Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаКомпенсація роботодавцям єдиного соціального внеску

Скачати 18.04 Kb.

Компенсація роботодавцям єдиного соціального внеску
Скачати 18.04 Kb.
Дата конвертації25.04.2017
Розмір18.04 Kb.

Компенсація роботодавцям єдиного соціального внеску.
Єдиний соціальний внесок (згідно з Законом: Єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування) - обов'язковий платіж до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування, що справляється в Україні з метою забезпечення страхових виплат за поточними видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Роботодавці, які працевлаштовують зареєстрованих безробітних з числа недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці громадян (наприклад, один з батьків або особа, яка їх замінює, і має на утриманні дітей віком до шести років; молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу, тощо) на нові робочі місця, а також суб’єкти малого підприємництва,  які за направленням центру зайнятості працевлаштовують зареєстрованих безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності строком не менш ніж на два роки, мають право на компенсацію єдиного соціального внеску.

Вищий навчальний заклад Вищий навчальний заклад (ВНЗ,, виш, вуз) - окремий вид установи, яка є юридичною особою приватного або публічного права, діє згідно з виданою ліцензією на провадження освітньої діяльності на певних рівнях вищої освіти, проводить наукову, науково-технічну, інноваційну та/або методичну діяльність, забезпечує організацію освітнього процесу і здобуття особами вищої освіти, післядипломної освіти з урахуванням їхніх покликань, інтересів і здібностей.


Порядок компенсації роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2013 р.
Постанова Кабінету Міністрів України Постанова Кабінету Міністрів України - нормативно-правовий акт Уряду України - Кабінету Міністрів.
за № 347. 
Компенсація виплачується протягом одного року з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного  за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Для отримання компенсації роботодавці протягом двох місяців з дня працевлаштування безробітного подають до центру зайнятості заяву довільної форми та довідку за встановленою формою. Центр зайнятості перевіряє подані роботодавцем відомості та протягом п’яти робочих днів приймає рішення про виплату компенсації.
Компенсація не виплачується у  разі, коли роботодавець має заборгованість зі сплати єдиного чи страхових внесків, визнаний у встановленому порядку банкрутом або стосовно нього порушено справу про банкрутство.
З 26 вересня 2014 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 р. №437 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2013 р.
Кабінет Міністрів України Кабіне́т Міні́стрів Украї́ни - вищий орган у системі органів виконавчої влади України. Кабінет Міністрів України відповідальний перед Президентом України та Верховною Радою України, підконтрольний і підзвітний Верховній Раді України у межах, передбачених Конституцією України.
№ 347» згідно з якою:
-  розширено Перелік пріоритетних видів економічної діяльності, які дають право на отримання компенсації суб’єктам малого підприємництва при створенні нових робочих місць (додано 19 можливих видів діяльності).
Наприклад додані слідуючі види економічної діяльності:

  1. Змішане сільське господарство – КВЕД-01.50

  2. Лісозаготівлі – КВЕД-02.20

  3. Виробництво меблів – КВЕД-31.0

  4. Медична та стоматологічна практика – КВЕД-86.2 та інші.

Згідно з новою редакцією постанови  Порядок не  поширюється  на роботодавців, які є бюджетними установами.


Скачати 18.04 Kb.

  • Кабінету Міністрів України