Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаКонкурс комп’ютерних проектів

Скачати 76.13 Kb.

Конкурс комп’ютерних проектів
Скачати 76.13 Kb.
Дата конвертації13.04.2017
Розмір76.13 Kb.

Іnfomatrix


INFOMATRIX – це міжнародний конкурс комп’ютерних проектів.

З 2009 року Україна виступає повноправною країною-учасницею INFOMATRIX, після проведення національного етапу. Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді (НЕНЦ) Міністерства освіти і науки України спільно з Головним управлінням освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації з 2009 р.

Міністе́рство осві́ти і нау́ки Украї́ни (МОН України) - центральний орган виконавчої влади України.
Чернівецька обласна державна адміністрація - місцева державна адміністрація Чернівецької області. В межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, а також реалізує повноваження, делеговані їй відповідною радою.
проводять національний етап конкурсу в Україні.

Підготовку, супровід та організацію участі української команди у фіналі Міжнародного конкурсу INFOMATRIX здійснює Головне управління освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації (за домовленістю).

У 2011 році участь у фіналі Міжнародного конкурсу прийняли команди із 20 країн світу.

Країна Краї́на - це територія з визначеними кордонами й населенням, що являє собою єдине ціле з погляду історії, культури, нації та в політико-географічному відношенні може бути незалежною або залежною. Країна не завжди є державою, наприклад Україна в 1900 р.
Команда з України була представлена з п’яти учнів – переможців національного етапу.

золота медаль - Рубаненко Марія Олександрівна, учениця 11 класу Харківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №106 Харківської міської ради Харківської області;

срібну медаль - Бойчук Григорій Тарасович, учень 11 класу Коломийської гімназії ім. М.Грушевського Івано-Франківської області;

заохочувальні бронзові медалі - Івашина Денис Сергійович, учень 11 класу Спеціалізованої загальноосвітньої школи І - ІІІ ст. №12 з поглибленим вивченням інформаційних технологій м. Білої Церкви Київської області;

Інформаці́йні техноло́гії, ІТ (використовується також загальніший / вищий за ієрархією термін інформаційно-комунікаційні технології (Information and Communication Technologies, ICT) - сукупність методів, виробничих процесів і програмно-технічних засобів, інтегрованих з метою збирання, опрацювання, зберігання, розповсюдження, показу і використання інформації в інтересах її користувачів.
Харківська область Ха́рківська о́бласть - область у Слобідській Україні в межах Придніпровської низовини і Середньоруської височини.
Церква - культова споруда у православних, католицьких та окремих протестантських християн, у якій відбуваються релігійні богослужіння.
Ходоровська Віолетта Валеріївна, учениця 10 класу Кам'янського еколого-економічного ліцею Кам'янської районної ради Черкаської області;
Черка́ська о́бласть - адміністративно-територіальна одиниця України, розташована у центральній лісостеповій частині країни по обидва берега середньої течії Дніпра та Південного Бугу.
Міськевич Ганна Іванівна, учениця 10 класу Банилово-Підгірнівської гімназії Сторожинецького району Чернівецької області.
Сторожине́цький райо́н - район у південно-західній частині Чернівецької області області України, у передгірній частині Карпат. Районний центр - місто Сторожинець. Територія району - найбільша в області і становить 1160 км².
Черніве́цька о́бласть - область у південно-західній частині України. Утворена 7 серпня 1940 з північної, переважно українцями заселеної, частини Буковини і сусідньої частини Бессарабії (з Хотином). Розташована у межах Карпат, Передкарпаття (Буковинське Прикарпаття) та Покутсько-Бессарабської височини.


У конкурсі INFOMATRIX 2012 учасники змагатимуться за п’ятьма категоріями:

 • комп’ютерне мистецтво

 • апаратне управління

 • програмування

 • короткометражний фільм

 • робототехніка

За підсумками національного етапу по три кращих авторських проектів у кожній категорії (індивідуальні або командні роботи) отримають право представляти Україну у фіналі Міжнародного конкурсу INFOMATRIX – 2012 (далі - Конкурс), який відбудеться 3-7 травня 2012 року у місті Бухарест, Румунія.

Учасники конкурсу

Національний етап конкурсу пройде у два етапи: І етап — заочний конкурс тез наукових досліджень, II етап — персональний постерний захист проектів.
Дослідження Дослі́дження, до́сліди - (широко розуміючи) пошук нових знань або систематичне розслідування з метою встановлення фактів; (вузько розуміючи) науковий метод (процес) вивчення чого-небудь.

На підставі поданих матеріалів конкурсне журі проведе відбір учасників ІІ етапу конкурсу. Результати відбору щодо участі в II етапі конкурсу будуть оприлюднені до 15 лютого 2012 р. на сайті НЕНЦ. Переможці І етапу будуть запрошені для участі в очному етапі, який буде проведений з 29 лютого по 2 березня 2012 року під час проведення Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт».

За підсумками національного етапу по три кращих авторських проектів у кожній категорії (індивідуальні або командні роботи) отримають право представляти Україну у фіналі Міжнародного конкурсу INFOMATRIX – 2012, який відбудеться 3-7 травня 2012 року у місті Бухарест, Румунія.

До участі в Конкурсі запрошуються учні 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Загальноосві́тня шко́ла - масовий тип навчально-виховних закладів, які дають загальну освіту.

Для участі у національному етапі конкурсу необхідно до 5 лютого 2012 року зареєструватися на сайті конкурсу, заповнивши заявку учасника та надіславши тези роботи англійською та українською мовами.

Украї́нська мо́ва (МФА: [ukrɑˈjɪnʲsʲkɑ ˈmɔwɑ], історичні назви - ру́ська, руси́нська[* 2]) - національна мова українців. Належить до слов'янської групи індоєвропейської мовної сім'ї[* 3]. Число мовців - близько 45 млн, більшість яких живе в Україні.

До участі у Міжнародному конкурсі допускаються тільки ті проекти, презентації яких виконані у вигляді постеру.

Проекти, подані на Конкурс, мають бути виконані учнями індивідуально або у складі команди (2 учасники, які працювали над спільною темою проекту).

Загальні вимоги до проектів INFOMATRIX

До участі в Конкурсі INFOMATRIX допускаються учасники, чиї проекти підготовлені протягом 2011-2012 років та оформлені у формі постеру.

Робочою мовою Всеукраїнського етапу Конкурсу є українська, міжнародного - англійська.

Наукове шахрайство (плагіат, підроблення, використання чи презентування чужих досліджень, недостовірність результатів тощо) або негідна поведінка щодо інших учасників неприпустимі на будь-якому етапі Конкурсу.Загальні критерії оцінювання (для всіх категорій):

 • Документація. Оцінюється, наскільки якісно задокументована функціональність та технічна основа проекту.

 • Оригінальність/Креативність. Усна презентація (тільки у фіналі).

 • Дизайн стенду (презентабельність). Додаткові бали за культурний обмін. Інформація про вашу країну та культуру.

 • Технічні навички. Рівень технічних навичок, які були застосовані при підготовці проекту.

Вимоги до категорії Програмування:

Створіть програму, що є сумісною з операційними системами Microsoft(r) Windows(c) (наприклад: обслуговуючі програми, навчаючі та програми для відпочинку, для локальної мережі та інтернету тощо), GNU/Linux, FreeBSD, Apple MacOS X тощо.

Операці́йна систе́ма, скорочено ОС (англ. operating system, OS) - це базовий комплекс програм, що виконує управління апаратною складовою комп'ютера або віртуальної машини; забезпечує керування обчислювальним процесом і організовує взаємодію з користувачем.

Ви можете користуватись будь-якими програмними мовами (C , C#, Java, Pascal, ASP, ASP.NET, PHP тощо). Програма повинна працювати у базовому для користувача середовищі. Важливо добре поєднати простий та привітний інтерфейс разом із багатофункціональністю. Звичайно все це не має сенсу, якщо відсутній ключовий елемент – гарна ідея.

Можливі напрямки розробки програм: 1. програми управління базами даних;

 2. програми, що базуються на Ajax;

 3. програми генерації письма та побудови діаграм та графіків;

 4. програми, що базуються на Silverlight;

 5. веб-сервіси;

 6. cистеми контенту;

 7. програми мультимедіа (DirectX, GDI , OpenGL);програмні гнізда (ігри для багатьох гравців);

 8. криптографія та безпека.

Критерії оцінювання у категорії Програмування:

 1. Зручність та простота використання (інтерфейс.

 2. Наскільки легко використовувати програму, зважаючи на її цілі.

 3. Функціональність.

 4. Рівень завершеності функцій, які поставлені у цілях.

 5. Практичність.

 6. Як використовувати програму у повсякденному житті або в індустрії.

Вимоги до категорії Короткометражний фільм

Знайдіть свою ідею, створіть відео і вигравайте!

По́бут - позавиробнича сфера діяльності людей, пов'язана з задоволенням ними своїх власних матеріальних та культурних потреб (житло, одяг, їжа, відпочинок тощо). Побут також охоплює звичаї, обряди, традиції, які відображають особливості життя конкретного класу, нації, народності, етнічної групи.
Короткометра́жне кіно́ (короткометражка, короткометрівка, короткий метраж, фр. Court métrage) - розділ кіномистецтва, який вивчає мистецтво короткометражного фільму. Типова довжина короткометражного фільму 10-20 хвилин, звичайно не більше 40-50 хвилин.
Вирішили розкрити свої навички зйомки? Відмінно! Перш за все, необхідно вибрати ідею. Зробіть короткий фільм, який пропонує рішення до складної проблеми людства. Створіть цікаве і переконливе відео, яке пропонує як розв’язати найбільші проблеми Світу.

Ви можете обрати будь-яку проблему, наприклад забруднення навколишнього середовища, зловживання технологіями, голод, злидні, війни, хвороби, екологічні проблеми, нерівність у сфері освіти, втрата моральних цінностей, жорстоке поводження з дітьми тощо.

Екологі́чна пробле́ма - це зміна природного середовища в результаті антропогенних дій, що веде до порушення структури і функціонування природних систем (ландшафтів) і призводить до негативних соціальних, економічних та інших наслідків.
Мора́льні ці́нності - моральні зразки, поняття, вимоги, що дають можливість людині оцінювати життя та орієнтувати себе в ньому.
Забруднення довкілля - процес зміни складу і властивостей однієї або декількох сфер Землі внаслідок діяльності людини. Приводить до погіршення якості атмосфери, гідросфери, літосфери та біосфери. Допустима міра забруднення довкілля в різних країнах регламентується відповідними стандартами, нормативами, законами.

Як ми можемо підвищити ефективність використання Інтернету? Чи можемо ми дійсно допомогти бездомним людям? Як ми можемо збільшити рівень обізнаності суспільства екологічними проблемами? Чи можуть технології допомогти запобігти війни? Яка найважливіша проблема в сфері освіти сьогодні? Всі ці проблеми чекають, щоб ви їх вирішили.

Виберіть тему, запропонуйте рішення, а також створіть відео (короткометражний фільм), в якому ви розповісте свою історію, доповнену візуальними і слуховими ефектами за допомогою популярних програмних пакетів редагування відео: After Effects, Sony Vegas, Movie Maker, Adobe Premiere, Final Cut,iMovie, Pinnacle Studio, Ulead Video Studio і т.д.

Adobe Premiere Pro - професійна програма нелінійного відеомонтажу компанії Adobe Systems. Нащадок програми Adobe Premiere (остання версія 6.5). Першу версію програми («Adobe Premiere» 7) презентували 21 серпня 2003 року для систем на основі ОС Windows.
Пакет програмного забезпечення (англ. software package - набір програм, призначених для розв'язання задач певного класу. Можуть випускатись як одним розробником, так і різними розробниками.
Ваше відео не повинно перевищувати 10 хвилин. Ви можете знімати реальних людей, вставляти реальні відео і редагувати їх за допомогою вашого улюбленого відеоредактора.

У фільмі ви повинні використовувати деякі кінематографічні методи, такі як: • вибір положення і переміщень камери.

 • оригінальність основної ідеї.

 • можливість її гарно передати.

 • використання світла.

 • використання спеціальних ефектів (fx).

 • глибина різкості, переходи.

Вимоги до категорії Апаратне управління:

Створіть програмне забезпечення, що буде керувати або співпрацювати з електронним/механічним приладом (наприклад: дистанційний керований автомобіль, камера системи безпеки тощо).

Програ́мне забезпе́чення (програ́мні за́соби) (ПЗ; англ. software) - сукупність програм системи обробки інформації і програмних документів, необхідних для експлуатації цих програм.
Безпе́ка - це такі умови, в яких перебуває складна система, коли дія зовнішніх факторитетів і внутрішніх чинників не призводить до процесів, що вважаються негативними по відношенню до даної складної системи у відповідності до наявних, на даному етапі, потреб, знань та уявлень.
Ви можете обрати будь-яку тему! Спробуйте створити, використовуючи підручні інструменти, оригінальний пристрій з підручних матеріалів. Також він мусить мати програмне забезпечення, що керуватиме пристроєм. Творчість важлива у цій категорії так само як і механічні та програмні вміння.

Критерії оцінювання:


 1. Зручність використання (інтерфейс).

 2. Функціональність.

 3. Практичність.

Вимоги до категорії Комп’ютерне мистецтво:

Ви можете користуватись програмним забезпеченням для цифрових зображень або відео редакторами? Як щодо 3D дизайну? Ви можете перетворити білий фон на вражаючий прояв творчого таланту? Або зробити коротенькі стрічки зі статичних 3D сцен?

У цій категорії вам потрібно створити 2D\3D зображення, анімації або відео користуючись будь-якими зручними вам програмами. 3DSMax, Maya, Adobe Photoshop, Flash, Sony Creative Softwares або будь-яке інше дизайнерське програмне забезпечення може бути використане як робоча платформа. «Зображення варте тисячам слів» - тому поміркуйте як ви можете зобразити свої думки за допомогою декількох зображень скомбінованих у сайт, газету, брошуру, постер, відео кліп, анімацію тощо. Дайте волю вашому уявленню!

Критерії оцінювання: 1. Візуальне враження.

 2. Вираження ідеї.

 3. Графіка.

 4. Художність та професійність результату.

Вимоги до категорії Робототехніка:

Проектуйте, будуйте, і програмуйте роботів!

Люди мають певний інтерес у робототехніці, що збільшується все більше і більше. З метою зацікавлення молоді у робототехніці, було проведено декілька робото-турнірів в різних країнах по всьому світу. INFOMATRIX запрошує для змагання в категорії робототехніки.

Детальніше: два самохідних керованих роботи беруть участь у поєдинку, з метою виштовхнути суперника з поля. Полем є коло чорного кольору з білою межею. У кожному поєдинку змагаються два роботи, поєдинок складається з трьох раундів (у разі нестачі часу три раунди заміняються одним).

Розміщення роботів: поле ділиться хрестом на 4 квадрати. Роботи завжди ставляться у 2 протилежних квадрантах. Роботи направлені в різні боки, як зазначено на хресті. Роботи можуть розміщуватись в будь-якому місці в межах квадрата. Хрест прибирається суддею після розміщення роботів. Після цього робот не може бути переміщений.

Суддя дає стартовий сигнал. Тоді дозволяється ввімкнути роботів. Це останнє зовнішнє втручання до кінця поєдинку. Роботи чекають рівно 5 секунд, перш ніж почати бойові дії. Ранній початок вважається фальстартом і карається попередженням або у випадку повторення дискваліфікацією.

Метою поєдинку є пошук інших роботів і зштовхування його з поля. Робот вибуває з поля, як тільки перетинає межу (висота падіння становить усього кілька сантиметрів). Обладнання та тактика не можуть бути спрямовані на пошкодження конкурента ("чесна гра"). Якщо обидва роботи все ще перебувають у полі після 3 хвилин, гра закінчується внічию (Тайм-аут).

База роботів не може перевищувати зазначених розмірів (див. таблицю нижче) на початку гри. Після старту поєдинку роботам дозволено збільшуватись, наприклад, розширити пандуси або клини або збільшити свою базу для стабілізації. Також робот не може перевищувати зазначеної ваги (див. таблицю нижче).

Будь-яка зброя і прилади, які можуть завдати шкоди конкуренту або аудиторії, а також обладнання, єдиною метою яких є пошкодження конкурента суворо заборонено (наприклад, кліщі, гармати, катапульти, ланцюгові пили, відрізні круги, засліплюючи пристрої і т.д.) . Обладнання, яке закріплює робот на підлозі заборонено (наприклад, клей, вакуумні присоски і т.д.).

Максимальні параметри роботів: • Висота: Необмежена.

 • Ширина: 10 см.

 • Довжина: 10 см.

 • Вага: 500 г.

 • Розміри поля: Діаметр: 77 см.Ширина межи: 2,5 см.

Примітка: У цій категорії можуть брати участь учні старших класів ЗОШ та студенти 1-4 курсів ВНЗ.

Реєстрація на участь у конкурсі Infomatrix


Поспішайте! Реєстрація до 5 лютого 2012 року.

http://www.nenc.gov.ua/infomatrix


Скачати 76.13 Kb.

 • Реєстрація на участь у конкурсі Infomatrix