Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаКомплекс «Орлан-10» як елемент системи автоматизованого управлення військами

Скачати 32.99 Kb.

Комплекс «Орлан-10» як елемент системи автоматизованого управлення військами
Скачати 32.99 Kb.
Дата конвертації28.05.2017
Розмір32.99 Kb.

УДК 623.746.-519: 623.618.2

Водчиць О.Г. ктн, доцент; Войтенко С.Д. ктн, снс

Національний авіаційний університет
Комплекс «Орлан-10» як елемент

системи автоматизованого управлення військами
У статті на основі аналізу інформаційних елементів комплексу та засобів управління реактивних та ракетних систем, побудована схема архітектури інформаційної системи «Орлан-10». Описано порядок функціонування комплексу «Орлан-10» у складі автоматизованої системи управління військами.
Ракетні війська Сухопутних військ - військові частини й з'єднання, що мають на озброєнні оперативно-тактичні й тактичні ракети. У Збройних Силах деяких країн вони разом з наземною артилерією є родом військ, та називаються ракетними військами й артилерією Сухопутних військ.
Інформацíйна систéма (англ. Information system) - сукупність організаційних і технічних засобів для збереження та обробки інформації з метою забезпечення інформаційних потреб користувачів.
Автоматизо́вана систе́ма керува́ння (АСК), Автоматизована система управління (АСУ), Комп'ютерна система управління (КСУ) - автоматизована система, що ґрунтується на комплексному використанні технічних, математичних, інформаційних та організаційних засобів для управління складними технічними й економічними об'єктами.

В статье на основе анализа информационных элементов комплекса и средств управления реактивных и ракетных систем, построенная схема архитектуры информационной системы «Орлан-10». Описан порядок функционирования комплекса «Орлан-10» в составе автоматизированной системы управления войсками.

У 2014 році на постачання Збройних Сил Російської Федерації прийняти модернізована підсистема управління ракетними військами і артилерією єдиної системи управління військами (силами) і озброєнням тактичної ланки (ЄАСУ ТЗ) та комплекс засобів автоматизованого управління ракетними і реактивними системами крупного калібру формувань РВіА Сухопутних військ [1].

Управлі́ння війська́ми - процес цілеспрямованого впливу командувачів (командирів), штабів на війська, що здійснюється для підтримки готовності військ до виконання завдань за призначенням, їх підготовки та успішного виконання ними завдань у ході ведення операції (бойових дій).
На теперішній час, для їх інформаційного забезпечення задіяні безпілотні авіаційні комплекси «Наводчик-2» і «Орлан-10». У безпосередньому підпорядкуванні командувань військових формувань знаходиться оперативно-тактичні безпілотні авіаційні комплекси «Орлан-10» (рис 1), розробки ТОВ «Спеціальний технологічний центр» (Санкт-Петербург).

Як правило, з відкритих російських джерел важко скласти уяву про безпілотний авіаційний комплекс (БпАК) в цілому.

Військо́ве формува́ння - створені відповідно до законодавства будь-якої держави сукупності військових об'єднань, з'єднань, частин, підрозділів та органів управління ними, які комплектуються військовослужбовцями, мають постійну чи тимчасову організацію, належить до сухопутних (наземних), морських, повітряних або спеціальних військ (сил) цієї держави, оснащені зброєю та бойовою технікою і призначені для оборони країни, захисту їх суверенітету, державної незалежності і національних інтересів, територіальної цілісності і недоторканності у разі збройної агресії, збройного конфлікту чи загрози нападу шляхом безпосереднього ведення воєнних (бойових) дій.
Безпілотний літальний апарат Безпіло́тний літа́льний апара́т (англ. Unmanned aerial vehicle, скор. UAV; або англ. Remotely piloted vehicle, нім. Unbemanntes Luftfahrzeug скор. RPV, рос. Беспилотный летательный аппарат, скор. БПЛА або дрон) - літальний апарат, який літає та сідає без фізичної присутності пілота на його борту.
Зазвичай у центр уваги автори публікацій ставлять безпілотний літальний апарат (БпЛА), залишаючи в тіні сам комплекс. Досить легко знайти відомості, стосовно льотно-технічних характеристик літального апарата, розвідувального обладнання, засобів старту і посадки та інше.
Літа́к (аероплан) - літальний апарат важчий за повітря для польотів в атмосфері за допомогою двигуна та нерухомих крил (крила). Літак здатний переміщатися з високою швидкістю, використовуючи підйомну силу крила.
Та на багато складніше знайти матеріали про порядок функціонування комплексу, як інформаційної системи. Як наслідок, такий літакоцентричний підхід не дає відповіді на питання ролі і місця безпілотного комплексу в системі озброєння Збройних сил РФ. Адже сучасний БпАК це інтерактивний елемент всіх ланок системи автоматизованого управлення військами. У даній статті автори, на основі аналізу інформаційних елементів комплексу та засобів управління реактивних та ракетних систем, роблять спробу побудови функціональної схеми інформаційної системи «Орлан-10».Рис 9. Архітектура інформаційної системи «Орлан-10»
Таким чином, на сьогоднішній день, прийнятий на озброєння БпАК «Орлан-10» інтегровано у Єдину автоматизовану систему управління військами тактичної ланки «Созвєздіє». Комплекс «Орлан-10» спільно з засобами нового комплексу автоматизованого управління РВіА забезпечує у режимі реального часу необхідну точність виявлення об'єктів противника та корегування стрільби реактивних і артилерійських систем «Торнадо-Г», «Торнадо-С» і «Мста-СМ».
Артилері́йська систе́ма - сукупність функційно пов'язаних: артилерійської гармати або установки, артилерійських снарядів та різнорідних технічних засобів, які призначені для виконання вогневих завдань.
Реальний час - режим роботи автоматизованої системи обробки інформації і керування, при якому враховуються обмеження на часові характеристики функціювання.
Крім того, на думку авторів, БпАК «Орлан-10» за рівнем свого програмно-технічного забезпечення спроможний виконувати задачі цілеуказання для оперативно-тактичного ракетного комплексу «Іскандер-М».
Ракетний комплекс (скор. - РК) - сукупність функціонально і технологічно взаємопов'язаних ракет конкретного типу, технічних засобів і споруд, призначених для підтримки їх в готовності до застосування, пуску ракет, yправління їх польотом і виконання інших завдань (наприклад, захисту ракети від впливу вражаючих факторів зброї противника).

Джерела:

  1. Интервью начальника ракетных войск и артиллерии Сухопутных войск РФ генерал-майора Михаила Михайловича Матвеевского – Режим доступу к ресурсу –http://conjuncture.ru/matveevskiy-19-11-2014/.

  2. Оружие и военная техника «Оружие отечества». Сборники – Режим доступу к ресурсу – http://bastion-opk.ru/orlan-10/.

  3. Большая авиационная энциклопедия «Уголок неба» – Режим доступу к ресурсу – http://airwar.ru/enc/bpla/orlan10.html.

  4. Свободная энциклопедия «Википедия»– Режим доступу к ресурсу – http://ru.wikipedia.org›Орлан-10.

  5. Сайт ОАО "Радиозавод"– Режим доступу к ресурсу – http://www.penza-radiozavod.ru/.

  6. Моисеев В.С., Гущина Д.С., Моисеев Г.В. Основы теории создания и применения информационных авиационных комплексов: Монография. — Казань: Изд-во МОиН РТ, 2010 − 196 с.

  7. Беспилотные летательные аппараты. Основы устройства и функционирования. Изд. 3-е, перераб. и доп. / Под. ред. И.С. Голубева и И.К. Туркина. – М.: МАИ, 2010 − 654 с.

  8. Austin R. Unmanned Aircraft Systems: UAVS Design, Development and Deployment. John Wiley & Sons Ltd. 2010 − 372 с.

  9. Глобальна авантюра – форум – Военный раздел – БПЛА (Страница 93) – Режим доступу к ресурсу – http://glav.su/forum/5-military/455/offset/1840/.

Каталог: bitstream -> NAU
NAU -> Кросплатформена розробка мобільних додатків з використанням мови програмування c#
NAU -> Практикум "Professional English" призначений для аудиторної та самостійної роботи з англійської мови професійного спрямування студентів спеціальності "
NAU -> Пакет комплексних контрольних робіт
NAU -> Пакет комплексних контрольних робіт
NAU -> Конспект лецій навчальної дисципліни
NAU -> Розробка додатків для Windows Runtime (Windows 8)
NAU -> Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт і завдання до курсової роботи дисципліни


Скачати 32.99 Kb.