Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаКлавіші клавіатури

Скачати 24.54 Kb.

Клавіші клавіатури
Скачати 24.54 Kb.
Дата конвертації12.04.2017
Розмір24.54 Kb.

Клавіші клавіатури


Клавіша Esc. Повна її назва Escape (вимовляється «Ескейп») і означає вона «Вихід». За допомогою цієї кнопки можна закрити деякі програми. Більшою мірою це стосується комп'ютерних ігор.

Функціональні клавіші (F1-F12)


В одному ряду з Esc є кілька кнопок, назви яких починаються з латинської літери F. Призначені вони для того, щоб керувати комп'ютером без допомоги мишки. Тобто кнопки F1, F2, F3, F4, F5, F6, F7, F8, F9, F10, F11, F12 потрібні для того, щоб за допомогою однієї тільки клавіатури робити те ж саме, що ми робимо мишкою (відкривати і закривати папки і файли, змінювати їх назву, копіювати і так далі).

Цифри і знаки


Щоб замість цифри друкувався знак, натисніть на клавішу з потрібним знаком, утримуючи при цьому кнопку Shift.

Клавіатура Клавіату́ра (англ. keyboard) - сукупність розміщених у певному порядку клавіш пристрою, що використовується для введення і редагування даних, а також керування виконанням окремих операцій.
Друка́рство - принцип одержання відбитків письмових знаків за допомогою тиснення. Отримані таким чином роботи можна використовувати у великих кількостях - що і стало суттю друкарства. До цього винаходу, на створення та відтворенням рукописних документів і книг мали монополію лише невелика кількість фахівців (особливо освічені ченці монастирях).

Якщо знак друкується не той, який Вам потрібен, спробуйте змінити мову, якою друкується текст (Українська, Російська, Англійська).

На багатьох клавіатурах цифри знаходяться ще і з правого боку на додатковій клавіатурі. Буває так, що ці цифри не працюють. Ви натискаєте на клавішу з потрібною цифрою, а вона не друкується. Це означає, що вимкнена цифрова частина клавіатури. Для того, щоб її включити, потрібно один раз натиснути на клавішу Num Lock.


Букви


Як правило, на кожній клавіші зображено дві букви - одна латинська, інша кирилична.
Кирилиця Кири́лиця - алфавітна система письма в країнах Східної Європи, Північної і Центральної Азії. Одна з двох абеток староцерковнослов'янської мови, що лягла в основу алфавітів слов'янських мов та десятків різних мов світу.
Для того, щоб надрукувати букву потрібної мови, вона має бути вибрана в нижній частині екрана.

Розкладку мови можна змінити, натиснувши на дві кнопки відразу: Shift Alt або Shift Ctrl

Для того, щоб надрукувати заголовну букву, потрібно утримувати клавішу Shift, і разом з нею натиснути на потрібну букву Shift літера

Клавіша Tab потрібна для того, щоб зробити відступ на початку пропозиції. Цей відступ називають також абзац або новий рядок. Клацніть мишкою на початку тексту та натисніть на клавішу Tab. Текст трохи зміститься вправо.

Під клавішею, яка робить червону рядок, знаходиться клавіша Caps Lock. Вона використовується для того, щоб друкувати великі літери.

По́пит і пропози́ція (правильно українською: попит і пропонування) - економічна модель, що описує процес ціноутворення на ринку. Ця модель вводить поняття попиту та пропозиції як універсальні характеристики ринку та доводить, що, за умовами певних припущень, ці характеристики урівноважуються та приводять до встановлення певної ціни на даний товар.
Велика літера (заголовна буква) - термін у галузі поліграфічного оформлення і виконання видань та орфографії. Визначає розмір і форму літери.
Натисніть на Caps Lock один раз і відпустіть її. Спробуйте надрукувати якесь слово. Всі букви будуть друкуватися великими. Щоб скасувати цю функцію, ще раз натисніть на клавішу Caps Lock і відпустіть її. Букви, як і раніше, будуть друкуватися маленькими.

Довга нижня Клавіша на клавіатурі називається пробіл. Вона потрібна для того, щоб робити проміжки між словами.

З правого боку вгорі знаходиться Клавіша Backspace. Часто на ній просто намальована стрілка, спрямована вліво. Ця Клавіша потрібна для того, щоб видаляти букви зліва від курсору. Також Клавіша Backspace використовується для того, щоб піднімати текст вище.

Під клавішею для видалення тексту знаходиться клавіша Enter. Вона призначена для того, щоб опускати текст нижче і переходити на наступний рядок.

Керуючі клавіші


Це клавіші Insert, Home, Page Up, Delete, End, Page Down та клавіші зі стрілками. Вони потрібні для того, щоб працювати з текстом без допомоги мишки.
Пра́ця - цілеспрямована діяльність людей зі створення матеріальних і духовних благ, необхідних для задоволення потреб кожного індивіда і суспільства в цілому.


Стрілками можна пересувати курсор по тексту.

Клавіша Delete служить для видалення літер праворур від курсору.

Клавіша Home переміщує курсор на початок рядка, а клавіша End - в кінець.

Клавіша Page Up переміщує курсор в початок сторінки, а Page Down (Pg Dn) - в кінець сторінки.

Клавіша Insert потрібна для того, щоб друкувати текст поверх вже надрукованого. Якщо Ви натиснете на цю клавішу, то новий текст буде друкуватися, стираючи старий. Щоб це скасувати, потрібно знову натиснути на клавішу Insert.

Додаткові клавіші


Клавіша Scroll Lock призначена для того, щоб прокручувати інформацію вниз - так, як це робить коліщатко на комп'ютерній мишці.

Клавіша Pause / Break призначена, щоб призупинити діючий комп'ютерний процес.Клавіша Print Screen «фотографує» екран. Потім цей знімок екрана можна вставити в програму Word чи Paint.
Знімок екрана (англ. screenshot, скриншот, зняток) - зображення, отримане комп'ютером, що зображає дійсно те, що бачить користувач на екрані монітора. Це зображення створене із запису видимих елементів екрана комп'ютера або іншого візуального вихідного пристрою.
Така фотографія екрану називається скріншот.


Скачати 24.54 Kb.

  • Функціональні клавіші (F1-F12)
  • Цифри і знаки
  • Керуючі клавіші
  • Додаткові клавіші