. Залежно від програми, призначення цих кла­віш може змінюватися.


Алфавітно-цифрова (тобто букви та цифри). Це клавіші букв, цифр, знаків пунктуації та символів. На кожній клавіші роз­міщено по дві букви: латинська та кирилична.

Над алфавітними клавішами розміщені клавіші з цифрами, розділовими знаками (знаком оклику, двокрапкою тощо), матема­тичними символами (плюс, мінус, дорівнює).

Си́мвол (англ. symbol символ) - знак, сутність, яка позначає іншу сутність.

Двокра́пка (:) - розділовий знак у вигляді двох розташованих одна над іншою крапок (:), вживаний для вказівки на те, що частина тексту після нього пов'язана причинами, поясненнями і іншими смисловими стосунками з частиною тексту перед ним.

Пунктуація (лат. punctuatio: від punctum - «крапка») - система правил уживання на письмі розділових знаків і розділ мовознавчої науки про використання розділових знаків.

Розділо́ві зна́ки, або зна́ки пунктуа́ції - сукупність графічних знаків, що не належать до алфавіту даної мови, а служать засобом відображення тих ознак (сторін) писемної мови, які не можуть бути передані літерами та іншими писемними позначеннями - цифрами, знаками рівності, подібності тощо.Деякі клавіші мають декілька позначень, тому що забезпечують друкування різних символів залежно від режиму клавіатури. До числа режимів, що змінюють значення алфавітно-цифрових клавіш, належать такі режими:

 1. написання маленьких літер;

 2. написання великих літер;

 3. уведення літер англійського алфавіту;

  Друка́рство - принцип одержання відбитків письмових знаків за допомогою тиснення. Отримані таким чином роботи можна використовувати у великих кількостях - що і стало суттю друкарства. До цього винаходу, на створення та відтворенням рукописних документів і книг мали монополію лише невелика кількість фахівців (особливо освічені ченці монастирях).

  Англи (лат. Anglii, англ. Angles, нім. Angeln) - германські племена, що населяли південь та центральний схід півострова Ютландія. У V столітті н. е. з невідомих причин (можливо, через зміну клімату, неврожаї) переселилися на Британські острови, де потіснили місцеве кельтське населення. 4. уведення літер кирилиці.

  Кири́лиця - алфавітна система письма в країнах Східної Європи, Північної і Центральної Азії. Одна з двох абеток староцерковнослов'янської мови, що лягла в основу алфавітів слов'янських мов та десятків різних мов світу.Перехід, наприклад, з режиму введення українських літер на режим введення англійських може здійснюватися по-різному.

 • Перехід у режим введення великих літер здійснюється на­тисканням клавіші CapsLock. При цьому засвічується індикатор CapsLock у правому верхньому куті клавіатури. Повторне натис­кання клавіші CapsLock переводить клавіатуру в режим введення малих літер (індикатор CapsLock при цьому гасне).

 • Клавіші навігації. Ці клавіші використовують для переміщення по документах, веб-сторінках, а також для редагування тексту.

  Переміщення - зміна положення якогось матеріального об'єкту. В фізиці - це переміщення фізичного тіла. Переміщенням також називають вектор, який характеризує цю зміну. Має властивість адитивності. Абсолютна величина переміщення, тобто довжина відрізка, що сполучає початкову й кінцеву точку, вимірюється в метрах у системі СІ та в сантиметрах у системі СГС.

  Веб-сторінка (англ. Web-page) - інформаційний ресурс, доступний в мережі World Wide Web (Всесвітня павутина), який можна переглянути у веб-браузері. Зазвичай, інформація веб-сторінки записана в форматі HTML, XHTML, або рідше Wml (для wap-сторінок).

  Навіга́ція (від {лат. navigare - керувати кораблем та санскр. navgathi - майстерність керманича). Галузь знань про керування транспортним засобом для спрямування його до цілі. Використовується на воді, на землі, в повітрі, а також останній час і в космосі.

  Докуме́нт - базова теоретична конструкція, яка відноситься до всього, що може бути збережене або представлене, щоб служити як доказ для певної мети.

  До них належать клавіші зі стрілками "f, |, Home, End, Page Up, Page Down, Delete, Insert.

 • Службові клавіші. Ці клавіші використовують окремо або в по­єднанні з іншими клавішами для виконання певних дій. Найчас­тіше використовують службові клавіші Ctrl, Alt, Windows та Esc.

 • Цифрова клавіатура. На цифровій клавіатурі зручно швидко вводити цифри.

  Клавіату́ра (англ. keyboard) - сукупність розміщених у певному порядку клавіш пристрою, що використовується для введення і редагування даних, а також керування виконанням окремих операцій.

  Клавіші згруповані у блок, як на звичайному калькуляторі.


Таблиця 1

Позначення клавіш

Їх вимова

Виконання дії

Esc

ескейп

запуск програм на виконання, підтвердження ви­конання команди

Enter

інтер

закриття програми, скасування виконання поточної операції

Shift

шифт

режим великих літер за її утримання

CapsLock

Капс лок

режим великих літер після натискання

Backspace

Бек спейс

видалення символа, розташованого ліворуч від курсора

Delete

деліт

видалення символа праворуч, видалення виділених об’єктів

Insert

Інсерт

перемикання режимів вставки-заміни символів

Home

хоум

Переводить курсор у початок рядка

End

енд

Переводить курсор у кінець рядка

NumLock

Нам лок

увімкнення цифрової клавіатури

Ctrl Shift(або Alt Shift)

Контрл шифт або альт шифт

змінення мови введення сим­волів

Page Down

Пейдж даун

Переводить курсор в кінець тексту

Page Up

Пейдж ап

Переводить курсор на початок текстуОтже, на які групи поділяються клавіші? (відповіді

Я думаю, що нам потрібно дотримуватися здоров’язберегаючих правил. Прийшов час фізкультхвилинки.
Музична фізкультхвилинка


У. Закріплення і узагальнення знань
Ви відпочили і налаштовані на виконання наступних завдань .

Узага́льнення - основний елемент логіки та міркувань людини. Узагальнення бере за основу існування множини елементів та однієї або декількох властивостей, спільних для цих елементів. Це є основою дедуктивних міркувань.Ви знаєте, що для навчання роботі з клавіатурою створені спеціальні програми, які мають назву клавіатурні тренажери, математичні, тренажери миші.
На одному з таких тренажерів ми з вами зараз попрацюємо. Ст. 97 вправа 4
Як говорила одна видатна особа

Проблемна ситуація

Наступне завдання
Ваша задача знайти на клавіатурі необхідну клавішу і визначити її призначення.


 1. Використовуючи даний текст, перемістити кнопками керування курсора в кінець першого речення. Натиснути декілька раз кнопку Backspace. Упевнитися в дії цієї кнопки і занести результати в таблицю.

 2. Перемістити в кінець другого речення. Натиснути декілька разів кнопку Enter Результати занести до таблиці.

 3. Переміститися в кінець третього речення. Натиснути декілька разів Delete Результати занести до таблиці.

 4. Натиснути CapsLock і після третього речення набрати своє ім.’я . Результати занести до таблиці.

 5. Натиснути одночасно Alt Shift і після ім.’я натиснути любі три клавішіКлавіші

Дії

Backspace

Enter

Delete

CapsLock

Alt ShiftОбміняємося цими картками і виконаємо вправу взаємоперевірки
Фізкультхвилинка для глаз

Робота з комп’ютером завершена .


На клавіатурі позначити
Shift, Enter, Alt, CapsLock, Delete, Backspace

УІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ. РефлексіяОтже, сьогодні ми з вами познайомилися з функціями клавіатури та з принципами роботи. Кожен повинен сказати: « Що я дізнався з уроку…..»
Я пропоную скласти сенкан

Клавіатура

Цікава, корисна.

Вчить, надихає, підштовхує.

Сприяє розвитку креативного мислення

Манул.

Креат́ивність - (лат. creatio - створення) - творча, новаторська діяльність; новітній термін, яким окреслюються «творчі здібності індивіда, що характеризуються здатністю до продукування принципово нових ідей і що входять в структуру обдарованості як незалежний фактор».


УІІ.ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

П. 11 вивчити

*Завдання головоломки. **Скласти вірш про клавіатуру


Скачати 139.93 Kb.