Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаКомахи, що кусають

Скачати 142.68 Kb.

Комахи, що кусають
Скачати 142.68 Kb.
Дата конвертації 04.05.2017
Розмір 142.68 Kb.
Містобудува́ння - комплексна багатогранна діяльність суспільства, що спрямована на створення матеріально-просторового середовища життєдіяльності людини в поселеннях та районах розселення.
Агресія (лат. aggressio - напад) - інстинктивна індивідуальна поведінка людей, тварин, яку породжує страх, лють тощо. Вона виражається в нападі або загрозі нападу на особин свого (рідше чужого) виду.
Тим часом щорічно в світі більше 10 мільйонівчоловік піддаються нападам отруйних представників фауни.
Мільйон - число, назва величини 10 6 = 1000000 =1000000} .

Комахи, що кусають

Сусідство з комарами, ґедзями, мошками та іншими дрібними комахами рідко буває приємним, а їх укуси здатні викликати достатньо важкі алергічні реакції.Комарі

Налічується близько 300 видів комарів, включаючи самого небезпечного - малярійного комара. Зараз у продажу з'явилася велика кількість засобів для боротьби з комарами: це - фумігатори, спіральки з їдким димом, що підпалюються, різноманітніаерозолі, креми і найстаріший засіб - антимоскітні сітки, що захищають вікна.

Через специфічних властивостей слини комара, в місці його укусу утворюються невелике почервоніння, виникає свербіння, відчуття жару. Свербіння можна усунути, якщо змочити шкіру нашатирним спиртом або розчином питної соди: 1/2 чайної ложки на стакан води.

Кількість - в Арістотелівській логіці друга з 10 категорій (класів, розрядів, які спрощують процес розумового визначення будь-якої речі), побічна обставина матеріальних речей , за допомогою якої вони поширюються в просторі, вимірюються якоюсь математичною нормою і здатні бути поділеними на окремі частини.
Нашати́рний спи́рт (також аміа́чна вода́) - водний розчин аміаку (гідроксиду амонію), зазвичай 10%. Прозора рідина, ззовні схожа на воду. Застосовується в медицині.
Щоб уникнути укусу обробіть всі відкриті місця тіла репелентом (речовиною, що відлякує комарів) - вони продаються в будь-якому господарському магазині

Мошка

Часто момент укусу ми не відчуваємо бо в слині мошки є речовини, які здатні знеболювати. У ранку потрапляють антикоагулянти для розрідження крові, гістамін і ферменти. Слина мошок отруйна. Через декілька хвилин з'являється відчуття жару, сильне свербіння, великий червоний набряк (іноді, з долоню).

Набряк спадає через декілька днів, а ось нестерпне свербіння може турбувати декілька тижнів. Діти звичайно розчісують місця укусу до крові та появи виразок.

Щоб уникнути укусу необхідно обробити шкіру репелентом.

 
Ґедзь

Великі двокрилі мухи з великими очима поширені на всій території України.  Вони багато п'ють, тому найбільше їх у водоймищ. Найбільша активність їх спостерігається біля полудня.

Для повного насичення ця комаха може перелітати з однієї тварини на іншу або на людину. Це сприяє зараження людини інфекційними хворобами (сибірську виразку).

Активність - поняття, яке визначає темп руху і інтенсивність дій речовин, явищ і живих організмів. Активність визначається в порівнянні
Інфекція або заражування хворобою (англ. Infection - проникнення в організм хвороботворних мікробів; інфікування, зараження) - стан, коли в організм потрапляє чужорідний агент - патоген (бактерія, паразитичний грибок, найпростіший організм, гельмінти, вірус або пріон), який розмножується і може чинити хвороботворний ефект.
Терито́рія України - суша, води, надра і повітряний простір, що знаходяться в межах державного кордону України.
Інфекці́йні захво́рювання / хворо́би - розлади здоров'я людей, тварин, рослин у вигляді хвороби, які спричинюють збудники - віруси, різноманітні бактерії, найпростіші, паразитичні гриби, гельмінти, продукти їх життєдіяльності (екзотоксини, ендотоксини), патогенні білки - пріони, здатні передаватися від заражених організмів здоровим і схильні до масового поширення.
До того ж, ґедзі не гидуватимуть навіть трупами, тому дуже важливо остерігатися їх укусів!

У місці укусу, з’являється відчуття жару, набряк, почервоніння шкіри, можливе також збільшення лімфатичних вузлів.

Лімфатичний вузол - це орган імунної системи, що формується в місцях злиття декількох лімфатичних судин в різних областях організму (на шиї, потилиці, в паховій області (всього налічується 15 груп лімфовузлів).

Укус ґедзя швидко перетворюється на значну припухлість з білим пухирем посередині. Ранка може загноїтися  та боліти до двох тижнів, тому її негайно треба промити з милом, прикласти компрес з горілкою і розчином питної соди, міняючи його кожні 15 хвилин.

  Допомога при укусах комарів, мошки, ґедзів 

Ø  Необхідно утриматися, щоб не терти шкіру в місці укусу, навіть якщо дуже хочеться, оскільки це приведе до ще більшого свербіння і тривалого заживання, а при розчісуванні укусу до крові є небезпека занести в рану інфекцію.

Небезпе́ка - можливість виникнення обставин, за яких матерія, поле, інформація або їхнє поєднання можуть таким чином вплинути на складну систему, що призведе до погіршення або неможливості її функціонування і розвитку.

Ø  Накладіть на місце укусу холодний компрес: пов'язку, змочену содовим розчином (чайна ложка на 1/2 стакана води) або нашатирним спиртом.

Ø  Якщо укушені місця сильно запалилися, стають нестерпно болісними або свербіння спостерігається тривалий час – зверніться до лікаря.

Засоби захисту від укусів

Репеленти. Щоб захистити дітей від укусів комах, не варто втирати крем по всьому тілу. Краще намазати тільки руки, шию, щиколотки та надіти на дитину одяг з довгим рукавом і довгі брюки. Кожних 2-4 години крем потрібно наносити знову.

Репелент, перед нанесенням на поверхню тіла варто перевірити на згині ліктя. Так швидко можна з’ясувати, чи не спричинить він алергії. Якщо через 20 хв. після нанесення, не виникає почервоніння, свербіння або інших неприємних відчуттів, препарат можна використовувати.

Кісточка, щи́колодка, також ґаджа́ла (лат. malleolus) - один із двох відростків, що беруть участь у формуванні гомілковостопного суглоба: латеральна кісточка (лат. lateral malleolus) - відходить від нижнього епіфіза малогомілкової кістки, а медіальна кісточка (лат. medial malleolus)
Відчуття́ - психофізичний пізнавальний процес, який полягає у відображенні окремих властивостей, предметів та явищ оточуючого світу.

Натуральними, але менш ефективними засобами, що відлякують комах, є аромати лимона, лаванди, м’яти та гвоздики. Масла на основі цих ароматів можна додавати в спеціальні лампи.

Хімічні препарати, що встромляються в розетки, не можна використовувати у кімнатах для маленьких дітей, оскільки ці засоби отруюють повітря. Найкращий засіб від нічних атак – це антимоскітні сітки.

  Бджола

При жаленні бджола виділяє 0,2-0,3 міліграм отрути. На місці укусу видно ранку з жалом, що стирчить, виникає почервоніння та набряклість шкіри, місце укусу стає гарячим. Небезпечні укуси значної кількості (500-1000) бджіл, коли в організм людини вводиться смертельна доза в 0,2 г бджолиної отрути.

Бджоли́на отру́та (апітоксин, грец. apis - бджола і toxin - отрута) - секрет отруйних залоз бджіл, який вони виділяють при жалінні. Прозора колоїдна жовтувата рідина з різким своєрідним запахом і пекучим гірким смаком.
Людське тіло - фізична структура людини, людський організм. Тіло людини утворено клітинами різних типів, характерним чином організується в тканини, які формують органи, заповнюють простір між ними або покривають зовні.

Потрібно як найшвидше витягнути жало з тіла не придавлюючи його тому що отруйна залоза продовжує уприскувати отруту навіть без участі комахи. Якщо відчуваєте задишку, запаморочення або інше нездужання - терміново викликайте невідкладну допомогу.

  Оса

Після уприскування отрути оса так само легко може витягнути своє жало і знов напасти.

Свої кубла суспільні оси будують з деревини, пережовуючи її до утворення клейкої волокнистої маси. Висихаючи ця маса перетворюється на щільний сірий папір.

Самостійно зривати осине кубло не треба у жодному випадку – можна сильно постраждати. Викличте рятувальників або обприскайте кубло з безпечної відстані будь-яким засобом для знищення комах і оси до вас не повернуться.

Оси – хижаки. Їх приваблюють харчові відходи, розкидане сміття, сире м'ясо з запахом. У спеку оси страждають від спраги та тягнуться до житла людей і місць, де є вода. Оси люблять не тільки солодке, але й пиво, тому фахівці радять прихильникам цього напою бути дуже обережними при його вживанні.

Смертельну небезпеку для людини представляє не сама отрута оси як така, а реакція організму на цю отруту. Укуси можуть привести до важких набряків і шоку, які виникає в наслідок різкого впливу отрути на тонус судин, через що знижується тиск і до органів поступає менше кисню. Страждають в першу чергу мозок і нирки. Ознаки шоку, від якого можна померти: сильна слабкість, запаморочення, сильний набряк шкіри та її почервоніння, нудота, озноб, задуха (якщо оса вкусила в ділянку обличчя, або в ротову порожнину, коли людина п’є пиво або їсть щось солодке)

Ніяких засобів захисту від укусів ос і бджіл поки не придумано.

Рот (лат. stoma, -atis) - тілесний отвір у тварин, через який приймається їжа і, у багатьох випадках, здійснюється дихання. У багатьох хребетних у роті розміщені зуби і язик. Зовнішньо рот може мати різну форму.


Шершень

Укуси шершня дуже болючі. Токсичність отрути не така висока, як у ос, але її кількість у багато разів більша.

Токси́чність - властивість деяких хімічних елементів, сполук і біогенних речовин згубно впливати на живі організми (рослини, тварини, гриби, мікроорганізми) і здоров'я людей (бензопірен, важкі метали, кислотні сполуки, оксиди азоту, сірки).
Жало зазвичай не залишається в рані після уколу, але шершень може багато разів завдавати удари жалом, додаючи порцію отрути. У деяких важких випадках можлива навіть смерть.

При укусі відчувається різкий біль, відчуття жару, шкіра навколо ранки сильно опухає. Також укус може викликати набряки, кашель, утруднене дихання, підвищення температури, тобто реакцію з боку всього організму. Так само, як і при укусах ос, є небезпека виникнення алергічної реакції, а також в ранку з жала  може потрапити інфекція.

Підвищення (елевація) - кутова висота об'єкта спостереження (земного предмета, літального апарату, небесного світила тощо) над істинним горизонтом. Підвищення спільно з азимутом служить для визначення напрямку на об'єкт.
Температу́ра (від лат. temperatura - належне змішування, нормальний стан) - фізична величина, яка описує стан термодинамічної системи.
Алергі́я (грец. αλλος - інший і εργον - дія) - змінена чутливість організму тварин і людини до чужорідних речовин (здебільшого білкової природи), що вводяться повторно. Речовини, які викликають алергію (т. з. алергени)
Шершні досить агресивні, досить лише потривожити їхнє кубло і комахи атакують негайно. Врятуватись від них можна тільки втечею.

Як уникнути укусів бджіл, ос і шершнів?

  1. Як вже було зазначено, бджіл, ос і шершнів приваблює аромат квітів, солодких парфумів, фрукти, солодощі, напої та яскравий одяг. Збираючись на прогулянку, одягайте світлий, нейтральний одяг.
    Конди́терські ви́роби (солодощі, ласощі) - висококалорійні та легкі у засвоюванні харчові продукти із великим вмістом цукру, чи фруктози, що вживаються завдяки приємному смаку та запаху. Основними продуктами для приготування солодощів служать тісто, молокопродукти, цукор, мед або фруктоза, желатин, сухофрукти та різноманітні ароматизатори.
Нейтраліте́т (нім. Neutralität, від лат. neuter ні той, ні інший), - юридичний і політичний статус держави, яка зобов'язується не брати участі у війні між іншими державами, а в мирний час - відмова від участі у військових блоках.


Щоб зменшити вірогідністьукусів цих комах, слід проявляти обережність на ринках і в овочевих магазинах, поблизу кубел. Якщо їсте фрукти, простежте, щоб на них не було бджіл або ос.

Будьте обережні в місцях скупчення комах, що жалять. Якщо оса виявляє нав'язливу цікавість, фахівці радять або завмерти і чекати, поки вона не відлетить, або різко переміститися в інше місце, але не махати руками.
Вірогі́дність - властивість знання, істинність якого твердо встановлена суб'єктом.
Інтере́с, цікавість - емоційний вияв пізнавальних потреб людини, дуже важливий для формування різноманітних навичок та інтелекту. Інтерес - єдина мотивація, що здатна зробити роботу приємним зайняттям протягом певного проміжку часу.


Не слід наближатися до бджолинихвуликів і осиних кубел, а також здійснювати різкі рухи, оскільки це провокує напад комах.
Бджоли́ні, справжні бджоли (Apidae) - родина жалячих комах ряду перетинчастокрилих.


Якщо оса сіла рукав одягу, просто струсіть її, а не прихлопуйте, інакше укус -  гарантований.

Ніколи не пийте з носика чайника, банок і пляшок, що стояли відкриті, а наливайте напій спочатку в стакан. Уважно роздивіться, чи немає там небезпечних комах. Обтирайте губи після поїдання солодощів.

 

Розглянемо основні правила надання першої допомоги при укусах бджіл, ос, джмелів:

Ø  Відразу ж після укусу бджоли необхідно, обережно видаліть пінцетом або навіть нігтями жало з ранки (не роздавивши отруйну бульбашку на жалі).

Ø  Якщо людина знепритомніла, намагайтесь привести її у свідомість, потерши скроні нашатирним спиртом або давши понюхати його.

Свідо́мість - здатність людини пізнавати оточуючий світ та саму себе за допомогою мислення та розуму, в результаті чого формується інтелект особистості.

Ø  Добре промийте місце укусу мильною водою.

Ø  Зробіть пов'язку з нашатирного спирту, розведеного водою в співвідношенні 1:5.

Ø  При сильному болі, прикладіть до місця укусу розчин кухонної солі (половина чайної ложки на півстакана холодної води) або просто накладіть компрес зхолодної води.

Ø  Давайте потерпілому від укусу пити багато рідини, щоб нейтралізувати шкідливі речовини, які потрапили в кров з отрутою.

Ø  При високій температурі прийміть жарознижуючі засоби і викличте лікаря.

Найвища температура, досягнута за участі людини, ~ 10 трлн К (що є порівнянним з температурою Всесвіту у перші секунди його існування) була досягнута у 2010 році під час зіткнення іонів свинцю, прискорених до світлових швидкостей. Експеримент було проведено на Великому адронному колайдері.

 

Увага! Треба терміново звернутися до лікаря, якщо оса або бджола укусила в око, губи, рот або язик, оскільки пухлина в цих місцях може бути небезпечна для життя. До приїзду лікаря слід охолоджувати місце укусу. Якщо потерпілий не приходить в свідомість або місце укусу все більш опухає, підвищується температура, з'являється висип, головний біль, запаморочення, проблеми з диханням - необхідно забезпечити хворому повний спокій і негайно звернутися за медичною допомогою.

Меди́чна допомо́га, чи лікарська допомога - комплекс діагностичних і лікувальних заходів, спрямованих на встановлення діагнозу, усунення чи зменшення симптомів і проявів захворювання чи патологічного стану, з приводу якого звернувся пацієнт, на нормалізацію його життєдіяльності, покращення чи відновлення здоров'я.
Головни́й біль (або цефалгія) - частий симптом різноманітних захворювань і патологічних станів, відчуття болю в області мозкового черепа.
Така реакція організму указує на алергічну реакцію, яку можна зняти тільки у медичні установі. До прибуття лікаря необхідно забезпечити спостереження за станом хворого, при зупинці дихання і серцевої діяльності почати проведення реанімаційних заходів.

УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ЗДОРОВ’Я

прямая соединительная линия 3


м. Ужгород

Ґедзь

Великі двокрилі мухи з великими очима поширені на всій території України.  Вони багато п'ють, тому найбільше їх у водоймищ. Найбільша активність їх спостерігається біля полудня.

Для повного насичення ця комаха може перелітати з однієї тварини на іншу або на людину. Це сприяє зараження людини інфекційними хворобами (навіть сибірську виразку).

Сибі́рка (міжнародна назва цієї хвороби А́нтракс від грец. «άνθραξ» - вугілля; українські застарілі синоніми - телій, гербарець, жабур) - це гостре зоонозне інфекційне захворювання, яке спричинює Bacillus anthracis і перебігає в людей найчастіше з ураженням шкіри з утворенням специфічного карбункулу, набряку та реґіонарного лімфаденіту на тлі гарячки та інтоксикації, рідше з ураженням легеневої, кишкової систем і генералізацією процесу. Назву хвороба в світі отримала від схожості забарвлення чорного різновиду вугілля - (антрациту) і центральної зони сибіркового карбункулу. В Україні ще використовують, в тому числі і в офіційних медичних документах, стару назву «сибірка», що мала поширення в країнах колишнього СРСР..
До того ж, ґедзі не гидуватимуть навіть трупами, тому дуже важливо остерігатися їх укусів!

У місці укусу, з’являється відчуття жару, набряк, почервоніння шкіри, можливе також збільшення лімфатичних вузлів.

Укус швидко перетворюється на припухлість з білим пухирем посередині. Ранка може загноїтися  та боліти до двох тижнів, тому її негайно треба промити з милом, прикласти компрес з горілкою і розчином питної соди, міняючи його кожні 15 хвилин.

  Допомога при укусах комарів, мошки, ґедзів 

Ø  Необхідно утриматися, від розтирання шкіри в місці укусу, навіть якщо дуже хочеться, оскільки це приведе до ще більшого свербіння та тривалого загоювання, а при розчісуванні укусу до крові є небезпека занесення в рану інфекцію.

Ø  Слід накласти на місце укусу холодний компрес: пов'язку, змочену содовим розчином (чайна ложка на 1/2 стакана води) або нашатирним спиртом.

Ø  Якщо в місті укуса зявляється запалення, нестерпний біль або свербіння спостерігається тривалий час – варто звернутися до лікаря.

Засоби захисту від укусів

Репеленти. Щоб захистити дітей від укусів комах, не варто наносити або втирати крем по всьому тілу. Краще тільки на  руки, шию, щиколотки та одягнути на дитину одяг з довгим рукавом і довгі брюки. Кожних 2-4 години крем потрібно наносити знову.

Репелент, перед нанесенням на поверхню тіла варто перевірити на згині ліктя. Так швидко можна з’ясувати, чи не спричинить він алергії. Якщо через 20 хв. після нанесення, не виникає почервоніння, свербіння або інших неприємних відчуттів, препарат можна використовувати.

Натуральними, але менш ефективними засобами, що відлякують комах, є аромати лимона, лаванди, м’яти та гвоздики. Масла на основі цих ароматів можна додавати в спеціальні лампи.

Хімічні препарати, що встромляються в розетки, не можна використовувати у кімнатах для маленьких дітей, оскільки вони отруйні. Найкращий засіб від нічних атак – це антимоскітні сітки.

  Бджола

При жаленні бджола виділяє 0,2-0,3 міліграм отрути. На місці укусу видно ранку з жалом, що стирчить, виникає почервоніння та набряклість шкіри, місце укусу стає гарячим. Небезпечні укуси значної кількості (500-1000) бджіл, коли в організм людини вводиться смертельна доза в 0,2 г бджолиної отрути.

Потрібно як найшвидше витягнути жало з тіла не придавлюючи його тому що отруйна залоза продовжує уприскувати отруту навіть без участі комахи. Якщо відчуваєте задишку, запаморочення або інше нездужання - терміново викликайте невідкладну допомогу.

  Оса

Після уприскування отрути оса так само легко може витягнути своє жало і знов напасти.

Свої кубла  оси будують з деревини, пережовуючи її до утворення клейкої волокнистої маси. Висихаючи ця маса перетворюється на щільний сірий папір.

Самостійно зривати осине кубло не треба у жодному випадку – можна сильно постраждати. Викличте рятувальників або обприскайте кубло з безпечної відстані будь-яким засобом для знищення комах і оси до вас не повернуться.

Оси – хижаки. Їх приваблюють харчові відходи, розкидане сміття, сире м'ясо з запахом. У спеку оси страждають від спраги та тягнуться до житла людей і місць, де є вода. Оси люблять не тільки солодке, але й пиво, тому фахівці радять прихильникам цього напою бути дуже обережними при його вживанні.

Смертельну небезпеку для людини представляє не сама отрута оси як така, а реакція організму на цю отруту. Укуси можуть привести до важких набряків і шоку, які виникає в наслідок різкого впливу отрути на тонус судин, через що знижується тиск і до органів поступає менше кисню. Страждають в першу чергу мозок і нирки. Ознаки шоку: сильна слабкість, запаморочення, сильний набряк шкіри та її почервоніння, нудота, озноб, задуха (якщо оса вкусила в ділянку обличчя, або в ротову порожнину, коли людина п’є пиво або їсть щось солодке)


Ніяких засобів захисту від укусів ос і бджіл поки не придумано.

Шершень

Укуси шершня дуже болючі. Токсичність отрути не така висока, як у ос, але її кількість у багато разів більша. Жало зазвичай не залишається в рані після уколу, але шершень може багато разів завдавати удари жалом, додаючи порцію отрути. У деяких важких випадках можлива навіть смерть.

При укусі відчувається різкий біль, відчуття жару, шкіра навколо ранки сильно опухає. Також укус може викликати набряки, кашель, утруднене дихання, підвищення температури, тобто реакцію з боку всього організму.

Найвища теоретично можлива температура - планківська температура. Вища температура за сучасними фізичними уявленнями не може існувати, оскільки надання додаткової енергії системі, нагрітої до такої температури, не збільшує швидкості частинок, а лише породжує у зіткненнях нові частки, за цієї обставини кількість частинок у системі зростає й зростає маса системи. Вище за планківську температуру гравітаційні сили між частинками стають порівняними із силами решти фундаментальних взаємодій. Можна вважати, що це температура «кипіння» фізичного вакууму. Вона приблизно дорівнює 1.41679(11)×10 K (~ 142 нонільйони K).
Так само, як і при укусах ос, є небезпека виникнення алергічної реакції, а також в ранку з жала  може потрапити інфекція. Шершні досить агресивні, досить лише потривожити їхнє кубло і комахи атакують негайно. Врятуватись від них можна тільки втечею.

Як уникнути укусів бджіл, ос і шершнів?

  1. Збираючись на прогулянку, одягайте світлий, нейтральний одяг.

  2. Щоб зменшити вірогідність укусів цих комах, слід проявляти обережність на ринках і в овочевих магазинах, поблизу кубел. Якщо їсте фрукти, простежте, щоб на них не було бджіл або ос. Якщо комахи виявляють нав'язливу цікавість, необхідно або завмерти і чекати, поки вона не відлетить, або різко переміститися в інше місце, але не махати руками.

  3. Не слід наближатися до бджолиних вуликів і осиних кубел, а також здійснювати різкі рухи, оскільки це провокує напад комах.

  4. Якщо оса сіла рукав одягу, просто струсіть її, а не прихлопуйте, інакше укус -  гарантований.

  5. Ніколи не пийте з пляшок, банок носика чайника, що стояли відкриті, а наливайте напій спочатку в склянку. Уважно роздивіться, чи немає там небезпечних комах. Обтирайте губи після солодощів.

 

Сучасна людина, яка живе в урбаністичному світі, часто забуває про агресивну живу природу, з якою може зіткнутися у відпустці, при виїзді на природу у вихідні або навіть у власному будинку. Тим часом щорічно в світі більше 10 мільйонів чоловік піддаються нападам отруйних представників фауни.
Комахи, що кусають

Сусідство з комарами, ґедзями, мошками та іншими дрібними комахами рідко буває приємним, а їх укуси здатні викликати достатньо важкі алергічні реакції.Комарі

Налічується близько 300 видів комарів, включаючи самого небезпечного - малярійного комара. Зараз у продажу з'явилася велика кількість засобів для боротьби з комарами: це - фумігатори, спіральки з їдким димом, що підпалюються, різноманітні аерозолі, креми і найстаріший засіб - антимоскітні сітки, що захищають вікна.

Через специфічні властивості слини комара, в місці його укусу утворюється невелике почервоніння, виникає свербіж, відчуття жару. Свербіж можна усунути, якщо змочити шкіру нашатирним спиртом або розчином питної соди: 1/2 чайної ложки на стакан води. Щоб уникнути укусу обробіть всі відкриті місця тіла репелентом (речовиною, що відлякує комарів) - вони продаються в будь-якому господарському магазині

Мошка

Часто момент укусу ми не відчуваємо бо в слині мошки є речовини, які здатні знеболювати. Слина мошок отруйна. Через декілька хвилин з'являється відчуття жару, сильний свербіж, великий червоний набряк (іноді, з долоню).

Набряк спадає через декілька днів, а свербіж може турбувати декілька тижнів. Як найшвидше слід протерти шкіру нашатирним спиртом, а потім прикласти лід. Всередину можна прийняти антигістаміннй засіб (діазолін, супрастин та ін..)

Щоб уникнути укусу необхідно обробити шкіру репелентом.

УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ЗДОРОВ’Я

прямая соединительная линия 3
м.
Хлоропірамін (англ. Chloropyramine) - синтетичний препарат, що є похідним етилендіаміну, та відноситься до антигістамінних препаратів І покоління, для перорального та парентерального застосування.
Адміністрáція - це: «державна адміністрація» у значенні певних органів державного управління. Розрізняють - А. центральну (Президент, Кабінет Міністрів, інші центральні відомства) та місцеву (решта органів державного управління); із запровадженням інституту президентства створено апарат при Президентові України, який має назву «Адміністрація Президента України».
Ужгород
 

Розглянемо основні правила надання першої допомоги при укусах бджіл, ос, джмелів:

Ø  Відразу ж після укусу бджоли необхідно, обережно видаліть пінцетом або навіть нігтями жало з ранки (не роздавивши отруйну бульбашку на жалі).

Ø  Якщо людина знепритомніла, намагайтесь привести її у свідомість, потерши скроні нашатирним спиртом або давши понюхати його.

Ø  Добре промийте місце укусу мильною водою.

Ø  Зробіть пов'язку з нашатирного спирту, розведеного водою в співвідношенні 1:5.

Ø  При сильному болю, прикладіть до місця укусу розчин кухонної солі (половина чайної ложки на півстакана холодної води) або просто накладіть компрес з холодної води.

Ø  Давайте потерпілому від укусу пити багато рідини, щоб нейтралізувати шкідливі речовини, які потрапили в кров з отрутою.

Ø  При високій температурі прийміть жарознижуючі засоби і викличте лікаря.

Поверхня Сонця має температуру близько 6000 K, а сонячне ядро - близько 15 000 000 K.


 

Увага!Треба терміново звернутися до лікаря, якщо оса або бджола укусила в око, губи, рот або язик, оскільки пухлина в цих місцях може бути небезпечна для життя. До приїзду лікаря слід охолоджувати місце укусу. Якщо потерпілий не приходить в свідомість або місце укусу все більш опухає, підвищується температура, з'являється висип, головний біль, запаморочення, проблеми з диханням - необхідно забезпечити хворому повний спокій і негайно звернутися за медичною допомогою. Така реакція організму указує на алергічну реакцію, яку можна зняти тільки у медичні установі. До прибуття лікаря необхідно забезпечити спостереження за станом хворого, при зупинці дихання і серцевої діяльності почати проведення реанімаційних заходів.

Сучасна людина, яка живе в урбаністичному світі, часто забуває про агресивну живу природу, з якою може зіткнутися у відпустці, при виїзді на природу у вихідні або навіть у власному будинку.
Відпу́стка - час відпочинку, який обчислюється в календарних днях і надається працівникам із збереженням місця роботи і заробітної плати.


Скачати 142.68 Kb.

2021